TÜGİAD BAŞKANI
Anıl Alirıza ŞOHOĞLU

BAŞKANIN MESAJI

Sevgili TÜGİAD Ailesi,

Türkiye Genç İş Adamları Derneği olarak 32 yıldır Türkiye’de genç iş adamlarının sesi olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

1986 yılında başlayan yolculuğumuz devam ederken, günümüzde Türkiye’nin sayılı sivil toplum örgütlerinden biri olmayı başardık.

TÜGİAD, pek çok farklı sektörden değerli iş insanlarının buluştuğu, nitelikli girişimlerde bulunup, topluma faydalı işler yapan ve dünya pazarında söz sahibi olmak isteyenlerin bir arada olduğu, Türkiye sevgisini her şeyin üstünde tutanların geniş bir ailesidir. 

TÜGİAD ailesi 32 yıldır; tarafsız, her görüşe ve inanca saygılı çizgisini hiçbir zaman bozmadı. Ülkemizin ve milletimizin müreffeh geleceği için; belirlediği ilkeler ve hedefler doğrultusunda duruşunu, bugüne dek koruyabilmeyi başarmış nadir derneklerden biri olarak mevcudiyetini sürdürdü.

Bu aileye, ülkenin dört bir yanından yüzlerce genç, donanımlı, bilgili ve enerji dolu iş insanı katıldı. Katılım arttıkça sektörler ve ürünler arttı. 17. Dönem Yönetim Kurulu olarak, bu genç ve enerjik aileye hizmet sırasının bizlere gelmesinden dolayı büyük onur ve gurur duyuyoruz.

Derneğimizin temel ilkeleri olan Atatürk ilke, inkılaplarına bağlılık ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını ve bölünmez bütünlüğünü korumak her zaman ana vazifemiz olacaktır.

Bu sağlam temeller üstüne, yurt içinde ve yurt dışında her dönemde bir adım daha ileri gidebilmek, bir tuğla daha koyabilmek adına çok çalışıldı. Hem ülkemizi uluslararası arenada temsil etmek hem de ülkemiz girişimcisinin uluslararası pazarlarda söz sahibi olabilmesi adına yurt içi ve yurt dışında çok yoğun faaliyetler yapacağımız bir dönem bizi bekliyor. 

Ülkemizdeki genç iş adamlarının yurt içi ve yurt dışında sesi olmaya, genç iş adamlarının sorunlarını yerel ve global bazda duyurmaya çalışmaya, eğitim alanında üniversiteler ile iş birliği yapmaya ve geleceğin iş adamlarına yol göstermeye tüm hızımızla devam edeceğiz. 

Yeni iş fikirlerine ve yeni projelere yatırım yapan üyelerimizle, projelerimizle ve yol haritalarımızla Türkiye’deki girişimcilik ekosistemine katkı sağlamaya, vizyon göstermeye ve geleceğe bir nebze olsun ışık tutmaya devam edeceğiz.

Daha fazla üretim, daha fazla yatırım, daha fazla ticaret, 32. yılında TÜGİAD’ın temel hedefleri olarak yolumuza ışık tutacak, bizim milli vazifemiz olacaktır. 

Baskan Anıl Alirıza Şohoğlu
ÜYELERİMİZDEN HABERLER
Ali Güral
TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Güral Şirketler Grubu’na ait olan Güral Premier Otelleri, Finlandiya’da düzenlenen World Luxury Hotel Awards’ta iki ödül aldı. Güral Premier Tekirova oteli ‘’Avrupa’nın En İyi Her Şey Dahil En Lüks Aile Oteli’’ ödülünü alırken, Güral Premier Belek oteli ‘’Türkiye’nin En İyi Kıyı Oteli’’ ödülünü kazandı. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz
Zafer Küçükşabanoğlu
TÜGİAD Merkez Üyesi Sayın Zafer Küçükşabanoğlu’nun yazdığı ‘’Türkiye-ABD İlişkilerinde Özal’lı Yıllar’’ kitabı yayına girmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Nur Gül Arslan
TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Nur Gül Arslan, TMMOB İçmimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Yılmaz Doğan
TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Yılmaz Doğan kurucu ortağı olduğu Qzens Furniture & Design için tasarladığı ürünlerle, 100’den fazla ülkeden 18,450 tasarım başvurusunun yarıştığı, 250 uluslararası tasarımcı ve akademisyenin jüri olarak 110 ayrı kategoride değerlendirme yaptığı, dünyanın en büyük jürisine sahip tasarım yarışması “A DESIGN AWARD”dan; 3 Silver (ikincilik) ve 1 Iron (dördüncülük) ödülü kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Hüseyin Köksal Çınar & Furkan Yücel Çınar
TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin Köksal Çınar ve TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Furkan Yücel Çınar’ın Grup Firmaları HC Tek Savunma LTD. ŞTİ. ‘nin ürettiği otomatik namlu temizleme cihazı ‘ÇINGI’ için Savunma Sanayi Başkanlığı’nın İştiraki olan SSTEK A.Ş. ile Tedarik Anlaşması imzalanmıştır. Üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
S. Emre Gencer
TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Emre Gencer, 20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Makine İmalatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Nilüfer Çevikel
TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Özgür Erdem İncesu
TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özgür Erdem İncesu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Barış Gül
TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Barış Gül, 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Güney Marmara Şubesi Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Başkan seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Sıdıka Baysal
TÜGİAD Merkez Üyemiz Sayın Sıdıka Baysal, 2019 Ocak ayı itibarıyla Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Bölgesi Forumu’nun ilk Türk Eş-Başkanı olarak atanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.