FAALİYETLERİMİZ
26
Aralık
2017
İstanbul Ekonomi Zirvesi

TÜGİAD’ın destekçisi olduğu, Başkan Dr. Ali Yücelen’in de panel ko ...

DETAY

İstanbul Ekonomi Zirvesi

TÜGİAD’ın destekçisi olduğu, Başkan Dr. Ali Yücelen’in de panel konuşmacılarından olduğu İstanbul Ekonomi Zirvesi, 4.0 Sanayi Devrimi Dijital Dünya Teması ile, 25 Aralık 2017 Pazartesi günü (Bugün) Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Ayrıca Başkanımız Dr. Ali Yücelen, 2017 Yılının En Başarılı Genç İş Adamı Ödülünü aldı.

2017.12.26

Stajyer Girişimci Yarışması’nda İş Planı – Sunum Aşaması Sonuçlandı

TÜGİAD ile Marmara Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen Stajyer Girişimci Yarışması’nda sunum aşaması sona erdi. 20 Aralık Çarşamba günü iş modellerini jüri üyelerimize sunan yarışmacılardan 5’i TÜGİAD üyelerimizin yanında staj yapmaya hak kazandı.

TÜGİAD Üyelerimizin yanında staj yapmaya hak kazanan yarışmacılar :

- AHMET TURAN - SENAY KARAOTMARLI

- EMRE ŞAHİN

- EZGİ ERGENE

- MUHSİN BOZKUŞ

- MUSTAFA TEK

Bu staj döneminde proje sahipleri, üyelerimizin şirketlerinde ilgili departmanlarda çalışma fırsatı bulurken projelerinin detaylı iş planını da hazırlayacaklar. Böylece girişimci adaylarımız, yanında staj yaptıkları üyelerimizin iş hayatının bir parçası olacaklar.

2017.12.22

Girişimcilik Dersleri Aralık 2017

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen Girişimcilik derslerimizde ilk dönem sonuna gelindi. Derslerimizde Aralık ayında; Yılmaz Redüktör Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yılmaz ve Diffusion Partners Capital Kurucu Ortağı Ömer Hızıroğlu konuk konuşmacılarımız oldu.

Girişimcilik derslerimize destek veren TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu ve Girişimcilik Komisyonu Üyeleri Mehmethan Arslancan, Sera Yardım, Doğukan Ünüvar, Ogün Doğan, Robert Ben ve Murat Günenç’e teşekkür ederiz.

2017.12.22

Başkanımız ve TÜGİAD Üyelerimizden Estonya Ziyareti

Başkan Dr. Ali Yücelen’in başkanlığında TÜGİAD heyetimiz, 7 – 10 Aralık 2017 tarihleri arasında Estonya’nın başkenti Tallin’e heyet ziyareti gerçekleştirdi.

İlk olarak İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi Mektory’i ziyaret eden heyetimiz ülkelere ve startuplara tahsis edilen odaları gezerek, projeleri dinlediler. Tallin Bilim Parkı Tehnopol’ü ziyaret ederek e-oturum, girişim Estonya ve Tehnopol’de neler yapıldığı hakkında bilgi alan ve çeşitli yatırım projeleri dinleyen TÜGİAD Heyeti, Estonya Ticaret ve Sanayi Odası ile de karşılıklı sektörler hakkında görüşmeler yaptı.

Başkan Dr. Ali Yücelen ve TÜGİAD Heyeti 7 Aralık Perşembe akşamı, T.C. Tallin Büyükelçisi Sn. Hayriye Kumaşcıoğlu, Büyükelçilik temsilcileri ve Estonya Yatırım Ajansı temsilcileri ile yemekte bir araya geldi.

2017.12.19

TÜGİAD Heyeti ‘’Startup Day 2017’’ Konferansına Katıldı

8 Aralık Cuma günü Tartu’ya giderek ‘’Startup Day 2017’’ Konferansına katılan heyetimiz, Estonya Cumhurbaşkanı Kersti Kaljulaid, Tartu Belediye Başkanı Urmas Klaas ve Tartu Üniversitesi Rektörü Volli Kalm’ın konuşmalarını dinledikten sonra konferans kapsamındaki yarışma projelerinin sunumlarını dinledi.

Heyet ziyaretimizin son günü olan 9 Aralık Cumartesi günü ise TÜGİAD Heyeti fon temsilcileri ile görüşmeler yaptı.

2017.12.19

İstihdam Şurası ve İstihdam Seferberliği Ödül Töreni

14 Aralık 2017 Perşembe günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımıyla gerçekleştirilen İstihdam Şurası ve İstihdam Seferberliği Ödül Töreni’ne TÜGİAD 16. Dönem Yönetim Kurulu’nu temsilen Yönetim Kurulu Üyemiz Umut Önder Altıntaş katıldı.

2017.12.18

3. Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans Konferansı

6-7 Aralık 2017 tarihleri arasında Girne/KKTC’de “3. Uluslararası Uygulamalı Ekonomi ve Finans” konferansı (ICOAEF 2017) gerçekleştirildi.

Başkan Dr. Ali Yücelen’in açılış konuşmacısı olduğu ve TÜGİAD’ın da destekçisi olduğu bu konferansta Uygulamalı İktisat ve Finans alanlarıyla ilgilenen akademisyen ve araştırmacıların çalışmalarını ve fikirlerini paylaştığı bir platform oluşturulmuştur.

