AVANTAJ DÜNYASI
10.12.2019

DIŞ İŞLERİ BAKANLIĞI AB BAŞKANLIĞI MALİ İŞBİRLİĞİ VE PROJE UYGULAMA GENEL MÜDÜRÜ BÜLENT ÖZCAN İLE GÖRÜŞME

Uluslararası ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcımız Gürkan Yıldırım ve genel sekreterimiz Melik Rupen Mıhçıyan T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan'ı makamında ziyaret etti. TÜGİAD'ın uluslararası organizasyon yapısı ve temsilcilik faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Bakanlığımızın Avrupa Birliği fonları ile ilgili yürürlükte olan projeleri ve derneğimizin yer alabileceği; uluslararası faaliyetler kap ...

10.12.2019

DIŞ İŞLER BAKAN YARDIMCISI YAVUZ SELİM KIRAN İLE GÖRÜŞME

Uluslararası ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcımız Gürkan Yıldırım ve genel sekreterimiz Melik Rupen Mıhçıyan, T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ı makamında ziyaret etti. Sayın Bakan Yardımcımıza, TÜGİAD'ın uluslararası organizasyonu, temsilcilik faaliyetleri ve yurtdışı paydaşları ile geliştirdiği projeler hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Ayrıca TÜGİAD'ın yapmış olduğu yoğun yurtdışı temaslar; Brüksel'de gerçekleştirilen YES for Europe (Avrupa Genç İş Adamları Kon ...

07.12.2019

AVRUPA KOMİSYONU

Belçika’nın başkenti Brüksel’e düzenlediğimiz, üç gün süren heyet ziyaretimizin son teması Avrupa Komisyonu Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü Türkiye Masası Şefi Bernard Brunet ile gerçekleştirildi. Türk genç iş dünyasının Avrupa Birliği’ne bakış açısı, TÜGİAD’ın Avrupa’da bulunan temsilcilikleri, üyesi bulunduğu konfederasyonlar ve iş birliği örgütlerinin faaliyetleri ile ilgili bilgi aktardığımız görüşmede, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri ve 2021 faaliyetleri hakk ...

07.12.2019

T.C. BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİ ZİYARETİ

Daimi temsilcilik ziyaretimizin ardından, heyetimiz T.C Brüksel Büyükelçisi Levent Gümrükçü’yü ziyaret etti. Daimi temsilcimiz ile görüşmemizde ele alınan YES for Europe, JEUNE ve G20 YEA ile olan çalışmalarımız hususunda bilgi aktardığımız Elçilik görüşmemizde, Belçika’daki iş olanakları, Türk iş insanlarının Belçika’daki faaliyetleri hususunda bilgi aldık. Ek olarak bölgedeki iş olanakları ve yatırım imkanları hakkında istişare ettiğimiz görüşmemizde, görev süresini tamamlamak üzere olan Büyük ...

06.12.2019

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ DAİMİ TEMSİLCİLİĞİ ZİYARETİ

Anıl Alirıza Şohoğlu başkanlığındaki TÜGİAD heyeti, Brüksel’de bulunan T.C. Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi; Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay’ı ziyaret ederek, temsilciliğimizin Avrupa’daki çalışmaları ile ilgili detaylı bilgi aldı. Daimi Temsilcimiz Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay’a, üyesi olduğumuz ve bünyesinde 500.000’den fazla şirket bulunan, YES for Europe (Avrupa Genç İş Adamları Konfederasyonu) üyeliğimiz, Brüksel’de yapılan son YES genel kurul ve konfederasyonun içerisinde yapılan Türkiye t ...

06.12.2019

HUB BRUSSELS

Belçika ziyareti kapsamında, ihracat ve yatırım ajansı olan Hub Brussels ile görüşme sağlayan TÜGİAD Heyeti, bölgedeki yeni iş olanakları, yatırım ve ticaret imkanları ve bu hususlarda faydalanabilecekleri destekler hakkında bilgi alarak girişim ekosistemlerini inceledi.

05.12.2019

TÜSİAD AVRUPA BİRLİĞİ TEMSİLCİLİĞİ ZİYARETİ

Başkan Anıl Alirıza Şohoğlu ve TÜGİAD Üyeleri Brüksel’e heyet ziyareti gerçekleştirdi. TÜSİAD Avrupa Birliği Temsilciliğini ziyaret eden heyetimiz, temsilci A. Dilek Aydın ile görüşerek Türk iş dünyasının Avrupa Birliği nezdindeki çalışmaları hususunda fikir alışverişinde bulundu.

28.11.2019

EKOTÜRK TV ÖZLEM DALGA İLE KAPANIŞ RAPORU PROGRAMI

Genel Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu, Ekotürk TV Özlem Dalga ile Kapanış Raporu Programı’nın canlı yayın konuğuydu.

