FAALİYETLERİMİZ
28
Aralık
2018
17. Dönemin İlk Kurul Toplantıları Gerçekleştirildi

25 Aralık 2018 Salı günü, 17. Dönem Kurul Üyelerimiz ile bir araya geldik. Yönetim Kurulu, Dene ...

DETAY

17. Dönemin İlk Kurul Toplantıları Gerçekleştirildi

25 Aralık 2018 Salı günü, 17. Dönem Kurul Üyelerimiz ile bir araya geldik. Yönetim Kurulu, Deneteme Kurulu ve Sicil Disiplin Kurulu üyelerimiz 17. Dönemin ilk toplantılarını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen kurul toplantıların ardından üyelerimiz akşam yemeği için tekrar bir araya geldi.

2018.12.28

TÜGİAD 32. Yıl Balosu

15 Aralık 2018 Cumartesi günü gerçekleşen 17. Olağan Genel Kurulumuzun ardından 32. Yıl Balomuz için üyelerimiz ile bir araya geldik. TÜGİAD 32. Yıl Balosunda Erol Evgin sahne aldı. 15 Aralık akşamı yeni üyelerimize plaketleri de verildi. Balomuzda Erol Evgin sahnesinin ardından, gece DJ Suat Ateşdağlı’nın performansı ile devam etti.

2018.12.27

DEİK Olağan Mali Genel Kurulu

TÜGİAD olarak kurucu kuruluşlarından olduğumuz DEİK'in yurt dışı faaliyetlerine katılıma ve işbirliğimize devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan ve bakanlarımızın katılımıyla gerçekleşen DEİK Olağan Mali Genel Kuruluna TÜGİAD'ı temsilen, Başkan Yardımcısı Gürkan Yıldırım ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2018.12.24

17. Dönem Kurul Listelerimiz

17. Dönem yeni Yönetim Kurulumuz; Anıl Alirıza Şohoğlu, Kürşad Badem, Gürkan Yıldırım, Oğuzhan Küçükoğlu, İsmail Işık, Nilüfer Çevikel, Can Yavaş, Ali Güven, Ali Güral, Cem Yüksel, Arcan Yüksel, Mehmet Murat İsen, Selin Açık, Enis Tahsildaroğlu, Mustafa Kemal Sözkesen, Umut Önder Altıntaş, Tolunay Yıldız, Berrak Kutsoy, Can Çavuşoğlu, Sarper Hamzagil, Ali Efe Bezci, Robert Ben, Özgür Erdem İncesu, Bahadır Çağlayan, Baran Çağlayan, İrem Savcı, Elif Bilge Olağaner, Alpaslan Taşyakan, Ömer Özkan ve Melih Sebastien Durmuş’tan oluştu. 17. Dönem yeni Denetleme Kurulumuz; Ömer Aydın Özer, Barış Gül, Tan Tahsin Zapata, Atilla Demirtaş, Ömer Kocakuşak, Mahir Topçu, Evren Taşkıran ve Hüseyin Köksal Çınar’dan oluştu. 17. Dönem yeni Sicil Disiplin Kurulumuz; Gökçe Belge, Beril Pınar Tandoğan, Melik Rupen Mıhçıyan, Mesut Meriç, Özlem Gültekin, Burçin Önal, Ahmet Parseker, Doğukan Ünüvar, Hakan Sayın, Murat Demirbilek, Tolga Tamkoç, Berkay Uğurtuğ, Melek Sözkesen, Heval Aytin, İsmail Aykon Yılmaz, Ercüment Kara, Murat Tayhan, Cem Alakoç, Ersin Küçükparmak ve Engin Korkmaz’dan oluştu. 17. Dönem yeni Yüksek İstişare Kurulumuz; Ali Yücelen, Coşkun Pazar, Dündar Yetişener, Hüseyin Canpolat, Onur Özkul, Rahmi Çuhacı ve Barış Tekin’den oluştu.

2018.12.21

17. Dönem Yönetim Kurulu Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu!

Açılış konuşmalarımızdan sonra Başkanlığını Coşkun Pazar’ın, katip üyeliklerini Nurettin Varol ve Berkay Cem Altunbay’ın oluşturduğu Divan Heyetimiz genel kurulu başlattı. 15 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşen 17. Olağan Genel Kurul Toplantımızda, 16. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Anıl Alirıza Şohoğlu, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilmiştir. 16. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Yücelen'e emeği ve çalışmaları için teşekkür eder, 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu'na başkanlık görevinde başarılar dileriz.

