FAALİYETLERİMİZ
20
Aralık
2014
TÜGİAD 15. Dönem Başkanlığına Oybirliğiyle Ali Yücelen Tekrar Seçildi

TÜGİAD üyeleri, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in Başkanlığında tamamlanan 14.Dönemin ...

DETAY

TÜGİAD 15. Dönem Başkanlığına Oybirliğiyle Ali Yücelen Tekrar Seçildi

TÜGİAD üyeleri, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in Başkanlığında tamamlanan 14.Dönemin ardından 20 Aralık 2014 tarihinde 15. Dönem Olağan Genel Kurulunda buluştu. Tek liste ile girilen Genel Kurulda, üyelerimiz, oybirliği ile Ali Yücelen’in öncülüğünde yeni yönetimi seçti.

Yüksek katılımla gerçekleşen Genel Kurula Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, CHP Milletvekilleri Kadir Gökmen ve Faik Tunay, MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, JCI Başkanı İsmail Haznedar başta olmak üzere ekonomi ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

TÜGİAD’ın 14.Dönem faaliyetlerinin yer aldığı filmin ardından Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen açılış konuşmasını yaptı. Protokol konuşmalarının ardından Derneğimizin en kıdemli üyesi Dr. Mehmet Nezih Erdem, konuşmasının ardından Derneğimizin en genç üyesi olan Salih Baz’ın elinden teşekkür plaketini aldı.

TÜGİAD Şube Başkanlarının üyelerimize hitabıyla Genel Kurul toplantısına geçildi ve 15.Dönemde görev yapacak Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Sicil Disiplin Kurulu asil ve yedek üye aday listelerinin okunmasının ardından oylama yapıldı.

Oy birliğiyle kabul edilen aday listesinde belirlenen Yönetim kurulu asil üyeliklerine Kemal Yenigün, Kürşad Badem, Rahmi Çuhacı, Özlem Koşar, Melih Levent Barlık, Yusuf Ekinci, Ercan Kahraman, Turgut Konukoğlu, Tolga Hikmet Duğles,Yavuz Serkan Yazıcıoğlu, Ali Güral, Feyza Meral, Pınar Küçükşabanoğlu ve Mirkan Aydın seçildi. Yedek liste ise, Mesut Alkan, Melik Rupen Mıhçıyan, Robert Ben, Zafer Yıldırım, Umut Önder Altıntaş, Hüseyin Canpolat, Onur Parseker, Seda Özbulut,Ercan Çelik, Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu,Emre Aksoy, Erdem İpekçi,İncifer Egel, Zafer Toksöz ve Oğuzhan Küçükoğlu isimlerinden oluştu.

Ardından yapılan Genel Kurul konuşmasında TÜGİAD üyelerine teşekkür eden Başkan Ali Yücelen, Derneğin başarısının altında yatan sırrın, farklı düşüncelere verdiği değer olduğu konusunu önemle vurguladı. 14.Dönemde görev yapan yönetim kurulu, şube başkanları, tüm kurul ve komisyon başkanları ve merkez ofisimizin tadilatında katkısı bulunan tüm üyelerimize teşekkür plaketlerinin verilmesinin ardından Genel Kurul sona erdi.

2014.12.20

15.Dönem Yönetim Teşekkür Yemeği

Derneğimiz 15. Dönem Olağan Genel Kurulu sonrası seçilen yeni Yönetim tarafından 20 Mayıs akşamı teşekkür yemeği düzenlendi. Geç saatlere kadar devam eden yemekte geçmiş ve yeni dönemdeki kurul ve komisyon başkanları, şube başkanları ve 200 kadar TÜGİAD üyesi yer aldı. Aramıza yeni katılan üyelerimize plaketlerinin takdim edildiği akşam yemeği, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

2014.12.19

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu TÜGİAD üyeleriyle bir araya geldi

TÜGİAD Parlamento ile İlişkiler Komisyonu tarafından düzenlenen Türkiye'ye yön verenler toplantısı 16 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak ve Selin Sayek Böke TÜGİAD üyelerinin ekonomi ve siyaset ile ilgili sorularını yanıtladı. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, açılış konuşmasında ekonomik sorunların çözümü için iktidar ve iktisat formüllerini sordu. TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, TÜGİAD'ın Türkiye ekonomisine olan ciddi katkısının yanı sıra, G20 zirvesi kapsamında gerçekleştirilecek olan Genç Girişimciler İttifakı’nın Türkiye ve TÜGİAD için önemine değindi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise Türkiye’nin en önemli sorununun olarak gördükleri demokrasiye değinerek, ekonomi, iş dünyası ve teşebbüs hürriyeti için demokrasinin önemini anlattı. Basına kapalı olarak yapılan bölümde TÜGİAD üyelerinin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu toplantı sonunda TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Ankara Şube Başkanı Türker Naslı ve Parlamento İle İlişkiler Komisyonu Başkanı Seda Özbulut'dan bir teşekkür plaketi aldı.

2014.12.16

Uluslararası İşbirliği Platformu - 5. Boğaziçi Zirvesi

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Uluslararası İşbirliği Platformu tarafından düzenlenen ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açılış konuşmasıyla başlayan 5. Boğaziçi Zirvesi kapsamında, Avustralya’nın G20 finans ve politika yetkililerinin de olduğu “G20 – Sürdürülebilir Gelecek için Çözüm Platformu” paneline katıldı. Başkan Yücelen, G20 Genç Girişimciler İttifakı hakkında bilgi verdi. G20 platformunun suni bir organizasyon olmadığının altını çizerek bu platformla birlikte dünya ekonomisi için yapısal değişiklerin ortaya çıkmasının önemini vurguladı. Ayrıca, TÜGİAD’ın düzenleyeceği 2015 G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi için Derneğimizin planlarını paylaştı. G20 içinde yer almayan gelişmemiş ülkelerin sesinin yükselmesinin de çok önemli olduğunun altını çizen Yücelen, iş oluşturulması anlamında girişimciliğin çözüm olarak sunulmasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek bu anlamda G20 gündeminde KOBİ’lerin de yer almasının önemli bir adım olduğunu söyledi. Söz konusu Zirveye katılan TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ile birlikteki heyette TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyelerinden Feyza Meral, Gül Tuba Çalkılıç, TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu, TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, TÜGİAD G20 Genç Girişimciler İttifakı Komisyonu Başkanı Rahmi Çuhacı, TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Cem Yüksel ve komisyon üyeleri Hatice Meltem Özpolat, Duygu Eren, Erdem İpekçi, Uğur Çamlıbel, Cem Berkay Altunbay, Robert Ben, Arcan Yüksel, Mehtap Alanyalı ve TÜGİAD Üyelerinden Hüseyin Canpolat, Tolga Hikmet Duğles, Pınar Küçükşabanoğlu yer aldı.

2014.12.10

Başkan Yücelen TRT Haberde

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 10 Aralık 2014 tarihindeki Boğaziçi Zirvesinde, TRT Haber’e zirveyi değerlendirdi. G20’de yer almayan ülkelerin de G20 politikalarının tartışıldığı bu zirvede bulunması açısından Boğaziçi Zirvesi’nin önemli bir platform olduğunu ifade etti.

2014.12.10

Başkan Yücelen TV NET Finans Ekspres programında canlı yayın konuğu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 10 Aralık 2014 tarihinde TV NET kanalında Sinem Köseoğlu’nun sunduğu Finans Ekspres programında canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, konuşmacı olarak katıldığı '5. Boğaziçi Zirvesi’nde yaptığı konuşmanın gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. G20 Liderler Zirvesi’nde Türkiye’nin bu yıl ev sahipliği yapacak olmasının önemine değinen Yücelen, KOBİ’lerin ve girişimcilerin bu zirvelerde gündeme alınmasının değerli bir adım olduğunu dile getirdi. TÜGİAD olarak, G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi için yaptıkları çalışmayı ve hedeflerini aktardı.

2014.12.10

Başkan Yücelen Ülke TV Finans Hattı programında canlı yayın konuğu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 10 Aralık 2014 tarihinde Ülke TV’de Fatma Çiftçi’nin sunduğu Finans Hattı programına canlı yayın konuğu oldu. Türkiye’nin üçüncü çeyrekteki ekonomik büyüme oranlarını değerlendiren Ali Yücelen bu göstergelerin Türkiye ekonomisi için dikkate alınması gereken bir sinyal olduğunu belirterek Türk ekonomisinin geleceğinin reel sektörün sağlıklı bir zeminde işlemesine bağlı olduğunu ifade etti. Özellikle KOBİ’lerin gelişimine yönelik önlemlerin alınmasının altını çizdi.

2014.12.10

Başkan Ali Yücelen Kanal B canlı yayın konuğu

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 4 Aralık 2014 tarihinde Kanal B'de Ayşen Gaye Makiniz'in sunduğu Biz Bize programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Yücelen, söz konusu programda TÜGİAD’ın yapısı, faaliyetlerini ve hedeflerini anlatarak, iş dünyasında kadının yeri ,girişimcilik kavramının Türk toplumundaki yeri, başarının sürdürülebilirliği, ve kadınların ekonomik özgürlüğü konularındaki görüşlerini paylaştı.

2014.12.04

Başkan Ali Yücelen Bloomberg HT’de

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 3 Aralık 2014 tarihinde Bloomberg HT kanalında Sami Altınkaya’nın sunduğu Çıkış Yolu programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, söz konusu programda KOBİ’lerin Türk Ekonomisine katkıları ve karlılık sorunları ,reel sektörün ve mikroekonomik yaklaşımların önemi ve Derneğimizin 2015 G20 Genç Girişimciler İttifakı’nda yapacağı ev sahipliği hakkındaki değerlendirmelerinin yanı sıra TÜGİAD tarafından hazırlanan Türkiye’nin Rekabet Haritası Araştırmasını izleyicilerle paylaştı. Söz konusu Rekabet Haritası Araştırması’na http://tugiad.org.tr/raporlar Linkten ulaşabilirsiniz.

2014.12.03

TÜGİAD Ekonomik Değerlendirmeler Toplantısı

Derneğimiz Ekonomi danışmanları Prof. Dr. Kerem Alkin ve Dr. Can Fuat Gürlesel’in konuşmacı olarak yer aldıkları “Ekonomik Değerlendirmeler” bilgilendirme toplantısı 2 Aralık 2014 Salı günü Genel Merkezimizde üyelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Dünya ve Türkiye ekonomisi değerlendirme ve beklentilerin sunum eşliğinde paylaşıldığı toplantı soru-cevap kısmından sonra sona erdi.

