FAALİYETLERİMİZ
25
Aralık
2013
Başkan Ali Yücelen A Haber’de

Başkan Ali Yücelen 25 Aralık 2013 tarihinde A Haber Şafak Tükle’nin Z Raporu programına canlı yayın ...

DETAY

Başkan Ali Yücelen A Haber’de

Başkan Ali Yücelen 25 Aralık 2013 tarihinde A Haber Şafak Tükle’nin Z Raporu programına canlı yayın konuğu olarak katıldı. Başkan Ali Yücelen söz konusu programda, 2013 yılı ekonomik değerlendirmesinin yanısıra 2014 yılı ekonomik hedefleri, döviz politikalarının reel sektör üzerindeki etkileri ve iç politikada yaşanan gelişmelerin ekonomiye yansımaları konularında değerlendirmelerde bulundu.

2013.12.25

Başkan Yücelen Habertürk TV’de

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 18 Aralık 2013 tarihinde Habertürk kanalında Serdar Kuter’in Ekonomide Görünüm programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, para politikalarının reel sektör üzerindeki etkileri ve AB fonlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2013.12.18

Başkan Ali Yücelen Sky Türk 360’da

Başkan Ali Yücelen 18 Aralık 2013 tarihinde SKY Türk 360 kanalında Uyanış Tuğtaş Bayar’ın Ekonomi Masası programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, TÜGİAD tarafından yürütülen 112ID Engelsiz Türkiye projesiyle ilgili bilgilendirmenin yanısıra AB fonlarının yeterli derecede kullanılmaması,para ve kur politikalarının reel sektör üzerindeki etkileri ve ekonominin genel gidişatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2013.12.18

112ID Acil Sağlık Hizmetleri Açılış Toplantısı

Acil sağlık hizmetlerinden yararlanmakta zorluklar yaşayan işitme engelli vatandaşlarımız için TÜGİAD ve İşitme Engelliler Federasyonu işbirliğinde, Avrupa Birliği Hibe Projeleri kapsamında hazırlanan “112ID Acil Sağlık Hizmetlerinde Engelsiz Türkiye” projesi 17 Aralık 2013 tarihinde TÜGİAD Genel Merkezi'nde düzenlenen açılış toplantısı ile yaşama geçirildi. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen sözkonusu projenin işitme engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmadaki rolünün yanısıra Türkiye’nin AB fonlarını kullanmadaki yetersizliğine de dikkat çekti. Açılış toplantısına Başkanımız Ali Yücelen’in yanısıra TÜGİAD Çukurova Şube Başkanımız Armağan Öner, TÜGİAD Yönetim Kurulu üyeleri, İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı İlyas Bozkurt, proje ortağımız İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Muammer Ay, proje personeli ve çok sayıda misafir katıldı.

2013.12.17

TÜGİAD Onursal Üyeler Komisyonu Kokteyli

TÜGİAD Onursal Üyeler Komisyonu organizasyonuyla, onursal ve asil üyelerimizin biraraya geldiği kokteyl daveti 17 Aralık 2013 tarihinde Qubbe/Sheraton Maslak’ta gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Onursal Üyeler Komisyonu Başkanı Coşkun Pazar’ın yaptığı programda TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen Derneğimiz içerisindeki sosyal ilişkilerin önemine değindi. Program, onursal üyelerimize sertifikalarının takdim edilmesiyle son buldu.

2013.12.17

Hürriyet Sanayi Buluşması Toplantısı

Hürriyet gazetesi tarafından düzenlenen “Hürriyet Sanayi Buluşması” toplantısı 12 Aralık 2013 tarihinde Bursa Çelik Palas Otel’de gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Sayın Bülent Arınç’ın şeref konuğu olarak katıldığı toplantıda TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ve TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Baran Çelik onur konuğu oldular. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de konuk olarak katıldığı program, Hürriyet gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan’ın moderatörlüğünde yapılan toplantıyla devam etti ve ardından öğle yemeğine geçildi. Kırmızı Kent Yarışması ödül töreni ile devam eden program Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Sayın Bülent Arınç’ın konuşmasıyla sona erdi.

