Lübnan Buluşması

Lübnan Buluşması
1. Arap Genç Girişimciler Konferansı ve 4. MAME Toplantısı” 29 Eylül – 1 Ekim 2011, Beyrut – Lübnan Uluslararası paydaşlarımızdan L.İ.B.A.N (Lebanese International Businessmen Associations Network) ev sahipliğinde gerçekleşen MAME (Akdeniz, Afrika, Orta Doğu Genç Girişimciler İletişim Ağı)4üncü toplantısı ve 1inci Arap Genç Girişimciler Konferansı’na TÜGİAD’ı temsilen;Ferda Kertmelioğlu(TÜGİAD Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı),Hakan Şahin(TÜGİAD – MAME ikili ilişkilerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi),Serkan Bulutdağıtan(Uluslararası İlişkiler Komisyonu Genel Sekreteri – MAME ikili ilişkilerden sorumlu),Rasim Narin(TÜGİAD Çukurova Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı),Mustafa Berkant Şahin(TÜGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu Üyesi),Ender Bozkurt(TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Üyesi),E. Seyfi Moroğlu(TÜGİAD Üyesi),Onursal üyemiz Şerafettin Yıldırım’ın firması Vera İnşaat’ı temsilenAli Kaplan ve Tolga Yurteriile birlikteEngür Rutkay(Genel Sekreter) veSinem Sonuvar(Genel Sekreter Yardımcısı) katılmışlardır. Yaklaşık 40 ülkeden 600 Genç İşadamı ve İşkadınının katıldığı organizasyon, 30 Eylül 2011 tarihinde,Robert Jreissati,Başkan, Lebanese International Businessmen Associations' Network(L.I.B.A.N.),Adnan Kassar,Başkan, Arap Ülkeleri Ticaret, Sanayi ve Tarım Odaları,Mohamed Choucair, Başkan, Lübnan Ticaret, Sanayi ve Tarın Odası,Nabil Itani,Başkan,IDAL (Investment Development Authority of Lebanon),Sheikh Ibrahim Bin Khalifa Al Khalifa, Başkan,ARCEIT (The Arab Regional Center for Entrepreneurship & Investment Training),Yoshiteru Uramoto, Genel Müdür Yardımcısı,UNIDO veFaissal Karami,Lübnan Gençlik ve Spor Bakanı’nın katıldıkları açılış konuşmaları ile başladı. Arap Genç Girişimciler Konferansı’nın birinci bölümünde, Genç İş Dünyası için UNIDO (Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Organizasyonu) Destek Programları ve “Lübnan’da İş Yapmak” konulu oturumlar gerçekleştirildi. Öğleden sonra ikinci bölümde, “Bölge’de Sosyo-Ekonomik Kalkınma ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk konularında Genç Girişimcilerin rolü” ve “Global Girişimciler : Lübnan ve Orta Doğu’dan Örnekler” konulu toplantılara katılım sağlandı. Aynı gün düzenlenen Speed Networking (Hızlı Tanışma) seansına katılan TÜGİAD heyeti daha sonra, Mısır’ı temsilen organizasyona katılan işadamlarıyla ikili ticari görüşmelerde bulundu. TÜGİAD Heyeti’ni temsilen Ferda Kertmelioğlu, Hakan Şahin, Serkan Bulutdağıtan, Engür Rutkay ve Sinem Sonuvar, 1 Ekim 2011 de düzenlenen MAME İcra Kurulu Toplantısı’na katılırken, TÜGİAD üyeleri aynı gün düzenlenen ve tüm yabancı heyetlerin katıldığı “İkili Ticari Görüşmeler”de de yer aldılar. Not : Lübnan seyahat notları bir e-bülten ile tüm üyelerle ve MAME icra Kurulu toplantı notları ikinci bir e-mail ile sizlerle paylaşılacaktır.

