TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı seçime katkı sağlayan herkesi kutladı

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı seçime katkı sağlayan herkesi kutladı

Seçimler hayırlı olsun

1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendiren TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, siyasetçilerin seçim sürecinde son derece olgun davrandıklarını; halkın da demokratik hakkını kullanarak tercihlerini yaptığını belirterek seçime katkı sağlayan herkesi kutladı.

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, 1 Kasım 2015 seçim sonuçlarının henüz resmi olmayan sonuçlarını değerlendirerek; seçime katılan tüm siyasetçileri, katkıda bulunan kurum ve kuruluşları ve sandığa giderek tercihini belirten seçmenleri kutladığını belirtti.

Türkiye’nin 2015 yılının seçimler ve sert bir siyaset ortamında geçtiğini söyleyen Çuhacı, yaşanan gerilimin ve siyasete odaklanan gündemin ekonomiye, işadamlarına, girişimcilere, KOBİ’lere ve dolayısıyla çalışanlara olumsuz yansıdığını anımsatarak şunları söyledi:

“Yapılacak çok işimiz var. Yatırımcıların, girişimcilerin desteklenmesi ve ekonomide yapısal reformların aciliyetini vurgulamamız lazım. TÜGİAD olarak girişimcilerin ve yatırımcıların desteklenmesi adına geçmişte olduğu gibi gelecekte de iktidar ya da muhalefetteki siyasetçilerimiz ve bürokratlarımızla işbirliği yapmaya devam edeceğiz.”

Rahmi Çuhacı seçimlere farklı partilerden katılan TÜGİAD üyelerinin içlerinden seçilen ya da seçilemeyenleri de kutlayarak, kendilerini genç girişimci ve işadamları için işbirliği yapmaya davet etti.