2013.12.12

TÜGİAD Bursa Şubesi Gala Yemeği

TÜGİAD Bursa Şubesi, yılın son toplantısını 6 Aralık 2013 tarihinde yapılan gala yemeğiyle gerçekleştirdi. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ve TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Baran Çelik’in de katıldığı toplantıda Derneğimizin çatısı altında 15 yılını geride bırakan üyelerimize onur ödülleri verildi.

2013.12.06

TÜGİAD Dünya Gönüllüler Günü Kutlamaları'nda

Dönem Sözcülüğünü TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın’ın yaptığı Dünya Gönüllüler Günü, 5 Aralık 2013 tarihinde Ankara’da kutlandı. Törende, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın ASTOP Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanlığını Veli Sarıtoprak’tan devraldı. Törende konuşan TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekti. Söz konusu programda, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in yanı sıra, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eski bakanlar Ali Coşkun, Agâh Oktay Güner, Rüştü Kazım Yücelen ve sivil toplum kuruluşlarına destek veren isimlere Şükran Belgesi ile hediye takdim edildi.

2013.12.05

Türkiye’de Genç Girişimcilik Konferansı

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu’nun 28 Kasım 2013 tarihinde düzenlediği “Türkiye’de Genç Girişimcilik” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Başkan Ali Yücelen, Türk Genç Girişimcisinin hedeflerini ve vizyonunu paylaştıktan sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.

2013.11.28

TÜGİAD Macaristan Ticari Heyeti

TÜGİAD, Girişimcilik Haftası kapsamında 21-23 Kasım 213 tarihleri arasında Macaristan'a ticari bir heyet düzenledi. AB ile Macaristan hükümetinin ortak kurduğu Girişimcilik Danışma Kurulu üyesi olan TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Macaristan Dışişleri Bakanı Janos Martony tarafından açılışı yapılan zirvede konuşma yaparken, TÜGİAD üyeleri de iki ülke arasındaki ticari ilişkileri geliştirecek ikili görüşmelere katıldı. Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçisi Şakir Fakılı ile Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Janos Hovari'nin de gala yemeğine katıldığı zirve sırasında TÜGİAD ile FIVOSZ arasında kapsamlı bir işbirliği protokolü imzalandı. Bu işbirliği protokolü uyarınca Türk ve Macar girişimciler arasındaki iş birliği fırsatları arttırılarak iki ülke arasındaki girişimcilik, ticaret ve yatırım potansiyelinin arttırılması hedeflenmektedir.

2013.11.25

Dördüncü Boğaziçi Zirvesi

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Sürdürülebilir Küresel Rekabette Ortadoğu ve Kuzey Afrika başlığıyla 20-22 Kasım 213 tarihleri arasında 4. Boğaziçi Zirvesi düzenlendi. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül'ün açılış konuşmasıyla başlayan organizasyonda ‘’Küresel Ekonomi Ve Bölgesel İşbirliğinde MENA’nın Rolü’’ temalı oturumda TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ve Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Kahraman konuşmacı olarak katıldı. Başkan Ali Yücelen, Küresel Liderlikte Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın jeostratejik rolünün yanı sıra TÜGİAD’ın Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya yönelik çalışmalarına ilişkin bilgilendirme yaptı.

2013.11.21

İtalyan Heyeti ile Toplantı

İtalyan Genç Girişimciler Derneği CONFAPI Delegasyonu 21 Kasım 2013 tarihinde Derneğimiz Genel Merkezini ziyaret etti. CONFAPI Ulusal Başkanı Oriano Lanfranconi başkanlığındaki heyet, TÜGİAD Delegasyonu ile görüştü. TÜGİAD faaliyetleri hakkında bilgi verildikten sonra potansiyel iş imkanları hakkında karşılıklı fikir alışverişi yapıldı. Görüşmelere Derneğimizi temsilen UİK Başkanı Rupen Mıhçıyan, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Feyza Meral, TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Cem Yüksel ve TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Üyesi Arcan Yüksel katıldılar.

