FAALİYETLERİMİZ
28
Aralık
2019
MERSİN TARSUS TARIMSAL ÜRÜN İŞLEME ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'NİN TEMEL ATMA TÖRENİ

TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Sn. Gül Akyürek Balta'nın Türkiye'nin ilk kadın organize sanayi bölgesi ...

DETAY

MERSİN TARSUS TARIMSAL ÜRÜN İŞLEME ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'NİN TEMEL ATMA TÖRENİ

TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Sn. Gül Akyürek Balta'nın Türkiye'nin ilk kadın organize sanayi bölgesi başkanı olduğu Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme Organize Sanayi Bölgesi'nin Temel Atma Töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

2019.12.28

TÜGİAD EGE ŞUBESİ’NDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

TÜGİAD Ege Şubesi’nin yeni Başkanı Melih Sebastien Durmuş! Türkiye Genç İşadamları Derneği Ege Şubesi’nde bayrak değişimi oldu.TÜGİAD Ege Şubesi Y.K Başkanı Can Yavaş,iki dönemdir sürdürdüğü başkanlık görevini yönetim kurulu başkan yardımcısı M. Sebastien Durmuş’a devretti.

2019.12.27

TATEF - TÜGİAD ANKARA TİCARİ ETKİLEŞİM FUARI

TÜGİAD Ankara Şubesi ve Ticari İlişkiler Komisyonu işbirliğiyle “TATEF - TÜGİAD Ankara Ticari Etkileşim Fuarı” düzenlendi. Ülkemizin ticaretine yön veren, katkı sağlayan ulusal, uluslararası firmaların, iş insanlarının, markaların, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurumlarının birbirleri ve tüketicilerle tanışmalarını sağlayan fuara ATO Başkanı Gürsel Baran, ASO Başkanı Nurettin Özdebir de katıldı. Genel Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu ve Ankara Şube Başkanımız Zafer Yıldırım, katkılarıyla TATEF’in gerçekleşmesini sağlayan Ticari ilişkiler Komisyonu Başkanı Ceyhan Bağcı, Ankara Şube Üyesi Alpay Aslan, Ankara Şube Genel Sekreteri Beril Pınar Tandoğan, Ankara Şube Denetleme Kurulu Başkanı Osman Ertürk Özel Ankara Şube Üyesi Melih Aydın’a teşekkürlerini sundular.

2019.12.24

TÜGİAD Ankara Ticari Etkileşim Fuarı

TÜGİAD Ankara Şubesi ve Ticari İlişkiler Komisyonu işbirliğiyle, 21 Aralık Cumartesi günü “TATEF - TÜGİAD Ankara Ticari Etkileşim Fuarı” düzenlendi. Bölgesinin en kapsamlı sektör etkinliklerinden biri olmak amacıyla yola çıkan fuar, ihtiyaç duyulacak her türlü donanım, geniş ürün gamı, son teknolojik ürünler ve inovasyon konusundaki tüm farklılıkları ziyaretçilerin beğenisine sunularak üretici ile alıcı heyetlerini bir araya getirdi.

2019.12.21

Beyrut Seyahati

Türkiye Genç İşadamları Derneği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ersoy Tabaklar’ın başkanlığındaki TÜGİAD Bursa heyeti, Lübnan’ın Başkenti Beyrut’a iş gezisi düzenledi.

2019.12.20

TÜGİAD Bursa’dan 2019’a Veda Etkinliği

TÜGİAD Bursa’dan 2019’a Veda Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Bursa Şubesi, düzenlediği yılbaşı partisi ile 2019’a veda etti. TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu’nun da katıldığı gecede, iş adamları stres attı.

2019.12.18

TÜGİAD 17. DÖNEMİN İLK YILI

17. Dönemimizin ilk yılını verimli ve yoğun faaliyetlerimizle; üyelerimize, ekonomimize ve ülkemize kuruluş amaçlarımız doğrultusunda önemli katkılar sağlamaya çalışarak geçirdik. Dönemin ilk yılının bitmesi vesilesi ile, Genel Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu ve onur konuğumuz olan 8. Dönem Yönetim Kurulu Başkanımız Muharrem Yılmaz ile birlikte eski başkanlarımızla, asil ve onursal üyelerimiz ile bir araya geldik. Organizasyonumuzda Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu ve 8. Dönem Başkanımız Muharrem Yılmaz’ın yanı sıra 9. Dönem Başkanımız Hayati Kaya, 12. Dönem Başkanımız Lütfü Küçük, TÜGİAD’ta uzun yıllar yönetim kurullarında görev almış olan Hüsamettin Kavi ve Onursal Üyeler Komisyonu Başkanımız Coşkun Pazar da konuşmalarını yaparak değerli deneyimlerini paylaştılar. Eski başkanlarımızla, asil ve onursal üyelerimiz ile bir araya geldiğimiz organizasyonumuzun sonunda yeni üyelerimize de plaketlerini takdim ettik

2019.12.18

‘Bütün Çılgınlar Sever Beni' Tiyatro Oyunu

Ünlü oyuncu Mert Fırat, Öznur Serçeler ve Çağlar Yalçınkaya ile birlikte rol aldığı ‘Bütün Çılgınlar Sever Beni’ isimli tiyatro oyununu, Türkiye Genç İşadamları Derneği Bursa Şubesi üyeleri için özel gösterimde sahneledi.

2019.12.13

DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI YAVUZ SELİM KIRAN İLE GÖRÜŞME

Uluslararası ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcımız Gürkan Yıldırım ve genel sekreterimiz Melik Rupen Mıhçıyan, T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ı makamında ziyaret etti. Sayın Bakan Yardımcımıza, TÜGİAD'ın uluslararası organizasyonu, temsilcilik faaliyetleri ve yurtdışı paydaşları ile geliştirdiği projeler hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Ayrıca TÜGİAD'ın yapmış olduğu yoğun yurtdışı temaslar; Brüksel'de gerçekleştirilen YES for Europe (Avrupa Genç İş Adamları Konfederasyonu) Genel Kurulu, JEUNE (Avrupa Birliği Genç Girişimciler Organizasyonu) ve Londra'da gerçekleştirilen G20 YEA Başkanlar Divanı toplantıları hakkında bilgi verildi. TÜGİAD'ın devam eden ve başlayacak olan yurtdışı projeleri gündem maddeleri arasında yer aldı.

2019.12.10

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI AB BAŞKANLIĞI MALİ İŞBİRLİĞİ VE PROJE UYGULAMA GENEL MÜDÜRÜ BÜLENT ÖZCAN İLE GÖRÜŞME

Uluslararası ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcımız Gürkan Yıldırım ve genel sekreterimiz Melik Rupen Mıhçıyan T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan'ı makamında ziyaret etti. TÜGİAD'ın uluslararası organizasyon yapısı ve temsilcilik faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Bakanlığımızın Avrupa Birliği fonları ile ilgili yürürlükte olan projeleri ve derneğimizin yer alabileceği; uluslararası faaliyetler kapsamımıza uygun yakın dönem projeleri gündeme alındı.

