TÜGİAD BAŞKANI
Anıl Alirıza ŞOHOĞLU
TİCARİ İLİŞKİLER KOMİSYONU
Misyon

Derneğimiz üyelerinin ticaretlerini geliştirmek, desteklemek ve ticari gelişmelerle ilgili üyelere raporlar hazırlayarak üyeleri bilinçlendirmek.

ÇALIŞMA BAŞLIKLARI

  • Türkiye’deki mevcut ticaret politikasını takip ederek üyeleri ticaret konusunda bilinçlendirmek
  • Üyelerin ticaret pazarındaki paylarını arttırmaya yönelik araştırmalar yapmak, raporlar hazırlamak
  • Üyeler için etkili ve süreklilik arz eden bir ticaret stratejisi çerçevesinde hedefler koyarak TÜGİAD’ın ticaret hacmini artırmak
  • Derneğimiz üyelerinin ticaret pazarındaki payını sürekli olarak istatistiksel olarak incelemek ve raporlamak
  • Yurt içinde ve dışındaki ticari fuar, etkinlik, sempozyum, kongre, vs. gibi etkinlikleri takip edip üyelerin bunlara katılımını sağlamak ve komisyon olarak katılmak
  • Yurt içinde ticari potansiyeli yüksek olan illerimizi detaylı inceleyerek üyelerimizin ticari faaliyetlerine katkı sağlayacak unsurları belirlemek
  • Üyeler arasında ticari ilişkileri geliştirmek amaçlı faaliyet yürütmek
KOMİSYON ÜYELERİ

Ceyhan Bağcı
Başkan

Dide Özçelik
Başkan Yardımcısı

Rıfat Şahin
Koordinatör

Alpay Aslan
Ticari İlişkiler Kurulu Üyesi

Eray Görücü
Ticari İlişkiler Kurulu Üyesi

Erhan Yılmaz
Ticari İlişkiler Kurulu Üyesi

Ersin Küçükparmak
Ticari İlişkiler Kurulu Üyesi

Filiz Erol
Ticari İlişkiler Kurulu Üyesi

Fatih Taşyakan
Ticari İlişkiler Kurulu Üyesi

Özgür Çetinkaya
Ticari İlişkiler Kurulu Üyesi

Tolga Tamkoç
Ticari İlişkiler Kurulu Üyesi

ÜYELERİMİZDEN HABERLER
Ali Güral
TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Güral Şirketler Grubu’na ait olan Güral Premier Otelleri, Finlandiya’da düzenlenen World Luxury Hotel Awards’ta iki ödül aldı. Güral Premier Tekirova oteli ‘’Avrupa’nın En İyi Her Şey Dahil En Lüks Aile Oteli’’ ödülünü alırken, Güral Premier Belek oteli ‘’Türkiye’nin En İyi Kıyı Oteli’’ ödülünü kazandı. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz
Zafer Küçükşabanoğlu
TÜGİAD Merkez Üyesi Sayın Zafer Küçükşabanoğlu’nun yazdığı ‘’Türkiye-ABD İlişkilerinde Özal’lı Yıllar’’ kitabı yayına girmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Nur Gül Arslan
TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Nur Gül Arslan, TMMOB İçmimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Yılmaz Doğan
TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Yılmaz Doğan kurucu ortağı olduğu Qzens Furniture & Design için tasarladığı ürünlerle, 100’den fazla ülkeden 18,450 tasarım başvurusunun yarıştığı, 250 uluslararası tasarımcı ve akademisyenin jüri olarak 110 ayrı kategoride değerlendirme yaptığı, dünyanın en büyük jürisine sahip tasarım yarışması “A DESIGN AWARD”dan; 3 Silver (ikincilik) ve 1 Iron (dördüncülük) ödülü kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Hüseyin Köksal Çınar & Furkan Yücel Çınar
TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin Köksal Çınar ve TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Furkan Yücel Çınar’ın Grup Firmaları HC Tek Savunma LTD. ŞTİ. ‘nin ürettiği otomatik namlu temizleme cihazı ‘ÇINGI’ için Savunma Sanayi Başkanlığı’nın İştiraki olan SSTEK A.Ş. ile Tedarik Anlaşması imzalanmıştır. Üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
S. Emre Gencer
TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Emre Gencer, 20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Makine İmalatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Nilüfer Çevikel
TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Özgür Erdem İncesu
TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özgür Erdem İncesu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Barış Gül
TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Barış Gül, 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Güney Marmara Şubesi Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Başkan seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Sıdıka Baysal
TÜGİAD Merkez Üyemiz Sayın Sıdıka Baysal, 2019 Ocak ayı itibarıyla Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Bölgesi Forumu’nun ilk Türk Eş-Başkanı olarak atanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.