2014.12.02

Geleneksel TÜGİAD Cumhuriyet Balosu

TÜGİAD Geleneksel Cumhuriyet Balosu, üyelerimizin ve değerli eşlerinin yoğun katılımı ile 22 Kasım 2014 tarihinde Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirildi. Yalının Harem Salonu’nda verilen kokteylin ardından akşam yemeğine geçildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen, üyelerimize hitaben yaptığı açılış konuşmasında Cumhuriyetimizin Ülkemiz ve Derneğimiz için arz ettiği öneme değindi. Başkanımızın konuşmasının ardından geceye sponsor olarak destek veren TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Kahraman ve G20 Komisyonu Başkanı Rahmi Çuhacı’ya teşekkür plaketleri Başkanımız tarafından takdim edildi. Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Onur ve Ege Şubesi Başkanı Musa Turan ve GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal da üyelerimize hitap ettiler. Açılış konuşmalarının ardından akşam yemeğine geçildi. TÜGİAD ailesine yeni katılan üyelerimize üyelik sertifikalarının takdim edilmesini müteakip İstanbul 12 Orkestrası’nın sahne aldığı Cumhuriyet Balomuzda Cumhuriyetimizin 91. Yılı coşkuyla kutlandı.

2014.11.22

Başkan Ali Yücelen NTV’de

TÜGİAD YönetimKurulu Başkanı Ali Yücelen 21 Kasım 2014 tarihinde NTV kanalında GökayOtyam’ın Ekonomi Notları programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, sözkonusu programda Derneğimizin rekabetçi illerin avantajlı olduğu alanlarkonusunda yapmış olduğu çalışmanın yanı sıra KOBİ’lerin kar edememe venitelikli borçlanamama durumuna yönelik değerlendirmelerde bulundu.

2014.11.21

AK Parti Heyetini Derneğimizde Misafir Ettik

21 Kasım 2014 tarihinde Dernek Merkezimizde gerçekleştirilen toplantıda AK Parti Ekonomiden Sorumlu Gen. Bşk. Yrd. Ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş ve beraberindeki Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, Muğla Milletvekili Ali Boğa ve Çorum Milletvekili Cahit Bağcı’yı ağırladık. Ekonomi ile ilgili genel görüşlerin paylaşıldığı toplantıda Derneğimizin “Karlılık Analizi, Süper KOBİ, Ekonominin Sosyal Gündemi Analizi ”çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı. Söz konusu toplantıya TÜGİAD’ı temsilen Başkan Ali Yücelen ’in yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri Rupen Mıhçıyan, İldeniz Koç , Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, TÜGİAD Üyesi Yavuz Serkan Yazıcıoğlu ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldılar.

2014.11.21

Başkan Yücelen Kanal 24 Canlı Yayın Konuğu Oldu

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 12 Kasım 2014 Çarşamba günü Kanal 24 kanalında Zeliha Saraç'ın sunduğu Kahve Molası programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Yücelen söz konusu programda Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ve Ekonomide Yapısal Dönüşüm Programına ilişkin değerlendirmelerin yanı sıra yeni iş güvenliği paketinde ödül-ceza mekanizması, denetim konusundaki aksaklıklar ve genç istihdamında nitelik uyuşmazlığı problemleriyle ilgili görüşlerini aktardı. Ayrıca, TÜGİAD’ın başladığı “İllere Göre Rekabetçi Sektörel Durum” çalışması hakkında bilgi verdi.

Canlı yayın videosunu linkten izleyebilirsiniz.

2014.11.12

DEİK İş Konseyleri Genel Kurulu

Derneğimizin kurucu üyesi olduğu Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu(DEİK) İş Konseyleri Genel Kurulu 8 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Genel Kurul sonrasında DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Başbakan Ahmet Davutoğlu kurucu kuruluşların, iş konseyi başkan ve üyelerinin yer aldığı kalabalığa hitap etti. Genel Kurul Toplantısı’na Derneğimizi temsilen Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Rupen Mıhçıyan ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2014.11.08

Başkan Ali Yücelen Ankara Forumları Konuk Konuşmacısı Oldu

Başkan Ali Yücelen 8 Kasım 2014 günü TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak moderatörlüğünde Ankara Forum Derneği (ANKAFOR) tarafından düzenlenen “Ankara Forumları 2 - Türkiye Ekonomisi: Kaygılar ve Beklentiler forumuna konuşmacı olarak katıldı. Söz konusu forumda Başkan Yücelen’in yanı sıra TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Üyesi ve Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin, CHP Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, ANAP Eski Genel Başkanı Nesrin Nas ve TÜGİAD üyeleri yer alarak ülkemiz ekonomisindeki güncel gelişmeler,kaygılar ve beklentileri masaya yatırdılar.

2014.11.08

Cumhurbaşkanımızın Himayelerinde Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Kurucu Üyesi olduğumuz Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonu ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 6 – 7 Kasım 2014 tarihlerinde Türkmenistan’a resmi ziyaret gerçekleştirildi. Üst düzey işadamlarından oluşan bir heyetin eşlik ettiği ziyarette Türkmenistan’da yatırım olanakları ve iş fırsatları ele alınarak “Türkiye – Türkmenistan İş Forumu” düzenlendi. Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta gerçekleştirilen foruma Derneğimizi temsilen TÜGİAD Başkan Yardımcısı ve Saymanı Kürşad Badem katıldı.

2014.11.06

Başkan Yücelen A Haber Kanalı Canlı Yayın Konuğu Oldu

Başkan Ali Yücelen 25 Ekim 2014 günü A Haber kanalında Şeref Oğuz’un sunduğu Yarın programına canlı yayın konuğu olarak katıldı. Başkan Yücelen söz konusu programda, Türkiye’de istihdam yönünde büyüme sağlanmasının ve bölgesel planlama yapılmasının önemi,ekonomi gündemi ve özellikle genç işsizliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak girişimcilik kültürünün her alanda yaygınlaştırılmasının önemine değindi.

2014.10.25

Başkan Yücelen Birleşmiş Milletler Model Programı’nda Öğrencilerle Bir araya Geldi

Başkan Ali Yücelen,24 Ekim 2014 tarihinde Nesibe Aydın Okulları tarafından düzenlenen “MUN-Model United Nations” model programında gençlerle buluştu. Öğrencilerin; Birleşmiş Milletler’in ele aldığı konuları çeşitli alt komisyonlar kurarak ele aldıkları ve çözüm önerileri sundukları programda konuşma yapan ve ardından gençlerin sorularını yanıtlayan Başkan Yücelen,aynı zamanda Derneğimizin gençlere yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

2014.10.24

TÜGİAD Ege Olağan Genel Kurul Toplantısı

TÜGİAD Ege Şubesi,17 Ekim 2014 tarihinde yapılan toplantıyla 2.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Genel Kurulda mevcut Başkan Musa Turan tek aday olarak yer aldı. Genel Kurula CHP İzmir Milletvekilleri Aytun Çıray ve Mehmet Ali Susam, AK Parti İzmir Milletvekilleri İlknur Denizli ve Rıfat Sait’in yanı sıra TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜGİAD’ın Ankara,Bursa ve Çukurova şube başkanları ve yöneticileri yer aldı.

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Musa Turan, şubenin kurulduğu günden bu yana yapılan faaliyetler ve yürütülen projeler hakkında bilgilendirmede bulundu. Daha sonra söz alan TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, TÜGİAD’da farklı fikirlerin aynı masa etrafında buluşabilmesine olanak veren uzlaşma ideolojisine değindi. Türkiye’nin hak ettiği yere ulaşması noktasında TÜGİAD’ın elinden geleni yapmaya devam edeceğini belirtti.

Genel Kurulda 1.Döneme ait faaliyet ve hesaplar görüşülerek ibra edildi. Mevcut Başkan Musa Turan başkanlığında tek listeyle seçimlere gidildi. Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu aşağıdaki şekilde oluştu:

TÜGİAD Ege Şubesi 2. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri Musa Turan Sema Aydın Nihat Baç Can Yavaş Necmettin Birkan Karayılanoğlu Evren Taşkıran Şükrü Cem Akçay Arda Işık Sami Baz

TÜGİAD Ege Şubesi 2. Dönem Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Emre Aksoy Özlem Gültekin Tolga Karaöz Nafiz Uybat Aydın Yalçın Başak Akman Zerrin Kök Mehmet Soner Babüroğlu Hasan Okyar Bayraktar

TÜGİAD Ege Şubesi 2. Dönem Denetleme Kurulu Üyeleri Bilgen Salih Narlı Erdem Demir Salih Baz

TÜGİAD Ege Şubesi 2. Dönem Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri Yakan Biçer Bahar Çayır Burak Erkoç

2014.10.17

TÜGİAD Çukurova Olağan Genel Kurul Toplantısı

TÜGİAD Çukurova Şubesi 3.Olağan Genel Kurulu 14 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Yönetim ve Denetim kurullarının yeniden belirlendiği kongrede mevcut Başkan Armağan Öner tek aday olarak yer aldı. Toplantıya Başkan Ali Yücelen’in yanı sıra TÜGİAD Ege Şube Başkanı Musa Turan, Genel Sekreter Başak İlisulu ve çok sayıda işadamı katıldı.

Divan Başkanlığını TÜGİAD Danışmanlar Kurulu üyesi Özden Pelister’in yaptığı toplantıda ilk olarak TÜGİAD Çukurova Başkanı Armağan Öner söz alarak şube faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Sonrasında söz alan TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen Dernek içerisindeki aktivitelerde aktif olarak yer almanın önemine değinerek üyeleri genel merkez çalışmalarına daha çok katılım göstermeye davet etti.