2019.12.10

T.C. BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİ ZİYARETİ

Daimi temsilcilik ziyaretimizin ardından, heyetimiz T.C Brüksel Büyükelçisi Levent Gümrükçü’yü ziyaret etti. Daimi temsilcimiz ile görüşmemizde ele alınan YES for Europe, JEUNE ve G20 YEA ile olan çalışmalarımız hususunda bilgi aktardığımız Elçilik görüşmemizde, Belçika’daki iş olanakları, Türk iş insanlarının Belçika’daki faaliyetleri hususunda bilgi aldık. Ek olarak bölgedeki iş olanakları ve yatırım imkanları hakkında istişare ettiğimiz görüşmemizde, görev süresini tamamlamak üzere olan Büyükelçimize yapmış olduğu başarılı çalışmalar için teşekkür ettik.

2019.12.07

AVRUPA KOMİSYONU

Belçika’nın başkenti Brüksel’e düzenlediğimiz, üç gün süren heyet ziyaretimizin son teması Avrupa Komisyonu Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü Türkiye Masası Şefi Bernard Brunet ile gerçekleştirildi. Türk genç iş dünyasının Avrupa Birliği’ne bakış açısı, TÜGİAD’ın Avrupa’da bulunan temsilcilikleri, üyesi bulunduğu konfederasyonlar ve iş birliği örgütlerinin faaliyetleri ile ilgili bilgi aktardığımız görüşmede, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri ve 2021 faaliyetleri hakkında bilgi aldık.

2019.12.07

HUB BRUSSELS

Belçika ziyareti kapsamında, ihracat ve yatırım ajansı olan Hub Brussels ile görüşme sağlayan TÜGİAD Heyeti, bölgedeki yeni iş olanakları, yatırım ve ticaret imkanları ve bu hususlarda faydalanabilecekleri destekler hakkında bilgi alarak girişim ekosistemlerini inceledi.

2019.12.06

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ DAİMİ TEMSİLCİLİĞİ ZİYARETİ

Anıl Alirıza Şohoğlu başkanlığındaki TÜGİAD heyeti, Brüksel’de bulunan T.C. Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi; Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay’ı ziyaret ederek, temsilciliğimizin Avrupa’daki çalışmaları ile ilgili detaylı bilgi aldı. Daimi Temsilcimiz Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay’a, üyesi olduğumuz ve bünyesinde 500.000’den fazla şirket bulunan, YES for Europe (Avrupa Genç İş Adamları Konfederasyonu) üyeliğimiz, Brüksel’de yapılan son YES genel kurul ve konfederasyonun içerisinde yapılan Türkiye tanıtım faaliyetleri hakkında bilgi verildi. TÜGİAD’ın JEUNE (Avrupa Birliği Genç Girişimciler Organizasyonu) faaliyetleri ve G20 YEA tarafındaki çalışmaları ile TÜGİAD’ın faaliyetleri aynı toplantıda, temsilciliğimizde yapılan ziyaretin konu başlıkları arasında yer aldı.

2019.12.06

ASO Başkanı Ziyareti

TÜGİAD Ankara Şubesi ve TÜGİAD Ticari İlişkiler Komisyonu işbirliğiyle 21 Aralık Cumartesi günü düzenlenecek olan TATEF - TÜGİAD Ankara Ticari Etkileşim Fuarı’na katılacak protokol daveti ziyaretleri kapsamında; TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Zafer Yıldırım ve TİK Başkanı Ceyhan Bağcı ASO Başkanı Nurettin Özdebir’i ziyaret ettiler.

2019.12.05

TÜSİAD AVRUPA BİRLİĞİ TEMSİLCİLİĞİ ZİYARETİ

Başkan Anıl Alirıza Şohoğlu ve TÜGİAD Üyeleri Brüksel’e heyet ziyareti gerçekleştirdi. TÜSİAD Avrupa Birliği Temsilciliğini ziyaret eden heyetimiz, temsilci A. Dilek Aydın ile görüşerek Türk iş dünyasının Avrupa Birliği nezdindeki çalışmaları hususunda fikir alışverişinde bulundu.

2019.12.05

Bursa Şubesi Üye Ziyareti: Ersin Yazıcı

Türkiye Genç İşadamları Derneği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GÜMTOB) Başkanlığına seçilen, TÜGİAD Üyesi Ersin Yazıcı’ya tebrik ziyareti gerçekleştirdi.

2019.12.04

Bursa Şubesi Üye Ziyareti: Nur Gül Arslan

Türkiye Genç İşadamları Derneği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ersoy Tabaklar, beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, İçmimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanlığına seçilen TÜGİAD Üyesi Nur Gül Arslan’ı ziyaret ederek başarılar diledi.

2019.12.04

Küresel Piyasalar ve Türkiye Ekonomisi 2020 Beklentileri

TÜGİAD Ankara Şubesi’nin düzenlediği toplantıda Ekonomist Dr. İsmet Demirkol konuk oldu. TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Zafer Yıldırım ve üyelerin katılımıyla gerçekleşen toplantıda “Küresel Piyasalar ve Türkiye Ekonomisi 2020 Beklentileri” hakkında üyelerimize bilgi aktarıldı.

2019.12.03

Anıtkabir Ziyareti

TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ersoy Tabaklar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Anıtkabir’de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andı.

2019.11.30

EKOTÜRK TV ÖZLEM DALGA İLE KAPANIŞ RAPORU PROGRAMI

Genel Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu, Ekotürk TV Özlem Dalga ile Kapanış Raporu Programı’nın canlı yayın konuğuydu.

2019.11.28

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SN. EKREM İMAMOĞLU ZİYARETİ

TÜGİAD olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret ettik. Derneğimiz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde yapılabilecek ortak faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulunduğumuz görüşmede, yakın dönem faaliyetlerimiz ile ilgili de istişare ettik.

2019.11.27

Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan ile Toplantı

TÜGİAD Ankara Şubesi’nin düzenlediği sohbet toplantısında Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan konuk oldu. Ak Parti Ankara Milletvekili Barış Aydın’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda Vergi dairesi ile iş adamları arasındaki diyalog, sık karşılaşılan problemler ve bunların çözümleri, KDV iadeleri hakkında üyelerimize bilgi aktarıldı.

2019.11.26

Ege Şube Üye Ziyareti: Cengiz Dalgıç

Üye iş yeri ziyaretleri kapsamında TÜGİAD Ege Şubesi üyesi Cengiz Dalgıç’ın sahibi olduğu By Kitchen Pınarbaşı tesislerini ziyaret eden TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Can Yavaş ve şube üyeleri, tesisi gezerek endüstriyel mutfak ekipmanları üretimi hakkında bilgi aldı.

2019.11.21

PORTEKİZ BÜYÜKELÇİSİ BAŞKAN ŞOHOĞLU ZİYARETİ

Portekiz Büyükelçisi Paula Leal Da Silva, Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu’nu ziyaret etti.

2019.11.20

YES BAŞKANI'NIN TÜGİAD ZİYARETİ

Avrupa Genç İş Adamları Konfederasyonu (YES) Başkanı Benjamin Knöfler Derneğimizi ziyaret etti. Bizim de İcra Kurulu Üyesi olduğumuz YES’in önümüzdeki dönem faaliyetleri ile ilgili istişare ettik.