2017.12.13

Estonya’da Yatırım Semineri

12 Aralık Salı günü Dernek Genel Merkezimizde, Estonya Yatırım Ajansı ile bir seminer gerçekleştirdik.

Estonya Fahri Konsolosu Leemet Paulson, Enterprise Estonia - Orta ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü Jaan Heinsoo, e-Residency: Estonia Halka İlişkiler Departmanı Direktörü Arnaud Castaignet ve Sirel&Partners - Servet Planlaması Başkanı Turgay Kuleli’nin konuk konuşmacılarımız olduğu seminer, Estonya'daki iş ortamı, Estonya'da bir iş kurmanın süre, işleyiş, vergi vb. başlıca avantajları, dijitalleşme ve işletmeler için e-hizmetler hakkındaydı.

2017.12.12

Gauteng Eyaleti Ekonomik Kalkınma Birimi'nden TÜGİAD’a Ziyaret

Güney Afrika Cumhuriyeti Gauteng Eyaleti Ekonomik Kalkınma Birimi'nden bir heyet, 24 Kasım Cuma günü Dernek Genel Merkezimizi ziyaret ederek Genel Sekreterimiz Başak İlisulu ve üyelerimizle bir toplantı gerçekleştirdi.

2017.12.07

TÜGİAD İstanbul Üyeleriyle Kahvaltı

5 Aralık Salı günü, Dernek Genel Merkezimizde kahvaltı sohbeti gerçekleştirerek İstanbul'daki üyelerimizle bir araya geldik.

Üyelerimizin tanışması ve iş ve projelerinin detaylı paylaşımı amaçlı bu organizasyonumuzda, TÜGİAD çalışmaları hakkında da bilgilendirme yapıldı.

2017.12.07

Stajyer Girişimci Yarışması’nda Ön Eleme Aşaması Sonuçlandı

TÜGİAD ile Marmara Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen Stajyer Girişimci Yarışması’nda başvurular sona erdi. 5 Aralık Salı günü, katılımcıların gönderdikleri videolar yarışma jürilerimiz tarafından değerlendirildi.

Ön Eleme aşamasını geçen 6 projenin sahipleri:

BERKE SAVAN

AHMET TURAN - SENAY KARAOTMARLI

EMRE ŞAHİN

EZGİ ERGENE

MUHSİN BOZKUŞ

MUSTAFA TEK

Stajyer Girişimci Yarışmamızda ilk aşamayı geçen girişimci adaylarını tebrik ediyoruz. Jüri üyelerimize de teşekkür ediyoruz.

2017.12.07

Girişimcilik Dersleri Kasım 2017

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen Girişimcilik derslerimizde Kasım ayında; Doğtaş / Kelebek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, Genomize Kurucusu Erşen Kavak ve Pirelli Türkiye CEO'su Alp Günvaran konuk konuşmacılarımız oldu.

Girişimcilik derslerimize destek veren TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu ve Girişimcilik Komisyonu Üyeleri Mehmethan Arslancan, Sera Yardım, Doğukan Ünüvar, Ogün Doğan, Robert Ben ve Murat Günenç’e teşekkür ederiz.

2017.12.03

TÜGİAD’dan Estonya Büyükelçiliği’ne Ziyaret

Başkan Dr. Ali Yücelen ve TÜGİAD Üyeleri, 27 Kasım Pazartesi günü Estonya Büyükelçisi Marin Mottus'u ziyaret etti.

2017.11.29

Patronlara Finans Semineri

21 Kasım Salı günü Dernek Genel Merkezimizde, yatırımlar, şirket satın almaları, finansman ihtiyaçları, halka arz, raporlama ve iç denetim konularında işletmelerin finansal performansını artırmaya yönelik danışmanlık hizmeti veren Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi Bülent Görer’in konuşmacı olduğu Patronlara Finans Semineri düzenledik.

Genel ekonomik veriler ve bir işletmede takip edilmesi gereken raporlar hakkında temel bilgi vermek ve yönetim kararlarında finansın önemini göstermek amaçlı bu programda, patronların şirketi yönetirken ülke makro verilerine nasıl bakabilecekleri ve bu verileri nasıl yorumlayacakları, şirket finansal bilgilerinden hangi değişkenlere özel olarak bakmaları gerektiği ve bu değişkenlerin nasıl yorumlanması gerektiği, risk yönetiminin nasıl sağlanabileceği ve sorun çıkması halinde en başta alınması gereken önlemler gibi, teknik detaya girmeden pratik bilgiler sunuldu.

2017.11.27

TÜGİAD Geleneksel Cumhuriyet Balosu 2017

Cumhuriyetimizin 94. Yılını, Cumhuriyetin ilk yıllarında Ata'mızın da katıldığı balolara ev sahipliği yapmış olan Ankara Palas’ta 26 Ekim 2017 Perşembe günü gerçekleştirdiğimiz TÜGİAD Geleneksel Cumhuriyet Balosu ile kutladık. Ankara Şubemizin ev sahipliğinde, Genel Merkez ve tüm şubelerimizin ortak organizasyonuyla gerçekleştirdiğimiz balomuzda Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takım Oyuncuları, TSK rehabilitasyon merkezindeki gaziler, Seyranbağları Huzurevi sakinleri, TÜGİAD Akademi üyeleri ve Kıbrıs Türk İşadamları Derneği (İŞAD) Başkanı Dengiz Kürşat ve üyeleri de yer aldı.