2018.12.21

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu Genel Kurulumuzda Bizimleydi

17. Olağan Genel kurul açılışında son konuşmacımız Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu oldu.

2018.12.20

14-15-16. Dönem Başkanımız Dr. Ali Yücelen’in Konuşması ve 16. Dönem Filmi

Genel Kurulumuzda, genç işadamlarını ulusal ve uluslararası platformda başarıyla temsil eden Derneğimizin 16.Dönem faaliyetlerinin yer aldığı dönem filmimizi de üyelerimiz ile beraber izledik. Dönem filmimizin ardından 14, 15 ve 16. Dönem Başkanımız Dr. Ali Yücelen konuşmasını yapmak üzere sahnedeydi.

2018.12.20

JEUNE Eski Başkanı ve Romanya Eski KOBİ ve Girişimcilik Bakanı Sayın Florin Jianu Genel Kurulumuzda Bizimleydi

Şube Başkanlarımızın konuşmalarından sonra JEUNE Eski Başkanı ve Romanya Eski KOBİ ve Girişimcilik Bakanı Sayın Florin Jianu’nun konuşmasını dinledik.

2018.12.19

Şube Başkanlarımız Üyelerimizi Selamladı

Genel Kurulumuzda TÜGİAD filmimizin ardından TÜGİAD ailesinin çok önemli birer organı ve yapı taşları olan şubelerimizin Başkanları konuşmalarını yaptılar.

2018.12.19

TÜGİAD 17. Olağan Genel Kurulu

15 Aralık 2018 Cumartesi günü TÜGİAD 17. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurulumuzu TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu’nun üyelerimizi selamlaması ve geçmiş dönem Başkanlarımızın ifadeleriyle derneğimizi anlatan kısa TÜGİAD filmimizin izlenimi ile başlattık.

2018.12.19

TÜGİAD Toronto Temsilcimiz Çağdaş Önen, T.C. Toronto Başkonsolosumuz Sn. Erdeniz Şen ve Ticaret Ataşemiz Sn. Mehmet Ekizoğlu’nu Makamında Ziyaret Etti

T.C. Toronto Başkonsolosumuz Sn. Erdeniz Şen ve Ticaret Ataşemiz Sn. Mehmet Ekizoğlu, TÜGİAD Toronto Temsilcimiz Çağdaş Önen’i T.C. Toronto Başkonsolosluğunda kabul etti.

2018.11.07

Günümüz Ekonomi Konjonktürü İçin Finansal Strateji ve Konkordato Hukukunda Gelişmeler Sohbet Toplantısı

Kurul toplantılarımızı da yaptığımız 6 Kasım Salı günü, PİN Enerji ve Danışmanlık firması ortakları Can Fethi Şahin ve Av. Erdem Birsen ile ‘’Günümüz Ekonomi Konjonktürü İçin Finansal Strateji ve Konkordato Hukukunda Gelişmeler’’ konulu sohbet toplantısı gerçekleştirdik.

2018.11.07

GirişimTürk2 Ortaklar ve Proje Dinleme Toplantısı

6 Kasım 2018 Salı günü GirişimTürk2 ortakları ile Dernek Genel Merkezimizde proje dinleme toplantısı gerçekleştirdik.

2018.11.07

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu ile Bir Araya Geldik

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve DTO Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldik.

2018.10.25

Brezilya&Arjantin Heyet Ziyaretimizden Kareler

Brezilya ve Arjantin heyet ziyaretimizdeki keyifli vakit kareleri...

2018.10.24

G20 YEA Üç Öncelikli Alan Geliştirdi!

İmzalanan deklarasyonda G20 YEA ele alınması gereken üç öncelikli alan geliştirdi: 1. Kaliteli eğitim 2. Uluslararası hareketlilik 3. Akıllı vergilendirme

2018.10.22

G20 Temsilcileri İle Ortak Deklarasyon Çıkarıldı

20 – 21 Eylül 2018 tarihlerinde Arjantin’de gerçekleştirilen G20 YEA Zirvesi’nde, dünyada girişimciliğin geliştirilmesi ve kolaylaştırılması için yine diğer G20 temsilcileri ile ortak deklarasyon çıkardık ve Başkan Vekilimiz Anıl Alirıza Şohoğlu imzasıyla resmileştirdik.

2018.10.22

TÜGİAD Çukurova Şubesi’nde Yeni Yönetim Belirlendi

Çukurova Şubemizin yeni Yönetim Kurulu; Gül Akyürek Balta, Zeynep Şemsi Aysalar, İlker Ovacıllı, Rasim Mahmut Narin, Adnan Fikri Atışeri, Murat Çalışkan, Başaran Öner, Fırat Sarıbıyık, İlker Akyürek, Mert Uğurses’ten oluştu. TÜGİAD Çukurova Şubesi yeni dönem Denetleme Kurulu’nda ise Fuat Cemaligil, Mustafa Yücelen, Mustafa Kuseyri, Adnan Taha Tuğrul, Kürşad Köklü, Süleyman Melik Ağaoğlu isimleri yer aldı.