2019.11.19

İYİ PARTİ'NİN TÜGİAD ZİYARETİ

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Bşk. ve Bursa Mv. Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, STK İlişkileri Başkanı ve Antalya Mv. Dr. Tuba Vural Çokal, STK Başkan Yardımcısı Burak Akburak, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mümin Günler ve beraberindeki heyet #TÜGİAD Genel Merkezimizi ziyaret etti.

2019.11.19

ÜNLÜ & CO İLE TOPLANTI

#TÜGİAD olarak, finansal danışmanlık firması olan Ünlü & Co ile şirket satın alma ve birleşmeleri, yatırım danışmanlığı, piyasa gündemi ve beklentileri içerikli bir toplantı gerçekleştirdik.

2019.11.18

Ankara Şube Üye Ziyareti: Ercan Çelik

TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Zafer Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleri, 1993’ten bu yana yurt içi ve yurt dışı inşaat, taahhüt, enerji ve akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren NesCe Grup İcra Kurulu Başkanı, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı ve Saymanı Ercan Çelik’i ziyaret etti.

2019.11.15

Ankara Şube Üye Ziyareti: Oğuz Ayrancıoğlu

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Zafer Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleri; “Aygips” markası ile toz alçı, “Aypan” markası ile Alçı Levha ve “Outwear” markası ile dış cephe levhası üreterek yirmi beş ülkeye ihracat yapan Aytaş Alçı Şirketi ve TÜGİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Ayrancıoğlu’nu ziyaret ettiler.

2019.11.15

Lider Kadınlar Komisyonu Toplantısı

Lider Kadınlar Komisyonumuz toplandı.

2019.11.15

Ankara Şube Üye Ziyareti: Umut Keçelioğlu

TÜGİAD Ticari İlişkiler Komisyonu Başkanı Ceyhan Bağcı ve komisyon üyeleri, inşaat sektöründe elektrik ve mekanik taahhüt konusunda faaliyet gösteren Elektromak Mühendislik’in sahibi üyemiz Umut Keçelioğlu’nu ziyaret ettiler.

2019.11.14

Ankara Şube Üye Ziyareti: Hakan Sayın

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Zafer Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Reklamcılık sektöründe iç ve dış mekan tabela sistemleri imalatı ve kurumsal kimlik çalışmaları yapan Sekiz Reklam’ın sahibi, TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu üyesi ve TÜGİAD Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Sayın’ın Atatürk’ün yemek yediği özel salonda düzenlediği öğle yemeğinde bir araya geldiler.

2019.11.11

Anıtkabir Ziyareti

TÜGİAD Ankara Şubesi Yönetimi 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü vesilesi ile Ata’mızın huzurundaydı.

2019.11.08

EKONOMİ SOHBETİ

TÜGİAD Genel Merkezimizde, Danışmanlarımızdan Gazeteci Metehan Demir ve Murat Sağman ile sohbet toplantısı gerçekleştirerek güncel ekonomik ve siyasi gelişmeleri değerlendirdik.

2019.11.07

Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Sinan Pekinton ile Toplantı başlığı

Devlet Tiyatrosu sanatçısı Sinan Pekinton TÜGİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleri ile bir araya geldi. Sinan Pekinton toplantıda etkili konuşma ve hitabetin önemini vurgulayarak iletişimde beden dilinin doğru kullanımını örneklerle anlattı.

2019.11.06

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON KOMİSYONU TOPLANTISI

Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonumuz toplandı.

2019.10.31

TÜGİAD - BLCCT

TÜGİAD olarak Türk Belçika Lüksemburg Ticaret Derneği ile Belçika Konsolosluğu ve ticaret ataşelikleri işbirliğinde düzenlenen etkinliğe katıldık.

2019.10.30

İş İnsanları İçin İngilizce İletişim Becerileri Eğitimi

TÜGİAD Akademi Bireysel Gelişim Eğitimleri kapsamında TÜGİAD Bursa Şubesi tarafından düzenlenen ve Doç. Dr. Güven Mengü tarafından verilen 'İş İnsanları İçin İngilizce İletişim Becerileri Eğitimi' verimli bir şekilde tamamlandı.

2019.10.18

T.C. Şanlıurfa Valiliği Ziyareti

T.C. Şanlıurfa Valiliğimizi ziyaret eden Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu ve TÜGİAD Üyeleri, Harekat Merkezi Koordinatörü ve Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya ile görüşerek, operasyon sonrası Mehmetçiğe ve bölgedeki kamu ve basın görevlilerine gösterdikleri üstün çabaları için teşekkürlerini sunarak, her zaman destek olduklarını belirttiler.

2019.10.18

Akçakale Ziyareti

Genel Başkan Anıl Alirıza Şohoğlu ve beraberindeki heyet, Akçakale Kaymakamı Hamza Özer'i de ziyaret ederek bölgedeki son gelişmeler ile ilgili bilgi edindi. TÜGİAD Heyeti son olarak askerleri ve basın mensuplarını ziyaret etti.

2019.10.18

T.C. NUR-SULTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ ZİYARETİ

TÜGİAD Başkan Yardımcımız ve Bükreş Temsilcimiz Gürkan Yıldırım, T.C. Nur-Sultan Büyükelçisi Nevzat Uyanık'ı, Ticaret Müşaviri Selçuk Oktay'ı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşaviri Fatih Uysal'ı makamlarında ziyaret etti.

2019.10.14

10. Türkiye Enerji Zirvesi

TÜGİAD üyeleri, 6-8 Ekim 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen 10. Türkiye Enerji Zirvesi'ne katıldı.

2019.10.11

Gürcistan Başkonsolosluk Ziyareti

TÜGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Arcan Yüksel ve TÜGİAD Genel Sekreteri Melik Rupen Mıhçıyan Gürcistan İstanbul Başkonsolosu İnga Kikvadze'yi ziyaret etti.

2019.10.11

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İle Sohbet Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelerek yoğun gündemi değerlendirdik.

2019.10.10

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İle Sohbet Toplantısı

Sohbet toplantımızda CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Gözde Fil ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da yer aldı.

2019.10.10

T.C. Bükreş Büyükelçiliği Ziyareti

TÜGİAD Başkan Yardımcısı ve Bükreş Temsilcisi Gürkan Yıldırım, T.C. Bükreş Büyükelçisi Füsun Aramaz'ı makamında ziyaret etti.

2019.10.01

Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Toplantısı

Girişimcilik ve İnovasyon Komsiyonumuz 25 Eylül Salı günü Dernek genel merkezimizde toplandı.

2019.09.25

TÜGİAD Londra Temsilcilik Açılışı

Londra temsilcimiz Emre Belge ile birlikte TÜGİAD Londra temsilciliğimizin açılışını gerçekleştirdik.

2019.09.24

G20 YEA Liderler Kurulu Toplantısı, Londra

Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu ve Genel Sekreterimiz Melik Rupen Mıhçıyan, Londra’da gerçekleştirilen G20 YEA Liderler Kurulu Toplantısı’nda TÜGİAD’ı temsil etti. TÜGİAD Heyeti G20 YEA kapsamında gerçekleştirilen B2B toplantılarına katıldı.