2017.11.08

Cumhuriyetimizin 94. Yılını Kutladık

26 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Cumhuriyet Balomuzda ilk olarak Tuğba Yurt ve Orkestrası, devamında da Burcu Güneş sahne aldı. Bu anlamlı geceye sponsorluk desteği veren TÜGİAD Başkan Vekili Hikmet Koray Kartal, Başkan Yardımcısı Ali Efe Bezci, Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Yıldırım ve Adem Çolak’a destekleri için teşekkür plaketi verildi. Cumhuriyet Balomuzda yeni üyelere plaketleri verilirken ülkemizi gururlandıran AMPUTE milli takımına ve gazilerimize de bu minnettarlığın ifadesi olarak plaketler sunuldu. Balomuzda bizi yalnız bırakmayan Seyranbağları Huzurevi sakinleri, TÜGİAD Akademi üyeleri Kıbrıs Türk İşadamları Derneği (İŞAD) üyelerine de teşekkürlerimizi sunduk.

2017.11.08

Girişimcilik Dersleri Ekim 2017

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen Girişimcilik derslerimizde yeni döneme başlandı. Girişimcilik derslerimizde Ekim ayında; Alibaba.com Operasyon Direktörü Emrah Cora, Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis / Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Işılay Reis ve Asuman Çikolata Sahibi Maksut Yılmaz Cihan konuk konuşmacılarımız oldu.

Girişimcilik derslerimize destek veren TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu ve Girişimcilik Komisyonu Üyeleri Mehmethan Arslancan, Sera Yardım, Doğukan Ünüvar, Ogün Doğan, Robert Ben ve Murat Günenç’e teşekkür ederiz.

2017.11.01

TÜGİAD – Marmara Üniversitesi işbirliğinde Stajyer Girişimci Yarışması

TÜGİAD olarak girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmak için Marmara Üniversitesi ile ''Stajyer Girişimci Yarışması'' düzenliyoruz. Marmara Üniversitesi’nin Bahçelievler, Nişantaşı, Haydarpaşa ve Anadoluhisarı yerleşkelerinde gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme toplantılarında öğrencilere yarışma detayları ve yarışma sürecini anlatarak neden bu yarışmaya başvurmaları gerektiğinden bahsettik.

2017.11.01

Başkanımız ve TÜGİAD Üyelerimizden Anıtkabir ve İkinci Meclis Ziyareti

Başkan Dr. Ali Yücelen ve TÜGİAD Üyeleri, 26 Ekim 2017 Perşembe günü Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle Ata’mızı ve İkinci Türkiye Büyük Millet Meclisi' ni ziyaret etti.

2017.10.26

TÜGİAD Business Network Etkinliğimizi Ankara’da Gerçekleştirdik.

TÜGİAD Ankara Şubesi ve Ticari İlişkiler Komisyonu işbirliğiyle, üyelerimiz arasında kartvizit paylaşımını amaçlayan TBN (TÜGİAD Business Network) etkinliğimizi, 17 Ekim 2017 Salı günü Ankara’da, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyemiz Zafer Yıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleştirdik.

2017.10.18

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ile Bir Araya Geldik

Başkanımız Ali Yücelen ve üyelerimiz TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik'le bir araya gelerek girişimcilik konferansımız hakkında istişare etti.

2017.10.13

DEİK Başkanı Sayın Nail Olpak’ı Ziyaret Ettik

Kurucu Kuruluşlarından olduğumuz DEİK'in yeni Başkanı Nail Olpak'ı ziyaret eden Başkan Ali Yücelen ve üyelerimiz, Sayın Nail Olpak’a başarılar dileyerek, işbirliği alanları hakkında istişare etti.

2017.10.13

Marmara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Emin Arat'ı Ziyaret Ettik

Başkanımız Ali Yücelen ve TÜGİAD üyelerimiz, Marmara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Emin Arat'ı ziyaret ederek, 10 yıldan fazla bir süredir devam eden Girişimcilik dersleri, TÜGİAD-Marmara Üni. işbirliğinde düzenlenen''Stajyer Girişimci Yarışması'' ve girişimcilik alanında birlikte yapılabilecek yeni çalışmalar hakkında istişare etti.

2017.10.11

PİK Faaliyetleri

TÜGİAD Ankara Şubesi ve PİK olarak Dr. İsmet Demirkol‘un konuk olduğu Dünya ve Türkiye Ekonomisindeki Son Gelişmeler konulu toplantımızı gerçekleştirdik.

2017.10.09

TÜGİAD Heyeti KKTC’de İş Dünyasından Temsilcilerle Bir Araya Gelindi

TÜGİAD heyeti, Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kaymak, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Ercilasun, Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Orhan Tolun ilede bir araya geldi.

Heyetimiz Şekerbank Genel Müdürü Özcan Tekgümüş ve ekibiylede çalışma kahvaltısında bir araya gelerek KKTC’de yatırım ve işbirliğineihtiyaç duyulan sektörler hakkında değerlendirmede bulundu.

Ziyaretimiz esnasında KKTC iş dünyasından temsilcilerle degörüşmeler yapıldı.

Ayrıca, Kıbrıs Türk İşadamları Derneği Başkanı Dengiz Kürşatve üyeleriyle, Kuzey Kıbrıs Genç İşadamları Derneği Başkanı Cemal Gülercan’lada çalışma yemeğinde bir araya gelen TÜGİAD heyeti, Türk ve Kıbrıs iş dünyasıarasında işbirliği ve ortaklık imkanını değerlendirdi.

2017.10.06

Başkanımız ve TÜGİAD Üyelerimizden KKTC Ziyareti

Başkan Ali Yücelen’in başkanlığında 27 kişilik TÜGİAD heyetimiz, 27-29 Eylül 2017 tarihlerinde KKTC’ye heyet ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında KKTC Başbakanı ve Bakanlıklarla resmi temaslarda bulunan heyetimiz, oradaki iş dünyasından temsilcilerle de görüşerek KKTC -Türkiye ekonomileri hakkında bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdi.

TÜGİAD heyeti ilk olarak KKTC Çalışma ve Sosyal GüvenlikBakanı Ersan Saner’i ziyaret etti. Türkiye - KKTC ilişkilerinin dünyadabenzeri olmadığını kaydeden Saner, güçlü bir Türkiye'nin KKTC için önemineişaret etti.

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ziyaretininardından heyetimizi kabul eden KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, Türkiye’nin heralanda KKTC’yi desteklediğine ve özellikle altyapı konusunda önemli katkılarsağladığına dikkat çekti.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ileBayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst tarafından da kabul edilen TÜGİADheyeti, ilgili sektörler ve yatırım süreci hakkında istişarede bulundu.

Yatırım olanakları ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere adada bulunan TÜGİAD heyetimiz resmi temaslarında TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ‘ı, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nu ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’u da ziyaret etti.

2017.10.06

TÜGİAD Ege Şubesi Başkanlık Devir Teslimi, Ekonomi Sohbeti ve TBN

TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Hüseyin Canpolat, Genel Merkezimizin davetiyle Merkezde üstleneceği Yönetim Kurulu Başdanışmanlığı ve Şubeler Koordinatörlüğü yeni görevleri sebebiyle, şube başkanlığı görevini TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Yavaş’a devretmiştir.Hüseyin Canpolat'a emeği ve çalışmaları için teşekkür eder, Can Yavaş’a da başkanlık görevinde başarılar dileriz.

TÜGİAD Ege Şubesinin Başkanlık Devir Teslim Töreni 16 Eylül 2017 Cumartesi günü,Çeşme-İzmir’de gerçekleşti. Kurul toplantılarımızı da gerçekleştirdiğimiz gün içerisinde, TÜGİAD Ekonomi Danışmanı ve Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin, TÜGİAD Ekonomi Danışmanı Dr. Can Fuat Gürlesel, TÜGİAD Danışma Kurulu Üyesi ve Ankara Üniversitesi SBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın Karatepe’nin konuşmacı olduğu bir ekonomi sohbeti gerçekleştirdik. Sohbet toplantısının ardından üyelerimiz arasında kartvizit paylaşımını amaçlayan TBN etkinliği düzenlendi.

2017.09.28

Geleneksel Yaz Buluşması

25 Temmuz 2017 Salı günü kurul toplantılarımızın ardından ‘’Geleneksel Yaz Buluşması’’ etkinliğimizi gerçekleştirdik. Yaz buluşması için Dernek Genel Merkezimizde (Emirgan) bir araya gelen üyelerimiz keyifli vakit geçirdiler.

2017.07.28

Genel Merkezimizde Kurul Toplantıları

TÜGİAD olarak bu hafta, hem kurullarımızın toplantıları hem de ''Geleneksel Yaz Buluşması'' etkinliğimiz için bir araya geldik. 25 Temmuz 2017 Salı günü TÜGİAD Yönetim Kurulu, Sicil Disiplin Kurulu ve Denetleme Kurulu toplantılarımızı gerçekleştirdik.

2017.07.27

TÜGİAD’ın Romanya Ziyareti Sosyal Aktivitelerle Keyifli Geçti

TÜGİAD heyetinin Romanya ziyaretinin ilk günü Bükreş’te yapılan bu temaslarla geçerken ikinci gün heyetimiz Buşteni’ye geçti. Tarihi kalede yapılan organizasyonda Romen muhataplarıyla bir arada olan heyetimiz, devamında Karpatlar bölgesini de gezerek keyifli vakit geçirdi.

2017.07.19

TÜGİAD Heyeti T.C. Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş’ı Ziyaret Etti

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Yücelen Başkanlığında, 30 kişilik TÜGİAD heyeti T.C.Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş’ı ziyaret etti. Bu ziyaret esnasında Türkiş adamlarının Romanya’da nasıl iş yapabileceği konusunda istişare edildi.

2017.07.19

Romanya İşbirliği ve Bilgilendirme Toplantısı

Ziyaretimizin ilk gününde Türk ve Romen tarafından temsilciler Romanya ekonomisi ile karşılıklı işbirliği ve yatırım fırsatları üzerine istişarede bulundu. Romanya'da kurulan yeni hükümetin İş Dünyası,Ticaret ve Girişimcilikten Sorumlu Bakanı Domnul Ilan Harry Laufer, yatırım fırsatları,enflasyon, işsizlik gibi konuları kapsayacak şekilde Romanya hakkında detaylı bilgilendirme yaptı ve TÜGİAD üyesi iş adamlarını hem beraber iş yapmak hem de Romanya’da yatırım yapmak için aralarında görmeyi istediklerini belirtti. Bakan Laufer, TÜGİAD’ a ve üyelerine işbirliği için her desteği vereceklerini ifade etti.

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Yücelen, Türkiye’ nin üyesi olduğu uluslararası ağlardan bahsetti ve genç girişimcilerin küresel ekonomik gelişme, istihdam, yeni çözüm yollarının yaratılması, inovasyon, yeni yaklaşımlar, yeni ortaklıklar ve iş yapma yöntemleri için anahtar olduğunu vurguladı. Romanya’ nın AB’ye açılan kapılardan biri olduğunu ve AB vizyonunu sahiplendiklerini belirten Başkan Dr. Ali Yücelen, burada Romanya’ daki dostlarımızla yeni iş alanları geliştirmek için bulunuyoruz diyerek, bu yeni kurulan temsilcilik köprüsüyle yaratılacak sinerji ile 1+1’in 11 olabileceğini göstereceklerini belirtti.

TÜGİAD Bükreş Temsilcisi Gürkan Yıldırım ve ABC Avantgarde Business Club Başkanı Gabriel Rasvan Toader,Romanya ve Türkiye arasında işbirliği yapılabilecek sektörler hakkında bilgi verdi.

T.C. Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş da, Romanya ile ilişkilerimizi daha fazla geliştirmek için TÜGİAD üyesi iş adamlarını Romanya’da görmekten memnun olduklarını ve desteğe hazır olduklarını belirtti.

TÜGİAD’ın Romanya ziyaretiyle, Bükreş temsilciliği çalışmaları başladı.

2017.07.18

Türk – Romen İş adamları Sektörel Toplantılar Gerçekleştirdi

Romen muhataplarımızla yapılan genel bilgilendirme toplantısı ve konuşmaların ardından inşaat, enerji, bilişim teknolojileri, hukuk, ticaret, otomotiv, medikal, pazarlama vb. alanlarda Türk ve Romen iş adamlarının karşılıklı görüşmeleri gerçekleşti.

2017.07.18

TÜGİAD Bükreş Temsilciliği Açıldı

TÜGİAD’ ın Bükreş Temsilciliğinin çalışmalarını başlatmak üzere, Başkan Ali Yücelen’in başkanlığındaki heyetimiz, 11-13 Temmuz 2017 tarihlerinde Romanya’ya heyet ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında hem temsilciliğimizin tanıtımı ve Romanya-Türkiye ekonomileri hakkında bilgilendirme hem de sektörel B2B görüşmeleri gerçekleştirildi.

2017.07.17

Genç Girişimcilerin Beklentileri G20 Liderlerinin Dikkatine Sunulmak Üzere İmzalandı

G20 YEA olarak genç girişimcilerin öncelikli sorunlarını ve çözüm önerilerimizi bu yıl da imza altına aldık ve G20 liderlerine sunacağız.Genç girişimcilerin vize, akıllı altyapı, vergilendirme gibi konulardaki beklentileri G20 liderlerinin dikkatine sunulmak üzere bildiri haline getirildi.

2017.06.23

G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi Oturumları ve “Get in the Ring” Yarışması

Zirvede panel ve interaktif oturumlarda Artırılmış/Sanal Gerçeklik, Nesnelerin İnterneti, Dijital Platformlar, Yapay Zeka, Sürdürülebilir Kalkınma için Dijitalleşme gibi konuları dinleyerek beraber tartıştık. TÜGİAD Heyeti olarak farklı ülkelerden girişimcilerin katıldığı “Get in the Ring” yarışmasını takip ettik.

2017.06.21

TÜGİAD Heyeti G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesine Katıldı

2015 Zirvesini İstanbul’da düzenlediğimiz ve dönem başkanlığını daha önce yürüttüğümüz G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesine bu sene, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Anıl Şohoğlu Başkanlığında ve Uluslararası İlişkiler Komisyonumuzun koordinasyonundaki heyetimiz ile katılarak Türkiye’yi temsil ettik.

2017.06.21

TÜGİAD Üyelerimizden Berlin Ziyareti

TÜGİAD olarak 14-17 Haziran 2017 tarihleri arasında Berlin’e bir heyet ziyareti gerçekleştirdik. G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesine (G20 YEA) katılmak için Berlin’e giden heyetimiz T.C. Berlin Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek Elçi Müsteşarı Ufuk Gezer ile görüştü.

TÜGİAD Heyeti Türk- Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TD-IHK) ile de görüştü. Odanın faaliyetleri ve ikili ekonomik ilişkilerin güncel durumunun konuşulduğu görüşmede heyetimizi TD-IHK Yönetim Kurulu üyesi Bahattin Kaya ve Genel Sekreter Yardımcısı Kerem Uygunağırladı.

2017.06.20

Genel Merkezimizde Kurul Toplantıları ve Alper Mat ile “İtalya Yatırım Fırsatı” Konulu Toplantı

TÜGİAD olarak bu hafta, hem kurullarımızın toplantıları hem etkinliklerimiz için bir araya geldik. 6 Haziran 2017 Salı günü, kurul toplantılarımızdan sonra İtalyan Hükümeti Türkiye Doğrudan Yatırım Çekme Masası Direktörü Alper Mat ile “İtalya Yatırım Fırsatı” konulu toplantımızı gerçekleştirdik.

2017.06.08

TÜGİAD'ın da Destekçisi Olduğu Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı Derneğimizdeydi

2016 Turkish Robotics Off Season´a katılan Gültepe Meslek Lisesi Öğrencileri birinciliği alarak ABD New York’ta 6-9 Nisan tarihlerinde yapılan FRC yarışmasına katılmaya hak kazanmışlardı. TÜGİAD'ın da destekçisi olduğu Gultepe Robotics takımı, 6-9 Nisan 2017´de FIRST New York City´de düzenlenenFIRST STEAMWORKS The 2017 FRC Yarışmasında hem ülkemizi hem de Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ni başarılı bir şekilde temsil ederek elemelerden çeyrek finale yükselen tek çaylak takım oldu. Finallerde gösterdiği robot performansı ve aldıkları puanlarla Highest Rookie Seed Award(En Yüksek Puanlı Çaylak Takımı) ödülünü ve Team Spirit Award (Eniyi Takım Ruhu) ödülünü kazanan robot takımı Derneğimizdeydi.

2017.06.08

IBM Türk Strateji Lideri Nick Anderson ile “Dijital Dönüşüm” Konulu Söyleşi

IBM Türk Strateji Lideri Nick Anderson, Dijitalleşme ve Sanayi 4.0 Komisyonumuzun koordinasyonunda düzenlediğimiz “Dijital Dönüşüm” konulu bilgilendirme ve sohbet toplantımız için 6 Haziran 2017 Salı günü Derneğimizin konuğu oldu.

2017.06.08

Geleneksel Sokak İftarı

Gelenekselleşen sokak iftarımızı bu sene 6 Haziran Salı günü, Sarıyer Fatih İlköğretim Okulunda gerçekleştirdik.Başkanımız Ali Yücelen, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve üyelerimizle, iftarda bir aradaydık.

2017.06.07

YES Başkan Yardımcımız Yavuz Serkan Yazıcıoğlu YES Genel Kurulu’nda TÜGİAD’ı temsil etti.

YES (Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu) Başkan Yardımcısı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu,20 Mayıs 2017 tarihinde İsveç’te düzenlenen YES Genel Kurulu’na derneğimizi temsilen katıldı.

2017.06.02

Tel Aviv Büyükelçimiz Mustafa Kemal Ökem, TÜGİAD Heyetimizi Ağırladı

9 Mayıs Salı akşamı Tel Aviv Büyükelçimiz Mustafa Kemal Ökem, TÜGİAD heyetini ve İsrail'li iş adamlarını ağırladı. Selçuklu yıldızı motifinin işlendiği hediyemizi Sayın Büyükelçimize takdim ederek,misafirperverliğinden ötürü kendisine teşekkürlerimizi sunduk.

2017.05.27

TÜGİAD’ın Tel Aviv ve Kudüs Ziyareti Sırasındaki Sosyal Aktiviteleri Keyifli Geçti

Başkanımız ve üyelerimizden oluşan TÜGİAD heyeti, Tel Aviv ve Kudüs ziyaretinde tarihi yerleri de gezerek keyifli vakit geçirdi.

2017.05.27

TÜGİAD Heyeti İsrail’de Proje Sahipleri ile Bir Araya Geldi

9 Mayıs Salı günü Başkanımız ve üyelerimiz, proje sahipleriyle bir araya gelerek onların tıbbi cihaz, mücevherat, siber güvenlik gibi pek çok alandaki projelerini dinlediler. Yine aynı gün heyetimizin bir araya geldiği Motti Peer,İsrail girişimlerini (startup) nasıl global marka haline getirdiklerini anlattı.

2017.05.27

İsrail’e Giden Heyetimiz StarTAU’nun İnovasyon Konferansına Katıldı

7-10 Mayıs tarihlerinde Başkan ve üyelerimizden oluşan TÜGİAD heyeti, İsrail’e giderek TelAviv Üniversitesi Girişimcilik Merkezi StarTAU'nun inovasyon konferansına katıldı. TÜGİAD üyeleri, StarTAU İnovasyon Konferansı kapsamında pek çok girişimciyle B2B toplantıları gerçekleştirerek Güvenlik/Siber, Otomotiv, Akıllı Mobilite , Nesnelerin İnterneti, Robot Teknolojisi alanlarında pek çok proje dinledi. Heyetimiz StarTau Inovasyon Konferansı kapsamında düzenlenen proje yarışmasını da takip etti.

2017.05.26

TÜGİAD Heyeti 'Rothschild Tech Talks' Sunumlarına ve 'Tel Aviv View' Kokteyline Katıldı

Başkanımız ve TÜGİAD üyelerimiz farklı mekanlarda düzenlenen 'Rothschild Tech Talks' sunumlarını izledi. Heyetimiz 7 Mayıs Pazar günü, TAU Inovasyon Konferansı ve 'Rothschild Tech Talks' sunumlarından sonra 'Tel Aviv View' kokteyline katıldı.

2017.05.26

Başkanımız ve TÜGİAD Üyelerimizden Kudüs Ziyareti

Heyetimiz Tel Aviv' in yanı sıra Kudüs'te de girişimcilik ekosisteminin aktörleriyle buluştu. Kudüs'te kitlesel fonlama temsilcileri ile görüşen ve sonrasında Girişim Hızlandırıcı Kurumu' nu ziyaret eden heyetimiz, hızlandırma programlarıyla işbirliğini görüşerek projeler dinledi. Başkanımız ve TÜGİAD üyelerimiz Kudüs'te Mescid-i Aksa' yı da ziyaret etti.

2017.05.25

Girişimcilik Dersleri Mayıs 2017

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen Girişimcilik derslerimizde dönem sonuna gelindi. Bahçeşehir Üniversitesi ile Girişimcilik derslerinde bu hafta, öğrencilerimizin girişimcilik sunumlarını anlattığı son dersimizi gerçekleştirdik. Marmara Üniversitesi ile Girişimcilik derslerinde ise Undano YK Başkanı / İSO Meclis Üyesi - 4. Komite Başkanı Mehmet Umur'un konuk konuşmacı olduğu son dersimizi gerçekleştirdik.Dönem boyunca derslerimize katılan konuk konuşmacılarımıza çok teşekkür ediyoruz.

2017.05.09

Girişimcilik Dersleri Nisan 2017

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen Girişimcilik derslerimizde Nisan ayında; World House Cafe ve House Hotel Kurucusu Ferit Baltacıoğlu, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı / ÇEPAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Koray Kartal, Uluer Group YK Başkanı / Kazakistan Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Dr. Halil Uluer konuk konuşmacılarımız oldu.

2017.05.08

Güney Afrika Büyükelçisi Pule I Malefane’den Başkanımız Ali Yücelen’e Ziyaret

3 Mayıs Çarşamba günü AnkaraGüney Afrika Büyükelçisi Pule I Malefane, Başkanımız Ali Yücelen’i TÜGİAD Genel Merkezimizde ziyaret etti.

2017.05.03

Mısır Genç İşadamları Derneği Uluslararası İlişkiler Başkanı Khaled Kahlil ile Toplantı

2 Mayıs 2017 Salı günü, Mısır Genç İşadamları Derneği Uluslararası İlişkiler Başkanı Khaled Kahlil'i TÜGİAD Genel Merkezimizde ağırladık. Khaled Kahlil ile “Süveyş Kanalı Yeni Ekonomik Bölgesi” konulu bir toplantı gerçekleştirdik.

2017.05.02

TÜGİAD Olağanüstü Genel Kurulu

2 Mayıs 2017 Salı günü,TÜGİAD Genel Merkezimizde tüzük değişikliği amaçlı olağanüstü genel kurul gerçekleştirildi.

2017.05.02

Financial Times Muhabiri Charles Clover ile Söyleşi

2 Mayıs 2017 Salı günü TÜGİADGenel Merkezimizde Financial Times Moskova bürosu eski şefi, şu anki FinancialTimes Çin temsilcisi ve ödüllü muhabir Charles Clover ile kendisinin BlackWind, White Snow kitabı, Amerika – Rusya - Çin ekseninde global gelişmeler veTürkiye’ye bakış üzerine söyleşi düzenledik.

2017.05.02

TÜGİAD Avrupa Birliği Genç Girişimciler Organizasyonu (JEUNE) Genel Kurul Toplantısı’nda

Genel Sekreterimiz Başak İlisulu, 24 Nisan Pazartesi günü Brüksel - Avrupa Parlamentosu’ nda gerçekleşenYoung Entrepreneurs' Day konferansına ve Avrupa Birliği Genç Girişimciler Organizasyonu (JEUNE) Genel Kurul Toplantısına katıldı.

2017.04.24

PİK Faaliyetleri

TÜGİAD Ankara Şubesi ve PİK olarak 18.Dönem Kültür Bakanı Sn.Namık Kemal Zeybek'in konuk olduğuTürk Kavmi ve Ahmet Yesevi konulu toplantımızı gerçekleştirdik.

2017.04.17

Dubai’ye Heyet Ziyareti Gerçekleştirildi.

TÜGİAD olarak, 2-4 Nisan 2017 tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen Yıllık Yatırım Toplantısı (AIM - Annual Investment Meeting) kapsamında yatırımcılarla işbirliği görüşmeleri gerçekleştirmek adına bir heyet ziyareti düzenledik. Bu ziyaret kapsamında, şirketlerini yatırımcılara veya ürünlerini dış pazarlara sunmak isteyen üyelerimiz için, gelen talep ve sektörlere göre hem yatırımcılarla bir araya gelme hem de ticari görüşmeler yapılabilmesi adına B2B toplantıları organize ettik. Kendi sektörlerinde farklı firmalarla bir arayagelen üyelerimiz, yatırımcı ve ticari ilişkileri ile ilgili bağlantılar kurdu. Sharjah Yatırım Ajansı ile de AIM kapsamında buluşan heyetimiz, bölgede yatırım fırsatları ile ilgili bilgiler edindi. Ceo Club Başkanı ile de bir araya gelen heyetimiz, farklı sektörlerden şirket CEO’larıyla bağlantılarını geliştirmek için adımlar attı.

2017.04.04

Girişimcilik Dersleri Mart 2017

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen Girişimcilik derslerimizde Mart ayında; World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı, Musion Türkiye Kurucusu ve Dijitalleşme ve Sanayi 4.0 Komisyonumuzun Başkanı Murat Günenç, SolPEG Türkiye Koordinatörü - IRENA/IRELP Türkiye Temsilcisi CanTutaşı, Bloomberg TV Yapımcısı ve Sunucusu Sami Altınkaya, Muse Network Kurucusu Murat Tayhan konuk konuşmacılarımız oldu.

2017.03.31

Girişimcilik Dersleri Şubat 2017

Derneğimizin Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ile işbirliği kapsamında, Girişimcilik Komisyonumuzun koordinasyonunda gerçekleşen Girişimcilik derslerimizde yeni dönem Şubat 2017’de başladı. Şubat ayında yapılan Girişimcilik derslerimizde; Bursa Şube Başkanımız Onur Özkul, memlekettengelsin.com Kurucusu Yasin Darbaz, Ticimax Kurucusu Cenk Çiğdemli konuk konuşmacılarımız oldu.

2017.03.24

Girişimcilik Zirvesi 2017

22Mart2017 Çarşamba günüİstanbulTicaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsü'nde gerçekleşenGirişimcilikTopluluğu`nun her yıl geleneksel olarak organize ettiği Girişimcilik Zirvesi2017’ye, Başkanımız Ali Yücelen konuk konuşmacı olarak katıldı. Başkanımız,genç girişimcilere; girişimcilikle ilgili deneyimlerini aktararak öğrencilerlebir sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

2017.03.22

Albaraka Türk – Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yrd. Deniz Aksu ile Sohbet Toplantısı

21 Mart 2017 Salı günü Genel Merkezimizde Albaraka Türk – Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Deniz Aksu ile kur hareketliliği, özel sektör borçlanması, finans kesiminin reel sektörden beklentileri gibi konuları ele aldığımız bir sohbet toplantısı gerçekleştirdik.

2017.03.21

Parlamento ile İlişkiler Komisyonumuzdan İsrail Büyükelçiliğine ziyaret

Parlamento ile İlişkiler Komisyonumuz İsrailBüyükelçisi Eitan Na'eh'i ziyaret etti.

2017.03.17

TÜGİAD Bursa’da Buluştu ...

11-12 Mart 2017 tarihlerinde, Bursa’da “2017’de Global Gelişmeler ve Ekonomiye Yansımaları” isimli bir strateji toplantısı gerçekleştirdik. Toplantımız, Başkanımız Ali Yücelen’in “Global Gelişmelere TÜGİAD’ ın Bakışı” içerikli konuşmasıyla başladı. Prof. Dr. Hasan Köni, Prof. Dr. Hüseyin Bağcı , Prof. Dr. Konuralp Ercilasun, Prof. Dr. Ümit Özdağ, Doç. Dr. Ali Asker, Doç. Dr. SaitYılmaz, Doç. Dr. Serhat Erkmen, Dr. Hakan Akbulut, Hakan Güldağ, Fatih Özatay,Tolga Habalı ve Tuğrul Somuncuoğlu ve misafir konuşmacı olarak toplantımıza katılarak, dünyadaki ekonomik gelişmeler ve etkileri ile ilgili bilgiler aktardılar. Bursa şubemizin ev sahipliğinde düzenlenen TÜGİAD Business Network etkinliği ve after party ile üyelerimiz bir araya gelerek keyifli vakit geçirdiler.

2017.03.16

PİK Faaliyetleri-4

TÜGİAD Ankara Şubesi ve PİK olarak 8 Mart 2017’de şubemizdeTBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop' un konuk olduğu Anayasa Değişikliği ve Referandum 4. oturumunu gerçekleştirdik.

2017.03.09

PİK Faaliyetleri-1

Şubat ayı içerisinde şubemizdeTÜGİAD Ankara Şubesi ve PİK olarak MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak ve MHP MYK Üyesi Oğuz Turhan'ın konuk olduğu Anayasa Değişikliği ve Referandum konulu ilk oturumu gerçekleştirdik.

2017.02.28

PİK Faaliyetleri-2

TÜGİAD Ankara Şubesi ve PİK olarak Şubat ayı içerisinde şubemizde CHP Çanakkale Milletvekili, TBMM Grup Yönetim Kurulu ve Anayasa Komisyonu Üyesi Muharrem ERKEK ve CHP Ankara Milletvekili, TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Murat EMİR'in konuk olduğu Anayasa Değişikliği ve Referandum konulu ikinci oturumu gerçekleştirdik.

2017.02.28

PİK Faaliyetleri-3

TÜGİAD Ankara Şubesi ve PİK olarak Şubat Ayı içerisinde şubemizdeTürkiye Barolar Birliği BaşkanıAv. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun konuk olduğuAnayasa Değişikliği ve Referandum konulu üçüncü oturumu gerçekleştirdik.

2017.02.28

TÜGİAD Anayasa Değişikliğini Konuklarıyla İstişare Ediyor

Şubat ayı içerisinde, derneğimiz organizasyonunda Anayasa değişikliği referandumunu konuşmak için T.C. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Av. Özlem Zenginve CHP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi, Ekonomi Politikalarından SorumluGenel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke’yi ağırladık

2017.02.21

Dünya ve Türkiye’nin 2017 Ekonomi Gündemi

10Şubat 2017 Cuma günü, derneğimiz organizasyonunda “Dünya ve Türkiye’nin 2017Ekonomi Gündemi” konulu bir ekonomi sohbeti gerçekleştirildi.

Sohbet toplantısında,TÜGİAD Danışmanı ve Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Alkin veTÜGİAD Danışmanı Can Fuat Gürlesel ekonomi gündemini ve bu yıla ilişkin beklentileri değerlendirdi.

2017.02.10

TÜGİAD Ankara Şubesi'nden İtalya Büyükelçiliğine ziyaret

Parlamento ile İlişkiler Komisyonu üyeleri Dr. Begüm Akış'ın Başkanlığında İtalya Büyükelçiliğine ziyaret düzenlediler. TÜGİAD Ankara Şube Başkanımız Ercan Kahraman'ında katıldığı ziyarette ticari işbirliğinin geliştirilmesi hakkında İtalya Büyükelçisi Luigi Mattiolo ile görüştüler.

2017.01.06

ATA’mızı Ziyaret Ettik

TÜGİAD Başkanı Alİ Yücelen ve beraberindeki TÜGİAD heyeti 3 Ocak 2017 tarihinde Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’e saygılarını sundu.

2017.01.03