TÜGİAD AB Girişimcilerinin Lider Kadrosunda

BASIN BÜLTENİ                                                                    22 Kasım 2017

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen yeniden Jeune Başkan Yardımcısı seçildi…

TÜGİAD AB girişimcilerinin lider kadrosunda

TÜGİAD Başkanı Dr. Ali Yücelen, AB üyesi ve aday ülkelerin genç iş adamları ve girişimcilerinin çatı örgütü olan Jeune Genel Kurulu’nda yeniden Başkan Yardımcısı seçildi.  Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapılan Genel Kurulda AB genç girişimcilerinin talebi üzerine yeniden başkan yardımcılığı görevini üstlenen Yücelen, genç iş adamları olarak AB hedefinden hiçbir zaman kopmadıklarını ve Türkiye’nin yararı için atılması gereken her adımı Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının ışığında sadakatle atacaklarını söyledi.

Avrupa Birliği üyesi ve aday ülkelerin genç iş adamları ve girişimcilerinin çatı örgütü Jeune Genel Kurulu Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştirildi. Jeune Başkan Yardımcılığı görevini son iki dönemdir yürüten TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Jeune üyelerinin talebi üzerine yeniden Başkan Yardımcısı seçildi.

Jeune’ün geçmiş dönem çalışmalarının değerlendirildiği ve yeni yönetimin seçildiği Genel Kurulda önümüzdeki yıllarda yaşama geçirilmesi gereken hedeflerde belirlendi. Küresel ekonominin zorlu bir süreçten geçtiğinin altınınçizildiği Genel Kurulda, özellikle girişimciliğin yeni dünyanın yaratılacağıeko sistemin en dinamik unsuru olacağına vurgu yapıldı.

AB ülkelerinin talebiyle yeniden Jeune Başkan Yardımcısı seçilen TÜGİAD Başkanı Dr. Ali Yücelen hem Türkiye’de hem de uluslararası platformlarda girişimciliğin gelişmesi için çalışmalar sürdürdüklerini ve her fırsatta ekonomik sosyal sorunların çözümünde girişimciliğin önemine dikkat çektiklerini belirterek şunları söyledi:

“Öncelikle beni bir kez daha Jeune yönetiminde Başkan Yardımcısı olarak görmek isteyen Avrupalı girişimci dostlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Genç Türk iş adamları olarak bizler AB hedefi için çalışmakta ne kadar haklı olduğumuzu ve yerimizin Avrupa olduğunu gördük. AB ile Türkiye arasında tam üyelik sürecinden kaynaklanan sorunlar var ancak bu sorunlar her AB üyesinin tam üyelik sürecinde yaşandı. Türkiye ile daha sert yaşanması çok doğal zira Türkiye büyük bir ülke. Avrupalı dostlarımızın bize layık gördüğü makam da zaten onların da Türkiye’nin tam üyelik hedefinde ne kadar istekli olduğunu gösteriyor. Bize düşen bugün bütün dünyanın ne kadar büyük bir lider olduğunu kabul ettiği Atatürk’ün gösterdiği hedeflere, onun ilke ve inkılaplarının ışığında ulaşmak için çalışmaktır…”