2019.09.24

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Açılışı

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış törenine ve açılış dersine katıldık. Başarılı bir eğitim ve öğretim yılı olmasını dileriz.

2019.09.24

TÜGİAD-TBCCI İş Birliği

Türk-İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası (TBCCI) ve Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) arasında, 19 Eylül 2019 Perşembe günü Londra’da yapılan bir törenle, Türkiye ve İngiltere arasında yatırımların ve ticaretin gelişmesi, iki kurum üyeleri arasında işbirliğinin teşvik edilmesi amacıyla bir protokol imzalanmıştır. İmza töreninin ardından TBCCI ve TÜGİAD heyetlerinin üyeleri İngiltere ve Türkiye'deki iş fırsatları ve yöntemleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

2019.09.23

T.C. LONDRA BÜYÜKELÇİSİ ÜMİT YALÇIN'I ZİYARET

Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu ve Üyelerimizden oluşan heyetimiz T.C. Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın’ı ziyaret etti.

2019.09.23

Eski Başbakanımız Binali Yıldırım'ın T.C Toronto Başkonsolosluğu Ziyareti

T.C Toronto Başkonsolosu Sinem Mingan'ın davetiyle Toronto’yu ziyaret eden Eski Başbakanımız Binali Yıldırım ile gerçekleştirilen toplantıya, TÜGİAD’ı temsilen Toronto temsilcimiz Çağdaş Önen katıldı.

2019.09.19

T.C. Merkez Bankası Ziyareti

TÜGİAD olarak Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ı ve Başkan Yardımcısı Dr. Uğur Namık Küçük’ü ziyaret ederek reel sektör ile iletişimi güçlendirmek amaçlı istişarede bulunduk.

2019.09.17

TBMM BAŞKANI PROF. DR. MUSTAFA ŞENTOP ZİYARETİ

Başkan Anıl Alirıza Şohoğlu ve TÜGİAD Üyeleri TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret etti. Görüşmede, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında birlikte yapılabilecek faaliyetler hakkında istişare edildi.

2019.09.17

17. Dönem Yönetim Kurulu Toplantısı

10 Eylül Salı günü Dernek genel merkezimizde 17. Dönem Yönetim Kurulu Toplantımızı gerçekleştirdik

2019.09.10

Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın Katılımıyla TÜGİAD Geleneksel Salı Yemeği

10 Eylül 2019 Salı günü Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın katılımı ve sunumuyla TÜGİAD Geleneksel Salı Yemeğimizde bir araya geldik. 17. Dönem başlangıcından bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz toplantı ve etkinliklerden oluşan dönem filmimizin gösterimini de yaptığımız etkinliğimizde yeni üyelerimize plaketlerini de takdim ettik.

2019.09.10

Portekiz Büyükelçisi Paula Leal Da Silva'yı Ziyaret

TÜGİAD Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, Başkan Yardımcısı Gürkan Yıldırım ve Genel Sekreter Melik Rupen Mıhçıyan, Portekiz Büyükelçisi Paula Leal da Silva’yı ve Ekonomi Müsteşarı Celeste Mota’yı ziyaret ederek Türkiye ve Portekiz arasındaki ticaret hacminin geliştirilmesi ile ilgili görüşmede bulundular. #TÜGİAD

2019.09.05

10. İngiltere-Türkiye İş Formu

Türk-İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası (TBCCI) tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen ve İki ülke iş camiasının gündemindeki konuların ele alındığı İngiltere-Türkiye İş Forumu’nda, altyapı panelinin konuşmacıları TÜGİAD Başkan Yardımcısı&Bükreş Temsilcisi Gürkan Yıldırım, Ankara Sanayi Odası Genel Sekreteri Dr. Yavuz Cabbar, BP Türkiye Ülke Başkanı Joe Murphy, BAE Systems-Air Üretim Teknolojileri Başkanı James Ritchie ve Arçelik Üretim Teknolojileri Direktörü Haldun Dingeç oldu.

2019.09.04

Lider Kadınlar Komisyonu Kuruyoruz!

TÜGİAD’ta kurulması planlanan Lider Kadınlar Komisyonu için Pırıl Yamantürk Arhan başkanlığında, Yönetim Kurulu üyeleri İrem Savcı ve Elif Bilge Olağaner, Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkanı Mustafa Kemal Sözkesen, Yeliz Özkaya ve Genel Sekreter Melik Rupen Mıhçıyan bir araya geldi.

2019.07.30

GYİAD'ın TÜGİAD Ziyareti

GYİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Pamukçu ve GYİAD Yönetimi, Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu ve TÜGİAD Merkez Üyelerini Genel Merkezimizde ziyaret etti. Toplantıda her iki kurumun faaliyetleri ve yurtiçi ve yurtdışı işbirliği imkanlarına ilişkin görüşme sağlandı.

2019.07.30

İTO Başkanı Sn. Şekib AVDAGİÇ Ziyareti

TÜGİAD Yönetimi olarak, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç’i ziyaret ederek kuruluşlarımız arası işbirliğini geliştirmek için görüşme sağladık.

2019.07.18

Başkan Şohoğlu Bloomberg Ht İş Dünyası Programı’nda Hande Berktan'ın Canlı Yayın Konuğuydu!

TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu Bloomberg Ht İş Dünyası programında Hande Berktan'ın konuğu olarak ekonomiye dair görüşlerini anlattı. Programda 11.Kalkınma Planı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Şohoğlu, kısa değil uzun vadeli işler yapmanın gerekliliğini vurguladı.

2019.07.10

TÜSİAD Başkanı Sn. Simone KASLOWSKİ Ziyareti

TÜGİAD Yönetimi olarak, TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski’yi ve yeni yönetim kurulunu ziyaret ederek kurumlarımız arası işbirliğini geliştirmek için görüşme sağladık.

2019.06.26

Buluşmalar Toplantısı

TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu ve Genel Sekreter Melik Rupen Mıhçıyan, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ile bir araya geldi. Görüşmede, son siyasi ve ekonomik gelişmeler istişare edildi. Sayın Meclis Başkanı ile görüşmede, ekonominin ve piyasaların güçlenmesi adına beklentiler seslendirildi ve TÜGİAD olarak daima bu adımlara destek olunacağı ifade edildi.

2019.06.22

İş Dünyası Seminerleri'' Derslerimizde Dönem Sonuna Gelindi

Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında gerçekleştirdiğimiz ''İş Dünyası Seminerleri'' derslerinin dönem sonunda konuk konuşmacılarımıza teşekkür plaketleri, öğrencilerimize de katılım sertifikaları verildi. Bütün dönem boyunca bizi destekleyen konuşmacılarımıza teşekkür ediyor, öğrencilerimize çıktıkları bu yolda başarılar diliyoruz.

2019.06.20

TÜGİAD’tan Öğrencilere Sürpriz

Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında gerçekleştirdiğimiz İş Dünyası Seminerlerinin dönem sonu konuğu Haluk Levent oldu. Mezun olacak olan öğrencilerimizle önerilerini paylaşan ve Ahbap Platformu’nu anlatan Haluk Levent'e keyifli sohbeti ve katılımı için teşekkür ederiz.