2013.11.21

Global Girişimcilik Haftası Basın Toplantısı

Global Girişimcilik Haftası (GGH) açılış basın toplantısı 14 Kasım 2013 tarihinde İstanbul Swissotel’de yapıldı. Endeavor Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özyeğin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda TÜGİAD’ı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yasubuğa temsil ederek TÜGİAD’ın girişimciliğe verdiği önemi, TÜGİAD tarafından hazırlanan Girişimcilik Kanun Yasa Tasarısı ve GGH kapsamında düzenlediğimiz faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdi. Söz konusu toplantıda ayrıca TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar ve Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Ozan Safkan da Derneğimizi temsilen yer aldılar.

2013.11.14

Başbakanımız Liderliğinde Finlandiya, İsveç, Polonya Ziyaretleri

T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 05-09 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenlenen Finlandiya-İsveç-Polonya resmi ziyaretlerine TÜGİAD delegasyonu da katıldı. Türk iş dünyasını temsilen Başkan Ali Yücelen liderliğinde heyet ziyaretine katılan 25 kişilik TÜGİAD delegasyonu ikili ticari görüşmeler yapmanın yanı sıra Derneğimizi de temsil etti. Söz konusu seyahati değerlendiren Başkan Ali Yücelen yapılan ikili görüşmelerin ve temasların adı geçen ülkelerle Türkiye arasındaki ticari ilişkilere olumlu yansıyacağını ifade etti.

2013.11.09

Başkan Ali Yücelen CNBC-E'de

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 07 Kasım 2013 tarihinde CNBC-E kanalında Burçak Önder’in sunduğu Piyasa Ekranı programına İsveç’ten telefon ile bağlanarak Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde TÜGİAD delegasyonunun da katıldığı 5-9 Kasım tarihleri arasında organize edilen Finlandiya-İsveç-Polonya resmi ziyaretlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu ve sözkonusu ülkelerdeki işadamları ile yapılan temaslar ve potansiyel yatırım imkanlarının önemine değindi.

2013.11.07

Başkan Ali Yücelen Bloomberg HT Ana Haber'de

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 06 Kasım 2013 tarihinde Bloomberg HT kanalında Ali Çağatay'ın sunduğu Ana Haber Bültenine telefon ile bağlanarak Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde TÜGİAD delegasyonunun da katıldığı 5-9 Kasım tarihleri arasında organize edilen Finlandiya-İsveç-Polonya resmi ziyaretlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu ve sözkonusu ülkelerdeki işadamları ile yapılan temaslar ve potansiyel yatırım imkanlarının önemine değindi.

2013.11.06

TÜGİAD Cumhuriyet Resepsiyonu

Cumhuriyetimizin 90. Yılını kutlamak amacıyla 1 Kasım 2013 tarihinde üyelerimizin ve değerli eşlerinin yoğun katılımı ile TÜGİAD Cumhuriyet Resepsiyonu gerçekleştirildi. Söz konusu resepsiyon Bursa Şubesi Başkanı Baran Çelik ve Ege Şubesi Başkanı Musa Turan’ın konuşmalarının ardından Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen’in açılış konuşması ile devam etti. Başkan Ali Yücelen Cumhuriyetimizin 90. Yılında Türkiye Cumhuriyetini kuran Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ülkemiz için bugüne kadar yatırım ve yenilikler yapmış herkese teşekkür etti. Başkan Ali Yücelen’in konuşmasını ardından yeni üyelerimize rozet ve sertifikaları takdim edildi.