27.11.2019

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SN. EKREM İMAMOĞLU ZİYARETİ

TÜGİAD olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret ettik. Derneğimiz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde yapılabilecek ortak faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulunduğumuz görüşmede, yakın dönem faaliyetlerimiz ile ilgili de istişare ettik.

20.11.2019

PORTEKİZ BÜYÜKELÇİSİ BAŞKAN ŞOHOĞLU ZİYARETİ

Portekiz Büyükelçisi Paula Leal Da Silva, Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu’nu ziyaret etti.

19.11.2019

İYİ PARTİ'NİN TÜGİAD ZİYARETİ

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Bşk. ve Bursa Mv. Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, STK İlişkileri Başkanı ve Antalya Mv. Dr. Tuba Vural Çokal, STK Başkan Yardımcısı Burak Akburak, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mümin Günler ve beraberindeki heyet #TÜGİAD Genel Merkezimizi ziyaret etti.

19.11.2019

YES BAŞKANI'NIN TÜGİAD ZİYARETİ

Avrupa Genç İş Adamları Konfederasyonu (YES) Başkanı Benjamin Knöfler Derneğimizi ziyaret etti. Bizim de İcra Kurulu Üyesi olduğumuz YES’in önümüzdeki dönem faaliyetleri ile ilgili istişare ettik.

18.11.2019

ÜNLÜ & CO İLE TOPLANTI

#TÜGİAD olarak, finansal danışmanlık firması olan Ünlü & Co ile şirket satın alma ve birleşmeleri, yatırım danışmanlığı, piyasa gündemi ve beklentileri içerikli bir toplantı gerçekleştirdik.

15.11.2019

Lider Kadınlar Komisyonu Toplantısı

Lider Kadınlar Komisyonumuz toplandı.

07.11.2019

EKONOMİ SOHBETİ

TÜGİAD Genel Merkezimizde, Danışmanlarımızdan Gazeteci Metehan Demir ve Murat Sağman ile sohbet toplantısı gerçekleştirerek güncel ekonomik ve siyasi gelişmeleri değerlendirdik.

Gül Akyürek Balta

TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Sn. Gül Akyürek Balta'nın Türkiye'nin ilk kadın organize sanayi bölgesi başkanı olduğu Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme Organize Sanayi Bölgesi'nin Temel Atma Töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

Ersin Yazıcı

TÜGİAD Bursa Şube Denetleme Kurulu Üyesi Ersin Yazıcı, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Seda Yekeler

TÜGİAD Ankara Üyesi Seda Yekeler, Broca Stimulating Learning System (BSLS) yabancı dil edindirme metodu ve Türkiye’nin tek yabancı dil vakfı olan SEYEV’in filantropi çalışmaları nedeniyle “TOP 100 LEADERS IN EDUCATION” ödülünü almıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ali Güral

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Güral Şirketler Grubu’na ait olan Güral Premier Otelleri, Finlandiya’da düzenlenen World Luxury Hotel Awards’ta iki ödül aldı. Güral Premier Tekirova oteli ‘’Avrupa’nın En İyi Her Şey Dahil En Lüks Aile Oteli’’ ödülünü alırken, Güral Premier Belek oteli ‘’Türkiye’nin En İyi Kıyı Oteli’’ ödülünü kazandı. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz

Nur Gül Arslan

TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Nur Gül Arslan, TMMOB İçmimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yılmaz Doğan

TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Yılmaz Doğan kurucu ortağı olduğu Qzens Furniture & Design için tasarladığı ürünlerle, 100’den fazla ülkeden 18,450 tasarım başvurusunun yarıştığı, 250 uluslararası tasarımcı ve akademisyenin jüri olarak 110 ayrı kategoride değerlendirme yaptığı, dünyanın en büyük jürisine sahip tasarım yarışması “A DESIGN AWARD”dan; 3 Silver (ikincilik) ve 1 Iron (dördüncülük) ödülü kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Hüseyin Köksal Çınar & Furkan Yücel Çınar

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin Köksal Çınar ve TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Furkan Yücel Çınar’ın Grup Firmaları HC Tek Savunma LTD. ŞTİ. ‘nin ürettiği otomatik namlu temizleme cihazı ‘ÇINGI’ için Savunma Sanayi Başkanlığı’nın İştiraki olan SSTEK A.Ş. ile Tedarik Anlaşması imzalanmıştır. Üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

S. Emre Gencer

TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Emre Gencer, 20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Makine İmalatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nilüfer Çevikel

TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özgür Erdem İncesu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Barış Gül

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Barış Gül, 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Güney Marmara Şubesi Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Başkan seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sıdıka Baysal

TÜGİAD Merkez Üyemiz Sayın Sıdıka Baysal, 2019 Ocak ayı itibarıyla Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Bölgesi Forumu’nun ilk Türk Eş-Başkanı olarak atanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.