2018.10.16

TÜGİAD Çukurova Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu

TÜGİAD Çukurova Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu 15 Ekim 2018 Pazartesi günü gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Gül Akyürek Balta, oy birliği ile tekrar yönetim kurulu başkanı seçildi.

2018.10.16

TÜGİAD Ankara Şubesi’nde Yeni Yönetim Belirlendi

Ankara Şubemizin yeni Yönetim Kurulu; Zafer Yıldırım, Can Çavuşoğlu, Ercan Çelik, Burcu Ateş, Ali Efe Bezci, Özgür Erdem İncesu, Selin Açık, Ali Güven, Ceyhan Bağcı, Umut Önder Altıntaş, Beril Pınar Tandoğan, Hakan Sayın, Mert Yıldızhan, Fatih Yıldırım, Çağdaş Ayan, Burcu Uygur, Tolga Tamkoç, Heval Aytin, Selim Kahraman, Onur Öngün, Filiz Erol, Oğuz Pala, Baran Çağlayan, Umut Özcan, Dide Özçelik, Yaman Zaim, Alpay Arslan, Oğuz Ayrancıoğlu, Bülent Erbora, Gürkan Yıldırım’dan oluştu. TÜGİAD Ankara Şubesi yeni dönem Denetleme Kurulu’nda ise Osman Ertürk Özel, Mirkan Aydın, Arzu Beyazıt, Ayşin Sevgi Karakurt, Özger Örsçekiç, Hakan Metin isimleri yer aldı.

2018.10.15

TÜGİAD Ankara Şubesi 10. Olağan Genel Kurulu

TÜGİAD Ankara Şubesi 10. Olağan Genel Kurulu 13 Ekim 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi. 9. Dönem Başkanı Ercan Kahraman, Başkanlık görevini Zafer Yıldırım’a devretti.

2018.10.15

TÜGİAD Bursa Şubesi’nde Yeni Yönetim Belirlendi

Bursa Şubemizin yeni Yönetim Kurulu; Ersoy Tabaklar, Ahmet Parseker, Elif Bilge Olağaner, Nihal Emengen, Berkay Uğurtuğ, Hasan Keskin, Mesut Meriç, İrem Savcı, Metin Çağal, Gökçe Belge, Barış Gül, Sarp Erdilek, Selçuk Çelik, Şeyma Özçimen, Aykon Yılmaz, Ecem Bocan, Tanver Emre Yılmaz, Cemil Güler’den oluştu. TÜGİAD Bursa Şubesi yeni dönem Denetleme Kurulu’nda ise Tufan Soyuak, Emre Varlık ve Ersin Yazıcı, Sudan Şahin, Burak Aras, Fatih Taşyakan isimleri yer aldı.

2018.10.12

TÜGİAD Bursa Şubesi 11. Olağan Genel Kurulu

TÜGİAD Bursa Şubesi 11. Olağan Genel Kurulu 10 Ekim 2018 Çarşamba günü gerçekleştirildi. 10. Dönem Başkanı Onur Özkul, Başkanlık görevini Ersoy Tabaklar’a devretti.

2018.10.12

G20 YEA Liderler Kurulu Toplantısı

TÜGİAD Başkan Vekilimiz Anıl Alirıza Şohoğlu ve Genel Sekreterimiz Başak İlisulu 22 Eylül Cumartesi günü, ülkemizi temsilen G20 YEA Liderler Kurulu Toplantısına katıldı.

2018.10.12

TÜGİAD Ege Şubesi’nde Yeni Yönetim Belirlendi

4. Olağan Genel Kurulu sonrasında Ege Şubemizin yeni Yönetim Kurulu; Can Yavaş, Melih Sebastien Durmuş, Cem Torunoğlu, Özlem Gültekin, Evren Taşkıran, Erkan Kahya, Burak Erkoç, Gürkan Üstünkar, Başak Akman, Fatih Kanmaz, Serhat Yasin Uçan, Artun Şeber, Engin Korkmaz, Murat Yoldaş Ertuğrul, Mustafa Yenice, Eray Şohoğlu, Hüseyin Yılmaz, Işılay Karataş’tan oluşurken, Denetleme Kurulu’nda ise Hatice Oflas, Bilgen Salih Narlı, Cem Yavaş, Mustafa Bedük, Yağız Çalık, Fırat Bayık isimleri yer aldı.

2018.10.08

TÜGİAD Ege Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu

TÜGİAD Ege Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu 4 Ekim2018 Perşembe günü gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcutBaşkan Can Yavaş, oy birliği ile tekrar yönetim kurulu başkanı seçildi.