2013.11.04

Başkan Ali Yücelen’e Yılın STK Lideri Ödülü

Çağdaş Demokratlar Birliği tarafından 26 Ekim 2013 tarihinde “Yılın En’leri” ödül töreni Ankara’da düzenlendi. Söz konusu ödül töreninde yapılan kamuoyu araştırması neticesinde 11 dalda yapılan Yılın En’leri ödülleri dağıtıldı. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen de 2013 Yılının Sivil Toplum Lideri ödülüne layık görüldü. Bunun yanı sıra TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen Jüri Özel Ödüllerinin tamamını sahiplerine takdim etti.

2013.10.30

TÜGİAD G20 İcra Kurulu Toplantısında

25-27 Ekim 2013 tarihlerinde Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde G20 Genç Girişimciler İttifakı İcra Kurulu toplantısı düzenlendi. Söz konusu toplantıda 2014 yılında Avustralya’da düzenlenecek G20 Genç Girişimciler Zirvesi’nde açıklanmak üzere bir bildiri çalışması yapıldı. Bununla birlikte, TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, G20 Genç Girişimciler İttifakı Riyad İcra Kurulu Toplantısında Türkiye’nin genç ve yükselen girişimcilerinin 21. yüzyıl hedeflerini anlattı. Türkiye’deki sektör liderlerinden oluşan TÜGİAD’ın, genç girişimciler aracılığıyla ekonomik yeniliklere destek vermek ve iş hacmi yaratmak amacıyla katıldığı toplantıya Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in yansıra Uluslar arası İlişkiler Komisyonu üyesi Rahmi Çuhacı ve TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar katıldılar.

2013.10.28

Başkan Ali Yücelen A Haber’de

Başkan Ali Yücelen 08 Ekim 2013 tarihinde A Haber kanalında Şafak Tükle’nin Z Raporu programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yapmış olduğu ziyaret ve reel sektörün işleyişine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

2013.10.09

Başkan Ali Yücelen NTV’de

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 07 Ekim 2013 tarihinde NTV kanalında Gökay Otyam’ın Ekonomi Notları programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, Ekonomi Notları’nda Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yapmış olduğu ziyaret ve reel sektörün işleyişine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

2013.10.07

Başbakan TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen'i kabul etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2 Ekim 2013 tarihinde TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen liderliğinde TÜGİAD heyetini Başbakanlığa davet ederek demokratikleşme paketi, ekonomi, girişimcilik gibi konularda görüşlerini aldı. TÜGİAD Başkanı olarak genç işadamlarının ve gençlerin görüşlerini Sayın Başbakan'a ileten Yücelen, yaklaşık bir saat süren görüşmede özellikle girişimcilik yasa tasarısının yanı sıra Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Güneydoğu Anadolu bölgesinde de girişimcilikle ilgili gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı. Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan demokratikleşme paketini çok değerli bir başlangıç olarak değerlendirdiklerini belirten Yücelen, Türkiye'nin önemli bir mesafe kat edeceğini; bunun için de önemli bir adımın atıldığını söyledi. Başbakan'ın ekonomi ve girişimcilik konusundaki çalışmaları sorması üzerine öncelikle bir süre önce TÜGİAD tarafından hazırlanarak tüm siyasal partilerle paylaşılan Girişimcilik Yasa Tasarısını anlatan Yücelen, Sayın Başbakan'ın girişimcilikle ilgili tüm çalışmalara hükümet olarak destek sözü verdiğini belirtti. Diyarbakır'da gerçekleştirdikleri bölgesel girişimcilik projesinin başta demokratikleşme paketi olmak üzere Türkiye'ye ve bölge insanına önemli katkılar sağlayacağını belirten Yücelen, TÜGİAD olarak Türkiye için çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Söz konusu görüşmede Başkan Ali Yücelen'in yanısıra Yönetim Kurulu Üyeleri Tuba Çalkılıç ve Mesut Alkan da yer aldılar.

2013.10.02

Başkan Ali Yücelen TRT Türk’te

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 30 Eylül 2013 tarihinde TRT Türk kanalında Gülçin Üstün Can’ın “Ekonomi Dünyası” programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu Demokratikleşme Paketi hakkında yorumlarını paylaştı.