2019.06.20

İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni ve TİM 26. Olağan Genel Kurulu

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın teşrifleriyle ve değerli Bakanlarımızın katılımlarıyla 16 Haziran 2019 Pazar günü İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni ve TİM 26. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. TÜGİAD Başkan Yardımcısı Nilüfer Çevikel, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Berrak Kutsoy ve TÜGİAD Genel Sekreter Melik Rupen Mıhçıyan katılım gösterdi.

2019.06.16

TÜGİAD Ankara Şubesi Yaza Merhaba Partisi ve TBN Etkinliği

TÜGİAD Ankara Şubesi ve Ticari İlişkiler Komisyonu organizasyonunda, ticari iş birliğini güçlendirmek amacıyla düzenlenen ‘’TBN ve Yaza Merhaba” etkinliği, üyemiz Azmi Kelemcisoy’un ev sahipliğinde Bilkent Otel’de gerçekleşti. Üyelerimizin ve misafirlerinin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte Genel Başkan Anıl Alirıza Şohoğlu, Ankara Şube Başkanı Zafer Yıldırım ve TİK Başkanı Ceyhan Bağcı konuşmalarında ticari ve profesyonel iş akışının gelişmesi açısından TBN’in önemini vurguladılar.

2019.06.14

YES İcra Kurulu Toplantısı ve 11. Avrupa Genç Girişimciler Konferansı

Genel Sekreterimiz Melik Rupen Mıhçıyan, TÜGİAD'ın en önemli yurtdışı işbirlikleri arasında olan Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu YES'in, 12-15 Haziran tarihleri arasında Ermenistan'ın başkenti Erivan'da gerçekleştirilen YES İcra Kurulu Toplantısına ve 11. Avrupa Genç Girişimciler Konferansı'na katılarak TÜGİAD'ı temsil etti.

2019.06.12

TÜGİAD Bursa Buluşmaları ve Yaza Merhaba Partisi

TÜGİAD Bursa Şubesi, yaz dönemi öncesi son TÜGİAD Bursa Buluşmaları’nı gerçekleştirdi. TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu ile TÜGİAD ve TÜGİAD Bursa Şubesi’nin Geçmiş Dönem Başkanlarından Murat Coşkunkan’ın da katıldığı programda; Gazeteci Metehan Demir, Ekonomist Murat Sağman ve Hukukçu Dr. Rezan Epözdemir, Türkiye siyasi ve ekonomi hayatında yaşanan önemli gündemlere değindi. Program sonunda, TÜGİAD Bursa Şubesi’ne katılan yeni üyelere de üyelik plaketleri takdim edildi. Sohbet toplantımızın ardından, gerçekleştirilen TÜGİAD Bursa Şubesi Yaza Merhaba Etkinliği’nde üyelerimiz keyifli vakit geçirdi.

2019.06.12

TÜGİAD ve İş Dünyası Dersleri Mayıs 2019

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, lisans öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen TÜGİAD ve İş Dünyası derslerinde dönem sonuna gelindi. Mayıs 2019’da derslerimizde; ParlaRC Consulting Genel Müdürü Irkım Can, Le Méridien Istanbul Etiler Pazarlama Müdürü Sevi Gürsoy, Turkuaz Sağlık A.Ş. Pazarlama Müdürü Aysel Pelvan ve http://misbahcem.com Kurucusu Işıl Artvinli konuk konuşmacılarımız oldu.

2019.06.01

24TV'de Reel Ekonomi Programı'nın konuğu TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu

TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu 29 Mayıs Çarşamba günü 24TV'de Sadi Özdemir'in Reel Ekonomi Programı'nın konuğuydu. Anıl Alirıza Şohoğlu yakın zaman gerçekleşen G20 YEA Japonya zirvesinden, TÜGİAD'ın oradaki misyonundan ve özellikle TÜGİAD'ın yurtdışı temsillerinden bahsetti. Türkiye’deki genç girişimcilere ve girişimcilerin nasıl desteklenmesi gerektiği konularına değindi. TÜGİAD Genel Merkezin ve Şubelerimizin üniversitelerle olan işbirlikleri de konuşulan konular arasındaydı. Başkan Şohoğlu yaklaşan seçim öncesi ekonomideki gelişmeler hakkında da değerli bilgilerini izleyiciler ile paylaştı. Programın tamamını Instagram sayfamızdan izleyebilirsiniz.

2019.05.29

Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Koordinasyonunda İftar Organizasyonu

28 Mayıs Çarşamba akşamı, Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen iftar organizasyonunda Genel Merkez kurul üyelerimiz ve ilgili komisyon üyelerimiz ile bir araya geldik. Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkanı Mustafa Kemal Sözkesen'in komisyon hakkında detaylı bilgilendirme yaptığı iftar yemeğimizde TÜGİAD Danışmanı ekonomist Murat Sağman yaklaşan seçim öncesi ekonomiyi değerlendirdi. TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, Ankara Şube Başkanı Zafer Yıldırım, Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkanı Mustafa Kemal Sözkesen ve Onursal Üyemiz ve eski başkan yardımcımız Uğur Gülek Balta iftar organizasyonumuzda değerli konuşmaları ile keyifli anlar yaşattılar.

2019.05.28

TÜGİAD Toyota Lexus ve TOTO Ziyareti

Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu ve TÜGİAD Heyeti, dünyanın en büyük otomobil üreticisi Toyota'nın Lexus fabrikasını ve dünyanın en büyük seramik ürünler üreticisi Toto'yu ziyaret etti. Yeni üretim teknolojilerini G20 YEA üyeleri ile birlikte inceleyen Heyet ardından Fukuoka'daki toplantılarına devam etti.

2019.05.16

G20 YEA Temsilcileri ile Ortak Deklarasyon Çıkarıldı

15-18 Mayıs 2019 tarihlerinde Fukuoka’da gerçekleştirilen G20 YEA Zirvesi’nde, dünyada girişimciliğin geliştirilmesi ve kolaylaştırılması için yine diğer G20 temsilcileri ile ortak deklarasyon çıkardık ve Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu imzasıyla resmileştirdik.

2019.05.15

G20 YEA 2019 Japonya Zirvesi’nde Türkiye’yi Temsil Ettik

15 - 18 Mayıs 2019 tarihlerinde Fukuoka'da gerçekleştirilen G20 YEA Zirvesi'ne TÜGİAD Heyeti olarak katılım gerçekleştirdik. G20YEA dönem başkanlığının Japonya'dan Suudi Arabistan'a devredildiği zirvede, dünyanın her tarafından iş insanları ve girişimcileri ile bir araya geldik ve her sene olduğu gibi bu sene de Türkiye'yi temsil ettik.

2019.05.15

T.C. Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan’ı Ziyaret

Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu ve Üyelerimizden oluşan heyetimiz T.C. Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan’ı ziyaret etti.

2019.05.13

T.C. Tokyo Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Murat Yapıcı’yı Ziyaret

Bu sene 15 - 18 Mayıs 2019 tarihleri arasında Fukuoka’da gerçekleştirilecek olan G20 YEA Zirvesi için Japonya’da bulunan TÜGİAD Heyeti, T.C. Tokyo Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Murat Yapıcı’yı ziyaret ederek G20 Maratonunu başlattı.

