TÜGİAD BAŞKANI
Anıl Alirıza ŞOHOĞLU

Basında TÜGİAD

TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu | Sadi Özdemir ile Reel Ekonomi Programı

Ekonomi Programı

TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu | Murat Tufan ile Her Şeyin Ekonomisi Programı

Ekonomi Programı

TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu | Bloomberg HT İş Dünyası Programı

İş Dünyası Programı

24TV'de Reel Ekonomi Programı'nın konuğu TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu

TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu 29 Mayıs Çarşamba günü 24TV'de Sadi Özdemir'in Reel Ekonomi Programı'nın konuğuydu. Anıl Alirıza Şohoğlu yakın zaman gerçekleşen G20 YEA Japonya zirvesinden, TÜGİAD'ın oradaki misyonundan ve özellikle TÜGİAD'ın yurtdışı temsillerinden bahsetti. Türkiye’deki genç girişimcilere ve girişimcilerin nasıl desteklenmesi gerektiği konularına değindi. TÜGİAD Genel Merkezin ve Şubelerimizin üniversitelerle olan işbirlikleri de konuşulan konular arasındaydı. Başkan Şohoğlu yaklaşan seçim öncesi ekonomideki gelişmeler hakkında da değerli bilgilerini izleyiciler ile paylaştı. Programın tamamını Instagram sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Başkan Şohoğlu Bloomberg HT Fokus Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu

Başkan Şohoğlu Bloomberg HT Fokus Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu

Bloomberg HT Fokus Programı TÜGİAD Başkanı Anıl Şohoğlu Canlı Yayın Konuğu

TÜGİAD Başkanı Anıl Şohoğlu: 2018 zor geçti. Firmaların limiti olmasına rağmen finansmana erişimi zor oldu. Türkiye'nin yeni bir KGF'ye ihtiyacı var. Doğru sektörlere, kontrollü destek sağlanarak. Türkiye'nin çıkışı katma değerli üretimle olacak. TÜGİAD bu konuda bir ilki yaptı. Üyeleriyle GirişimTürk şirketini kurdu ve startup'lara yatırım yapıyor. 2018'de en çok yorulan sektörlerden biri inşaat oldu. Kamu bankalarının konut kampanyası piyasaya ne kadar yansıyor, konuşmak lazım. Alınan ev, bankadaki paranız kadar değer kazanmıyor maalesef. Başkan Şohoğlu: 2019'da sıkıntılar devam edecek. Ekonomik daralmadan tek çıkış yolunun ihracat olduğunu düşünüyoruz. TÜGİAD olarak ticarete ve döviz kazandırmaya odaklayacağız. TÜGİAD'da çok değerli başarı hikayeleri var. Yurt dışında yatırım yapan ve üretimine orada da devam edenler, belli sektörlerde Türkiye'nin en büyük ölçekte ihracatını sağlayan üyelerimiz var.

ÜYELERİMİZDEN HABERLER
Ali Güral
TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Güral Şirketler Grubu’na ait olan Güral Premier Otelleri, Finlandiya’da düzenlenen World Luxury Hotel Awards’ta iki ödül aldı. Güral Premier Tekirova oteli ‘’Avrupa’nın En İyi Her Şey Dahil En Lüks Aile Oteli’’ ödülünü alırken, Güral Premier Belek oteli ‘’Türkiye’nin En İyi Kıyı Oteli’’ ödülünü kazandı. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz
Zafer Küçükşabanoğlu
TÜGİAD Merkez Üyesi Sayın Zafer Küçükşabanoğlu’nun yazdığı ‘’Türkiye-ABD İlişkilerinde Özal’lı Yıllar’’ kitabı yayına girmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Nur Gül Arslan
TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Nur Gül Arslan, TMMOB İçmimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Yılmaz Doğan
TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Yılmaz Doğan kurucu ortağı olduğu Qzens Furniture & Design için tasarladığı ürünlerle, 100’den fazla ülkeden 18,450 tasarım başvurusunun yarıştığı, 250 uluslararası tasarımcı ve akademisyenin jüri olarak 110 ayrı kategoride değerlendirme yaptığı, dünyanın en büyük jürisine sahip tasarım yarışması “A DESIGN AWARD”dan; 3 Silver (ikincilik) ve 1 Iron (dördüncülük) ödülü kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Hüseyin Köksal Çınar & Furkan Yücel Çınar
TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin Köksal Çınar ve TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Furkan Yücel Çınar’ın Grup Firmaları HC Tek Savunma LTD. ŞTİ. ‘nin ürettiği otomatik namlu temizleme cihazı ‘ÇINGI’ için Savunma Sanayi Başkanlığı’nın İştiraki olan SSTEK A.Ş. ile Tedarik Anlaşması imzalanmıştır. Üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
S. Emre Gencer
TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Emre Gencer, 20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Makine İmalatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Nilüfer Çevikel
TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Özgür Erdem İncesu
TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özgür Erdem İncesu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Barış Gül
TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Barış Gül, 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Güney Marmara Şubesi Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Başkan seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Sıdıka Baysal
TÜGİAD Merkez Üyemiz Sayın Sıdıka Baysal, 2019 Ocak ayı itibarıyla Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Bölgesi Forumu’nun ilk Türk Eş-Başkanı olarak atanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.