ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOMİSYONU (UİK)
Misyon

Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafya ve dünya çapında, TÜGİAD’ın Türk genç girişimcisinin dünyaya açılan kapısı olmasını, yabancı kamuoyu ve yatırımcılar için Türkiye hakkında referans noktası olmasını sağlamak.

ÇALIŞMA BAŞLIKLARI

  • Uluslararası düzeyde siyasi, ticari ilişkilerin ve sosyal faaliyetlerin gerçekleştirilmesini sağlayıp bunları geliştirmek ve TÜGİAD üyelerini bilgilendirmek
  • Dünyadaki kendi muadili dernekler veya derneklerin oluşturduğu çatı kuruluşlarla TÜGİAD ve Türkiye için faydalı olabilecek faaliyetlere veya ortaklıklara katılmak ve yeni birlikteliklere liderlik yapmak, bu konu ile ilgili inisiyatif almak
  • Ekonominin dünyadaki gelişim sürecini incelemek, üyeleri bu konuda bilgilendirip azami fayda sağlayabilmeleri için çalışmalar yapmak
  • Dernek üyelerinin tüm yabancı ülkelerle ticari ilişkilerinin oluşmasını ve artmasını teminen ülkemizdeki yabancı ülke temsilcilikleri ile iletişim içerisinde olmak
  • TÜGİAD’ın yurt dışında üye olduğu kuruluş ve derneklerle üzerine aldığı görev ve misyonlarla ilgili çalışmaları yürütmek
  • Lobi faaliyetlerinde bulunmak,
  • G20 YEA Zirvelerine, YES ve JEUNE toplantılarına düzenli katılım sağlamak, G20 üyesi muadil dernekler ile karşılıklı ilişkileri kuvvetlendirmek
  • Yurtdışı temsilciliklerimizin desteği ile yurt dışında organizasyonlar ve heyet ziyaretleri düzenlemek,
  • Yabancı gazeteci, parlamenter ve heyetleri davet etmek veya kurucu kuruluşu olduğumuz DEİK ve benzeri kurumların yurtdışı organizasyonlarına katılımcı olmak
  • Temsilciliklerimiz vasıtası ile gerekli kurum ve kuruluşlara TÜGİAD’ın kurumsal görüşlerini ileterek takipçisi olmak
KOMİSYON ÜYELERİ

Tolunay Yıldız

Başkan

Başar Beyazoğlu

Başkan Vekili

Melike Bocan Atçeken

Başkan Yardımcısı

Muhammet Yusuf Dündar

Başkan Yardımcısı

Ayça Hacıkadiroğlu

Genel Sekreter

Arcan Yüksel

Üye

Başak Öğütken

Üye

Bengisu Çorbacı

Üye

Burak Başeğmezler

Üye

Burcu Uygur Özer

Üye

Cem Yüksel

Üye

Deniz Başıbüyük Fişekçi

Üye

Dide Özçelik

Üye

Ecem Bocan

Üye

Eyyüp Koç

Üye

Hakan Çifci

Üye

Kadir Melih İpekçiler

Üye

Melik Rupen Mıhçıyan

Üye

Merve Şen

Üye

Murat Onsekizoğlu

Üye

Neşe Sütçü

Üye

Ogün Doğan

Üye

Oğuzhan Memiş

Üye

Saime Aslan

Üye

Serap Köprülü

Üye

Serhat Yasin Uçan

Üye

Yeliz Özkaya

Üye

Mirkan Aydın

TÜGİAD Ankara Şubesi Denetleme Kurulu Üyesi Mirkan Aydın’ın Başkanlığını yaptığı Nesibe Aydın Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligine yükselerek 2020-2021 sezonunda süper ligde yer alan tek okul takımı olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Arda Işık

TÜGİAD Ege Şubesi Kurucu üyelerinden XL Architecture firmasının sahibi Arda Işık, Paris merkezli DNA Paris Design Awards’ta iki ayrı ödülün sahibi oldu. Üyemiz, İrme Elektrik Genel Merkez Binası projesi ile “Grafik Tasarım/Renkli Proje” kategorisinde “Honourable Mention” ödülünü ve Withco Paylaşımlı Ofis ve Ortak Çalışma Alanı projesi ile “Mimarlık/Yenileme” kategorisinde birincilik ödülünü kazandı. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Melih Sebastien Durmuş

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Melih Sebastien Durmuş’un Başkanlığını yaptığı, 1999 yılında kurulan Altekma Spor Kulübü 2019-2020 sezonunda Efeler Ligine çıkmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tolunay Yıldız

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkan Vekili Tolunay Yıldız’ın CEO’su olduğu YEO Group, TET Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği tasarından hazırlanan ‘’İhracat Onur Listesi’nde ilk 100’de yer almıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Erdem İncesu tarafından kurulmuş olan PREMAR Gayrimenkul Danışmanlığınca Dernek üyelerimize ve referanslarına özel şartlar sağlanacaktır.

Oğuzhan Küçükoğlu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Küçükoğlu'nun firması Toyota Aktoy Plaza Türkiye'nin En İyi İşverenleri araştırmasında, "Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2020" ödülünü alan şirketlerden biri oldu. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Gül Akyürek Balta

TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Sn. Gül Akyürek Balta'nın Türkiye'nin ilk kadın organize sanayi bölgesi başkanı olduğu Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme Organize Sanayi Bölgesi'nin Temel Atma Töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

Ersin Yazıcı

TÜGİAD Bursa Şube Denetleme Kurulu Üyesi Ersin Yazıcı, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ali Güral

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Güral Şirketler Grubu’na ait olan Güral Premier Otelleri, Finlandiya’da düzenlenen World Luxury Hotel Awards’ta iki ödül aldı. Güral Premier Tekirova oteli ‘’Avrupa’nın En İyi Her Şey Dahil En Lüks Aile Oteli’’ ödülünü alırken, Güral Premier Belek oteli ‘’Türkiye’nin En İyi Kıyı Oteli’’ ödülünü kazandı. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nur Gül Arslan

TÜGİAD Bursa Üyesi Nur Gül Arslan, İçmimarlar Odası Bursa Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yılmaz Doğan

TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Yılmaz Doğan kurucu ortağı olduğu Qzens Furniture & Design için tasarladığı ürünlerle, 100’den fazla ülkeden 18,450 tasarım başvurusunun yarıştığı, 250 uluslararası tasarımcı ve akademisyenin jüri olarak 110 ayrı kategoride değerlendirme yaptığı, dünyanın en büyük jürisine sahip tasarım yarışması “A DESIGN AWARD”dan; 3 Silver (ikincilik) ve 1 Iron (dördüncülük) ödülü kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Hüseyin Köksal Çınar & Furkan Yücel Çınar

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin Köksal Çınar ve TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Furkan Yücel Çınar’ın Grup Firmaları HC Tek Savunma LTD. ŞTİ. ‘nin ürettiği otomatik namlu temizleme cihazı ‘ÇINGI’ için Savunma Sanayi Başkanlığı’nın İştiraki olan SSTEK A.Ş. ile Tedarik Anlaşması imzalanmıştır. Üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

S. Emre Gencer

TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Emre Gencer, 20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Makine İmalatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nilüfer Çevikel

TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özgür Erdem İncesu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Barış Gül

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Barış Gül, 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Güney Marmara Şubesi Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Başkan seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sıdıka Baysal

TÜGİAD Merkez Üyemiz Sayın Sıdıka Baysal, 2019 Ocak ayı itibarıyla Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Bölgesi Forumu’nun ilk Türk Eş-Başkanı olarak atanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.