2019.05.13

TÜGİAD ve İş Dünyası Dersleri Nisan 2019

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, lisans öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen TÜGİAD ve İş Dünyası derslerinde Nisan ayında; Karavan Kids Kurucusu&Airties Eski Finans Müdürü Salih Kıncal ve Jazz Sanatçısı Dolunay Obruk konuk konuşmacılarımız oldu. Konuk konuşmacılarımıza katılımları için teşekkür ederiz.

2019.05.10

BUSİAD’dan TÜGİAD Ziyareti

Türkiye’nin en eski SİAD’larından olan Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD), Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu'nu ziyaret etti. TÜGİAD Bursa Şubesi dernek merkezinde gerçekleşen ve önümüzdeki süreçte yapılması planlanan iş birliklerinin konuşulduğu toplantıda, BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Ersoy Tabaklar ve Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.

2019.05.08

Başkan Şohoğlu Ekotürk’te Murat Tufan’ın Canlı Yayın Konuğuydu!

Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu, 29 Nisan 2019 Pazartesi Ekotürk TV Murat Tufan ile Her Şeyin Ekonomisi Programı’nın canlı yayın konuğu oldu.

2019.04.29

Çeşme'de Kurul Toplantıları

Kurul toplantılarımızı 19 Nisan 2019 Cuma günü, TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Üyesi Heval Aytin ev sahipliğinde Çeşme’de gerçekleştirdik. Toplantıların ardından TÜGİAD Genel Merkez ve Şubelerimizin koordinasyonunda, Ekonomist Murat Sağman, Gazeteci Metehan Demir ve TSKB Ekonomik Araştırma Müdürü ve Ekonomist Burcu Ünüvar ile ‘’Gündem ve Ekonomi Sohbeti’’ gerçekleştirdik.

2019.04.19

TAYSAD 41. Olağan Genel Kurul Toplantısına Katıldık

18 Nisan 2019 Perşembe günü gerçekleştirilen Taysad 41. Olağan Genel Kurul Toplantısına TÜGİAD’ı temsilen Başkan Yardımcımız Oğuzhan Küçükoğlu ve Bursa Yönetim Kurulu Üyemiz Süleyman Selçuk Çelik katıldı.

2019.04.18

Uluslararası İlişkiler Komisyonumuzun Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki’yi Ziyareti

Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki’yi Uluslararası İlişkiler Komisyonumuzla ziyaret ettik ve G20YEA 2019 Fukuoka Zirvesi hazırlığımızı görüştük.

2019.04.17

T.C. Taşkent Büyükelçimiz Mehmet Süreyya Er Ziyareti

DEİK Türkiye-Özbekistan İş Forumu kapsamında Özbekistan’ı ziyaret eden heyet, T.C. Taşkent Büyükelçimiz Mehmet Süreyya Er'in düzenlediği resepsiyona katıldı.

2019.04.17

DEİK Türkiye - Belarus İş Forumu’na Katıldık

Kurucu kuruluşlarından olduğumuz DEİK'in çok verimli geçen etkinliklerine TÜGİAD olarak katılıma önem veriyoruz. Uluslararası İlişkiler Komisyon Başkan Yardımcımız Tolunay Yıldız DEİK Türkiye-Belarus İş Forumundaydı.

2019.04.16

DOSABSİAD 17. Dönem Başkanı Nilüfer Çevikel Oldu

TÜGİAD Başkan Yardımcısı Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçildi. Genel Kurula, Başkanımız Anıl Şohoğlu ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Ali Yücelen başta olmak üzere pek çok TÜGİAD Üyesi katılım gösterdi.

2019.04.13

Başkan Şohoğlu Patronlar Platformu Toplantısının Özel Konuğuydu

TÜGİAD Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu'nun özel konuk olarak katıldığı 10 Nisan tarihli Patronlar Platformu Toplantısında, TÜGİAD çalışmaları ve ihracat odaklı faaliyetler konuşuldu. Patronlar Platformu toplantısında, Genel Sekreterimiz Başak İlisulu da TÜGİAD'ın startup'lara destek verdiği GirişimTürk modeli hakkında bilgi verdi.

2019.04.12

JEUNE Genel Kurulu’na Katıldık

11 Nisan 2019 Perşembe günü gerçekleştirilen JEUNE Genel Kuruluna, TÜGİAD'ı temsilen Başkan Yardımcımız Gürkan Yıldırım katıldı.

2019.04.11

Avrupa girişimcilik forumu

TÜGİAD Başkan Yardımcımız Gürkan Yıldırım, CNIPMMR, SME United ve EESC Employer’ s Group tarafından organize edilen Forum’a katılarak Romanya Eski KOBİ ve Girişimcilik Bakanı ve Özel Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Ulusal Konseyi (CNIPMMR) Başkanı Florin Jianu’ye eşlik etti.

2019.04.10

TÜGİAD ve İş Dünyası Dersleri Mart 2019

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, lisans öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen TÜGİAD ve İş Dünyası derslerinde Mart ayında; Fatih Denetim SMMM A.Ş. Sahibi Başak Öğütken, Revolvia Ajans Kurucu Başkanı Kerem Koç, Zorlu Holding Kurumsal İletişim Yöneticisi Selin Ekşioğlu ve Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkanı&Eticaret Merkezi AŞ Kurucu Ortak-YK Üyesi Mustafa Kemal Sözkesen konuk konuşmacılarımız oldu. Konuk konuşmacılarımıza katılımları için teşekkür ederiz.

2019.04.01

Girişimcilik Dersleri Mart 2019

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Ve İnovasyon Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen Girişimcilik derslerimizde Mart 2019’da; Revolvia Ajans Kurucu Başkanı Kerem Koç, startupmarket.co Kurucusu Serkan Bağçe, TÜGİAD Onursal Üyesi & GirişimTürk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı & Dialook Değerli Taşlar Kurucusu Berkay Cem Altunbay ve Çikolata Dükkanı Kurucusu Maksut Yılmaz Cihan konuk konuşmacılarımız oldu. Konuk konuşmacılarımıza ve girişimcilik derslerimize destek veren TÜGİAD Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkanı Mustafa Kemal Sözkesen ve Başkan Yardımcısı Doğukan Ünüvar’a teşekkür ederiz.

2019.04.01

GENAR Başkanı İhsan Aktaş ve Gazeteci Metehan Demir ile Yerel Seçimleri Değerlendirdik

28 Mart 2019 Perşembe günü Dernek Genel Merkezimizde GENAR Başkanı İhsan Aktaş ve Gazeteci Metehan Demir ile yaklaşan yerel seçimleri değerlendirerek sahadaki durumu, partilerin kampanya sürecini ve seçmeni etkileyen faktörleri konuştuk.

2019.03.28

17. Dönem Yönetim Kurulumuz DEİK Başkanı Nail Olpak’ı Ziyaret Etti

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulumuz, DEİK Başkanı Nail Olpak’ı ziyaret ederek kuruluşlarımız arasında işbirliği imkanını istişare etti.

