TÜGİAD BAŞKANI
Anıl Alirıza ŞOHOĞLU

Uluslararsı Akreditasyonlar

JEUNE

JEUNE Avrupa Birliği'nde KOBİ'lerin genç girişimcilerini temsil eden en önemli organizasyondur.1994 yılı Şubat ayında kurulan JEUNE, 14 Dernek,11 Üye devlet ve300.000 girişimciden oluşmaktadır.Sözkonusu Dernekler,ulusal ve bölgesel düzeyde genç esnaf,KOBİ ve girişimcilerin ihtiyaçlarını dile getirmektedir.

G20 Genç Girişimciler İttifakı

G20 Genç Girişimciler İttifakı (G20 YEA) genç girişimciler ve onları destekleyen kuruluşların üyesi olduğu küresel bir ağdır. İttifak resmi olarak 2010 yılında Toronto’da kurulmuştur. G-20 Zirvesi öncesinde her yıl toplanmaktadır. Ana amacı, girişimciliği, uluslararası siyasi gündemin bir parçası olarak kabul ediliyor hale getirmektir. Resmi G20 sürecinin bir parçası olarak var olan ve tanınan bir yapı olmak, genç girişimcilere katkı yaratmak ve girişimcilerin sorunlarını çözmek konusunda aktiviteleri vardır.

YES-(Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu)

YES - Genç Girişimciler Avrupa Konfederasyonu Avrupa’daki 40 yaşın altındaki 40.000 genç girişimciyi temsil eden,genç girişimcilerin temel birliğidir. YES aktif olarak Avrupa içinde ve dışında girişimci ruhu tanıtımına katkıda bulunmaktadır. Avrupa'da genç girişimciliğin ekonomik ve sosyal performansını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Özellikle eğitim ve öğretim alanlarında işbirliği ve paylaşımı teşvik eder. Örgüt üyeleri 16 ülkeden meydana gelir.

MYE Akdeniz Genç Girişimcileri

MYE ,EJB (Mısır Genç İşadamları Birliği) ve TÜGİAD (Türk Genç İşadamları Derneği) tarafından başlatılan bir federasyondur.Amacı,Akdeniz ülkelerini hedefleyen ortak bir Akdeniz iş protokolü stratejisi oluşturmak,genç girişimciler arasında sosyal ve iş değişimi fırsatları sağlamak ve kolaylaştırmak, daha iyi bir çevre ve sürdürülebilir kalkınma için genç girişimcilere rehberlik etmektir.

MAME YE Uluslararası Ağı

"MAME YE " Uluslararası Ağı , Akdeniz, Afrika ve Ortadoğu Genç Girişimciler Dernekleri ile şekillenmiştir.MAME YE Ağının amacı her ülkenin YE birlikleri arasında sinerjiler ve ortaklıklar oluşturulması ve genç girişimciliğin teşvik edilmesidir.

ÜYELERİMİZDEN HABERLER
Ali Güral
TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Güral Şirketler Grubu’na ait olan Güral Premier Otelleri, Finlandiya’da düzenlenen World Luxury Hotel Awards’ta iki ödül aldı. Güral Premier Tekirova oteli ‘’Avrupa’nın En İyi Her Şey Dahil En Lüks Aile Oteli’’ ödülünü alırken, Güral Premier Belek oteli ‘’Türkiye’nin En İyi Kıyı Oteli’’ ödülünü kazandı. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz
Zafer Küçükşabanoğlu
TÜGİAD Merkez Üyesi Sayın Zafer Küçükşabanoğlu’nun yazdığı ‘’Türkiye-ABD İlişkilerinde Özal’lı Yıllar’’ kitabı yayına girmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Nur Gül Arslan
TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Nur Gül Arslan, TMMOB İçmimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Yılmaz Doğan
TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Yılmaz Doğan kurucu ortağı olduğu Qzens Furniture & Design için tasarladığı ürünlerle, 100’den fazla ülkeden 18,450 tasarım başvurusunun yarıştığı, 250 uluslararası tasarımcı ve akademisyenin jüri olarak 110 ayrı kategoride değerlendirme yaptığı, dünyanın en büyük jürisine sahip tasarım yarışması “A DESIGN AWARD”dan; 3 Silver (ikincilik) ve 1 Iron (dördüncülük) ödülü kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Hüseyin Köksal Çınar & Furkan Yücel Çınar
TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin Köksal Çınar ve TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Furkan Yücel Çınar’ın Grup Firmaları HC Tek Savunma LTD. ŞTİ. ‘nin ürettiği otomatik namlu temizleme cihazı ‘ÇINGI’ için Savunma Sanayi Başkanlığı’nın İştiraki olan SSTEK A.Ş. ile Tedarik Anlaşması imzalanmıştır. Üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
S. Emre Gencer
TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Emre Gencer, 20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Makine İmalatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Nilüfer Çevikel
TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Özgür Erdem İncesu
TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özgür Erdem İncesu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Barış Gül
TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Barış Gül, 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Güney Marmara Şubesi Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Başkan seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Sıdıka Baysal
TÜGİAD Merkez Üyemiz Sayın Sıdıka Baysal, 2019 Ocak ayı itibarıyla Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Bölgesi Forumu’nun ilk Türk Eş-Başkanı olarak atanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.