2018.10.08

T.C. Buenos Aires Büyükelçisi Sn. Meral BARLAS’ı Ziyaret Ettik

Heyetimiz ziyaret kapsamında, 21 Eylül Cuma günü T.C. Buenos Aires Büyükelçisi Sn. Meral BARLAS’ı ziyaret ederek, o bölgede sektörel olarak iş yapma imkanlarını değerlendirdi.

2018.10.05

G20 YEA Ağında Türkiye’yi Temsil Etmeye Devam Ediyoruz

TÜGİAD en başından beri, Türkiye'yi G20 YEA ağında temsil eden tek sivil toplum kuruluşudur. Zirvenin ilk gününde heyetimizden kareler..

2018.10.05

G20 Dönem Başkanlığını Japonya Arjantin’den Devraldı

G20 dönem başkanlığının Arjantin’den Japonya’ya devredildiği zirvede, dünyanın her tarafından iş insanları ve girişimcilerle bir araya geldik ve yine TÜGİAD'ı temsil ettik.

2018.10.04

G20 YEA Başkanları ile Arjantin Devlet Temsilcileri Bir Araya Geldi

Zirvenin ilk günü olan 20 Eylül Perşembe günü, G20YEA başkanları ile Arjantin devlet temsilcileri bir araya geldi.

2018.10.04

TÜGİAD Heyeti G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesinde Ülkemizi Temsil Etti

Başkan Vekilimiz Anıl Alirıza Şohoğlu Başkanlığındaki TÜGİAD Heyeti, bu seneki G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesine katılarak ülkemizi Arjantin’de temsil etti.

2018.10.04

Brezilya&Arjantin Heyet Ziyareti

TÜGİAD olarak yurtdışı faaliyetlerimiz kapsamında, 15 – 23 Eylül 2018 tarihleri arasında, Brezilya ve Arjantin’e heyet ziyareti düzenledik. Ziyaret kapsamında, ilk olarak heyetin Brezilya’ya seyahatini ve devamında bu sene 20 – 21 Eylül 2018 tarihleri arasında Arjantin’de gerçekleştirilen G20 YEA Zirvesi’ne TÜGİAD Heyeti olarak katılımı gerçekleştirdik.

2018.10.04

Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Toplantısı, 2 Ekim 2018, Genel Merkez

Girişimcilik Komisyonu ve Yenilikçi Teknolojiler Komisyonunun birleştirilmesi ile oluşan Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu, 2 Ekim 2018 Salı günü (bugün), TÜGİAD Genel Merkezimizde ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Kahvaltı sohbeti şeklinde gerçekleştirilen toplantıda yeni üyelerimizden Ahmet Göker, dijital pazarlama ve yapay zeka konuları ile ilgili sunum yaptı.

2018.10.02

TÜGİAD Olağanüstü Genel Kurulu

25 Eylül Salı günü Dernek Genel Merkezimizde, tüzük değişikliği amaçlı olağanüstü genel kurul gerçekleştirildi.

2018.09.28

Lüksemburg’da Yatırım İmkanı ve Vergi Kolaylığı Sohbet Toplantısı

Olağanüstü genel kurul toplantısının ardından, ‘’Lüksemburg’da Yatırım İmkanı ve Vergi Kolaylığı’’ konulu sohbet toplantısı gerçekleştirdik.

2018.09.28

Yeni Ekonomi Programının Değerlendirmesi

25 Eylül Salı günü gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul ve sohbet toplantısının ardından, ekonomi danışmanımız Prof. Dr. Kerem Alkin moderatörlüğünde, Prof. Murat Ferman ve Mehmet Ali Yıldırımtürk ile Yeni Ekonomi Programının Değerlendirmesi” için bir araya geldik.

2018.09.28

TÜGİAD Danışmanları ile Gündem Değerlendirmesi ve Ekonomi Sohbeti

11 Eylül 2018 Salı günü Dernek Genel Merkezimizde, kurul toplantılarımızı ve TÜGİAD Danışmanları Prof. Dr. Kerem Alkin, Dr. Can Fuat Gürlesel, Alper Karakurt ve Gazeteci Metehan Demir ile ‘’Gündem Değerlendirmesi ve Ekonomi Sohbeti’’ gerçekleştirdik.

2018.09.17

Üyelerimizle Boğaz’da Buluşma

11 Eylül Salı günü gerçekleştirdiğimiz sohbet toplantısının ardından Boğaz’da teknede organize ettiğimiz kokteylimizde üyelerimizle bir araya geldik.

2018.09.17

Yeni Üyelerimize Plaketleri Takdim Edildi

Üyelerimizle bir araya geldiğimiz etkinliğimiz sırasında yeni üyelerimize, üyelik plaketleri takdim edildi.

