Türkiye, demokrasi ve uzlaşma kültürüyle yeni dönemi için en faydalı sonucu elde edecektir ve seçim sürecinin tamamlanmasıyla umuyoruz ki vakit kaybetmeden ekonomi gündemine odaklanılacaktır.

TÜGİAD: “Türkiye, demokrasi ve uzlaşma kültürüyle yeni dönemi için en faydalı sonucu elde edecektir ve seçim sürecinin tamamlanmasıyla umuyoruz ki vakit kaybetmeden ekonomi gündemine odaklanılacaktır.”

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Rahmi Çuhacı, 2015 Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlarını değerlendirirken demokrasi ve uzlaşma kültürü ile ekonomi gündeminin önemini hatırlattı. Çuhacı, şöyle konuştu:

“7 Haziran seçimlerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları demokratik haklarını kullanarak seçimlerde iradelerini ortaya koymuştur. Öncelikle, ülkemize son derece yararlı hizmetleri bulunan geçmiş yönetimlere ve emeği geçen milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz ve millet iradesinin her şeyin üstünde olduğunun altını çizerek 2015 seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

Türkiye genelinde 81 ilde faaliyet gösteren 870 üyesiyle, 60 sektörü ve 40 milyar dolarlık ticaret hacmini temsil eden TÜGİAD olarak, Derneğimiz içindeki görüş ve inanç çeşitliliğinin, Türkiye’deki genç girişimci ve işadamlarının temsilinde kritik bir öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Farklı görüşlerden üyelerimizin ortak önceliği olarak da her zaman, ülke ekonomisinin gelişmesine, nitelikli büyümeye, girişimcilerin desteklenmesine odaklanıyoruz.

Mecliste yer alacak siyasi partileri tebrik ediyor; tamamlanan seçim sürecinin ardından partilerin, tarihsel olarak sahip olduğumuz demokrasi ve uzlaşma kültürümüzü ön plana çıkararak, ülkemiz için en faydalı sonucu elde edeceğine inanıyoruz. Seçim gündeminin tamamlanmasıyla, Türkiye’ye uzun vadede kazandıracak olan yapısal reformlara, reel sektörün güçlendirilmesine, KOBİ’lerimizin uluslararası alanda rekabetçiliğinin artırılmasını için teknoloji ve ar-ge yatırımlarına, sürdürülebilir istihdam yaratılmasına, inovasyon ve girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasına öncelik verilerek, ekonomi gündemine odaklanılmasını arzu ediyoruz. Sivil toplumun önemine ve gücüne inanan TÜGİAD’lılar olarak, ülkemizin kalkınması ve ortak hedeflerimiz için yeni dönemde de çalışmaya ve katkı sunmaya devam edeceğiz.”