2019.03.27

Uluslararası İlişkiler Komisyonumuzun Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima'yı Ziyareti

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima'yı Uluslararası İlişkiler Komisyonumuzla ziyaret ettik. G20 Genç Girişimciler İttifakı'nı, küresel girişimcilik politikası için G20 liderlerine önerilerimizi, G20YEA 2019 Fukuoka Zirvesi hazırlığımızı anlattık.

2019.03.25

TTGV 30. Kurucular Kurulu Toplantısı’na Katıldık

Üyesi olduğumuz Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı'nın Kurucular Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Üyemiz Umut Önder Altıntaş'ın katıldığı toplantıda, 2018 faaliyetleri ve 2019 çalışma planı değerlendirildi.

2019.03.20

Uluslararası İlişkiler Komisyonumuz Toplandı

Uluslararası İlişkiler Komisyonumuzun toplantısında, yakın dönem hedef ülkeler, düzenlenecek yurt dışı ziyaretler, işbirliği yapılacak paydaş kurumlar, dış temsilciliklerimizin çalışmaları, Japonya'da gerçekleşecek 2019 G20YEA Zirvesi hazırlığı ele alındı.

2019.03.13

Kuveyt&Katar Heyet Ziyareti

TÜGİAD, 2019'un ilk heyet ziyaretini Kuveyt ve Katar'a düzenledi. Üyelerimizden oluşan heyetimiz ilk olarak Al-Ahlia'yla ve Alghanim International şirketler grubu ile bir araya geldi.

2019.03.12

Girişimcilik Dersleri Şubat 2019

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Ve İnovasyon Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen Girişimcilik derslerimizde Şubat 2019’da; Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkan Yardımcısı ve Tarvenn Genel Müdürü&Kurucu Ortağı Mustafa Kopuk ve Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Üyesi&Markakod Reklam ve Tutkal Bilişim Hizmetleri A.Ş. Firma Sahibi Ahmet Göker, konuk konuşmacılarımız oldu. Konuk konuşmacılarımıza ve girişimcilik derslerimize destek veren TÜGİAD Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkanı Mustafa Kemal Sözkesen ve Başkan Yardımcısı Doğukan Ünüvar’a teşekkür ederiz.

2019.03.12

TÜGİAD ve İş Dünyası Dersleri Şubat 2019

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, lisans öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen TÜGİAD ve İş Dünyası derslerinde Şubat ayında; TÜGİAD 16. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi&misli.com Kurucusu Barış Tekin, Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkanımız Mustafa Kemal Sözkesen, Sicil Disiplin Kurulu Üyemiz Melik Rupen Mıhçıyan, Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Üyesi&Markakod Reklam ve Tutkal Bilişim Hizmetleri A.Ş Firma Sahibi Ahmet Göker ve Force&Brothers Genel Müdürü Gökhan Dinç konuk konuşmacılarımız oldu. Konuk konuşmacılarımıza katılımları için teşekkür ederiz.

2019.03.12

TÜGİAD Londra Temsilcimiz Emre Belge T.C. İngiltere Büyükelçimiz Ümit Yalçın’ı Makamında Ziyaret Etti

T.C. İngiltere Büyükelçimiz Ümit Yalçın, TÜGİAD Londra Temsilcimiz Sn. Emre Belge’yi T.C. Londra Büyükelçiliğinde kabul etti.

2019.03.12

İstanbul Finans Merkezi Konferansı

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi & Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nin, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın katılımıyla düzenlediği İstanbul Finans Merkezi Konferansına, Yönetim Kurulu Üyemiz ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Arcan Yüksel katıldı. Sermaye piyasası stratejisi hakkında bilgi alındı.

2019.03.07

T.C. Doha Büyükelçimiz Fikret Özer’i Ziyaret Ettik

TÜGİAD Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu başkanlığındaki TÜGİAD Heyeti Doha Büyükelçimiz Fikret Özer'i ziyaret ederek, hem Türkiye-Katar ikili ilişkileri hem de Türk iş dünyasının Katar'daki yatırımları ve karşılıklı ticaret hakkında istişare etti. Ticaret müşavirimiz Burak Güreşçi'den de Katar'da öncelikli sektörler ve iş yapma prosedürü hakkında bilgi aldı.

2019.03.06

Katar’da B2B Görüşmeleri Gerçekleştirdik

Katar'ın enerji, otomasyon, inşaat, gıda, perakende, tasarım, mobilya, müşavirlik, yol güvenliği vb sektörlerde faaliyet gösteren firmalarını B2B organizasyonumuzda ağırladık. Katar'daki ikili firma görüşmelerinde, hem heyetimizin faaliyet alanı hem TÜGİAD'ın geniş sektör yelpazesi için ticaret ve yatırım imkânı değerlendirildi.

2019.03.05

DEİK Kurucu Kuruluşlar Toplantısı

4 Mart 2019 Pazartesi günü düzenlenen DEİK Kurucu Kuruluşlar toplantısında TÜGİAD'ı, Yönetim Kurulu Üyemiz ve Hukuk Komisyonu Başkanı Mehmet Murat İsen temsil etti. DEİK'in kurucu kuruluşu olarak, bu istişare toplantısının, verimlilik & koordinasyon açısından önemli fayda sağlayacağına inanıyoruz.

2019.03.04

Kuveyt&Katar Heyet Ziyareti

TÜGİAD Heyetinden LİMAK Ziyareti Türk müteahhitlik sektörünün en büyük yurt dışı yatırımı ve Kuveyt'in en büyük yurt dışı ihalesi olan Kuveyt havaalanı yatırımını inceledik. Üyemiz Limak-Batuhan Özdemir ve Türk iş dünyası adına bir kez daha gurur duyduk.

2019.03.04

T.C. Kuveyt Büyükelçiliği Ziyareti

TÜGİAD Heyeti Kuveyt Büyükelçiliğimizi ziyaret ederek Müsteşar Akif İnam ve Ticaret Ataşesi Atilla Uğur Başbuğ ile Kuveyt'teki iş ve yatırım imkanını değerlendirdi. Büyükelçiliğimizde, Türk firmalarının Kuveyt'te daha fazla yer alması için neler yapılabileceği ve öncelikli sektörler hakkında istişare edildi.

2019.03.04

Kuveyt’te B2B Görüşmeleri Gerçekleştirdik

Kuveyt programında üyelerimiz, oldukça yoğun geçen B2B organizasyonunda, farklı sektörlerden firmalarla bir araya geldi. Görüşmelerde hem karşılıklı ticaret hem bölgede olası ortak yatırım projeleri hem de girişimcilere ortak fon desteği görüşüldü. B2B görüşmelerinde, inşaat, müşavirlik, elektrik otomasyon, mekanik, yol işaretleme, gıda ve perakende, turizm, tasarım, mobilya ve dekorasyon sektörlerinde Kuveyt firmaları ile tanışma ve işbirliği fırsatlarını değerlendirme imkanı oldu. TÜGİAD, üyelerinin bir araya geldiği firmalarla Türk iş dünyasının Körfez ülkelerinde daha etkin olması için işbirliği yapacak. Aynı zamanda Türkiye'ye yatırım yapmak isteyen Kuveyt firmaları için TÜGİAD gereken desteği ve ortaklığı sağlayacak.