2018.09.17

TÜGİAD Toronto Temsilcimiz Çağdaş Önen T.C. Toronto Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Mehmet Ekizoğlu’nu Makamında Ziyaret Etti

T.C. Toronto Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Sn. Mehmet Ekizoğlu, TÜGİAD Toronto Temsilcimiz Sn. Çağdaş Önen’i T.C. Toronto Başkonsolosluğunda kabul etti.

2018.07.18

Güney Ege Sanayiciler ve İşadamları Federasyonu (GESİFED)’ndan Derneğimize Ziyaret

17 Temmuz 2018 Salı günü, GESİFED ve GESİFED üyesi olan DEGİAD, DESİAD, SÖGİAD, DENFOT ve TÜSİAD Derneğimizi ziyaret etti. TÜGİAD Başkan Vekilimiz Anıl Alirıza Şohoğlu Başkanlığında gerçekleşen toplantıda özellikle girişimcilik alanında birlikte yapılabilecek çalışmalar hususunda istişare edildi.

2018.07.17

TÜGİAD Londra Temsilcimiz Emre Belge T.C. Londra Büyükelçimiz Abdurrahman Bilgiç’i Makamında Ziyaret Etti

T.C. Londra Büyükelçimiz Sn. Abdurrahman Bilgiç, TÜGİAD Londra Temsilcimiz Sn. Emre Belge’yi T.C. Londra Büyükelçiliğinde kabul etti.

2018.07.12

DEİK Olağan Genel Kurulu

TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu, 21 Nisan 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı.

2018.07.09

Başkan Ali Yücelen Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezuniyet Töreni'nde

28 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezuniyet Töreni'nde TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen konuşma yaptı.

2018.07.03

TÜGİAD Geleneksel Yaz Buluşması

TÜGİAD olarak bu hafta, hem kurullarımızın toplantıları hem de ''Geleneksel Yaz Buluşması'' etkinliğimiz için Genel Merkezimizde bir araya geldik. 26 Haziran 2018 Salı günü kurul toplantılarımızın ardından Dernek bahçemizde ‘’Yaza Merhaba’’ etkinliğimizi gerçekleştirdik.

2018.06.28

Yeni Üyelerimize Plaketleri Takdim Edildi

‘’Yaza Merhaba’’ etkinliğimiz sırasında yeni üyelerimize, üyelik plaketleri takdim edildi.

2018.06.28

TÜGİAD ve İş Dünyası Dersleri Mayıs 2018

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, lisans öğrencilerine yönelik bu dönem başlatılan TÜGİAD ve İş Dünyası derslerinde dönem sonuna gelindi. Derslerimizde Mayıs 2018'de; TÜGİAD Üyesi&Tahsildaroğlu Yönetim Kurulu Üyesi Enis Tahsildaroğlu ve TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu konuk konuşmacılarımız oldu.

2018.06.05

Girişimcilik Dersleri Mayıs 2018

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen Girişimcilik derslerimizde sene sonuna gelindi. Derslerimizde Mayıs 2018'de; Sanset Gıda Pazarlama Müdürü Aslı Şengezer ve Develi Restaurant Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Develi konuk konuşmacılarımız oldu. Girişimcilik derslerimize destek veren TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu ve Girişimcilik Komisyonu Üyeleri Mehmethan Arslancan, Murat Keçeciler ve Doğukan Ünüvar’a teşekkür ederiz

2018.06.05

Pazarlama Dünyasında Neler Oluyor? Değişen Dünya Değişen Trendler Paneli

Yenilikçi Teknolojiler Komisyonumuzun koordinasyonu ile bugün Dernek Genel Merkezimizde, KINGDOM’dan Lara Büyüktetik ve Optdcom’dan Serbay Arda Ayzit’in konuk konuşmacılarımız olduğu ‘’Pazarlama Dünyasında Neler Oluyor? Değişen Dünya Değişen Trendler’’ konulu panel gerçekleştirdik.

2018.05.22

Stajyer Girişimci Yarışmasına Başvurular Başladı

TÜGİAD ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle, ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyindeki öğrencilerin girişimcilik potansiyelini ortaya çıkarmak, öğrencileri iş kurma konusunda desteklemek amacıyla gerçekleştirilen “Stajyer Girişimci” yarışmasına başvuru süreci başladı. Detaylar için :http://www.stajyergirisimci.com

2018.05.17

Girişimcilik Komisyonu & Dijitalleşme ve Sanayi 4.0 Komisyonu Koordinasyonunda Girişimcilik ve Dijital Dönüşüm Paneli

14 Mayıs 2018 Pazartesi günü Marmara Üniversitesi ev sahipliğinde, Girişimcilik Komisyonumuz ile Dijitalleşme ve Sanayi 4.0 Komisyonumuz koordinasyonunda, Girişimcilik ve Dijital Dönüşüm Paneli gerçekleştirildi.