Mert Uğurses

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde yöneticilik yapan 40 Yaş Altı 40 CEO, Ekonomist ve Capital dergilerinin öncülüğünde düzenlenen online ödül töreninde bir araya geldi. Bu yıl beşincisi düzenlenen törende, TÜGİAD Çukurova Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mert Uğurses, LMC Gıda ile 38. Sırada ödül aldı. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mirkan Aydın

TÜGİAD Ankara Şubesi Denetleme Kurulu Üyesi Mirkan Aydın’ın Başkanlığını yaptığı Nesibe Aydın Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligine yükselerek 2020-2021 sezonunda süper ligde yer alan tek okul takımı olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Arda Işık

TÜGİAD Ege Şubesi Kurucu üyelerinden XL Architecture firmasının sahibi Arda Işık, Paris merkezli DNA Paris Design Awards’ta iki ayrı ödülün sahibi oldu. Üyemiz, İrme Elektrik Genel Merkez Binası projesi ile “Grafik Tasarım/Renkli Proje” kategorisinde “Honourable Mention” ödülünü ve Withco Paylaşımlı Ofis ve Ortak Çalışma Alanı projesi ile “Mimarlık/Yenileme” kategorisinde birincilik ödülünü kazandı. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Melih Sebastien Durmuş

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Melih Sebastien Durmuş’un Başkanlığını yaptığı, 1999 yılında kurulan Altekma Spor Kulübü 2019-2020 sezonunda Efeler Ligine çıkmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tolunay Yıldız

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkan Vekili Tolunay Yıldız’ın CEO’su olduğu YEO Group, TET Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği tasarından hazırlanan ‘’İhracat Onur Listesi’nde ilk 100’de yer almıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Erdem İncesu tarafından kurulmuş olan PREMAR Gayrimenkul Danışmanlığınca Dernek üyelerimize ve referanslarına özel şartlar sağlanacaktır.

Oğuzhan Küçükoğlu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Küçükoğlu'nun firması Toyota Aktoy Plaza Türkiye'nin En İyi İşverenleri araştırmasında, "Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2020" ödülünü alan şirketlerden biri oldu. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Gül Akyürek Balta

TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Sn. Gül Akyürek Balta'nın Türkiye'nin ilk kadın organize sanayi bölgesi başkanı olduğu Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme Organize Sanayi Bölgesi'nin Temel Atma Töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

Ersin Yazıcı

TÜGİAD Bursa Şube Denetleme Kurulu Üyesi Ersin Yazıcı, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ali Güral

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Güral Şirketler Grubu’na ait olan Güral Premier Otelleri, Finlandiya’da düzenlenen World Luxury Hotel Awards’ta iki ödül aldı. Güral Premier Tekirova oteli ‘’Avrupa’nın En İyi Her Şey Dahil En Lüks Aile Oteli’’ ödülünü alırken, Güral Premier Belek oteli ‘’Türkiye’nin En İyi Kıyı Oteli’’ ödülünü kazandı. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nur Gül Arslan

TÜGİAD Bursa Üyesi Nur Gül Arslan, İçmimarlar Odası Bursa Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yılmaz Doğan

TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Yılmaz Doğan kurucu ortağı olduğu Qzens Furniture & Design için tasarladığı ürünlerle, 100’den fazla ülkeden 18,450 tasarım başvurusunun yarıştığı, 250 uluslararası tasarımcı ve akademisyenin jüri olarak 110 ayrı kategoride değerlendirme yaptığı, dünyanın en büyük jürisine sahip tasarım yarışması “A DESIGN AWARD”dan; 3 Silver (ikincilik) ve 1 Iron (dördüncülük) ödülü kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Hüseyin Köksal Çınar & Furkan Yücel Çınar

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin Köksal Çınar ve TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Furkan Yücel Çınar’ın Grup Firmaları HC Tek Savunma LTD. ŞTİ. ‘nin ürettiği otomatik namlu temizleme cihazı ‘ÇINGI’ için Savunma Sanayi Başkanlığı’nın İştiraki olan SSTEK A.Ş. ile Tedarik Anlaşması imzalanmıştır. Üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

S. Emre Gencer

TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Emre Gencer, 20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Makine İmalatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nilüfer Çevikel

TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özgür Erdem İncesu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Barış Gül

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Barış Gül, 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Güney Marmara Şubesi Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Başkan seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sıdıka Baysal

TÜGİAD Merkez Üyemiz Sayın Sıdıka Baysal, 2019 Ocak ayı itibarıyla Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Bölgesi Forumu’nun ilk Türk Eş-Başkanı olarak atanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.