2013.10.02

TÜGİAD Ege Şubesi Çalışma Yemeği

TÜGİAD Ege Şubesi 30 Eylül 2013 tarihinde İzmir Hilton Oteli’nde yapılan çalışma yemeğine evsahipliği yaptı. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın, Bursa Şubesi Başkanı Baran Çelik, Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner ve Ege Şubesi Başkanı Musa Turan başta olmak üzere TÜGİAD İstanbul, Ankara, Bursa, Çukurova ve Ege Şubesi üyelerinin katılımıyla gerçekleşen yemekte AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkanı, TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜGİAD 7. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hamdi Akın onur konuğu olarak yer aldı. Hoşgeldiniz konuşmasını yapan Ege Şubesi Başkanı Musa Turan, tanıtım filmi eşliğinde Ege Şubesinin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in açılış konuşmasının ardından yeni üyelerimize rozetleri takılarak üyelik sertifikaları takdim edildi. Onur konuğumuz Sayın Hamdi Akın’ın konuşmalarından sonra TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Üyesi Prof.Dr. Kerem Alkin ekonomik değerlendirmelerde bulundu.

2013.10.01

TÜGİAD Ege Şubesi Ofis Açılışı

TÜGİAD Ege Şubesi yeni ofis binası açılış töreni ve kokteyli 30 Eylül 2013 tarihinde TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın, Bursa Şubesi Başkanı Baran Çelik, Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner ,Ege Şubesi Başkanı Musa Turan ve TÜGİAD üyelerinin katılımı ile görkemli bir kutlama ile açıldı. Açılışta ayrıca İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Akın Kazançoğlu ve İzmir Üniversiteleri Platformu Genel Koordinatörü Cengiz Üzün konuk olarak yer aldılar.

2013.10.01

TÜGİAD Genel Koordinasyon Toplantısı

TÜGİAD’ın 2013-2014 projeksiyonu, projeleri ve Merkez – Şubeler arası etkin koordinasyonun sağlanması amacıyla, İstanbul Merkez Yönetim Kurulu, Ankara, Bursa, Çukurova ve Ege Şubeleri Yönetim Kurullari basta olmak uzere tum TUGIAD Uyelerinin katılımlarıyla yapılan Genel Koordinasyon Toplantısı 30 Eylül 2013 tarihinde TÜGİAD Ege Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşti. AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkanı, TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜGİAD 7. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hamdi Akın’ın onur konuğu olarak katıldığı toplantıda 14.Dönem TÜGİAD Faaliyetleri hakkında yapılan sunumu takiben TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in açılış konuşması yer aldı. Ardından Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın, Bursa Şubesi Başkanı Baran Çelik, Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner ve Ege Şubesi Başkanı Musa Turan, Şubelerin faaliyetleri ve 2013-2014 plan ve projeleri hakkında katılımcılara bilgi verdiler. Görüş ve Öneriler Bölümünde ise TÜGİAD Üyeleri görüş ve önerilerini katılımcılarla paylaştılar.