Konuşmaların ardından açık oylama ile yapılan seçimlerde mevcut Başkan Armağan Öner başkanlığındaki tek liste oy birliği ile kabul edildi. Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

TÜGİAD Çukurova Şubesi 3. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri Armağan Öner Rasim Narin Özlem Koşar Zeynep Aysalar Gül Akyürek İlker Ovacıllı Can Gazel Haluk İnanoğlu Fırat Sarıbıyık

TÜGİAD Çukurova Şubesi 3. Dönem Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Emir Bozkaya Afşin Küçükoğlu Fuat Cemaligil Melik Ağaoğlu Mert Uğurses Avni Sönmez Melih Mürşitoğlu Mustafa Kuseyri Melih Aydoğdu

TÜGİAD Çukurova Şubesi 3. Dönem Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri İlker Akyürek Selahattin Mıstıkoğlu Hasan Cem Aşçıoğlu

TÜGİAD Çukurova Şubesi 3. Dönem Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri Nebil Taşçı Oğuz Yozgat Mustafa Yücelen

2014.10.14

Başkan Ali Yücelen TV NET "Net Bakış" Programında

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 2Ekim 2014 tarihinde TV NET kanalında Serhat İbrahimoğlu’nun sunduğu NetBakış programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Ali Yücelen söz konusuprogramda, Meclis’te kabul edilen tezkerenin ekonomi üzerindeki etkileri,cariaçık ve büyüme konusundaki gelişmeler,imalat sanayinin ekonomiye katkısınınönemi,TÜGİAD faaliyetleri ve ekonomik verilere ilişkin değerlendirmelerdebulundu.Ayrıca, reel sektörün durumu,alınması gereken sektöreltedbirler,inovasyona yönelme,teknolojinin önemi, TÜGİAD’ın KOBİ önceliği veKOBİ’lerin gelişmiş ülkelere ihracatının yetersizliği konularına değindi.

2014.10.02

TÜGİAD,DEİK Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda

Kurucu kuruluşları arasında Derneğimizin de yer aldığı DışEkonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 2 Ekim 2014tarihinde gerçekleştirildi.Açılış ve Divan seçiminin ardından DEİK tüzelkişiliğinin faaliyetlerinin yanısıra bütçe ile ilgili görüşmeleryapıldı.Sözkonusu toplantıya Derneğimizi temsilen Başkan Ali Yücelen katıldı.

2014.10.02

TÜGİAD, İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Toplantısına Katıldı

Derneğimiz, 25 Eylül 2014 tarihinde Avrupa Birliği konusunda uzmanlaşmış bir ihtisas kuruluşu olan İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) tarafından düzenlenen “beyin fırtınası” toplantısına katıldı. Akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve bürokratların bir araya gelerek Türkiye’nin AB sürecinin hızlandırılmasına yönelik ortak bir akıl oluşturulmasına katkıda bulundukları toplantıda, AB müzakerelerindeki engellerin aşılması, Türkiye’nin AB’ye entegrasyonuna daha fazla katkıda bulunmak ve katılım sürecinde sivil toplumun itici bir güç olması konuları ele alındı. Söz konusu toplantıya Derneğimizi temsilen Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2014.09.25

TÜGİAD, İstanbul Finans Zirvesi’nde

TÜGİAD, ekonomi ve finans alanından küresel düzeyde karar alıcıları, bankacıları, kurumsal finansörleri, düzenleyicileri ve diğer pek çok önemli kişiyi bir araya getiren İstanbul Finans Zirvesi’ne katıldı. 15-16 Eylül 2014 tarihlerinde 5. si düzenlenen İstanbul Finans Zirvesi, Kuzey Amerika, Avrupa, Basra Körfez Bölgesi ve Doğu Asya olmak üzere küresel finans dünyasından birçok önemli kişiyi ağırladı. “Yenilikçi Finans” ana temasının işlendiği Zirveye Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı konuşmacı olarak katıldı. TÜGİAD’ı temsilen Başkan Ali Yücelen’in yanı sıra Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Onur, Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner, Ege Şubesi Başkanı Musa Turan, Başkan Yardımcıları Mehmet Yasubuğa ve Kemal Yenigün, Yönetim Kurulu Üyeleri Sefa Çol, Feyza Meral, Ercan Kahraman, Ferahi Arpaç, Ali Güral, Rupen Mıhçıyan, İldeniz Koç,G20 Komitesi Başkanı Rahmi Çuhacı, Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, TÜGİAD üyeleri Mirkan Aydın, Elif Palancı ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2014.09.16

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Yönetim Kurulu ve Şubelerle Koordinasyon Toplantımıza Katıldı

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 16 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu ve Şubelerle Koordinasyon toplantısına katıldı. Toplantı katılımcılarının kendilerini tanıtmalarının ardından sohbet eden Babacan, TÜGİAD hakkında genel bilgilendirmeden sonra reel sektörün sorunlarıyla ilgili üyelerimizin talep ve görüşlerini dinledi. Aynı zamanda G20 Dönem Başkanlığının Türkiye’deki Koordinasyonundan Sorumlu Başbakan Yardımcısı olan Babacan’a TÜGİAD’ın uluslar arası temsil sorumluluğu ve 2015 yılında ev sahipliği yapacağı G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi hazırlıkları hakkında bilgi verildi.

Babacan’ın ayrılmasının ardından toplantıya devam edildi.112 ID Engelsiz Türkiye Hibe Projesi kapsamında işitme engelli vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmayı amaçlayan modül yapı, firma yetkilisi Kıvanç Ahmedi tarafından sunum eşliğinde tanıtıldı.

Toplantıya Başkan Ali Yücelen’in yanı sıra Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Onur, Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner, Ege Şubesi Başkanı Musa Turan, Başkan Yardımcıları Mehmet Yasubuğa ve Kemal Yenigün, Yönetim Kurulu Üyeleri Sefa Çol, Feyza Meral, Ercan Kahraman, Ferahi Arpaç, Ali Güral, Rupen Mıhçıyan, İldeniz Koç, G20 Komitesi Başkanı Rahmi Çuhacı, Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, TÜGİAD üyeleri Mirkan Aydın, Elif Palancı ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2014.09.16

TÜGİAD G20 Komite Toplantısı

2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek olan G20 Zirvesi hazırlıkları kapsamında 16 Eylül 2014’de G20 Komite toplantısı gerçekleştirildi. Komite Başkanı Rahmi Çuhacı tarafından G20 ile ilgili hazırlıklarda gelinen nokta, kaydedilen aşama, komite yapılanması, görev dağılımı vb. konularda Başkan Ali Yücelen’e bilgi verildi. Ardından içerik ve lojistikle ilgili kaydedilen ilerlemelerin konuşulduğu toplantıda, süreç içerisinde destek alınması düşünülen öncelikli firmalar belirlendi. Bu firmalarla ilerlemede izlenecek yol haritası ortaya çıkarıldı. Görev dağılımı ve ülke temsilciliklerinin son hali oluşturuldu. TÜGİAD G20 Komitesi Başkanı Rahmi Çuhacı başkanlığında toplanan komite toplantısına komite üyeleri Feyza Meral, Uğur Çamlıbel, Erdem İpekçi, Duygu Eren, Meltem Özpolat, Rıza Kadılar, Berkay Altunbay, Ersoy Tabaklar, Ahmet Kemal Gür, Uğur Çamlıbel, Mirkan Aydın ve Genel Sekreter Yardımcısı Ozan Safkan katıldı.

2014.09.16

Başkan Ali Yücelen 360 TV “Ekonomi Sayfası” Programında

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 11 Eylül 2014 tarihinde 360 TV kanalında Uyanış Tuğtaş Bayar’ın Ekonomi Gündemi programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Yücelen, programda Türkiye’nin büyüme hızı ve ihracata etkileri,Merkez Bankası para politikaları ve kaliteli finansmana ulaşım ve yabancı yatırımcı konularına değindi.Yücelen ayrıca,2023 hedeflerine ulaşmak için gereken en önemli yatırımlardan birinin teknolojik yatırım olduğuna işaret ederek teknolojik devrimini yapmış,marka olabilen,inovatif ve patentlerle yürüyen bir dünyada söz sahibi ekonomimiz olması gerektiğini vurguladı. Canlı yayın videosunu linkten izleyebilirsiniz.

2014.09.11

TÜGİAD “Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Başarı Ödülü”ne Layık Görüldü

Ekonomize Ekonomi ve İş Dünyası Dergisi tarafından bu yıl 7.si düzenlenen “Ekonomi, Siyaset ve İş Dünyası Zirvesi Ödül Töreni” 10 Eylül 2014 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Ekonomi, Siyaset ve İş Dünyası’ndan örnek teşkil eden 500’ün üzerinde yerli ve yabancı katılımcıyı bir araya getiren gecede “Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Başarı Ödülü” Derneğimiz adına TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’e takdim edildi. Söz konusu törene Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Yenigün, İSEGE ve G20 Komitesi Başkanı Rahmi Çuhacı ve üyelerimiz Mirkan Aydın, Yavuz Serkan Yazıcıoğlu, Barış Ekdi, Gündüz Mutlu, Erdem İpekçi, Barış Tekin, Onursal Üyemiz Vahap Altan Palabıyıkoğlu katıldı. YES, Jeune, ve G20’deki uluslar arası temsil gücü ve G20 Genç Girişimciler İttifakının dönem Başkanlığını üstlenerek başarısı ile yılın STK ödülüne layık görüldü.

2014.09.10

TÜGİAD G20 Komite Toplantısı

2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek olan G20 Zirvesi hazırlıklarının ele alındığı toplantı 9 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantıda süreç içerisinde yapılan içerik, lojistik vb. hazırlık çalışmaları, G20 ülkeleriyle temaslar ve alınan aksiyonlar komite üyeleriyle paylaşılarak Zirvenin ana ve alt başlıkları oluşturuldu.

TÜGİAD G20 Komitesi Başkanı Rahmi Çuhacı başkanlığında toplanan komite toplantısına ayrıca Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister,İnovasyon Platformu Başkanı Ömer Kocakuşak,üyeler Ersoy Tabaklar,Gündüz Mutlu,Ahmet Kemal Gür,Duygu Eren, Meltem Özpolat,Oğuz Ayrancıoğlu,Uğur Çamlıbel,Yavuz Serkan Yazıcıoğlu,Genel Sekreter Başak İlisulu, Genel Sekreter Yardımcısı Ozan Safkan katıldı.

Komite üyeleri arasında ülke paylaşımları yapılarak çalışma grupları oluşturuldu.

2014.09.09

Başkan Ali Yücelen CNBCE Canlı Yayın Konuğu

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 3 Eylül 2014 tarihinde CNBCE kanalında Burcu Göksüzoğlu’nun “Sormak Lazım” programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Yücelen, programda Türkiye ekonomisinde son dönemde gündeme gelen tasarruf çalışmalarının yanı sıra reel sektörün ihtiyaçları, karlılık konusu, vergi yükü ve finansman bulma konularındaki sıkıntılarla ilgili adımlar atılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, reel sektörü rahatlatacak mikro ekonomik tedbirler alarak sektörel bazda incelemenin gerekliliğini vurguladı. Ülke ekonomisinde yeni stratejilere olan gereksinime değinen Yücelen, tüketimi kısıtlamanın üretime zarar verebileceği noktasına dikkat çekti. Canlı yayın videosunu linkten izleyebilirsiniz.

2014.09.03

TÜGİAD G20 Komite Toplantısı

Temmuz ayında Avustralya’da yapılan G20 Zirvesi sonrası durum değerlendirmesinin ve 2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek olan G20 Zirvesi hazırlıklarının ele alındığı toplantı 26 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda süreç içerisinde yapılan içerik, lojistik vb. hazırlık çalışmaları, G20 ülkeleriyle temaslar ve alınan aksiyonlar komite üyeleriyle paylaşıldı. TÜGİAD G20 Komitesi Başkanı Rahmi Çuhacı başkanlığında toplanan komite toplantısına ayrıca Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Rupen Mıhçıyan; Üyeler Erdem İpekçi,Ersoy Tabaklar,Gündüz Mutlu,Ahmet Kemal Gür,Berkay Altunbay,Duygu Eren, Meltem Özpolat,Mehtap Alanyalı,Murat İsen,Mustafa Özer,Rıza Kadılar;Genel Sekreter Başak İlisulu, Genel Sekreter Yardımcısı Ozan Safkan ve G20 stajyeri Yasemin Emeksiz de katıldı. Komite üyeleri arasında görev dağılımı yapılarak çalışma grupları oluşturuldu.

2014.08.26

Başkan Ali Yücelen 360 TV “Ekonomi Sayfası” Programında

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 13 Ağustos 2014 tarihinde 360 TV kanalında Reyhan Baysan’ın Ekonomi Sayfası programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Yücelen, programda Türkiye ekonomisinin küresel ortamdaki yeri, bölgemizdeki gelişmelerin ekonomiye etkisi, büyüme veri ve tahminleri, ekonomi yönetimi konusunda değerlendirmede bulundu. Yanı sıra TÜGİAD'ın “Girişimcilik Teşvik Yasa Önerisi” ve “Yatırım Fonu” çalışmalarını aktardı. Başkan Yücelen ayrıca 2015 yılında Derneğimizin ev sahipliği yapacağı G20 YEA (G20 Genç Girişimciler İttifakı) Zirvesi’nde oluşacak yatırım ortamının önemine değindi. Canlı yayın videosunulinktenizleyebilirsiniz.

2014.08.13

TÜGİAD G20 Genç Girişimciler 2015 Zirvesi Bayrağını Aldı

Derneğimiz, girişimciliğin desteklenmesi, üyelerimize yurtiçinde ve dışında yeni iş fırsatları yaratılması yanında ülkemizin temsili için de çalışmalarımıza devam ediyor. Bu çalışmalarımız kapsamında, G20 Genç Girişimciler İttifakı’nda da Türkiye’yi temsil eden Derneğimiz, Başkan Ali Yücelen ve beraberindeki heyetle 18-22 Temmuz 2014 tarihleri arasında Avustralya/Sidney’de gerçekleştirilen G20 YEA Summit’e (G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi) katıldı. 2015 yılında Derneğimizin evsahipliğinde gerçekleştirilecek olan Zirve için görevi Avustralya’dan devralan heyet,Zirve süresince yapılan tüm panel ve oturumlara katılarak girişimcilik kültürünün geliştirilmesi ve öneminin yanısıra;önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek Zirve hazırlıkları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.Başkanımızın G20 üyesi Avrupa ülkelerini temsilen katıldığı “Küresel Sorunların Konsolidasyonu” başlıklı panelde dünya ekonomisindeki gelişmeler, küresel sorunlar ve dünyada girişimciliğin önemi konuları ele alındı. Çalıştaylarda ise, 1-İnovasyon ve Teknoloji 2-Yatırım ve Sermayeye Erişim 3-Eğitim ve Desteklerde Koordinasyon 4-Vergilendirme ve Mevzuat 5-Girişimcilik Kültürü ve Eşitlik 6-Ticaret ve Küreselleşme başlıklarında G20 ülkelerinin sorunlarla çözüm önerileri tartışıldı ve her ülke için aksiyon planı çıkarıldı. Zirvenin son gününde ülkemiz adına bu prestijli görevi Avustralya’dan alan TÜGİAD; tanıtıcı bir video sunumu eşliğinde ülkemiz ve Derneğimizi tanıttı. Söz konusu Zirveye Başkan Ali Yücelen’in yanı sıra Yönetim Kurulu üyeleri Mesut Alkan ve Ali Güral, Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, G20 Komitesi Başkanı Rahmi Çuhacı, G20 Komitesi üyeleri Gündüz Mutlu, Erdem İpekçi, Yavuz Serkan Yazıcıoğlu ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2014.07.18

Başkan Ali Yücelen CNN Türk'te

Derneğimiz,18-21 Temmuz tarihleri arasında Avustralya'nın Sidney kentinde gerçekleştirilecek olan G20 Zirvesinin Genç Girişimciler İttifakında ülkemizi temsil etmek üzere Başkan Ali Yücelen ve beraberindeki TÜGİAD Heyeti ile yola çıktı.Yolculuk öncesi CNN Türk televizyonunun mikrofonlarına konuşan Başkanımız,2015 yılında İstanbul’da yapılması planlanan Zirveyle ve yan ısıra girişimcilik kültürünün Türk ve dünya ekonomisine sağlayacağı katkılarla ilgili görüşlerini paylaştı.

2014.07.17

İkinci Yatırım Toplantısı

TÜGİAD, sürdürdüğü girişimcilik seferberliği kapsamında, hem girişimcilere fon kaynağı hem de üyelerine yeni yatırım alanları yaratacak çalışmasına devam ediyor. Bu doğrultuda, TÜGİAD üyelerinin ortak olarak kuracağı yatırım şirketi için ikinci toplantı, 12 Temmuz 2014 tarihinde düzenlendi. Toplantıda, TÜGİAD’ın kendine özgü bir model olarak geliştirmekte olduğu yatırım amaçlı kurulacak şirketin sözleşmesi konusunda çalışıldı. Şirketin kurulmasının ağustos ayında tamamlanması bekleniyor. Toplantıya, Başkan Ali Yücelen ve şirkete ortak olmayı planlayan TÜGİAD üyeleri katıldı.

2014.07.12

TÜGİAD Geleneksel Sokak İftar Yemeği

Mübarek Ramazan ayının bereketini tüm halkımızla paylaşmak için, TÜGİAD’ın geleneksel iftar yemeği bu sene, Derneğimiz üyeleri tarafından verilen bağışlar ile 12 Temmuz 2014 Cumartesi günü Bahçelievler’de gerçekleştirildi. Bahçelievler Belediyesi ile organize edilen TÜGİAD geleneksel iftar yemeğine Başkan Ali Yücelen, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, TÜGİAD üyeleri ve bölgedeki vatandaşlar katıldı.

2014.07.12

TÜGİAD’dan KOSGEB’e Ziyaret

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen,KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan’ı 27 Haziran 2014 Cuma günü makamında ziyaret etti.Derneğimiz gönüllü danışmanı Alper Karakurt’un da katıldığı görüşmeler çerçevesinde Türkiye’de hızlı büyüyen KOBİ’lerin sorunları ele alınarak, KOSGEB destekleri ile işletmelere ne gibi faydalar sağlanabileceği hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

2014.06.27

G20 Komitesi Bilgilendirme Toplantısı

Temmuz ayında Avustralya’da ve 2015 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek olan G20 Zirvesi öncesi değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı 24 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirildi.TÜGİAD G20 Komitesi Başkanı Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu’nun sunumları eşliğinde yürütülen ve Başkan Ali Yücelen,Şube Başkanları Türker Naslı,Armağan Öner ve Musa Turan,Yönetim Kurulu Üyeleri ve G20 Komitesi Üyelerinin katıldığı toplantıda katılımcılara G20’nin önemi,yapısı ve geçmiş zirveler hakkında bilgi verildi.

2014.06.24

Melek Yatırımcılık Toplantısı

Derneğimizin gerek üyeleri, gerek sivil toplum, kamu veya akademik çevreden paydaşlarıyla girişimcilik alanında sürdürdüğü çalışmalar kapsamında gerçekleştirilen “Melek Yatırımcılık Toplantısı” 24 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Ülkemizde henüz gelişmekte olan melek yatırımcılık konusunda, TÜGİAD üyelerinin işbirliği ve sinerjisiyle somut bir yapılanmaya giderek girişimcilere destek olmak için fon kaynağı yaratmak ve iş dünyasının temsilcileri olan üyelerimize yeni yatırım alanları açmak amacıyla kurulacak melek yatırımcılık şirketi hakkında görüş bildirilen toplantıya Başkan Ali Yücelen,Şube Başkanları Türker Naslı,Armağan Öner ve Musa Turan,Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyeler katıldılar.

2014.06.24

Yaza Merhaba Partisi

Yoğun etkinliklerin ardından yaz dönemine girerken tüm üyelerimizle bir araya geldiğimiz “Yaza Merhaba Partisi” 24 Haziran 2014 tarihinde üyemiz Erdem İpekçi’nin evsahipliğinde İzoletta Restaurant’da gerçekleştirildi. Bahçe ortamında,sohbet ve müzik eşliğinde düzenlenen partide,TÜGİAD ailesine yeni katılan üyelerimize plaketleri Başkanımız Ali Yücelen ve Şube Başkanlarımız Türker Naslı,Armağan Öner ve Musa Turan tarafından takdim edildi.Plaket töreninin ardından devam eden partimize Başkanlarımızın yan ısıra Yönetim Kurulu Üyeleri,üyeler ve medya mensupları katıldılar.

2014.06.24

Girişimcilik Komisyonu Bilgilendirme Toplantısı

Girişimcilik Komisyonumuzun koordinasyonunda 17 Haziran 2014 Salı günü düzenlenen bilgilendirme toplantısına Silk and Cashmere Kurucusu Sayın Ayşen Zamanpur misafir olarak katılarak girişimcilik başarısı ve hedefleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Başarı ve deneyimlerini “Kaşmir Yolu” kitabı ile kaleme alan Zamanpur, eserini toplantı katılımcıları ile paylaştı.

2014.06.17

“Melek Yatırımcı Atölyesi” Eğitim Programı

TÜGİAD, 6 Haziran 2014 tarihinde Odakule Dernek Merkezimizde gerçekleştirilen ve TEB Özel Bankacılık Melek Yatırım Platformu’nun yürüttüğü “Melek Yatırımcı Atölyesi” eğitimine ev sahipliği yaptı.Pek çok ülkede sürdürülen,melek yatırımcı ve Dünya Bankası eğitim uzmanı Oltaç Ünsal tarafından verilen “Melek Yatırımcı Atölyesi” eğitiminde, melek yatırımcılık ekosistemine girmiş yatırımcıların desteklenmesi, yatırım sürecinde karşılaşılan sorular ve iyi uygulamalar paylaşıldı.

2014.06.06

Girişimcilik ve İş Planı Final Programı

Girişimcilik Komisyonumuzun Marmara Üniversitesi ders programı kapsamında “Girişimcilik ve İş Planı” final dersi TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Üyesi ve Mazars Türkiye CEO'su İzel Levi Coşkun tarafından 3 Haziran 2014 tarihinde Dernek merkezimizde verildi. Öğrencilerin dönem boyunca almış oldukları eğitimlerin ışığında kendi geliştirdikleri projelerini sundukları final programında TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Cem Yüksel, Girişimcilik Komisyonu Başkan Yardımcısı Hatice Meltem Özpolat ve komisyon üyeleri Duygu Eren, Arcan Yüksel, Mehmet Murat İsen, Erdem İpekçi, Uğur Çamlıbel ve Mehmet Demirtaş’dan oluşan jüri tarafından tüm projeler değerlendirildi.

2014.06.03

Okan Ünv.İİBF Dekanı Taner Berksoy’u Konuk Ettik

27 Mayıs 2014 günü Dernek Merkezimizde gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme toplantısına Okan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Dünya Gazetesi yazarı Prof. Dr. Taner Berksoy konuşmacı olarak katıldı. Sunum eşliğinde küresel finans piyasaları ve Türkiye ekonomisinin genel değerlendirmesi ve reel sektörün işleyişine yönelik görüşlerin paylaşıldığı toplantıya yoğun katılım gerçekleşti.Sunum sonrası soru-cevap kısmına geçilen toplantıya Başkan Ali Yücelen’in yanısıra Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı,Başkan Yardımcıları Mehmet Yasubuğa ve Nurettin Varol;Yönetim Kurulu üyeleri Kemal Yenigün,Ercan Kahraman,Sefa Çol,Tuba Çalkılıç,Osman Torun,Rupen Mıhçıyan,Feyza Meral ve TÜGİAD üyeleri katıldılar.

2014.05.27

Başkan Ali Yücelen NTV’de

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 23 Mayıs 2014 tarihinde NTV kanalında Gökay Otyam’ın Ekonomi Notları programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, Ekonomi Notları’nda faiz oranlarındaki düşüş ve reel sektöre yansımaları,para politikaları ve büyüme hızı,Ar-Ge ve inovasyona yönelik değerlendirmelerde bulundu. Youtube Link :http://goo.gl/M67Sh1Web TV Link :http://goo.gl/0ZTIQu

2014.05.23

Başkan Yücelen “İlk İşim Girişim” Paneline Konuk Oldu

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ali Yücelen Türkiye’nin köklü kurumlarından Çalık Holding,Yıldız Teknik Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliğinde 22 Mayıs 2014 Perşembe günü düzenlenen “İlk İşim Girişim” konulu programa konuşmacı olarak katıldı. Başkan Yücelen, iş yaşamı ile ilgili tecrübelerinin yanı sıra girişimciliğin önemine değinerek,Türk genç girişimcisinin hedeflerini ve vizyonunu gençlerle paylaştı.

2014.05.22

TÜGİAD 20. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’nda

Başkan Ali Yücelen ve beraberindeki TÜGİAD heyeti 22 Mayıs 2014 tarihinde “Ev Tekstili Fuarı” nı ziyaret etti.Yurtiçi ve yurtdışından yoğun katılımın olduğu fuarda stand açan üyelerimizin de standlarını gezen TÜGİAD heyetinde Başkan Yücelen’in yanısıra Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Onur,Sicil Disiplin Kurulu Başkanı Anıl Şohoğlu,Yönetim Kurulu Üyeleri Rupen Mıhçıyan,İldeniz Koç,TÜGİAD Üyeleri Berkay Cem Altunbay,Turgut Konukoğlu,Sait Yılmaz ve Genel Sekreter Başak İlisulu yer aldılar.Başkan Yardımcısı Mehmet Yasubuğa ise hem heyete katılarak hem de fuarda stand açarak sözkonusu etkinlikte yer aldı.

2014.05.22

TÜGİAD ve AKUT Lösemiye Savaş Açtı

Lösemi hastalığı hakkındaki farkındalığı arttırmak ve lösemi hastaları ile ailelerine dikkat çekmek amacıyla Mersin'den Ankara'ya 500 km'lik yolu, sert hava koşullarına rağmen 10 günde yürüyerek kat eden AKUT Mersin ekip lideri Hakan Topal Ankara girişinde öğrenciler, sivil toplum örgütleri,14 Mayıs 2014 tarihinde AKUT ve TÜGİAD üyeleri tarafından karşılandı. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen'in karşıladığı Topal'a Ankara girişinde Gölbaşından itibaren AKUT Ankara ekip lideri Hakan Korkut ve AKUT üyeleri eşlik etti. Lösemi hastalığı ve çocuk kanserleri konusunda duyarlılık yaratmayı amaçlayan Topal, Soma'daki kaza nedeniyle üzüntülerini paylaştı; Ali Yücelen Topal'a bu bireysel ve yapıcı eylemi nedeniyle teşekkür etti. TÜGİAD olarak gönüllü çalışmalara büyük önem verdiklerini belirten Yücelen, kısa süre önce TÜGİAD'ın Kemik İliği ve Transplantasyon Vakfı ile bir işbirliği yaptıklarını belirterek konuyla ilgili herkesi duyarlı olmaya davet etti. Karşılamaya TÜGİAD’ı temsilen Başkan Yücelen’in yanı sıra TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Türker Naslı,TÜGİAD Başkan Yardımcısı ve Sayman Kürşad Badem ve TÜGİAD üyeleri katıldılar.

2014.05.14

G20 Hazırlık Komitesi 2015 çalışmalarına başladı

G20 YEA (G20 Genç Girişimciler İttifakı) Avustralya Zirvesi ve 2015 yılında Derneğimizin koordinasyonuyla yapılacak olan G20 YEA Türkiye Zirvesi’ne hazırlık amacıyla kurulan TÜGİAD G20 Hazırlık Komitesi, Komite Başkanı Rahmi Çuhacı başkanlığında 13 Mayıs 2014 Salı günü Dernek Merkezimizde toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Avustralya Zirvesi için hazırlanan Türkiye katkısı ve 2015 Türkiye Zirvesi’nin içeriğinin belirlenmesi konularında fikir alışverişi yapıldı.

2014.05.13

Ankara Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu 10 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirildi. TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Barış Aydın'ın Çankaya Belediye Başkanlığına aday olduğu için bıraktığı başkanlık görevini deneyimli üyelerden TÜGİAD Başkan Yardımcısı Türker Naslı üstlendi. İki farklı adayın, listelerini birleştirerek tek liste halinde seçime girmesini TÜGİAD birlik ve beraberlik sayesinde bu genel kuruldan daha da güçlü çıktı sözleriyle değerlendiren TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ise ekonomik, sosyal ve siyasal gelişmelerin TÜGİAD gibi sivil toplum kuruluşlarının değerini ve önemini arttırdığını belirterek şunları söyledi:Biz TÜGİAD çatısı altında hiç bir ayrım gözetmeksizin hepimiz biriz, biz'iz... Her birimiz birbirimizden farklıyız ve her TÜGİAD'lı kendisinden farklı olan arkadaşımızın değerlerini, fikirlerini, görüş ve inançlarını; yaşam tarzını gözettiği sürece bugün ulaştığımız noktayı muhafaza edeceğiz ve daha da geliştireceğiz. Hiç kimse bir başkasının değerlerine saygısızlık yapmadan, onun bakış açısına hakaret etmeden bu birliği sağlamayı başardık. Zaten bu başarımız bizi uluslararası alanda da farklı bir yere taşıdı. AB üyesi olmayan hiç bir adaya gözlemci üyelik dışında sıfat vermeyen JEUNE, TÜGİAD'ı üyeliğe kabul etti ve 1 ay sonra yapılan genel kurulda da TÜGİAD Başkanı olarak ben Başkan yardımcılığına seçildim. Bu bizim yaptıklarımızın yansımasıdır. Yerel seçimlerde Çankaya Belediye Başkanlığına aday olduğu için görevinden ayrılan TÜGİAD Ankara Şubesi eski Başkanı Barış Aydın da yaptığı konuşmada; TÜGİAD'ın örnek bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu ve böylelikle geleceğin liderleri için değerli bir okul olduğunu vurguladı. Görev yaptığı sürede TÜGİAD'ın değerlerini daha da yükseltmek üzere bu bayrak yarışındaki görevini tamamladığını belirten Aydın Başkanlık yaptığım dönemde Türkiye'yi anlamak ve düşünmek adına referans olmaya çalıştık. Girişimci ruhumuzla hayatı değiştirmeye hep talip olduk ve olmaya devam edeceğiz. sözleriyle görevini yeni yönetime gönül rahatlığıyla devrettiğini belirtti. TÜGİAD Ankara Şube Başkanlığına seçilen Türker Naslı da gerçekleştirdiği konuşmasında, küresel gelişmelerin artık bireyselliğe izin vermeyen ve sınır tanımayan bir dünya yarattığını belirterek şunları söyledi:Bir şekilde, herkes bir gruba, bir topluluğa ait olmak istiyor. Artık insanlar aynı amaç etrafında birleşmek, birlikte hareket etmek, işbirliğiyle büyümek ve paylaşmak istiyor. Bizler tesadüfen veya koşullar gereği bir araya gelen kişiler topluluğu değiliz. Bizler birbirimizin kıymetini bilen, birlikte olmayı seven, eşitlerin topluluğuyuz. Güzel hedefleri olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. TÜGİAD Ankara Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu'nda yeni yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Başkanı Türker NASLI
Bşk. Yardımcısı Ercan KAHRAMAN
Bşk. Yardımcısı Baran ÇAĞLAYAN
Genel Sekreter Murat ÖZCAN
Sayman Özgür PEKER
Yönetim Kurulu Üyesi Koray KARTAL
Yönetim Kurulu Üyesi Efe BEZCİ
Yönetim Kurulu Üyesi Selim AKIN
Yönetim Kurulu Üyesi Can ÇAVUŞOĞLU
Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan ALKAN GÖRKEM
Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz AYRANCIOĞLU
Yönetim Kurulu Üyesi Erman OYMAGİL
Yönetim Kurulu Üyesi Fırat ARSLAN
Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Ekim AKER
Yönetim Kurulu Üyesi Nazlı AYAZ
Yönetim Kurulu Üyesi Umut Önder ALTINTAŞ
Yönetim Kurulu Üyesi Mert YILDIZHAN
Yönetim Kurulu Üyesi Koray AKAR

DENETLEME KURULU

Denetleme Kurulu Başkanı Fırat AKER
Denetleme Kurulu Üyesi Metin ÖZMEN
Denetleme Kurulu Üyesi Reha PILANYA
Denetleme Kurulu Üye Kemal MACİT
Denetleme Kurulu Üye Abdullah KIRKINCIOĞLU
Denetleme Kurulu Üye Aycan YAĞANOĞLU

2014.05.10

TÜGİAD - Dicle Üniversitesi Girişimcilik Sertifika Programı

TÜGİAD tarafından, Güneydoğu Genç İşadamları Derneği'nin (GÜNGİAD) desteğiyle ve Dicle Üniversitesi İ.İ.B.F. işbirliği ile Güneydoğu Anadolu'da girişimcilik kültürünü geliştirmeyi amaçlayan eğitim programı, Diyarbakır’daki Dicle Üniversitesinde, 28-30 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Yoğun içerikle düzenlenen ve üç gün boyunca devam eden Girişimcilik Sertifika Programı eğitimlerinde hem TÜGİAD temsilcileri hem Dicle Üniversitesinden akademisyenler ders verdi. Sertifika programı kapsamında, açılış dersini veren TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ve devamında G20 Genç Girişimciler İttifakı Güney Kore Başkanı Michael Lee, TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Üyesi ve Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Kerem Alkin, TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Üyesi Garip Ayaz, TÜGİAD Üyesi Volkan Kebir, finansal ve hukuksal açıdan girişimcilik, “Kore Dalgası “ başarısının ardındaki gizli neden, makroekonomik verilerin analizi ve küresel ekonomide liderlik, muhasebe ve finansal okuma-yazma, yönetici becerileri ve iş hayatına hazırlık konularında ders verdi. Dicle Üniversitesi İİBF Dekanı Prof.Dr.Levent Gökdemir ve Dekan Yardımcıları Yrd.Doç.Dr.Mehmet Karahan ve Yrd.Doç.Dr.Mehmet Mete de, iş planı kavramı ve öğeleri, girişimcilik özelliklerinin sınanması ile iş planının yazılması ve sunumu başlıklı dersleri verdi. Açılışını TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen’in yaptığı sertifika programı, TÜGİAD Ege Şube Başkanı Musa Turan ve GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal’ın, eğitimi tamamlayan öğrencilere sertifikalarını vermesiyle sona erdi. Ayrıca, 28 Nisan tarihinde, sertifika programı öncesinde, TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal, G20 Genç Girişimciler İttifakı Güney Kore Başkanı Michael Lee, TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Üyesi Garip Ayaz ve TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu'nun katılımıyla, G20, ekonomi ve girişimcilik üzerine medya mensuplarıyla bir sohbet toplantısı gerçekleştirildi.

2014.04.30

Başkan Ali Yücelen Bloomberg HT Ana Haber'de

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 29 Nisan 2014 tarihinde Bloomberg HT kanalında Ali Çağatay'ın sunduğu Ana Haber Bülteninin canlı yayın konuğu oldu. Başkan Yücelen, Ana Haber Bülteninde Türkiye ekonomisine ve reel sektörün işleyişine ilişkin görüşlerini paylaşarak TÜGİAD'ın Süper KOBİ çalışmasını aktardı.

2014.04.29

G20 Güney Kore Başkanı Michael Lee Derneğimizi Ziyaret Etti

G20 YEA üyesi Güney Kore’nin Genç Girişimciler Derneği Başkanı Michael Lee, 29 Nisan 2014 tarihinde Derneğimizde yapılan G20 Komitesi toplantısında konuğumuz oldu. G20 YEA’nın yapısı,iç dinamikleri ve önemi konularındaki deneyimlerini komite üyeleriyle paylaştı.Sözkonusu toplantıya G20 Komitesi Başkanı Rahmi Çuhacı ve komisyon üyeleri Gündüz Mutlu,Oğuz Ayrancıoğlu,TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu ve Genel Sekreter Yardımcısı Ozan Safkan katıldılar.

2014.04.29

Başkan Ali Yücelen Bilkent Üniversitesi’nin konuğu

Başkan Ali Yücelen Bilkent Üniversitesi tarafından 26-27 Nisan 2014 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen Liderlik Forumu’na konuk konuşmacı olarak katıldı. Girişimcilik ve liderlik konusunda deneyim ve tavsiyelerini ülkenin dört bir yanından gelen gençlerle paylaşan Başkan Yücelen, program sonrasında, yoğun ilgi gösteren öğrencilerle pasta kesip aile fotoğrafı çektirdi.

2014.04.27

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen JEUNE Başkan Yardımcısı oldu

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Avrupa'da 11 ülkeden 300 binden fazla girişimciyi temsil eden JEUNE üyesi olmasını takiben katıldığı ilk genel kurul toplantısında JEUNE Başkan Yardımcısı oldu. 25 Nisan 2014 tarihinde Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleştirilen JEUNE Genel Kuruluna katılan TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen JEUNE, Avrupa'da Türkiye'nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik sürecine verilen desteğin en güçlü şekilde dile getirildiği bir süreç olmuştur. dedi.TÜGİAD, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin girişimcilerinin çatı örgütü olan JEUNE'e 25 Mart 2014'te üye olmasının ardından gerçekleştirilen ilk genel kurulda başkan yardımcısı seçilerek yönetime girdi ve önemli bir başarıya imza attı. Romanya’nın KOBİ Bakanı olarak atanan mevcut JEUNE Başkanı Florin Jianu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen JEUNE Genel Kurulu'nda yeni dönem JEUNE başkanlığına Macaristan'ın Genç Girişimciler Derneği Başkanı Patrick Kovacs seçildi. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen'in de Başkan Yardımcısı olarak sorumluluk aldığı yeni JEUNE yönetimi dinamik bir yönetim anlayışı ile girişimcilerin desteklenmesi anlamında önemli adımlar atılması için liderlik yapacak. Söz konusu genel kurul toplantısına Başkan Ali Yücelen’in yanı sıra Derneğimizi temsilen Başkan Yardımcısı ve Sayman Kürşad Badem,TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister,TÜGİAD Üyeleri Erman Oymagil,Yavuz Serkan Yazıcıoğlu,Erdem İpekçi ve TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu katıldı.

2014.04.25

Melek Yatırımcılık Bilgilendirme Toplantısı

Girişimcilik Komisyonu koordinasyonunda Dernek Merkezimizde 15 Nisan 2014 Salı günü gerçekleştirilen “Melek Yatırımcılık, Girişimcilik ve İnovasyon” konulu toplantıda, Türkiye’nin ilk ve tek şirket evlilik portalı olan “Şirket Ortağım” kurucusu ve Melek Yatırımcı Ağ Başkanı Mehmet Buldurgan konuyla ilgili bilgi verdi. Toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in yanı sıra Yönetim Kurulu üyeleri ve üyeler iştirak etti.

2014.04.15

TÜGİAD G20 Komitesi Toplantısı

G20 YEA (G20 Genç Girişimciler İttifakı) Avustralya Zirvesi ve 2015 yılında Derneğimizin koordinasyonuyla yapılacak olan G20 YEA Türkiye Zirvesi’ne hazırlık amacıyla kurulan TÜGİAD G20 Hazırlık Komitesi, Komite Başkanı Rahmi Çuhacı başkanlığında 15 Nisan 2014 Salı günü Dernek Merkezimizde ilk toplantısını gerçekleştirdi. Geçmiş zirvelerin değerlendirildiği komitenin ilk toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Yönetim Kurulu Üyeleri ve komite üyeleri katıldı.

2014.04.15

TÜGİAD Yunanistan Temsilciliği açıldı

TÜGİAD Yunanistan Temsilciliği açıldı Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) hem Türkiye hem de uluslararası platformlarda çalışmalarını güçlü bir şekilde sürdürürken, Yunanistan'ın Selanik kentindeki TÜGİAD Temsilciliği Türk ve Yunan işadamlarının geniş katılımıyla 4 Nisan 2014 tarihinde açıldı. Temsilcilik protokolü imza töreninde bulunan işadamları, açılış nedeniyle düzenlenen etkinliklere ve B2B oturumlarına katılarak işbirliği olanaklarını tartıştı. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, TÜGİAD’ın yeni temsilciliğiyle ilgili olarak, “Avrupa’daki ağımızı genişletmek hedefiyle Yunanistan’da temsilcilik açmaya karar verdik ve şehri de Atatürk’ün emaneti olduğu için Selanik olarak seçtik” dedi. Yunan ekonomisinin, Avrupa'da ve Yunanistan'da yaşanan ekonomik krizden güçlenerek çıkacağını dile getiren Yücelen, Türkiye'nin de 2001 krizinden daha sağlam ve istikrarlı bir ekonomi için gerekli tedbirleri alarak çıktığını anımsattı. TÜGİAD İzmir Şube Başkanı Musa Turan da; İzmir ve Selanik'in birbirine çok benzeyen iki kent olarak aradaki denizi aşıp işbirliğini hak ettiği seviyeye taşıyamamasından üzüntü duyduğunu belirterek; Bundan kimseyi suçlamıyorum. Bu bizim sorumluluğumuz, bizim işimizdi. Bugüne kadar yapamadık belki ama TÜGİAD olarak enerjimizle bunu da başaracağımızı biliyorum dedi. TÜGİAD Yunanistan Temsilcisi Stefanos Hajimanolis de her iki ülkenin de genç işadamlarının, girişimcilik, inovasyon, dış pazarlarda işbirliği yaparak rekabet avantajı elde edebileceğini belirtti. Temsilcilik protokolü imza töreninden sonra ayrıca Derneğimiz ile Kuzey Yunanistan Türk-Yunan Ticaret Odası arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. Yunanistan temsilciliği açılışı nedeniyle Selanik'e giden TÜGİAD üyesi işadamları, Yunanistan’ın en büyük fuar organizasyon şirketi Helexpo’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleriyle de bir araya geldi.Bunun yanı sıra,Yunanlı meslektaşlarıyla B2B oturumlarında buluşarak iş olanaklarını tartıştı ve Atatürk'ün doğduğu evi ziyaret ederek ulu önderi saygıyla andı. 3-5 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen heyet ziyaretine TÜGİAD’ı temsilen Başkan Ali Yücelen’in yanı sıra Başkan Yardımcısı Kürşad Badem, Ege Şube Başkanı Musa Turan, çok sayıda Yönetim Kurulu üyesi, TÜGİAD üyeleri ve gazeteciler katıldı.TÜGİAD Heyet Listesi linkte yer almaktadır. Basın bülteni linkte bilgilerinize sunulmuştur.

2014.04.04

Başkan Ali Yücelen Bilkent Üniversitesi'ne Konuk Oldu.

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 26 Mart 2014 tarihinde Bilkent Üniversitesi tarafından düzenlenen ve moderatörlüğünü Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Örsan Örge’nin yaptığı , “Hayal etmeyi bırak,çalışmaya başla” konulu panelde konuşmacı olarak katıldı. Başkan Ali Yücelen’in, iş yaşamı ile ilgili tecrübelerinin yanı sıra Türk genç girişimcisinin hedeflerini ve vizyonunu gençlerle paylaştığı panelde TÜGİAD Yönetim Kurulu üyelerinin yanısıra çok sayıda öğrenci katıldı.

2014.03.26

TÜSİAV Ödül Töreni

TÜSİAV tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve 15. si yapılan “Üstün Hizmet ve Başarı Ödülleri (Yılın Adamları)” sahiplerini buldu. TÜGİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Türker Naslı ve üyemiz Mirkan Aydın “Üstün Hizmet ve Başarı” ödülüne layık görüldü. Birçok sivil toplum kuruluşu başkanlarının yanı sıra iş adamlarının katıldığı görkemli törende, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, TÜSİAV Yönetim Kurulu Başkanı Veli Sarıtoprak ile birlikte ödülleri sahiplerine takdim etti.

2014.03.26

TÜGİAD artık JEUNE'de Türkiye'yi temsil edecek

Derneğimiz Avrupa'da 11 ülkeden 300 binden fazla girişimciyi temsil eden Avrupa çapındaki girişimcilerin ve KOBİ’lerin temsilcisi JEUNE’ün üyesi oldu. Çalışmaları ilgiyle izlenen ve üyelik için davet edilen TÜGİAD, Avrupa girişimcilerinin çatı örgütüne üye olan ilk ve tek iş örgütü olarak Türkiye'nin Avrupa Birliği hedefi için çalışmaya devam edecek. Brüksel'deki JEUNE zirvesine davet edilen TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ve beraberindeki TÜGİAD heyeti, 25 Mart 2014'te gerçekleştirilen oylamaya katılarak üyelik sürecinin tamamlanmasına tanıklık etti. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Türkiye'nin AB tam üyelik sürecinin her iki tarafta da siyasi söylemlere kurban edilmeye çalışıldığı bir dönemde bizler, iş dünyası olarak, öncü rolümüzü sürdürmeye devam ediyoruz. Bu üyelik sayesinde de genç Türk işadamlarının Avrupa’daki sesi olacağız.dedi. TÜGİAD Heyetinde Başkan Ali Yücelen’in yanı sıra Yönetim Kurulu Üyesi Feyza Meral, Brüksel Temsilcisi Tolga Gürbüz ve Genel Sekreter Başak İlisulu yer aldı. JEUNE Heyetinde ise Başkan Florin Jianu,Başkan Yardımcısı Patrik Kovacs ve JEUNE Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldılar.

2014.03.25

TÜGİAD Başkent Üniversitesi’ne Konuk Oldu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 21 Mart 2014 tarihinde Başkent Üniversitesi Yüksek Lisans Pazarlama Topluluğu tarafından düzenlenen, İş'te Başkent 2014 - Gençlik Sektör Buluşması konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Başkan Ali Yücelen’in, iş yaşamı ile ilgili tecrübelerinin yanı sıra Türk genç girişimcisinin hedeflerini ve vizyonunu gençlerle paylaştığı konferansa TÜGİAD Yönetim Kurulu üyelerinin yanısıra çok sayıda öğrenci katıldı.

2014.03.21

TÜGİAD üyelerinden kemik iliği kampanyası

TÜGİAD ile Türkiye Kemik İliği ve Transplantasyon Vakfı (TKİTV), kan hastalıklarına en etkili tedavilerden birisi olan kemik iliği nakli için doku (HLA) tiplendirmesi yapılması için işbirliği yapıyor. TÜGİAD'ın ilik nakli kampanyası ile, genç işadamları, doku tiplendirmesinin finansmanı için Vakfa bağış yaptıkları gibi, 21 Mart’ta Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirilen Best of ASBMT Tandem Meetings 2014 Uluslararası Sempozyumu sonrasında da ilave kan bağışında bulundu. Kampanya kapsamında ayrıca, toplumda bu konuda farkındalığı artırmak için bir tanıtım filmi de hazırlanıyor. Sosyal sorumluluk projeleri ile topluma yönelik işler de yapmaya çalışan TÜGİAD, şu ana kadar 50 kişinin doku tiplendirmesi için bağış desteği yaptı. TÜGİAD’ın bağış kampanyası devam edeceği gibi yakın zamanda tanıtım filmi de kamuoyu ile paylaşılacak.

2014.03.21

TÜGİAD Girişimci Gençlerle Buluştu

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 20 Mart 2014 Perşembe günü, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sosyal Tesislerinde Ekonomi ve Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen ve moderatörlüğünü Vatan Gazetesi yazarı Deniz Güçer’in yaptığı “Girişimciliğin Gelişmesinde TÜGİAD’ın Rolü” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

2014.03.20

TÜGİAD, Yunanistan Ticaret Ataşesi’ni konuk etti.

Derneğimiz Uluslararası İlişkiler Komisyonu organizasyonuyla gerçekleştirilen toplantıda Yunanistan Ticaret Ataşesi Ioannis Karkanis 18 Mart 2013 tarihinde Dernek merkezimizde konuğumuz oldu. 4 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan TÜGİAD Yunanistan Temsilciliği açılışı kapsamında yapılan ziyarette Yunanistan’daki ekonomik durum ve potansiyel iş imkanları hakkında bilgi veren Sayın Karkanis, bilgilendirmenin ardından katılımcıların sorularını yanıtladı. Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in yanı sıra Başkan Yardımcıları Mehmet Yasubuğa, Türker Naslı, çok sayıda üye ve konuk katıldı.

2014.03.18

Sermaye Piyasası Araçları Toplantısı

18 Mart Salı günü Dernek merkezimizde Aktif Bank yetkilileri Serdar Sümer ve Furkan Ünal tarafından yapılan sunum eşliğinde “Sermaye Piyasası Araçları ile Yatırım İmkanları” ve”2013 Yılı Şirket Satın Alma ve Birleşme Piyasalarına Genel Bakış ve 2014’ten Beklentiler” konulu toplantılar gerçekleştirildi. Toplantılara Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in yanı sıra Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda üye katıldı.

2014.03.18

Melek Yatırımcılık Toplantısı

Dernek Merkezimizde 18 Mart Salı günü gerçekleştirilen “Melek Yatırımcılık” konulu toplantıda Satış ve Yönetim Uzmanı Ali Rıza Babaoğlan ve İnformatik Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Mine Yılmaz konuyla ilgili bilgi verdiler. Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen,Yönetim Kurulu üyeleri ve üyeler iştirak etti.

2014.03.18

TÜGİAD Bursa Şubesi 8. Olağan Genel Kurul

TÜGİAD Bursa Şubesi 8. Olağan Genel Kurul toplantısı 17 Mart 2014 Pazartesi günü yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimde Baran Çelik, başkanlık görevini Gökhan Onur’a devretti. TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen’in de katıldığı genel Kurulda konuşan TÜGİAD Bursa Şubesi Eski Başkanı Baran çelik, 2 yıllık süreçte 67 etkinlik yaptıklarını, 151 olan üye sayısını 200’e ulaştırdıklarını kaydetti. Çelik, görevi devraldığında 10 bayan üye sayısını da 20’ye çıkardıklarını ifade ederek “Hepimiz kendi iş hayatında başarıya, birçok mücadele ve aşamaları geçerek geliyoruz. Tüm bu iş dünyasındaki birikimlerimizi oluştururken, TÜGİAD Bursa Şubesi üyesi olmanın avantajlarını yaşıyoruz. İki yıl önce teslim aldığım bayrağı yeni gelen arkadaşımıza devretme zamanı geldi. Yeni dönemde yönetime giren başta başkan olmak üzere tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.” dedi. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, İki yıldır başarı ile hizmet veren eski Başkan Baran Çelik’e memnuniyetini ve teşekkürlerini sundu, Bursa Şubesi yeni Yönetim kurulu Başkanı Gökhan Onur’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarı dileklerinde bulunarak, “TÜGİAD’da hem arkadaş biriktiriliyor hem de o arkadaşlıkla yoğrularak iş yapılıyor.” sözlerini ifade etti. TÜGİAD Bursa Şubesi yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri ise şu şekilde oluştu; Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Onur Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Özge Taşdelen Kutlualp Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Turgut Konukoğlu Genel Sekreter Onur Parseker Yönetim Kurulu Üyesi ve Sayman Elif Palancı Yönetim Kurulu Üyesi Anıl Şohoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Utku Epiri Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Parseker Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Topuk Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Onur Özkul Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Ferahi Arpaç Yönetim Kurulu Yedek ÜyesiGökhan ÖZTEL Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Onur Ünal Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Jale Engin Vardar Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Enis Üner Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Necati Aydın Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Sühan Çokusuğlu Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Ertan Çeçener Denetleme Kurulu Denetleme Kurulu Başkanı Cüneyt Şener Denetleme Kurulu Üyesi Tolga Çevikel Denetleme Kurulu Üyesi Sait Yılmaz Denetleme Kurulu Yedek Üye Gökhan Tüydeş Denetleme Kurulu Yedek Üye Ali Hakan Süalp Denetleme Kurulu Yedek Üye A. Berk Noyan

2014.03.17

TÜGİAD ve AKUT'tan kar motosikleti ile ilk adım…

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen başkanlığındaki TÜGİAD Yönetim Kurulu üyeleri , Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki ekipleri ile her kış kar motosikleti kullanarak yüzlerce operasyona imza atan ve pek çok kişinin hayatını kurtaran AKUT'a 7 Mart 2014 tarihinde yapılan törenle bir kar motosikleti teslim etti. Van'daki Abalı Kayak Merkezi'nde gerçekleştirilen teslim töreni sonrasında AKUT ekipleri kar motosikleti ile bir kurtarma operasyonu tatbikatı gerçekleştirdi. AKUT'un bölgedeki ekiplerinin manevra yeteneğinin artmasının bundan sonra daha fazla insan hayatının kurtarılmasına yardımcı olacağını belirten TÜGİAD ve AKUT Başkanları, artık her şeyi devletten beklemeden sivil toplum olarak sorunlara çözüm getirebilmenin STK'ların önemini de arttırdığını belirtti. Başkan Yücelen ayrıca, bu sosyal sorumluluk projesinde TÜGİAD’a destek olmaya gelen GÜNGİAD (Güneydoğu Genç İşadamları Derneği) Başkanı Hakan Akbal’a da teşekkür etti. AKUT Başkanı Ali Nasuh Mahruki de teslim töreninde yaptığı açıklamada, Biz kendimizi ülkemizdeki her şeyden sorumlu hissediyoruz. TÜGİAD tarafından AKUT’a hibe edilen bu kar motosikleti sayesinde, yine benzer koşullarda çalışan Erzurum Ekibimiz de artık kar motosikleti kullanabilecek ve bu sayede iki tam donanımlı ekibimiz, bölgede meydana gelebilecek acil durumlarda en süratli şekilde gönüllü görevini yerine getirecek dedi. GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal da, “TÜGİAD, ismindeki “genç” tanımının kutsallığı ve dinamizmi ile yine fark yarattı.” şeklinde konuştu. Söz konusu programa TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in yanı sıra Başkan Yardımcıları Kürşad Badem, Nurettin Varol ve Türker Naslı; Yönetim Kurulu üyeleri Kemal Yenigün ve Osman Torun; Yüksek İstişare Kurulu Başkan Yardımcısı Tayyar Yıldırım, Genel Sekreter Başak İlisulu ve Genel Sekreter Yardımcısı Ozan Safkan; GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal ve AKUT Başkanı Ali Nasuh Mahruki katıldı.

2014.03.07

Girişimcilik ve İnovasyon Toplantısı

TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu koordinasyonunda 4 Mart 2014 Salı günü Dernek Merkezimizde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Koç Inventram’ın Genel Müdürü Cem Soysal konuşmacı olarak katıldı. Konuk konuşmacı, girişimcilik, inovasyon, pazarlama konularında deneyim ve önerilerini üyelerimizle paylaştı.Sunum eşliğinde dünyada başarılı olmuş inovatif işadamı örneklerinin de verildiği toplantının ardından Başkanımız Ali Yücelen tarafından konuk konuşmacıya hediye takdim edildi. Yoğun katılımın olduğu toplantıya TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in yanısıra Yönetim Kurulu Üyeleri,Girişimcilik Komisyonu Başkanı Cem Yüksel, Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Rupen Mıhçıyan,İş ve Strateji Geliştirme (İSEGE) Komisyonu Başkanı Rahmi Çuhacı, Hukuk ve Tüzük Komisyonu Başkanı Onur Ünal, İnovasyon Platformu Başkanı Ömer Kocakuşak,Onursal Üyeler Komisyonu Başkanı Coşkun Pazar, Sicil Disiplin Kurulu Başkanı Anıl Şohoğlu,Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister;ayrıca adı geçen kurul ve komisyonların üyeleri ve çok sayıda TÜGİAD üyesi katıldılar.

2014.03.04

TÜGİAD İş ve Strateji Geliştirme Komisyonu Toplantısı

TÜGİAD İSEGE (İş ve Strateji Geliştirme) Komisyonu, yeni yönetim ve yapılanmasıyla ilk toplantısını Sayın Rahmi Çuhacı başkanlığında 4 Mart 2014 tarihinde Odakule Genel Merkezimizde gerçekleştirdi. Toplantıda,İSEGE komisyonunun görev alanındaki Derneğimizin misyon, vizyon ve çalışma ilkelerinin belirlenmesi ve güncellenmesi konularında, önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek çalışmaların hazırlıkları başlatıldı.

2014.03.04

TÜGİAD Siyaseti geliştirecek

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Yücelen ve TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, 3 Mart 2014 tarihinde İzmir’de belediye başkan adayı olan TÜGİAD Ege Şubesi üyeleri Sayın Tanfer Kemerli ve Sayın Adil Özyiğit ile TÜGİAD Ege Şubesinde ortak basın toplantısı düzenledi ve kendilerinin seçim koordinasyon merkezlerini ziyaret etti. Başkan Yücelen adaylara seslenirken kendi şehirlerine ve ülkelerine hizmet etmeye aday olan üyelerimizin en önemli demokratik sorumluluklardan birini yerine getirdiklerini belirtti. TÜGİAD'ın en önemli değeri, hiçbir siyasi, sosyal ve etnik yapı ile bağlantısı olmadan, her türlü farklı görüş, düşünce ya da inanç sisteminin kendisini bağımsız bir şekilde ifade edebilme gücüdür. diyen Yücelen; TÜGİAD ailesi olarak aday olan üyelerimize başarılar diledi.

2014.03.03

TÜGİAD - GÜNGİAD Buluşması

Başkanımız Sayın Ali Yücelen başkanlığındaki TÜGİAD Heyeti ile Güneydoğu Genç İşadamları Derneği (GÜNGİAD)Başkanı Sayın Hakan Akbal başkanlığındaki konuk heyet 28 Şubat 2014 tarihinde TÜGİAD Ankara Şubesi’nde biraraya geldi.Başkan Ali Yücelen konuşmasında ticari hayatı temsil eden kurumlar olmamıza rağmen öncelikli olarak insani yönlerin ön planda tutulması gerektiğini vurgulayarak bu görüşmenin sadece iki Derneğin değil,aynı zamanda Ankara ve Diyarbakır şehirlerinin de din,dil,ırk farkı gözetmeksizin bütünleşmesine katkıda bulunduğunu belirtti. GÜNGİAD Heyeti, sivil toplum kuruluşu lideri olarak Başkanımız Sayın Ali Yücelen’in yaklaşımının kendilerine güven verdiğini belirttiler.Sözkonusu toplantıda her iki Derneğin üyeleri şahsen tanışma fırsatı buldular. Toplantıya konuk olarak katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sayın Abdülkadir Aksu’nun yanısıra Derneğimizi temsilen TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Kürşad Badem,Yönetim Kurulu üyeleri Sayın Kemal Yenigün,Sayın Ercan Kahraman,Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Sayın Ahmet Öztürk,Ankara Şubesi üyeleri Sayın Hakan Yücelen, Sayın Mustafa Yücelen ve Sayın Erman Oymagil katıldılar.

2014.02.28

TÜGİAD 112ID Acil Sağlık hibe çalıştay toplantısı

Derneğimizin Avrupa Birliği Hibe Projeleri kapsamında yürütmeye hak kazandığı işitme engellilere yönelik “112ID Acil Sağlık Hizmetlerinde Engelsiz Türkiye” projemizin çalıştay toplantısı 13 Şubat 2014 tarihinde Dernek genel merkezimizde yoğun bir katılımla gerçekleşti. TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu’nun Derneğimiz, projemiz ve projede gelinen aşama konularındaki açılış konuşmasının ardından GENAR Araştırma şirketi yetkilisi İhsan Aktaş projeyle ilgili istatistiki veriler içeren bir sunum yaptı. Sunum sonrası karşılıklı soru-cevap ve ardından öğle yemeğine geçildi. Konuyla ilgili uzman kişilerin görüşlerinin ve işitme engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırabilmek için ortaya konacak yazılım çözümlerinin tartışıldığı ikinci oturumun ardından çalıştay sona erdi.Çalıştaya Derneğimizi temsilen TÜGİAD Genel Merkez personeli veTÜGİAD hibe personelinin yanısıra proje ortağımız İşitme Engelliler Federasyon Başkanı Muammer Ay, projedeki paydaşımız 112Acil Sağlık Hizmetleri Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Doğaç Niyazi Özüçelik ve 112 Acil Sağlık yetkilileri; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü Koordinatörü Adem Durak; yazılım ve e-öğrenim uzmanları katıldılar.

2014.02.13

Başkan Ali Yücelen Ülke TV'de

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, 26 Ocak 2014 tarihinde Ülke TV “Yaşayan Ekonomi” programında ekonomideki sıkıntılara istinaden çözüm önerilerini açıkladı. 2014'ün sıkıntılı geçebileceğini belirten Yücelen, etkili önlemlerin zaman yitirmeden alınmasının önemine değinerek ihracat niteliğinin arttırılması için Süper KOBİ yaklaşımının tartışılmasını istedi ve para politikalarının geçici çözüm üretebildiğini ancak reel sektörü güçlendirirsek ekonominin bağışıklık sisteminin de güçleneceğini belirtti.

2014.01.26

Başkan Ali Yücelen A Haber'de

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, 25 Ocak 2014 tarihinde A Haber “Ajans Hafta Sonu” programının canlı yayın telefon konuğu oldu. Bankaların KOBİ’lere verdikleri kredilerin piyasa şartları öne sürülerek geri çağırılmasının işletmeleri soktuğu sıkıntılara değinen Başkan Yücelen bunun yanısıra piyasadaki kur dalgalanmasının reel sektöre yapmış olduğu olumsuz etkiye de işaret etti.

2014.01.25

TÜGİAD Süper KOBİ Basın Toplantısı

TÜGİAD tarafından 24 Ocak 2014 tarihinde Ceylan Intercontinental Otelde düzenlenen basın toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, 2013 yılında yaşanan gelişmeleri değerlendirerek 2014 yılına ilişkin beklentilerini anlattı. 2014'ün sıkıntılı geçebileceğini belirten Yücelen, etkili önlemlerin zaman yitirmeden alınmasının önemine değinerek ihracat niteliğinin arttırılması için Süper KOBİ yaklaşımının tartışılmasını istedi ve para politikalarının geçici çözüm üretebildiğini ancak reel sektörü güçlendirirsek ekonominin bağışıklık sisteminin de güçleneceğini belirtti.

2014.01.24