2018.05.17

TÜGİAD Danışmanı Can Fuat Gürlesel ve Gazeteci Metehan Demir ile Sohbet Toplantısı

4 Mayıs Cuma günü panel sonrasında, Çeşme’de yapılan Yönetim Kurulu toplantımızın ardından TÜGİAD Danışmanı Can Fuat Gürlesel ve Gazeteci Metehan Demir ile Sohbet Toplantısı gerçekleştirdik.

2018.05.07

TÜGİAD Ege İzmir 2030 - Dijital Dönüşüm ve Küresel Girişimcilik Paneli

4 Mayıs 2018 Cuma günü, TÜGİAD Ege Şubesi ev sahipliğinde, Girişimcilik Komisyonu ile Dijitalleşme ve Sanayi 4.0 Komisyonu koordinasyonunda, TÜGİAD Ege İzmir 2030 - Dijital Dönüşüm ve Küresel Girişimcilik Paneli gerçekleştirildi.

İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen panelde, konuşmacılarımızdan Dünya Ekonomi Forumu (WEF) bünyesindeki Global Shapers Türkiye Başkanı & Innovatink Şirketi Kurucusu Barış Can Üstündağ ve Global Shapers Türkiye 2017 Başkanı Onur Türk, WEF’in Türkiye ve Dünya için hazırladığı Sanayi Devrimi ve İnsan İlişkisi konulu raporunu sundu. Diğer konuşmacılarımız olan Hotel Runner Kurucuları Ali Beklen ve Arden Agopyan ise Dijital Dönüşüm ve Girişimcilik konusunda katılımcılarımızı bilgilendirdi.

Panel sırasında TÜGİAD Ege yeni üyelerimize plaket ve rozet takdimi yapıldı.

2018.05.07

TÜGİAD ve İş Dünyası Dersleri Nisan 2018

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, lisans öğrencilerine yönelik bu dönem başlatılan TÜGİAD ve İş Dünyası derslerinde Nisan 2018'de; TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Barış Tekin, Chkirina Clothing Ortağı ve Tasarımcı Fulya Tekin Müftüoğlu ve E-Glober/Alibaba.com CCO'su (Operasyon Direktörü) Emrah Alp Cora konuk konuşmacılarımız oldu.

2018.05.04

Girişimcilik Dersleri Nisan 2018

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen Girişimcilik derslerimizde Nisan 2018'de; TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı ve Yavaşlar Group YK Üyesi Can Yavaş, Avrasya Hospital YK Başkanı Op. Dr. Hüseyin Urlu/YK Başkan Yardımcısı İbrahim Urlu ve TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Üyesi Av. Murat Keçeciler konuk konuşmacılarımız oldu.

Girişimcilik derslerimize destek veren TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu ve Girişimcilik Komisyonu Üyeleri Mehmethan Arslancan, Murat Keçeciler ve Doğukan Ünüvar’a teşekkür ederiz.

2018.05.04

TÜGİAD – BAU Stajyer Girişimci Yarışması Protokolü İmzalandı

TÜGİAD ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle, TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu koordinasyonunda düzenlenen Stajyer Girişimci Yarışması protokolü, TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ve Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tunç Bozbura öncülüğünde imzalandı

2018.05.04

TÜGİAD ve Bahçeşehir Üniversitesi İş Birliğiyle ‘’Stajyer Girişimci’’ Yarışması

TÜGİAD olarak girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. TÜGİAD ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle ‘’Stajyer Girişimci’’ Yarışması düzenliyoruz.

2018.05.04

GirişimTürk Bilgilendirme Toplantısı

TÜGİAD olarak, girişimcilere fon kaynağı, üyelerimize de alternatif yatırım alanları sağlamak amacıyla kurulan GirişimTürk AŞ’nin ikinci şirketini oluşturuyoruz. Üyelerimizden gelen bilgi talebi doğrultusunda 20 Nisan 2018 Cuma günü, GirişimTürk 1’in Yönetim Kurulu Üyeleri ile Dernek Genel Merkezimizde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik.

2018.04.26

TÜGİAD Üyeleriyle Dördüncü Kahvaltı Konuğumuz Sina Afra!

Yenilikçi Teknolojiler Komisyonumuzun daveti ile, 17 Nisan Salı günü Üyelerimiz ile Dernek Genel Merkezimizde bir araya gelerek dördüncü kahvaltı sohbetimizi gerçekleştirdik. Kahvaltımızda, Markafoni Kurucu Ortağı & Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra konuk konuşmacımız oldu. Sina Bey’e katılımı için çok teşekkür ediyoruz.