2013.10.01

TÜGİAD Diyarbakır Ziyareti

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ve 60 TÜGİAD üyesi işadamı 23 Eylül 2013 tarihinde TÜGİAD-GÜNGİAD işbirliği ile hayata geçecek olan üç ayaklı projenin lansmanı için Diyarbakır'a bir heyet ziyareti düzenlendi. Güneydoğu Genç İşadamları Derneği Başkanı Hakan Akbal ve GÜNGİAD üyesi işadamlarının yanısıra Diyarbakır Valisi Sn. Cahit Kıraç, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Osman Baydemir, Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Sn. Ahmet Sayar ve Dicle Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç ile bir araya gelindi. Küresel ekonominin kırılganlaştığı ve Türkiye ekonomisinin farklı açılardan baskıya maruz kaldığı bir dönemde ülke ekonomisinin güçlendirilmesinde her fırsatın değerlendirilmesinin önemine değinen TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen “İş dünyasının klişelerini kıracağız. Bizler vaat etmez, somut aksiyonlar alırız. Bizler, genç işadamları olarak icraata dayalı söylem yolunda ilerledik, ilerlemeye de kararlıyız. Gençlerimizi, fikirlerini hayata geçirmek için kendi şirketlerini kurmaya teşvik etmek ve bunun en doğru şekilde nasıl yapılacağı konusunda yönlendirmek istiyoruz. Farklılıkların en büyük zenginliğimiz olduğu inancıyla hareket etmeye devam ediyor, iş dünyasındaki genç liderler olarak bu anlamda attığımız ve atacağımız adımların gelecek için gençlerimiz için umut verici olduğuna gönülden inanıyoruz” dedi. Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ahmet Sayar'ı da ziyaret eden genç işadamları, projelerini anlatarak verdikleri destek için teşekkür ettiler. Girişimcilik programına destek verecek olan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Dicle Üniversitesi olarak iş dünyası-üniversite işbirliğinin güzel bir örneğine imza atarak insanlara ve Türkiye ekonomisine yararlı olmak istediklerini anlattı.

2013.09.24

TÜGİAD'ın Katkılarıyla İstanbul Finans Zirvesi

T.C Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan’ın açılışını yaptığı İstanbul Finans Zirvesi 2013 bu yıl TÜGİAD’ın katkılarıyla başladı. 18-19 Eylül 2013 tarihlerinde düzenlenen “Sürdürülebilir Büyümenin Finansmanı” temalı İstanbul Finans Zirvesine Derneğimizi temsilen yönetim kurulu üyelerimiz Tuba Çalkılıç ve Feyza Meral katıldı.

2013.09.19

Amerikalı Heyet ile Networking

12 Eylül 2013 tarihinde Amerikan Genç Siyasi Liderler Konseyi ile TÜGİAD Ankara Şubesinde bir tanışma toplantısı düzenlendi. TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar’ın TÜGİAD hakkındaki bilgilendirme sunumunu takiben, Başkan Ali Yücelen tarafından Türkiye ve dünya ekonomisi değerlendirildi. Ardından da söz konusu kuruluş ile Derneğimiz arasındaki potansiyel işbirliği ve iki ülke arasındaki ekonomik, siyasal ve kültürel diyalog değerlendirildi. Söz konusu organizasyona Derneğimizi temsilen Başkan Ali Yücelen, Yönetim Kurulu üyeleri Efe Bezci, Ankara Şube üyeleri İbrahim Cangül ve Uğuray Doğruer, Sicil Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Fırat Aker, Sicil Disiplin Kurulu Genel Sekreteri Can Çavuşoğlu, TÜGİAD Uluslar arası İlişkiler Komisyonu üyesi Rahmi Çuhacı ve Berkay Altunbay, Denetleme Kurulu üyesi Semih Gürkan, TÜGİAD Brüksel Temsilcisi Tolga Gürbüz ile TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar katıldılar.

2013.09.12

Başkan Ali Yücelen CNN Türk’te

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen 05 Eylül 2013 tarihinde CNN Türk kanalında piyasalardaki tedirginliği ve Suriye'ye müdahaleyi değerlendirdi.

2013.09.05

İsveç Heyeti TÜGİAD Ziyareti

TÜGİAD Uluslar arası İlişkiler Komisyonu koordinasyonunda İsveç Kraliyet Akademisi Mühendislik Bilimleri Kuruluşu (IVA) ile 4 Eylül 2013 tarihinde Dernek merkezimizde bir tanışma toplantısı düzenlendi. Derneğimiz hakkında yapılan bilgilendirme sunumunu takiben, söz konusu kuruluş ile Derneğimiz arasındaki potansiyel işbirliği ve iki ülke arasındaki ticaret imkanları görüşüldü. Söz konusu toplantıya TÜGİAD’ı temsilen Uluslar arası İlişkiler Komisyonu Başkanı Rupen Mıhçıyan, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi İldeniz Koç, TÜGİAD Uluslar arası İlişkiler Üyesi Aydın Özer, TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu üyesi Begüm Özdoğularlı ve TÜGİAD Uluslar arası İlişkiler Sorumlusu Ozan Safkan katıldı.

