TÜGİAD’ın yeni başkanı Rahmi Çuhacı oldu

TÜGİAD’da yeni dönem

TÜGİAD’ın yeni başkanı Rahmi Çuhacı oldu

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) 14. ve 15. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in aktif siyasetin içinde yer alma kararını takiben istifası ile boşalan TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine oybirliği ile Rahmi Çuhacı seçildi. Kendine verilen bu önemli görevi, güçlü bir ekip ve demokratik bir yönetim anlayışı ile yerine getireceğini ifade eden Çuhacı şunları söyledi:

“Başta saygıdeğer başkanlarımız Cefi J. Kamhi, Murat Bekdik, Hamdi Akın, Muharrem Yılmaz, Hayati Kaya, Murat Saraylı, Lütfü Küçük, Murat Coşkunkan ve Ali Yücelen olmak üzere; kuruluşundan itibaren dernek yönetiminde, kurullarında ve komisyonlarında yer alan değerli TÜGİAD’lı kardeşlerimize ve TÜGİAD’a gönülden destek veren tüm üyelerimize içten duygularla şükranlarımı sunuyorum. TÜGİAD bayrağını tüm çabamızla en üst noktaya taşımaya gayret edeceğiz. Geçmiş yıllardaki bütün TÜGİAD yönetimleri gibi, düşünen, düşündüren, proje üreten ve çözüm getiren bir kurum olmak için hizmet etmeye çalışacağız”

TÜGİAD olarak üzerinde titizlikle duracakları konuları da paylaşan Çuhacı, “Dernek olarak başta hükümetimiz olmak üzere, siyasi aktörler ve bürokrasi ile kurduğumuz ilişkilerimizi daha da güçlendirerek yurt içi ve yurt dışı her platformda ülkemizi ve derneğimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Ülkemizin önde gelen tüm sivil toplum kuruluşları, düşünce kuruluşları ve üniversiteleri ile iyi ilişkiler içerisinde olarak güç birliği ve faaliyet birlikteliklerine çalışacağız. Bir önceki dönemde başlatılmış olan tüm program ve komisyonlarımızı çeşitlendirerek üyelerimizin yönetim ve karar süreçlerine kapsamlı katılımını sağlayacağız.”

“İşsizliğin bir numaralı çözümü gördüğümüz girişimciliği gündemden düşürmeyeceğiz”

Başkan Çuhacı, “Türkiye unvanı ile onurlandırılmış tek genç işadamları derneği olarak işsizliğe ve girişimciliğe dikkat çekerek icraat dönemimizde bu konuyu sürekli gündemde tutacağız. Genç girişimciliğin ülkemizde ivme kazanmasına büyük katkı yapacağına inandığımız ve bu sebeple gündemimizde yoğun olarak yer alacak olan G20 YEA Genç Girişimciler İttifakı 2015 Zirvesi’ne ev sahipliği yapacağız. 2023 Türkiye’si hedeflerine, hayallerine biz bu genç işsiz nüfusumuzu iş sahibi yaparak ulaşabiliriz. Bu konuda gerçekleştireceğimiz her çalışma ülke geleceğimizin inşasına koyacağımız bir tuğla olacaktır” diye konuştu.

Türk iş dünyasının önemli bir ismi

Türkiye’nin farklı şehirlerinde farklı sektörlerde yatırımları olan Rahmi Çuhacı iş dünyasını yakından tanıyan, sivil toplum kuruluşlarında görev almış bir isim. 1995 yılında kurmuş olduğu İlhan Uluslararası Taşımacılık ve Metal Tic. Ltd. Şti.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmekte olan Çuhacı aynı zamanda Nuh Ticaret ve Sanayi A.Ş, Nuh’un Ankara Makarnası ve Nuh Grubu'na ait tüm şirketlerin hissedarı ve Nuh Çimento Sanayi A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir.