FAALİYETLERİMİZ
24
Aralık
2016
TÜGİAD, DEİK Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda

Kurucu kuruluşları arasında Derneğimizin de yer aldığı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) 30. Olağ ...

DETAY

TÜGİAD, DEİK Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda

Kurucu kuruluşları arasında Derneğimizin de yer aldığı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) 30. Olağan Genel Kurul Toplantısı 24 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirildi. 2016 yılı 30. Olağan Genel Kurulunda, DEİK Yönetim Kurulu, İcra Kurulu, Denetim Kurulu, Kurucu Kuruluş, İş Konseyi ve üye firma temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıya Derneğimizi temsilen Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2016.12.24

Ankara Şubesi ve Ekvador Büyükelçiliği Arasında "İyi Niyet Protokolü" imzalandı.

Parlamento ile İlişkiler Komisyonu Dr. Begüm Akış'ın Başkanlığında Ankara Şubesi’nde Ekvador Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Juan Francisco Navas'ı ağırlandı. Üyelerin yoğun katılımının olduğu toplantıda Navas;Ülke Tanıtım ve Ticari İşbirliğinin Geliştirilmesi konulu sunumunu gerçekleştirdi. Toplantı sonrası TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman ve Ekvador Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Juan Francisco Navas, şube ve büyükelçilik arasında İyi Niyet Protokolü imzalandı.

2016.12.23

TÜGİAD, KAYSERİ’DE ŞEHİT OLAN ASKERLERİN CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Sn. Rıfat Hisarcıklıoğlu önderliğinde, 17 sivil toplum kuruluşunun (TÜRK-İŞ, TÜGİAD, TESK, HAK-İŞ, TZOB, TİSK, TİM, TÜSİAD, TÜRKİYE KAMU-SEN, TEMAD, MÜSİAD, TÜMSİAD, MEMUR-SEN, TÜRKONFED, TÜRMOB) yöneticileri ile Kayseri'deki hain terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimizin cenaze törenlerine katılarak, memleketlerine uğurlayarak olayın gerçekleştiği yere çiçek bırakıp dua edidi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne ve 11.Cumhurbaşkanı Sn. Abdullah Gül'e taziye ziyaretinde bulunuldu. Ardından Kayseri Sanayi Odası'nda basın açıklaması yapıldı. TÜGİAD olarak şehirlerimize inen, evlatlarımızı şehit eden terörü bir kez daha lanetliyoruz.

2016.12.19

Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu (YES for Europe) Genel Kurulu Selanik’te Gerçekleşti

Başkan yardımcılığını yürüttüğümüz Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu (YES for Europe) Genel Kurulu 17 Aralık 2016 günü Selanikte gerçekleşti.

TÜGİAD adına genel kurula katılan Serkan Yazıcıoğlu yeni dönemde de yeniden Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilirken, Przemyslaw Grzywa oy birliğiyle yeni başkan olarak seçildi.

2016.12.17

TÜGİAD 16. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

TÜGİAD üyeleri ve davetlileri, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı’nın Başkanlığında tamamlanan 15.Dönemin ardından 10 Aralık 2016 tarihinde 16. Dönem Olağan Genel Kurulunda buluştu. Tek liste ile girilen Genel Kurulda, üyelerimiz, oybirliği ile Ali Yücelen’in öncülüğünde yeni yönetimi seçti. Genel Kurulumuzda 15. Dönemin Başkanı Rahmi Çuhacı görevi 14. Dönem Başkanı ve 15. Dönem YİK Başkanı Ali Yücelen’e devretti.

Genel Kurul, TÜGİAD’ın 30 yıllık geçmişini ve eski Başkanlarını anlatan filmle açıldı. 16. Dönemin Ankara, Bursa, Çukurova ve Ege Şube Başkanlarının hazirunu selamlamasının ardından Başkan Ali Yücelen, YİK Başkanlığını, Bursa Şubesi Eski Başkanı ve YİK Üyesi Baran Çelik’e devretti.

Genel Kurula Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkçi, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, 26. Dönem Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, 24. Dönem İstanbul Milletvekili Faik Tunay, mütevelli heyeti üyesi olduğumuz TOSYÖV’ün Başkan Yardımcısı Osman Deveci ve Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Akça başta olmak üzere ekonomi ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Genel Kurul konuşmasında TÜGİAD üyelerine teşekkür eden Başkan Ali Yücelen, zamanın güzel şeyleri konuşma, geleceğe umutla bakma, birbirimize moral verme ve sorunları birlikte çözme zamanı olduğunu önemle vurguladı.

2016.12.10

TÜGİAD 30. YIL BALOSU

1986 yılından bu yana faaliyet gösteren ve bu yıl 30. Yılını dolduran derneğimizin 30. YIL BALOSU, 10 Aralık 2016 Cumartesi günü gündüz gerçekleşen 16. Olağan Genel Kurul toplantısının ardından üyelerimizin ve değerli eşlerinin katılımı ile 10 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

2016.12.10

TÜGİAD Üyelerarası İşbirliği Toplantısı

TÜGİAD üyeleri arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla tanışma kahvaltısı formatında düzenlenen TÜGİAD Üyelerarası İşbirliği ve B2B Toplantısı 15 Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. Çok sayıda üyenin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte her üye firması ve sektörü hakkında bilgi verdi. Tanışma ve tanıtım akabinde de üyeler, birlikte iş yapma üzerine karşılıklı görüşme imkanı buldu.

2016.11.16

“Girişimcilik Dersleri Yeni Akademik Yılda da Devam Ediyor”

TÜGİAD’ın 11 yılı aşkın süredir geleneksel olarak sürdürdüğü ve organizasyonunu TÜGİAD Girişimcilik Komisyonunun yaptığı Marmara Üniversitesi ile Üniversite-İş Dünyası İşbirliği projesi kapsamında sürdürmekte olduğu 2016-2017 yılı Girişimcilik Ders Programının Ekim ayındaki dersleri tamamlandı.

Yüksek lisans öğrencilerinin yanı sıra üyelerimizin de katıldığı, konuşmacıları arasında iş ve ekonomi dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı Girişimcilik Ders Programı, her hafta alanında başarılı girişimler gerçekleştirmiş iş adamları ve markaları öğrenciler ile bir araya getirerek deneyimlerin öğrencilere aktarılmasını amaçlıyor.

Ekim ayı konuk konuşmacıları arasında, Borsa İstanbul Pazarlama ve Satış Müdürü Serhat Görgün, Sahne İşleri Kurucusu Oben Fıstıkoğlu, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı & TÜGİAD Genel Başkan Yardımcısı & ‎Çepaş A.Ş Yönetim Kur.Bşk.Yrd. Ercan Kahraman ve Barber’s Club Kurucusu Adem Terzi’nin de yer aldığı program yıl boyunca her hafta birbirinden farklı girişimci profilleri ağırlamaya devam edecek.

2016.11.04

Başkan Çuhacı Başbakan Yıldırım Başkanlığındaki Ekonomi Değerlendirme Toplantısına katıldı

Ekonomiye dair iş dünyasının görüşünü almak ve OHAL kapsamında iş dünyasına yansıyan uygulamaları istişare etmek üzere Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplantı düzenlendi.

Önde gelen iş dünyası kuruluşlarının temsil edildiği toplantıya TÜGİAD adına Başkan Rahmi Çuhacı katıldı. Başkan Çuhacı toplantıda genç iş dünyasının ekonomik gelişmelere ilişkin değerlendirmesini ve beklentilerini paylaştı.

2016.10.24

TÜGİAD Ankara Şubesi 9.Olağan Genel Kurulu

TÜGİAD Ankara Şubesi'nin 9. Olağan Genel Kurulu 7 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirildi. Ankara Şube 8. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Türker Naslı bayrağı Ercan Kahraman’a devretti. Yeni Başkan Ercan Kahraman, yaptığı teşekkür konuşmasında Bizler talip olduğumuz bu göreve ülkemize ekonomik ve ticari açıdan katkıda bulunmak için geldik. TÜGİAD üyelerinin iş ilişkilerinin artırmasını sağlamak için geldik. Bu görevi yönetim kurulumla birlikte üstlenmekten dolayı çok mutluyum. Herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

Genel Kurulda konuşan TÜGİAD Genel Başkanı Rahmi Çuhacı, Ankara Şube 8. Dönem Başkanı Naslı ve Yönetim Kurulu Üyelerine, görev süreleri boyunca ülkeye ve Derneğe katkılarından dolayı teşekkür etti. TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen Derneğimizi hep bir adım öteye taşımaya çalıştık ve aldığımız yerden çok daha iyi noktalara taşıdık. Ankara Şubesinin yeni yönetimine canı gönülden başarılar diliyorum» dedi. TÜGİAD Ankara Şubesi eski başkanlarından Barış Aydın da Derneğin projelerinde ve gelişiminde katkısı olan herkese teşekkür etti.

TÜGİAD Ankara Şubesi'nin yeni Yönetim Kurulu; Ercan Kahraman, Koray Kartal, Koray Akar, Onur Çanga, Selim Akın, Murat Güleç, Serkan Aydın, Can Çavuşoğlu, Efe Bezci, Kemal Savaş Begüm Akış, Özgür İncesu, Zafer Korkmaz, Kaya Karakaya, Fatih Yıldırım, Burcu Ateş, Bülent Erbora,Berkan Baykam’dan oluşurken Denetleme Kurulunda Mirkan Aydın, Zafer Yıldırım, Oğuz Pala, Arzu Beyazıt, Ceyhun Bağcı, Selim Kahraman isimleri yer aldı.

2016.10.07

TÜGİAD Bursa Şubesi 10.Olağan Genel Kurulu

Türkiye Genç İşadamları Derneği Bursa Şubesi’nde 6 Ekim 2016 tarihinde yapılan 10.Olağan Genel Kurul’da mevcut Başkan Onur Özkul, tek aday olarak girdiği seçimde oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi. TÜGİAD Bursa Şubesi 10. Dönem Başkanlığını yapacağı için heyecanlı olduğunu söyleyen Özkul, tüm üyelere teşekkür etti. Özkul, TÜGİAD ailesinin içinde olmaktan büyük mutluluk ve onur duyduğumu her fırsatta dile getirdim. TÜGİAD bir okuldur. TÜGİAD bana birçok şey öğreten ve öğrendiklerimi uygulama fırsatı sunan bir dinamiktir. Bu dönemde de aynı heyecan ve aynı hırs ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz dedi.

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı,haziruna hitaben yaptığı konuşmasında, farklı yerlerde bulunan farklı insanlara ve genç fikirlere ulaşabilmek için şubelerimizin önemine değinerek Bursa Şubesinin fark yaratan aylık buluşmalarına dikkat çekti. TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen ise konuşmasında Sizlerde göreve başladığım ilk yıllardaki heyecanımı görüyorum. Yaptığınız çalışmalarla, heyecanınızla, sorumluluğunuzla ve insanları bir araya getirme kabiliyetiniz ile bu derneği geleceğe taşıyacağınıza inanıyorum. Ülkemizde farklı düşünce, farklı fikir ve katmanlardan insanları bir araya getirip onları bir amaç için ortak bir yola çıkaran kuruluş çok fazla yok. TÜGİAD bu açıdan önemli bir misyon üstleniyor “dedi.

TÜGİAD Bursa Şubesi'nin yeni Yönetim Kurulu; Onur Özkul, A. Berk Noyan, Ahmet Parseker, Ersoy Tabaklar, Gökçe Belge, Tufan Soyuak, Atilla Demirtaş, Elif Bilge Olağaner, Berkay Uğurtuğ isimlerinden oluştu. Yedek üyelikler ise Enis Üner, Sarp Erdilek, Mesut Meriç, Buğra Coşkuncu, Onur Özselek, Murat Kılıç, Jale Engin Vardar, Oktay Oto, Sarper Hamzagil olarak belirlendi.

2016.10.06

TÜGİAD Çukurova 4.Olağan Genel Kurul Toplantısı

TÜGİAD Çukurova Şubesi 4.Olağan Genel Kurulu 4 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirildi. Yönetim ve Denetim kurullarının yeniden belirlendiği kongrede Gül Akyürek TÜGİAD Çukurova Şubesinin yeni başkanı oldu. Başkanlık görevini devralan Gül Akyürek, “Her şeyden önce tek aday olmak benim için büyük bir onurdur. TÜGİAD'ın vizyonu Türk genç girişimcisinin dünyadaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmaktır. Biz de Çukurova şube yönetimi olarak bölgemizi temsil etmek ve Türkiye'ye açılan yüzü olmak adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz. TÜGİAD Çukurova olarak önümüzdeki süreçte çok önemli projelere imza atacağız' dedi.

TÜGİAD Çukurova Başkanı Armağan Öner, şube faaliyetlerini sunum eşliğinde anlatarak tüm katılımcılara bilgi verdi. Sonrasında söz alan TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen Türkiye’nin yaşadığı zorlu günlerde STK’lara güvenin azaldığı bir dönemde TÜGİAD’ın öneminin arttığının altını çizerek, TÜGİAD’ın bu anlamda sorumluluk sahibi bir STK olarak üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmesinin umut verici olduğunu söyledi ve Armağan Öner ve yönetimine, yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Başkan Rahmi Çuhacı ise yaptığı konuşmada “TÜGİAD Çukurova Şubemizin ilk başkanı olan sevgili Başkan Armağan Öner'e ve yönetimine, Derneğe yaptıkları hizmetler için çok teşekkür ediyorum. Yeni yönetim için aday olarak Başkanlığa talip olan sevgili Gül Akyürek'e de başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından açık oylama ile yapılan seçimlerde tek aday olan Gül Akyürek başkanlığındaki tek liste oy birliği ile kabul edildi. Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu aşağıdaki şekilde belirlendi:

TÜGİAD Çukurova Şubesi 4. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri Gül Akyürek Zeynep Aysalar Can Gazel Soner Serttaş Fuat Cemaligil Rasim Narin Fırat Sarıbıyık İlker Ovacıllı Haluk İnanoğlu

TÜGİAD Çukurova Şubesi 4. Dönem Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Mert Uğurses Emir Bozkaya Afşin Küçükoğlu Melik Ağaoğlu İlker Akyürek Mustafa Yücelen Melih Mürşitoğlu Selahattin Mıstıkoğlu Melih Aydoğdu

TÜGİAD Çukurova Şubesi 4. Dönem Denetleme Kurulu Asil Üyeleri A. Armağan Öner Özlem Koşar Hasan Cem Aşçıoğlu

TÜGİAD Çukurova Şubesi 4. Dönem Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri Nebil Taşçı Şadan Zafer Köksal Onur Ocak

2016.10.04

TÜGİAD Ege Şubesi 3.Olağan Genel Kurulu

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi 3.Olağan Genel Kurulu 3 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirildi. Genel Kurulda tek liste ile seçime giren Ege Şube Başkanı Hüseyin Canpolat, 18 kişilik yönetim kuruluyla birlikte yeniden göreve seçildi.

Canpolat TÜGİAD İzmir olarak yeni bir döneme merhaba diyoruz. Geçmişte önemli projelerimiz oldu. Bunları artırarak yeni dönemimizde yine İzmir'e, Ege'ye ve ülkemize fayda sağlamak istiyoruz. Bizim en büyük projemiz İzmir 2030.2030'da İzmir nasıl bir şehir olmalı buna karar vermemiz lazım. Bunları tartışarak, sektörlerdeki başarılı işadamlarıyla bir araya gelerek projeler oluşturacağız. TÜGİAD bir Türkiye projesidir dedi.

Genel Kurulda Başkan Rahmi Çuhacı, Derneğimizin faaliyetlerinin yanı sıra Şube Başkanı Hüseyin Canpolat’a ve kendisinin nezdinde Ege Şubesi Yönetim Kuruluna, şimdiye kadarki çalışmalarından dolayı teşekkür ederken, önümüzdeki dönem çalışmalarında da başarılar diledi. Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen ise,haziruna hitaben yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine değinerek geçmişten bugüne bu değerli kurum için çaba sarf eden herkese teşekkür etti.

Yeni dönemde Hüseyin Canpolat'ın başkanlığındaki yönetim kurulu listesinde Taner Akçınar,Tolga H. Duğles, Can Yavaş, Çağlar Tenekeci, Bilal Pekgüzel, Cengiz Dalgıç, Özlem Gültekin, Zerrin Kara, Yıldırım Baytekin. Selami Korkmaz, Melih Sebastien Durmuş, Meryem Dilşad İpbaş, Mehmet Türer, Fatih Kanmaz, Salih Baz, Hatice Oflas ve Medya Venüs Bağdatlı Ay yer aldı. Denetim Kurulunda ise Serdar Gökhan Ankan. Bilgen Salih Narlı, Hüseyin Düzyol,Sami Baz, İlker Erdiliballı, Mustafa Bedük görev aldı.

2016.10.03

G20 YEA Liderler Toplantısı

G20 YEA ’da Başkan ve Sherpalar, Pekin’de 11 Eylül tarihinde yapılan ve tüm gün süren toplantıda bir araya geldi. G20 YEA 2017 Almanya Zirvesi için hazırlıkların görüşüldüğü toplantıda İttifakın önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmaları da ele alındı. Ayrıca, yapılan alt komisyon ve komite toplantılarında, son dönemde yapılan ve önümüzdeki aylarda yapılması planlanan faaliyetlerle ilgili bilgi alışverişi yapıldı. Liderler Toplantısında Başkan Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu yer aldı.

2016.09.11

TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu G20 Genç Girişimciler İttifakı Çin Zirvesi’nde “Kadın Girişimciliği” Panelinde Konuştu

TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu 8-10 Eylül tarihlerinde gerçekleşen G20 Genç Girişimciler İttifakı Çin Zirvesi’nde “Kadın Girişimciliği” paneline konuşmacı olarak katıldı. Dünyada kadın girişimciliğin sorunlarını, gelişimini ve geleceğini istatistiksel verilerle anlatan Genel Sekreter Başak İlisulu Türkiye’de kadın girişimciliğine dair başarılı örnekleri zirve katılımcılarıyla paylaştı.

2016.09.10

TÜGİAD’dan T.C. Pekin Büyükelçiliği’ne Ziyaret

Başkan Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu 8 Eylül tarihinde T.C. Pekin Büyükelçisi Ali Murat Ersoy’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Sayın Büyükelçi ile gerçekleşen toplantıda Türkiye’nin mevcut gündemi ile ilgili karşılıklı değerlendirmeler yapılmasının yanı sıra TÜGİAD’ın çalışmaları, G20 Genç Girişimciler İttifakı ve G20 Liderler Zirvesi ile ilgili istişarede bulunuldu.

2016.09.09

YES ve Avrupa Birliği Arasında Görüşmeler

Başkan Yardımcılığını yürüttüğümüz Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu (YES for Europe) ile Avrupa Birliği Çin Delegasyonu ve Avrupa Birliği KOBİ Merkezi arasında toplantılar gerçekleşti. TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu’nun katıldığı toplantılarda partnerlik ve iş birliği olanakları görüşüldü.

2016.09.08

TÜGİAD, G20 Genç Girişimciler İttifakı (G20 YEA) Çin 2016 Zirvesi’ne Katıldı

Geçtiğimiz yıl TÜGİAD olarak ev sahipliğini yaptığımız ve Türkiye’de gerçekleşen G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi, bu yıl Çin’deki partnerimiz NovoNation’un ev sahipliğinde 8-10 Eylül tarihlerinde Pekin’de gerçekleşti. Zirveye, TÜGİAD adına Başkan Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren ve G20 YEA Dönem Başkanlığını Çin’e devreden TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, geçen yıl boyunca dünyanın pek çok şehrini vuran terör saldırılarını hatırlatarak, terör örgütleri arasında ayrım yapılmaksızın tüm dünyanın terörle mücadele etme zorunluluğuna dikkat çekti. İşadamlarının sorumluluklarının sadece finansal konulardan ibaret olmadığını belirten Başkan Çuhacı, Türkiye içinde ve dışında terör örgütleri ile mücadele edildiğini anlattı ve bu süreçte gerçekleşen darbe girişimi hakkında bilgilendirmede bulundu. Dünyanın dört bir yanından pek çok başarılı iş adamı ve genç girişimcinin katıldığı zirvede dijital girişimciliğe ve inovasyona vurgu yapıldı. Bununla birlikte Zirve, bu yıl güçlü dijital ticaret ve Elektronik Dünya Ticaret Platformu’na yönelik önerileri ile B20 politikalarına da katkıda bulundu.

2016.09.08

TÜGİAD, Girişimcilik ve İnovasyon Forumu için Şangay’da

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu bu yıl Çin’de gerçekleşen G20 YEA Zirvesi’ne özel olarak organize edilen Şangay’daki Girişimcilik ve İnovasyon Forumu’na katıldı. Çuhacı, Forumda yaptığı değerlendirmede, dünya ekonomisinde girişimciler için süreçleri daha da hızlandıracak çözümler bulacaklarını belirtti.

2016.09.08

Özel Harekat Daire Başkanlığına Taziye Ziyareti

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve beraberindeki TÜGİAD Heyeti,15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi sırasında uçaklar tarafından bombalanan Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığını 16 Ağustos 2016 tarihinde ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti.

Başkan Çuhacı, Devletin imkanlarını kullanarak milletine dahi silah sıkan, Meclis'i ve Özel Harekat Daire Başkanlığını bombalayan hainlere karşı Özel Harekat polislerinin gösterdiği kahramanlık için teşekkür etti. Söz konusu ziyarete Başkan Çuhacı’nın yanı sıra TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, TÜGİAD Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner, TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Hüseyin Canpolat, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saymanı Kürşad Badem, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman ve TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu katıldı.

2016.08.18

Ankara Emniyet Müdürlüğü Ziyareti

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve beraberindeki TÜGİAD Heyeti,15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi sonrasında Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne geçmiş olsun ve taziye ziyaretinde bulundu. 16 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirilen ziyarette TÜGİAD Heyeti, Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan ile görüşerek kendisinin nezdinde, hain darbe girişiminde canını ortaya koyan tüm Emniyet teşkilatı mensuplarına teşekkür etti.

Söz konusu ziyarete Başkan Çuhacı’nın yanı sıra TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, TÜGİAD Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner, TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Hüseyin Canpolat, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saymanı Kürşad Badem, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman ve TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu katıldı.

2016.08.18

Demokrasi Nöbetinde Vatandaşlarımızla Beraber Taksim Meydanındaydık

TÜGİAD olarak, her zamanki hassasiyetimizle demokrasimize sahip çıkmak için 3 Ağustos 2016 tarihinde Taksim Meydanı’ndaki Demokrasi Nöbetine katıldık. Yönetim Kurulumuz öncülüğünde gerçekleştirilen yemek dağıtımına üyelerimiz bizzat katıldı. Başkan Çuhacı ve üyelerimiz aynı zamanda Beyoğlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Misbah Demircan ile bir araya geldi.

Başkan Çuhacı, demokrasi şehitleri için açılan deftere şunları yazdı: “15 Temmuz 2016 tarihinde Vatanımız için şehit olan tüm şehitlerimiz için buradayız. Bu Vatan için demokrasi nöbetindeyiz. Türkiye Genç İşadamları, 30 yıldır bu Vatan için çalıştı, sonuna kadar da çalışmaya devam edecektir. Ne Mutlu Türk’üm Diyene”.

2016.08.04

Başkan Çuhacı Bloomberg HT “Çıkış Yolu” Programı Canlı Yayında

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı 3 Ağustos 2016 tarihinde Bloomberg HT kanalında Sami Altınkaya’nın “Çıkış Yolu” programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Çuhacı söz konusu programda, iş dünyasının darbe girişimine tepkisi, üretim ve istihdama devam etmenin önemi, reel sektörün sorunları ve çözüm önerileri, karşılıksız çek ve iflas erteleme konularında atılan olumlu adımlar ve Kredi Garanti Fonu’nun KOBİ Garanti Fonu olarak algılanmasının önemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Programı izlemek içintıklayınız

2016.08.03

STK'lardan TBMM'de ortak açıklama

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın kabulünde, darbe girişimine karşı ortak bir açıklama yapmak üzere 538 sendika, konfederasyon, meslek örgütü ve sivil toplum kuruluşunun bir araya geldiği inisiyatifte TÜGİAD da yer aldı. Derneğimizi temsilen Başkan Rahmi Çuhacı’nın yer aldığı toplantıda ortak açıklamayı okuyan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Meclisin, 15 Temmuz Cuma günü demokrasiye kasteden alçakça saldırıların hedefi olduğunu söyledi.

Hisarcıklıoğlu’nun okuduğu ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı:“Bugün ülkemizin önde gelen, 538 sendika konfederasyonu, meslek ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeyiz.

Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız ve Başbakanımızdan başlayarak, mecliste grubu bulunan tüm siyasi partilerin genel başkanları ve kitle örgütleri ilk andan itibaren dik durarak, darbecilerin hesaplarını boşa çıkardılar.Milletimiz, yollarda tanklar araçları ve insanları ezerken, havadan bombalar düşerken; yoğun ateş altında, yılmadan alanları doldurdu. Milletimiz, demokrasi konusundaki kararlılığını ve azmini ortaya koydu. Kahraman emniyet güçlerimiz ve şerefli Türk askerleri, darbe teşebbüsünün başarıya ulaşmaması için yeminlerine sadık kalarak, canlarını ortaya koydular. Hainleri suçüstü yakaladılar. Türkiye, bir bütün olarak kendisine yakışanı yaptı. Demokrasimiz olgunluk imtihanını başarıyla geçti.”

STK’ların ortak açıklama tam metni içintıklayınız.

2016.07.21

TÜGİAD Geleneksel İftar Yemeği

TÜGİAD’ın geleneksel iftar daveti, 14 Haziran 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. Farklı inanç gruplarının temsilcilerinin de katıldığı davette dinler arasındaki farklar değil, tüm dinlerin ortak paydası olan “insan ”faktörü öne çıktı. Yemekte Fener Rum Patriği Bartholomeos’ a vekaleten Peder Benjamin, Beyoğlu Süryani Kadim Meryemana Kilisesi Vakfı Başkan Yardımcısı Kenan Gürdal, Türkiye Ermenileri Patrikliği Piskoposu Sahak Maşalıyan ve Türkiye Süryani Katolik Patrik Vekili Horepiskopos Yusuf Sağ hazır bulundu.

Fasıl programı eşliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğinde konuşma yapan Türkiye Süryani Katolik Patrik Vekili Horepiskopos Yusuf Sağ; “Hep dinden bahsediyoruz. Din nedir, din derken neyi kastediyoruz, herkes Allah’ı kendi vicdanında aramalı.” dedi. Aynı zamanda dünya insanlığı, barışı ve kardeşliğine dikkat çekti. Türkiye Ermenileri Patrikliği Piskoposu Sahak Maşalıyan ise konuşmasında insanların bilimsel olarak kardeş olduğunu söyledi. “Hiçbir inancın insan öldürmesine ihtiyacı yoktur. Din adamları insanlığın baş belası olabilirler. İş adamları da insanlığın baş belası olabilir” diyerek iş adamlarını öz eleştiri yapmaya davet etti.

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ise yaptığı konuşmada kim tarafından ve sözde hangi kutsal amaç için yapıldığı iddia edilirse edilsin şiddeti kesinlikle reddettiklerini söyleyerek “Bizi güçlü kılan bu farklılıkları işbirliği içinde yaşamış olmamız. Geçmişte böyle oldu ve gelecekte de böyle olacak. İş dünyasının temsilcileri olarak birlikten güç doğacağına ve ancak bir arada olunursa, terör eylemleriyle karşımıza çıkan bu nefretin önüne geçeceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

İftar yemeği, semazen gösterisi ve ardından yapılan plaket töreni ile son erdi.

2016.06.14

Başkan Çuhacı Bloomberg HT Kanalı Ana Haber Canlı Yayında

Yönetim Kurulu Başkanımız Rahmi Çuhacı 7 Haziran 2016 tarihinde Bloomberg HT kanalında “Ali Çağatay’la Ana Haber” programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Çuhacı söz konusu programda, karşılıksız çek sorunu ve çeklerde karekod uygulamasının kullanılması, iflas ertelemenin kötüye kullanılması konularında değerlendirmelerde bulundu

Canlı yayın video linki https://youtu.be/SJkcP6xCs9U

2016.06.07

YES Budapeşte 2016 Toplantısı

Yönetim Kurulu üyemiz Yavuz Serkan Yazıcıoğlu’nun Başkan Yardımcılığını yaptığı Genç Girişimciler Avrupa Konfederasyonu YES’in Girişimcilik Konferanslarının beşincisi (EYEC-5) 3 Haziran 2016 tarihinde Budapeşte’de yapıldı. Katowice, Londra, Roma ve Atina'da gerçekleştirilen önceki konferansların sonucunda yakalanan ivmeyle Avrupa’daki genç girişimciler arasında güçlü ve ortak bir ses oluşturmak ve bağları kuvvetlendirmek amacıyla yapılan toplantıda Genel Sekreter Başak İlisulu yer aldı. Programda, aynı zamanda Budapeşte’de yeni ve inovatif fikirlerle kurulmuş olan farklı şirketlerin merkezlerine ziyaretler düzenlendi.

2016.06.03

MEDEF Fransa-Türkiye İş Liderleri Toplantısı

B20 Görev Güçleri ve G20 YEA işbirliği kapsamında gerçekleştirilen toplantılar için Paris’te bulunan TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu, 2 Haziran 2016 tarihinde Paris’te gerçekleştirilen “MEDEF Fransa-Türkiye İş Liderleri Toplantısı ”na katıldı. Fransız özel sektörünü uluslararası platformda temsil eden en büyük organizasyon olan “Fransız İş Konfederasyonu MEDEF International” tarafından organize edilen toplantıya Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve beraberindeki heyet de katıldı. Başbakan Yardımcısı Şimşek, Türkiye’nin 2016 ve 2017 yıllarında beklenen GSYİH büyüme rakamları hakkında değerlendirmede bulundu.

2016.06.02

Paris Büyükelçiliği Ziyareti

B20 Görev Gücü toplantılarına katılmak üzere Paris’te bulunan Başkan Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu, 1 Haziran 2016 tarihinde Paris Büyükelçisi Hakkı Akil’i makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Dernek çalışmaları ve B20-G20 YEA kapsamında gerçekleştirilen toplantılara Derneğimizin katkısının aktarıldığı ziyarette Büyükelçi Akil; TÜGİAD’ın çalışmalarında başarılarının devamını diledi.

2016.06.01

B20 Görev Gücü Toplantılarına Katıldık ve G20 YEA Temsilcileriyle Bir Araya Geldik

B20 Görev Gücü toplantıları 31 Mayıs 2016 tarihinde Paris’te gerçekleştirildi. 2015 yılında B20 ve G20 ile başlattığımız, özellikle KOBİ ve Girişimcilik, İstihdam ve Ticaret konularında gerçekleştirilen işbirliği, 2016'da da devam ediyor.

Bu seneki toplantılarda ve siyasi liderlere sunulacak önerilerin geliştirilmesinde de, hem TÜGİAD hem G20 YEA temsilcileri yer aldı. TÜGİAD heyeti, girişimciliği desteklemek, KOBİ’leri geliştirmek ve genç işsizliğin azaltılması için tedbirler almak üzere B20’nin politika ve öneri geliştirmesine katkıda bulundu. Ayrıca, G20 YEA kapsamındaki bilgi ortaklarımız Ernst&Young ve Accenture yetkilileriyle gerçekleştirilen toplantıda, bu seneki rapor çalışmamız gözden geçirildi. G20 YEA Çin temsilcileriyle de, Eylül'de Pekin'de gerçekleşecek G20 YEA Çin Zirvesi çalışmaları değerlendirildi.

Başkan Rahmi Çuhacı önderliğindeki TÜGİAD Heyetinde ayrıca Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Serkan Yazıcıoğlu ve Genel Sekreter Başak İlisulu yer aldı.

2016.05.31

Nobel Ödüllü Prof.Dr. Aziz Sancar Kız Çocukları İçin STEM Projesi Kapanış Töreni

Derneğimizin destekçileri arasında yer aldığı ve birçok farklı şehirde yapılan panellerde de konuşmacı olarak yer aldığı “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Kız Çocuklarının STEM’e Dahil Edilmesi” konulu Prof.Dr. Aziz Sancar GIS Uluslararası Konferansı” ve kapanış töreni 24 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Nobel ödüllü ilk Türk bilim insanı Prof.Dr. Aziz Sancar’ın onur konuşmacısı olarak yer aldığı ve moderatörlüğünü gazeteci Cem Seymen’in üstlendiği konferansı izleyenler arasında iş dünyasından, üniversite ve liselerden temsilcilerin yanı sıra, projeye dahil olan 850 kız çocuğu da yer aldı.

Konferansa Derneğimizi temsilen Başkan Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2016.05.26

Afrika’daki Türk Firmalarının Başarı Sırrı ve Yakın Coğrafyadaki Gelişmeler Paneli

24 Mayıs 2016 tarihinde TÜGİAD Genel Merkezinde gerçekleştirdiğimiz Afrika’daki Türk Firmalarının Başarı Sırrı ve Yakın Coğrafyadaki Gelişmeler konulu panelimizde önemli konuklar yer aldı. Ekonomist Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu'nun moderatörlüğünde DEİK Türkiye-Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın ve Afrika'nın bir çok ülkesinde başarılı işler yapan Öztürk Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk konuğumuz oldu. Afrika’daki ekonomik imkanlar, ülkelerin kendine özgü dinamikleri, rekabette karşımıza çıkabilecek ülkeler, Türk firmaları için tehdit ve fırsatlar, projeler ve tahsilat konusunda en çok karşılaşılan sorunlara değinildi.

Uzun yıllardır Afrika’da iş yapan Öztürk Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk , katılımcılarla uzun yıllara dayanan deneyimlerini paylaşarak dikkat edilmesi gereken noktalara değindi. DEİK Türkiye-Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın ise sunum eşliğinde kıtanın potansiyel imkanları ve yanı sıra dezavantaj olabilecek noktalara değindi.

Başkan Çuhacı, Afrika’da ticaret yapmanın püf noktalarına değinerek, Afrika ile iş yapmak isteyen işadamlarına kısa geziler yerine daha uzun ve verimli geziler yapmalarını önerdi. Afrika’nın her yerine uçuşlar olduğunun altını çizen Çuhacı, daha uzun süre geçirmenin, muhataplarla daha nitelikli iletişim kurulmasını sağlayacağının altını çizdi. Afrika’nın kendine özgü renkleri ve kültürlerine de saygı göstermenin ticaret için gerekli olduğuna dikkat çekti. Panelin sonunda TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı konuk konuşmacılara plaketlerini takdim etti.

2016.05.24

TÜGİAD, TOSYÖV Mütevelli Heyet Toplantısına Katıldı

Mütevelli Heyet Üyesi olduğumuz Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı 24 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleşti. Toplantıya TÜGİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Mirkan Aydın katıldı.

2016.05.24

TÜGİAD Üyeleri Derneğin Yeni Ofisinde Buluştu

TÜGİAD üyeleri, 3 Mayıs 2016 tarihinde Derneğimizin Levent’te bulunan yeni ofisinin açılışında biraraya geldi. Kurul toplantılarının ardından gerçekleşen buluşmaya çok sayıda TÜGİAD üyesi katıldı. Gecenin ilerleyen saatlerine dek devam eden buluşmaya TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı’nın yanı sıra TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Armağan Öner, TÜGİAD Bursa Şube Başkanı Onur Özkul,TÜGİAD Ege Şube Başkanı Hüseyin Canpolat,TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saymanı Kürşad Badem, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Ekinci, Tolga Hikmet Duğles, Ali Güral, Feyza Meral, Pınar Küçükşabanoğlu, Rupen Mıhçıyan, Zafer Yıldırım, Ercan Çelik, Zafer Toksöz, Seda Özbulut,TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Başkanı Anıl Şohoğlu, Genel Sekreter Başak İlisulu ve TÜGİAD üyeleri iştirak etti.

2016.05.03

TTGV 27. Olağan Kurucular Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

Kurucular Kurulu üyesi olduğumuz Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın 27. Olağan Kurulu Toplantısı 20 Nisan 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleşti. Derneğimiz adına toplantıya TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saymanı Kürşad Badem ve TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman katıldı.

2016.04.20

TÜGİAD’ın Destekleriyle ve YİK Başkanı Ali Yücelen’in Katılımıyla “Aziz Sancar Girls in STEM” Projesi

Nobel Kimya Ödülü alan ilk Türk olan Prof. Dr. Aziz Sancar’ın rol model olarak alındığı “Prof. Dr. Aziz Sancar Girls in STEM” (Kız çocukları için STEM eğitimi) Mersin eğitim kampı 15-16 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirildi. Etkinliğin ilk gününde öğrenci, veli ve öğretmenlere Girls in STEM projesi anlatılırken 2. gününde 6. sınıf kız öğrencileri çalışma grupları oluşturarak kendilerine verilen bilgiler doğrultusunda sorunlar tanımladı ve onlar için çözüm önerileri geliştirdi. Kampa katılan kız öğrencilerden biri ABD’deki Silikon Vadisi, biri de Güney Kore’de yaz eğitim kampına katılmaya hak kazandı. 10 öğrenci TÜBİTAK’ın Konya Bilim Kampı’na katılım hakkı elde ederken 10 öğrenciye de Samsung tablet verildi.

Projeye destek veren kuruluşlardan TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Türkiye’nin gelişmiş ülkelerle arasındaki farkı kapatmasının tek yolunun Atatürk’ün söylediği gibi ilim olduğunu söyledi. Yücelen, eğitimin sadece kızlar için değil herkes için önemli olduğunu vurgularken; ”Aksi takdirde başkalarının yaptığı telefonları alıp oyun oynamaktan öteye geçemeyiz” dedi. Projenin kurucusu ve Harriet Fulbright Institute CEO’su Gökhan Coşkun 24 Mayıs’ta Prof. Dr. Aziz Sancar’ın katılımıyla ilk yılı tamamlayacaklarını belirterek 2017 için daha geniş bir proje gerçekleştireceklerini söyledi.

2016.04.16

Başkan Çuhacı, 13.Liderlik Zirvesi’nde Konuk Konuşmacı Oldu

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, liderlik ve yöneticilik ile ilgili gerekli niteliklere ve özelliklere sahip olmak, iş dünyasında iyi bir vizyona sahip olmak, doğru amaç ve hedefler belirlemek ve daha iyi bir planlama yapmak amacıyla düzenlenen “13.Liderlik Zirvesi” nde konuk konuşmacı olarak yer aldı. 14 Nisan 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen Zirve’de çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu katılımcılara hitap eden Çuhacı, günümüz iş dünyasında girişimcilik ve inovasyonun önemine değinirken, Derneğimizin konuyla ilgili faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca Zirve’de Başkan Çuhacı’ya “Liderlik Ödülü” verildi.

2016.04.14

TÜGİAD, Buenos Aires Büyükelçiliğini Ziyaret Etti

G20 YEA Genç Girişimciler İttifakı Liderler Toplantısı’na katılmak üzere Buenos Aires’te bulunan Başkan Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu, 22 Mart 2016 tarihinde Buenos Aires Büyükelçisi Taner Karakaş’ı makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Dernek çalışmaları ve G20 YEA kapsamındaki faaliyetlerin aktarıldığı ziyarette Büyükelçi Karakaş; TÜGİAD’ın çalışmalarında başarıların devamını dileyerek her türlü iş birliğine hazır olduklarını belirtti.

2016.03.22

G20 YEA Liderler Toplantısı Buenos Aires’te gerçekleşti

TÜGİAD’ın Dönem Başkanlığını yürüttüğü G20 YEA’da Başkan ve Sherpalar Buenos Aires’te bir araya geldi.19-23 Mart 2016 tarihleri arasında yapılan, G20 YEA 2016 Çin Zirvesi için hazırlıkların görüşüldüğü toplantıda gelecek dönem çalışmaları ve bilgi ortaklarıyla olan çalışmalar da ele alındı. Ayrıca, yapılan alt komisyon ve komite toplantılarında, son dönemde yapılan ve önümüzdeki aylarda yapılması planlanan faaliyetlerle ilgili bilgi alışverişi yapıldı. Liderler Toplantısında Başkan Rahmi Çuhacı G20 YEA Dönem Başkanı ve Genel Sekreter Başak İlisulu ise Sherpa olarak yer aldı.

2016.03.19

TÜGİAD Bursa Şubesi Olağan Genel Kurulu

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Bursa Şubesi Olağan Genel Kurulu 10 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirildi. TÜGİAD Bursa Şube Başkanı Gökhan Onur’dan boşalan başkanlık görevini Onur Özkul üstlendi. Onur Özkul ve Sinan Topuk ’tan oluşan iki aday ile seçime girilen Bursa Şubesi Olağan Genel Kurulunda Başkan Rahmi Çuhacı, TÜGİAD’ın yapılanması içerisinde yer alarak ortak hedeflerimize ulaşmamız noktasında önemli katkı yapan şubelerimizin önemine değindi. Ayrıca, Bursa Şubesinde başarıyla misyonunu tamamlayarak bayrağı arkadan gelenlere teslim eden Şube Başkanı Gökhan Onur’a ve kendisinin nezdinde Bursa Şubesi Yönetim Kuruluna, bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Seçilen yeni yönetime de başarılar diledi.

TÜGİAD Bursa Şube Başkanlığına seçilen Onur Özkul da gerçekleştirdiği konuşmasında, yeni yönetimle birlikte devraldıkları bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirmek için ellerinden gelen çabayı sarf edeceklerini belirterek eski yönetime de hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

TÜGİAD Bursa Şubesi Olağan Genel Kurulu'nda yeni yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU ASİL

YÖNETİM KURULU YEDEK

DENETLEME KURULU ASİL

DENETLEME KURULU YEDEK

2016.03.10

TÜGİAD Olağanüstü Genel Kurulu

TÜGİAD Olağanüstü Genel Kurulu, 5 Mart 2016 tarihinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Bugüne kadar olduğu gibi, Derneğimizin niteliğine yakışır şekilde gerçekleşen toplantıda TÜGİAD Hukuk Komisyonunun da değerli katkılarıyla hazırlanan tüzük değişiklikleri delegelerimizin değerlendirmelerine sunuldu. Genel Kurul’a Başkan Rahmi Çuhacı’nın yanı sıra,14.ve 15.Dönem ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saymanı Kürşad Badem, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman, TÜGİAD Şube Başkanlarının yanı sıra çok sayıda üye katıldı.

Başkan Çuhacı, Genel Kurul sonrası tüzük değişiklikleri ile ilgili önemli katkıları için TÜGİAD Hukuk Komisyonu Başkanı Mehmet Murat İsen’e plaketini takdim etti.

2016.03.05

Sanayi Bakanımız Sayın Fikri Işık’ı Konuk Ettik

2014 yılında ilk kez gündeme getirdiğimiz ve kısa bir süre önce de güncellemek suretiyle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık ile paylaştığımız Süper KOBİ önerisinin önemini , 5 Mart 2016 tarihinde bu kez Sayın Bakanımızı akşam yemeğinde ağırlayarak karşılıklı istişare ettik.

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, sorunları dile getirmekle kalmayıp çözüm önerilerini de formüle eden bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak Süper KOBİ önerisinin bu kadar ileri aşamalara gelmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirtti. Türkiye ekonomisinin geleceğinde belirleyici olacağı düşünülen Süper KOBİ’lere AR-GE desteği verileceğini belirten Bakan Işık, TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve TÜGİAD üyelerine teşekkür ederek özellikle yapıcı eleştiri ve öneri dile getirerek topluma örnek olduğu için TÜGİAD’ı kutladı. Yemek esnasında TÜGİAD Ekonomi Danışmanı Alper Karakurt, sunum eşliğinde Süper KOBİ önerimiz, ülkemiz ve Dünya üzerindeki uygulamalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Söz konusu yemeğin sonunda Başkan Çuhacı, Sayın Bakana hediyelerini takdim etti.

2016.03.05

11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ü Ziyaret Ettik

Başkan Rahmi Çuhacı ve beraberinde Başkan Yardımcısı ve Sayman Kürşad Badem, Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Serkan Yazıcıoğlu ve Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister ’den oluşan TÜGİAD Heyeti 4 Mart 2016 tarihinde, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü İstanbul’da ziyaret etti. Söz konusu ziyarette, TÜGİAD çalışmaları hakkında bilgi sunuldu. Sayın Gül, aynı zamanda gündeme dair değerlendirmelerini TÜGİAD heyetiyle paylaştı.

2016.03.04

Başkan Rahmi Çuhacı TRT Haber Kanalında Ekonomi 7/24 Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı 3 Mart 2016 tarihinde Elif Saygılıer'in sunduğu Ekonomi 7/24 programının canlı yayın konuğu oldu. Söz konusu programda, güncel enflasyon rakamlarını değerlendiren Çuhacı, genç işadamlarının sorunlarından bahsetti. Yüksek faizlerin kobiler için sorun teşkil ettiğini belirtirken finansmana erişimin kolaylaştırılması ve genç girişimlerim desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Programda ayrıca TÜGİAD'ın Süper Kobi Projesinden bahseden Çuhacı, ekonomik değerlendirmelerde bulunurken,Türkiye'nin İran pazarına açılma konusunda tekstil ve inşaat gibi sektörlerde avantajlı olduğunu, sağlık turizmi açısından Türkiye'nin iyi bir pazar olduğunu ve bunun geliştirilmesi gerektiğini, dış piyasaya açılmada aynı zamanda kaliteye önem verilmesi ve itibarın korunması gerektiğini belirtti.

Canlı yayın video linkihttps://youtu.be/s-GgQe5yPyA

2016.03.03

Büyüyen Firmaların Alternatif Finansman Kaynaklarına Erişimi Paneli

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) tarafından düzenlenen “Büyüyen Firmaların Alternatif Finansman Kaynaklarına Erişimi” konulu panel, İstanbul’da 1 Mart 2016 tarihindeTÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve TÜGİAD Yönetim Kurulu evsahipliğinde gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ'ın yaptığı panelde konuşmacı olarak yer alan Borsa İstanbul Başkanı Tuncay Dinç, İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince,Türkiye Finans Genel Müdürü ve Osman Çelik,Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli,Türk Eximbank Uluslararası Krediler Genel Müdür Yardımcısı Alaaddin Metin, büyüyen firmalara alternatif finansman araçları ve yöntemleri önermenin yanısıra deneyimlerini paylaşarak katılımcıların sorularını da cevapladı.

Panelin ardından Başkan Rahmi Çuhacı değerli konuşmalarından ötürü konuşmacılara teşekkür plaketlerini takdim etti.

2016.03.01

TÜGİAD Geleneksel Salı Yemeği ve Dijital İmaj Semineri

Üyelerimizle bir araya geldiğimiz “Geleneksel Salı Yemeği ve Dijital İmaj Semineri” 26 Ocak Salı günü İstanbul’da gerçekleştirildi. Başkan Rahmi Çuhacı’nın hoş geldiniz konuşmasının ardından aramıza yeni katılan üyelerimize plaketleri takdim edildi. Beyazperde.com Genel Müdürü Sayın Yalçın Parmaksız ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Oğuzhan Aygören tarafından yapılan sunumlarda dijital imajın önemi , yapılan çalışmaların sonucunun görülebilmesi için ölçümleme araçlarının kullanımı ve “Değer Odaklı Pazarlama” başlığı altında, iş dünyası için oldukça önemli farklılaşma konuları ele alındı. Ardından devam edilen akşam yemeği, gecenin ilerleyen saatlerine dek sürdü.

2016.01.26

DEİK Büyükelçiler Konferansı

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) yurt dışında görev yapan Büyükelçilerimiz onuruna düzenlediği 8. Büyükelçiler Konferansı 10 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Ekonomi Bakanı Sayın Mustafa Elitaş’ın da iştirak ettikleri yemekli toplantıda konuşan Bakan Çavuşoğlu, dış politikayı ekonomiden, ekonomik ilişkileri de diplomasiden soyutlamanın mümkün olmadığını söyledi. Söz konusu toplantıya Derneğimizi temsilen Başkan Rahmi Çuhacı katıldı.

2016.01.10

Çevre ve Şehircilik Bakanı Ziyareti

TÜGİAD heyeti, 8 Ocak 2016 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’yı ziyaret etti. Söz konusu ziyarette TÜGİAD hakkında bilgilendirme yapılarak, Derneğimizin vizyonu, misyonu ve faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Ziyarete Derneğimizi temsilen TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yrd. ve Saymanı Kürşad Badem, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Kemal Yenigün ve Ercan Kahraman, TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Hüseyin Canpolat, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Ekinci, Ercan Çelik, TÜGİAD Parlamento İlişkiler Komisyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Seda Özbulut, TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, TÜGİAD Ticaret Komisyonu Başkanı ve TÜGİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Selim Akın, TÜGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkan Yrd. Arzu Beyazıt, TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Üyesi Fırat Aker, TÜGİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Baran Çağlayan, TÜGİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Koray Kartal, Mert Yıldızhan, Oğuz Ayrancıoğlu, Nazlı Ayaz, TÜGİAD Onursal Üyesi Sefa Çol ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2016.01.08

TÜGİAD Heyeti Sanayi Bakanımızı Ziyaret Etti

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve beraberindeki heyet, 7 Ocak 2016 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ı ziyaret etti. Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Hasan Ali Çelik, Müsteşar Prof.Dr. Ersan Aslan, Sanayi Genel Müdürü Prof.Dr. İbrahim Kılıçaslan’ın da katıldığı söz konusu ziyarette tanışma ve TÜGİAD hakkında bilgilendirme sonrasında girişimcilik ekosistemindeki çalışmalarımız anlatıldı. Ayrıca, çağımızın yeni endüstriyel vizyonu olan ve Endüstri 4.0 olarak isimlendirilen dördüncü sanayi devrimi konusu ele alındı ve Sanayi Bakanlığı konuyla ilgili çalışmalarını heyetimizle paylaştı.

Ziyarete Derneğimizi temsilen Başkan Çuhacı’nın yanı sıra TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, TÜGİAD Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner, TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Hüseyin Canpolat, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yrd. ve Saymanı Kürşad Badem, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Kemal Yenigün ve Ercan Kahraman, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Mesut Alkan, Ali Güral, Yusuf Ekinci, Tolga Hikmet Duğles, Umut Önder Altıntaş, Ercan Çelik, Mirkan Aydın, TÜGİAD Parlamento İlişkiler Komisyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Seda Özbulut, TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu, TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Bilal Pekgüzel, Genel Sekreter Başak İlisulu ve TÜGİAD Ekonomi Danışmanı Alper Karakurt katıldı.

2016.01.07

Başkan Çuhacı, “Türkiye Teknoloji Buluşmaları” Konuşmacısı Oldu

KOBİ'lerin internetin gücünden azami şekilde faydalanması, işlerini dijital dünyaya tam ve eşzamanlı entegre etmesi için alanında uzman birçok konuşmacı ve panelistin girişim, iletişim teknolojileri ve e-ticaret odağında biraraya geldiği “Türkiye Teknoloji Buluşmaları” 7 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirildi. TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı’nın açılış konuşmacısı olarak yer aldığı organizasyonda Başkan Çuhacı, günümüz ticaretinde teknolojiyi kullanmanın firmaların karlılığını ve iş hacmini artırmadaki önemine değindi.

2016.01.07

Başkan Rahmi Çuhacı Best FM’in Konuğu Oldu

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı 6 Ocak 2016 tarihinde Best FM'de Ufuk Karcı'yla Konuşan Türkiye programının konuğu oldu. Başkan Çuhacı söz konusu programda 2015 değerlendirmeleri ve 2016 öngörülerinin yanı sıra TÜGİAD’ın vizyonu ve misyonu, G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi ve önemi, seçimlerin iş dünyasına etkileri, asgari ücrette yapılan düzenlemenin iş dünyasına ve enflasyona olası yansımaları hakkındaki görüşlerini dinleyicilerle paylaştı.

2016.01.06

Mert Uğurses

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde yöneticilik yapan 40 Yaş Altı 40 CEO, Ekonomist ve Capital dergilerinin öncülüğünde düzenlenen online ödül töreninde bir araya geldi. Bu yıl beşincisi düzenlenen törende, TÜGİAD Çukurova Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mert Uğurses, LMC Gıda ile 38. Sırada ödül aldı. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mirkan Aydın

TÜGİAD Ankara Şubesi Denetleme Kurulu Üyesi Mirkan Aydın’ın Başkanlığını yaptığı Nesibe Aydın Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligine yükselerek 2020-2021 sezonunda süper ligde yer alan tek okul takımı olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Arda Işık

TÜGİAD Ege Şubesi Kurucu üyelerinden XL Architecture firmasının sahibi Arda Işık, Paris merkezli DNA Paris Design Awards’ta iki ayrı ödülün sahibi oldu. Üyemiz, İrme Elektrik Genel Merkez Binası projesi ile “Grafik Tasarım/Renkli Proje” kategorisinde “Honourable Mention” ödülünü ve Withco Paylaşımlı Ofis ve Ortak Çalışma Alanı projesi ile “Mimarlık/Yenileme” kategorisinde birincilik ödülünü kazandı. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Melih Sebastien Durmuş

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Melih Sebastien Durmuş’un Başkanlığını yaptığı, 1999 yılında kurulan Altekma Spor Kulübü 2019-2020 sezonunda Efeler Ligine çıkmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tolunay Yıldız

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkan Vekili Tolunay Yıldız’ın CEO’su olduğu YEO Group, TET Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği tasarından hazırlanan ‘’İhracat Onur Listesi’nde ilk 100’de yer almıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Erdem İncesu tarafından kurulmuş olan PREMAR Gayrimenkul Danışmanlığınca Dernek üyelerimize ve referanslarına özel şartlar sağlanacaktır.

Oğuzhan Küçükoğlu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Küçükoğlu'nun firması Toyota Aktoy Plaza Türkiye'nin En İyi İşverenleri araştırmasında, "Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2020" ödülünü alan şirketlerden biri oldu. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Gül Akyürek Balta

TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Sn. Gül Akyürek Balta'nın Türkiye'nin ilk kadın organize sanayi bölgesi başkanı olduğu Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme Organize Sanayi Bölgesi'nin Temel Atma Töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

Ersin Yazıcı

TÜGİAD Bursa Şube Denetleme Kurulu Üyesi Ersin Yazıcı, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ali Güral

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Güral Şirketler Grubu’na ait olan Güral Premier Otelleri, Finlandiya’da düzenlenen World Luxury Hotel Awards’ta iki ödül aldı. Güral Premier Tekirova oteli ‘’Avrupa’nın En İyi Her Şey Dahil En Lüks Aile Oteli’’ ödülünü alırken, Güral Premier Belek oteli ‘’Türkiye’nin En İyi Kıyı Oteli’’ ödülünü kazandı. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nur Gül Arslan

TÜGİAD Bursa Üyesi Nur Gül Arslan, İçmimarlar Odası Bursa Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yılmaz Doğan

TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Yılmaz Doğan kurucu ortağı olduğu Qzens Furniture & Design için tasarladığı ürünlerle, 100’den fazla ülkeden 18,450 tasarım başvurusunun yarıştığı, 250 uluslararası tasarımcı ve akademisyenin jüri olarak 110 ayrı kategoride değerlendirme yaptığı, dünyanın en büyük jürisine sahip tasarım yarışması “A DESIGN AWARD”dan; 3 Silver (ikincilik) ve 1 Iron (dördüncülük) ödülü kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Hüseyin Köksal Çınar & Furkan Yücel Çınar

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin Köksal Çınar ve TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Furkan Yücel Çınar’ın Grup Firmaları HC Tek Savunma LTD. ŞTİ. ‘nin ürettiği otomatik namlu temizleme cihazı ‘ÇINGI’ için Savunma Sanayi Başkanlığı’nın İştiraki olan SSTEK A.Ş. ile Tedarik Anlaşması imzalanmıştır. Üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

S. Emre Gencer

TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Emre Gencer, 20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Makine İmalatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nilüfer Çevikel

TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özgür Erdem İncesu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Barış Gül

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Barış Gül, 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Güney Marmara Şubesi Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Başkan seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sıdıka Baysal

TÜGİAD Merkez Üyemiz Sayın Sıdıka Baysal, 2019 Ocak ayı itibarıyla Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Bölgesi Forumu’nun ilk Türk Eş-Başkanı olarak atanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.