2019.03.03

TİM'in İhracat Politikaları ve Çalışmaları ile İlgili İstişare Toplantısı

TÜGİAD olarak 26 Şubat 2019 Salı günü, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle ve TİM’in sektör uzmanları ile bir araya geldik. TİM Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirilen toplantıda, ülkemizin dış ticaret politikası çerçevesinde TİM’in çalışmaları ve 2019 ticari hedefleri hakkında bilgi aldık ve alternatif dış pazarlara ilişkin istişare ettik.

2019.02.26

T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Dr. Fuat OKTAY'ı Ziyaret

Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay'ı ziyaret ettik. TÜGİAD'ın faaliyetleri, G20 çalışmalarımız, ihracat hedeflerimiz, girişimcilik ekosisteminde sağladığımız destekler konusunda bilgi verdik; değerli görüşlerini aldık. G20 kapsamında girişimcilik alanında yaptığımız çalışmalar, ülkemizde start-up'lara yatırımlarımız ve desteğimiz konusunda öncülük etmemizde istişare ve desteği için Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay'a teşekkür ediyoruz.

2019.02.19

Türkiye Gündemine ve Ekonomiye İlişkin 2019 Beklentileri Toplantısı

29 Ocak 2019 Salı günü Dernek Genel Merkezimizde, TÜGİAD Danışmanları Murat Sağman ve Gazeteci Metehan Demir ile ‘’Türkiye Gündemine ve Ekonomiye İlişkin 2019 Beklentileri Toplantısı’’ gerçekleştirdik.

2019.01.30

17. Dönem Yönetim Kurulumuz TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’i Ziyaret Etti

17. Dönem Yönetim Kurulu Üyelerimiz TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’i ziyaret ederek girişimcilik, gençlere yönelik eğitimler ve G20 çalışmalarında olası işbirliği hakkında istişare etti.

2019.01.30

TÜGİAD Olarak Expo Entrepreneurs’a Katıldık ve Kanada G20 Sherpa’sı ile Bir Araya Geldik

Kanada'da, Quebec'in en büyük girişimcilik buluşması olan Expo Entrepreneurs'a da katıldık. Farklı büyüklükteki startup'ların, ihtiyacına göre bilgilendirildiği ve network oluşturduğu expo'da G20YEA ve TÜGİAD olarak yer aldık.

Kanada G20Sherpası JonathanFried ile buluştuk. G20Japonya'nın 2019 gündemi & girişimcilik alanında yapılması gerekenleri görüştük.

2019.01.30

G20 YEA Liderler Kurulu Toplantısına Katıldık

Başkanımız Anıl Şohoğlu ve Genel Sekreterimiz Başak İlisulu, G20 Genç Girişimciler İttifakı'nın başkan ve sherpa'larının katıldığı G20 YEA Liderler Kurulu toplantısı için Kanada-Montreal'deydi. Montreal'deki G20 YEA Liderler Kurulu toplantımızda, Mayıs ayında düzenleyeceğimiz, Japonya-Fukuoka'da gerçekleşecek G20YEA 2019 Zirvesi detayları da görüşüldü. TÜGİAD, girişimcilik ekosistemi için çalışmaya devam ediyor.

2019.01.23

Başkan Şohoğlu BALKANTÜRKSİAD Eğitim Vakfı Mütevelli Heyetini Kabul Etti

Başkan Anıl Şohoğlu, yeni dönem ziyaretinde bulunan BALKANTÜRKSİAD Eğitim Vakfı Mütevelli Heyetini, Bursa Şubemizde kabul etti.

2019.01.14

TÜGİAD Londra Temsilcimiz Emre Belge T.C. Londra Ticaret Başmüşaviri Süleyman Beşli’yi Makamında Ziyaret Etti

T.C. Londra Ticaret Başmüşavirimiz Süleyman Beşli, TÜGİAD Londra Temsilcimiz Sn. Emre Belge’yi T.C. Londra Büyükelçiliğinde kabul etti.

2019.01.10

Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar PEKCAN’ı Ziyaret

Yönetim Kurulumuz Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ı da ziyaret ederek, TÜGİAD’ın yurtdışı ve ticari faaliyetleri hakkında bilgi sundu ve girişimcilik alanındaki faaliyetleri ile ilgili istişarede bulundu.

2019.01.09

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sn. Jülide SARIEROĞLU’nu Ziyaret

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sn. Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret eden 17. Dönem Yönetim Kurulumuz çalışma hayatına ilişkin istişarede bulundu.

2019.01.09

TBN Etkinliği

Anıtkabir ziyareti sonrası, Ticari İlişkiler Komisyonu işbirliği ile üyeler arası ticari ve profesyonel iş akışının gelişmesinin sağlanması amacıyla, üyelerimiz Serkan Neziroğlu ve Nezir Serhat Neziroğlu’nun ev sahipliğinde TBN - TÜGİAD Business Network etkinliği düzenlendi.

2019.01.09

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nu Ziyaret

8 Ocak 2019 Salı günü TÜGİAD’ın 17. Dönem Yönetim Kurulu üyeleri, son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

2019.01.08

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i Ziyaret

8 Ocak 2019 Salı günü, yeni Yönetim Kurulu olarak ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. İlk olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaretederek ülkemizin ekonomik durumu hakkında istişarede bulunduk.

2019.01.08

TÜGİAD'ın Anıtkabir Ziyareti

7 Ocak 2019 Pazartesi günü, 17. Dönem Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Sicil Disiplin Kurulu Üyeleri ve Şube Başkanlarından oluşan TÜGİAD Heyeti Ata’mızı ziyaret etti.

2019.01.07

Bloomberg HT Fokus Programı TÜGİAD Başkanı Anıl Şohoğlu Canlı Yayın Konuğu

TÜGİAD Başkanı Anıl Şohoğlu: 2018 zor geçti. Firmaların limiti olmasına rağmen finansmana erişimi zor oldu. Türkiye'nin yeni bir KGF'ye ihtiyacı var. Doğru sektörlere, kontrollü destek sağlanarak. Türkiye'nin çıkışı katma değerli üretimle olacak. TÜGİAD bu konuda bir ilki yaptı. Üyeleriyle GirişimTürk şirketini kurdu ve startup'lara yatırım yapıyor. 2018'de en çok yorulan sektörlerden biri inşaat oldu. Kamu bankalarının konut kampanyası piyasaya ne kadar yansıyor, konuşmak lazım. Alınan ev, bankadaki paranız kadar değer kazanmıyor maalesef. Başkan Şohoğlu: 2019'da sıkıntılar devam edecek. Ekonomik daralmadan tek çıkış yolunun ihracat olduğunu düşünüyoruz. TÜGİAD olarak ticarete ve döviz kazandırmaya odaklayacağız. TÜGİAD'da çok değerli başarı hikayeleri var. Yurt dışında yatırım yapan ve üretimine orada da devam edenler, belli sektörlerde Türkiye'nin en büyük ölçekte ihracatını sağlayan üyelerimiz var.

2019.01.04