2018.04.18

Küresel Piyasalar ve Türkiye Ekonomisi, 2018 Kriz Yılı mı?

3 Nisan Salı günü Genel Merkezimizde, kurul toplantılarımızın ardından üç bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik. İlk olarak Ekonomist Murat Sağman ve Turkish Yatırım Araştırma Müdürü Baki Atılal’ın konuşmacılarımız olduğu, Turkishbank ve Turkish Yatırım yetkililerinin de katılımcı olarak katıldığı, Küresel Piyasalar ve Türkiye Ekonomisi hakkında toplantımızı gerçekleştirdik.

2018.04.04

Gazeteci Metehan Demir ile Güncel Gelişmeler Sohbeti

3 Nisan Salı günü Genel Merkezimizde, Küresel Piyasalar ve Türkiye Ekonomisi toplantısı ardından Gazeteci Metehan Demir ile Güncel Gelişmeler sohbeti gerçekleştirildi.

2018.04.04

Prof. Dr. Mustafa İsen ile Sırbistan’da Yatırım Fırsatları Toplantısı

Aynı gün son toplantımızı Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı ve 26. Dönem Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen ile gerçekleştirdik. Mustafa Bey, üyelerimize Sırbistan'daki yatırım imkanları hakkında bilgi verdi.

2018.04.04

Girişimcilik Dersleri Mart 2018

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen Girişimcilik derslerimizde Mart ayında; Melek Yatırımcı Ali Rıza Babaoğlan, Coca-Cola Yöneticisi Selman Yücebıyık ve Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Bulduk konuk konuşmacılarımız oldu.

Girişimcilik derslerimize destek veren TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu ve Girişimcilik Komisyonu Üyeleri Mehmethan Arslancan, Murat Keçeciler ve Doğukan Ünüvar’a teşekkür ederiz.

2018.03.30

TÜGİAD ve İş Dünyası Dersleri Mart 2018

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, lisans öğrencilerine yönelik bu dönem başlatılan TÜGİAD ve İş Dünyası derslerinde Mart ayında; TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Üyesi Burçin Önal, TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Üyesi Av. Murat Keçeciler ve Nuh Çimento İnsan Kaynakları Direktörü Ersin Başyıldız konuk konuşmacılarımız oldu.

2018.03.30

Prof. Dr. Kerem Alkin ve Prof. Dr. Emre Alkin ile ''2018'in İlk Günlerindeki Ekonomik Gelişmeler ve Değerlendirmeler'' Toplantısı

TÜGİAD Bursa Şubesi, 20 Mart 2018 Salı günü Prof. Dr. Kerem Alkin ve Prof. Dr. Emre Alkin’in konuk konuşmacı olduğu “2018’in İlk Günlerindeki Ekonomik Gelişmeler ve Değerlendirmeler” konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

2018.03.26

Yenilikçi Teknolojiler Komisyonu Toplantısı

TÜGİAD yeni kurduğu komisyonu ile teknolojiyi, ülkedeki ve dünyadaki gelişmeleri ve yaklaşımı, teknoloji odaklı projeleri yakın izlemeye alıyor. Yenilikçi Teknolojiler Komisyonu ilk toplantısını bu hafta Başkan Ali Yücelen'in de katılımıyla yaptı.

Toplantıda sosyal medya kullanımı, dijital marka stratejileri, Youtube'daki trendler, espor ve oyunlaştırma sohbeti yaptık.

2018.03.23

TÜGİAD İstanbul Üyeleriyle Üçüncü Kahvaltı

7 Mart Çarşamba günü İstanbul üyelerimiz ile Dernek Genel Merkezimizde bir araya gelerek üçüncü kahvaltı sohbetimizi gerçekleştirdik. Kahvaltımızda, Yönetim Kurulu Üyemiz Barış Tekin Blockchain ve Kripto Para konularında sunum yaparak bizleri bilgilendirdi.

2018.03.07

Türk Dış Politikası Sohbet Toplantısı

6 Mart Salı günü Genel Merkezimizde, kurul toplantılarımızın ardından Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, TÜGİAD Danışmanı Can Fuat Gürlesel ve Gazeteci Metehan Demir ile Türk Dış Politikası Sohbet Toplantısı gerçekleştirdik.

2018.03.07

Girişimcilik Dersleri Şubat 2018

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen Girişimcilik derslerimizde Şubat ayında; TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, UNECO Led Kurucusu Erdem Ünal ve Nuh Çimento İnsan Kaynakları Direktörü Ersin Başyıldız konuk konuşmacılarımız oldu.

Girişimcilik derslerimize destek veren TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu ve Girişimcilik Komisyonu Üyeleri Mehmethan Arslancan, Sera Yardım, Doğukan Ünüvar ve Ogün Doğan’a teşekkür ederiz.

