KURUMSAL
Nilüfer Çevikel
Nilüfer Çevikel
BAŞKANIN MESAJI

Sevgili TÜGİAD Ailesi,

Türkiye’deki ilk ulusal ve tek uluslararası genç iş insanları derneği olarak ülkemizdeki genç iş insanlarının sesi olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği olarak 1986 yılında başlayan yolculuğumuz kararlı adımlar ile devam ederken, ülkemizin sayılı sivil toplum örgütlerinden biri olma vizyonumuzu koruyoruz.

Bizler TÜGİAD Ailesi olarak genç sanayici ve iş insanlarının, Türkiye’deki ve yurt dışındaki en önemli temsilcisi olmaya devam edeceğiz.

Kadınların her zaman aktif rol üstlendiği TÜGİAD’da ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı olmaktan da ayrıca mutluluk duyuyorum.

Güçlü yönetimimiz ile birlikte Türkiye çapında açacağımız yeni şubeler ile daha fazla genç girişimciye ulaşacağız.

TÜGİAD olarak Türkiye’nin kalkınma ve ihracat hedeflerine dün olduğu gibi bugün ve yarın da katkı vermeyi sürdüreceğiz. Türkiye’nin kendi teknolojisini üreten ve ihraç eden bir ülke olması yolunda kuracağız iş dünyası ile devlet arasındaki ortak çalışma platformları ile önemli bir farkındalık yaratacağımıza inanıyorum.

Bugün Endüstri 5.0’ın konuşulduğu dijitalleşen dünyada, teknolojinin ekonomik büyüme için hayati önem taşıdığını çok iyi biliyoruz. 2020 yılında yaşadığımız ve etkileri hala devam eden Kovid-19 krizinin dijitalleşmenin hızını artırarak etki alanını genişlettiğinin farkındayız. Bu bağlamda 2023 hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin teknolojiyi üreten ve satan ülke konumunda olması gerektiğine inanıyoruz. Biz de TÜGİAD olarak değişen dünyada, yeniliklere yön veren bir noktada kendimizi konumlayacağız.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden, âşık olduğumuz ülkemiz için faydalı olacak hangi çalışma varsa öncülüğünü yapmaya devam edeceğiz.