TÜGİAD Yönetim Kurulu gençliğinde TÜGİAD başkanı olan TÜSİAD başkanını ziyaret etti.

TÜGİAD'DAN ANLAMLI ZİYARET

Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin (TÜGİAD) Genel Başkanı Ali Yücelen ve 14. dönem yönetim kadrosu, TÜSİAD’ı ziyaret etti. TÜGİAD'ın 8. dönem yönetim kurulu başkanlığını yapan TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, TÜGİAD yönetim kurulu yeni dönemdeki projelerini anlatarak, TÜGİAD-TÜSİAD işbirliği ile ilgili fikir teatisinde bulundu.

TÜSİAD anlamlı bir ziyarete ev sahipliği yaptı. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Muharrem Yılmaz, yıllar öncesinde başkanlığını yaptığı TÜGİAD ‘ ın başkanı Ali Yücelen ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından ziyaret edildi.

14.Dönem Yönetim Kurulu olarak 8. Dönem TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz ile bir araya gelmelerinin kendileri için çok anlamlı olduğunu ifade eden TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen “TÜSİAD-TÜGİAD işbirliğine bu dönemde ivme kazandırmamız, TÜSİAD’ın tecrübesi ve yetkinliğiyle TÜGİAD’ın yeni atılımlara dair motivasyonunu bir araya getirmemiz hem yeni yönetimimiz hem de TÜGİAD üyeleri için çok önemli." dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

"TÜSİAD gibi ülke ekonomisinin dinamiklerini bünyesinde barındıran bir oluşumla birlikte potansiyel iş fırsatları ve yeni pazarlar üzerine bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. 2023 hedeflerine hızla koşan bir ülkenin girişimcileri olarak bu toplantıda verimli kararlar aldık. Dernek olarak sadece finansman, yatırım ya da ticaret anlamında değil girişimcilik eğitimi konusunda da projeler geliştirmeyi planlıyoruz. Bu projelerde TÜSİAD’ın manevi desteğini almak bizim için çok anlamlıydı. Bu toplantıda bunu gerçekleştirdik. Başta TÜSİAD Başkanı Sayın Muharrem Yılmaz olmak üzere Tüm TÜSİAD yönetimine, yeni yönetim kurulumuza verdikleri destek için çok teşekkür ediyoruz. tüm üyelerimizle hedefe kilitlendik. Genç ve idealist işadamları olarak 2023 hedeflerine hızla koşacağız”

Ziyaret sırasında Türkiye'nin AB üyelik sürecinin başarıyla tamamlanmasının önemine işaret eden iki başkan, tam üyeliğin demokratikleşme, adalet ve ekonomi başta olmak üzere Türkiye için her anlamda önem taşıdığına vurgu yaptılar. AB hedefi doğrultusunda hem genç işadamlarını temsil eden TÜGİAD hem de TÜSİAD her alanda işbirliği yapacaklarını duyurdular.