2018.03.02

TÜGİAD ve İş Dünyası Dersleri Şubat 2018

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, lisans öğrencilerine yönelik bu dönem başlatılan TÜGİAD ve İş Dünyası derslerinde Şubat ayında; TÜGİAD Başkanı Dr. Ali Yücelen, TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu ve TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu konuk konuşmacılarımız oldu.

Başkanımız öğrencilere yeni girişimcilik kültürünü anlatırken, Zafer Bey girişimcilikte geleceğin meslekleri üzerine konuştu. Öğrenciler ile kamuda ve özel sektörde çalışma hayatı üzerine deneyimlerini ve girişimcilik ile ilgili tavsiyelerini paylaşan Başak Hanım, Kurumsal Girişimcilik üzerine sunum yaparak şirketlerin bu konularda yaklaşımlarını değerlendirdi.

2018.03.02

TÜGİAD Onursal Üyeler Komisyonumuz Bir Araya Geldi

TÜGİAD Onursal Üyeler Komisyonumuz 13 Şubat Salı günü akşam yemeğinde bir araya geldi. Komisyon Başkanı Coşkun Pazar’ın açılış konuşmasıyla başlayan yemek, çok değerli Onursal Üyelerimizin TÜGİAD anılarını paylaşması ile devam etti.

2018.02.19

TÜGİAD Başkanı Dr. Ali Yücelen Patronlar Platformu’nda

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Yücelen, 8 Şubat Perşembe günü Patronlar Platformu Blue Toplantısı Özel Konuğu oldu.

2018.02.08

Türkiye Kalkınma Bankasının İmkanları

6 Şubat Salı günü Dernek Genel Merkezimizde kurul toplantılarımızı gerçekleştirdik. Toplantılarımızın ardından Türkiye Kalkınma Bankası Daire Başkanı Sedat Nuri Ayanlar, Müdür Özlem Şahin ve İstanbul Şubesi Kıdemli Uzman Selma Demirci ile Türkiye Kalkınma Bankası’nın imkanlarının tanıtımı konulu bir sunum ve sohbet toplantısı gerçekleştirdik.

2018.02.08

13 STK'dan Zeytin Dalı Operasyonu'na Destek Ziyareti

TÜGİAD olarak TOBB, TESK, TÜRKONFED, TÜRK-İŞ, TİSK vb pek çok STK ve iş dünyası temsilcileriyle, terörden etkilenen sınır bölgesindeydik. Kilis Valisi ve Belediye Başkanını ziyaret ettik ve saldırılarla ilgili bilgi aldık.

Kilis'te incelemede bulunan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile görüştük.

Kilis'te roket saldırısına uğrayan camimizi ziyaret ettik ve Kilis ve Kırıkhan'daki roket saldırılarında şehit olan vatandaşlarımızın ailelerine taziye ziyaretinde bulunduk.

Reyhanlı'da Kaymakamlığımızla da temasta bulunduk ve roket saldırılarından zarar gören esnafımızı ziyaret ettik.

Kilis, Kırıkhan, Reyhanlı'daki resmi temaslar, şehit ailelerimize taziye, bölge vatandaşımıza moral ve geçmiş olsun ziyaretlerimizi Cilvegözü sınır kapımızda tamamladık. Sahra Hastanemizi de ziyaret ettik.

2018.01.29

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuran Cömert ile Bir Araya Geldik

TÜGİAD olarak Marmara Üniversitesi ile uzun yıllardır işbirliği içerisindeyiz. Dernek Genel Merkezimizi ziyaret eden Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuran Cömert ve İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Başcı ile yeni neler yapabiliriz diye istişare ettik.

2018.01.29

TÜGİAD İstanbul Üyeleriyle İkinci Kahvaltı

23 Ocak 2018 Salı günü İstanbul üyelerimiz ile Dernek Genel Merkezimizde bir araya gelerek ikinci kahvaltı sohbetimizi gerçekleştirdik.

Kahvaltımızda, İstanbul Üyemiz Murat Tayhan Youtube ve E-spor konularında sunum yaparak bizleri bilgilendirdi.

2018.01.24

16 STK'dan Zeytin Dalı Harekatı’na Destek Açıklaması

Türkiye sivil toplumu ve iş dünyası (ASKON, HAK-İŞ, MEMUR-SEN, MÜSİAD, KAMU-SEN, TESK, TİM, TİSK, TOBB, TÜGİAD, TÜGİK, TÜMSİAD, TÜRK-İŞ, TÜRKONFED, TÜSİAD, TZOB) olarak, 23 Ocak 2018 Salı günü ortak bir basın toplantısı ile Zeytin Dalı Harekatı'na desteğimizi açıkladık.

2018.01.23