2013.09.04

TÜGİAD'ın Avrupa Birliği Hamlesi

28-29 Ağustos 2013 tarihlerinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de AB Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle'yi ziyaret eden TÜGİAD heyeti, Avrupa Birliği tam üyelik sürecindeki yaklaşımlarını anlattı. Türkiye’nin AB üyelik sürecine yeni bir ivme sağlama ve katılım müzakerelerin yeniden canlanmasını sağlama hedefi doğrultusunda görüş ve önerilerini dile getiren TÜGİAD, AB'nin beklentilerini de not aldı. Füle’nin yanı sıra Türkiye Daimi AB Temsilcisi Büyükelçi Sayın Selim Yenel de makamında ziyaret edilerek TÜGİAD’ın Türkiye’nin AB üyeliği konusundaki çalışmaları aktarıldı. TÜGİAD Heyetinde TÜGİAD Brüksel Temsilcisi Tolga Gürbüz, Ege Şube Başkanı Musa Turan, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Tuba Çalkılıç, Mesut Alkan, Ali Güral, Feyza Meral, Ege Şube Yönetim Kurulu üyesi Sanem Kılıç, TÜGİAD üyesi Rahmi Çuhacı ile TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar yer aldı.

2013.09.02

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Ziyareti

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ve beraberindeki TÜGİAD heyeti 05 Ağustos 2013 tarihinde Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan ile bir araya geldi. Söz konusu toplantıda TÜGİAD Ege Şubesi yeni yönetimi planlanan proje ve faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yaptı. Bununla birlikte mevcut ekonomik gidişat değerlendirildi. Toplantıya TÜGİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Musa Turan, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kürşad Badem, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Yenigün, Sefa Çol, TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga Hikmet Duğles, TÜGİAD Ege Şubesi Saymanı Salih Bilgen Narlı, TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Canpolat, Evren Taşkıran ile TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar katıldılar.

2013.08.05

Başkan Ali Yücelen Sky Türk 360’da

Başkan Ali Yücelen 2 Ağustos 2013 tarihinde SKY Türk 360 kanalında Uyanış Tuğtaş Bayar’ın Ekonomi Masası programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, TÜGİAD’ın başlattığı Güneydoğu Girişimciliği projesinin yanı sıra TÜGİAD Brüksel temasları ve ekonominin genel gidişatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2013.08.02

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Ziyareti

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ve beraberindeki TÜGİAD heyeti 25 Temmuz 2013 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile bir araya gelerek ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi. Özellikle kayıtdışı ekonomi ve serbest bölge ticareti konularının ele alındığı toplantıda, Sivil Toplum Kuruluşu olarak TÜGİAD’ın Türk ekonomisine katkısı hakkında değerlendirilme yapıldı. Toplantıya TÜGİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Musa Turan, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kürşad Badem, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Sefa Çol, Gürol Gür, Feyza Meral, Efe Bezci, TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga Hikmet Duğles, TÜGİAD Ege Şubesi Saymanı Salih Bilgen Narlı, TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Adil Özyiğit, TÜGİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Öztürk, TÜGİAD Üyesi Erman Oymagil ile TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar katıldılar.

2013.07.25

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Ziyareti

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen liderliğindeki TÜGİAD Heyeti, Ağustos ayı sonunda yapacağı AB Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle ziyareti öncesinde AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile 24 Temmuz 2013 tarihinde biraraya geldi. Görüşmede Türkiye-AB ilişkileri ekonomik ve siyasi boyutlarda değerlendirildikten sonra TÜGİAD'ın katkıları konularında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. TÜGİAD Heyetinde, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in yanısıra TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Musa Turan, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kürşad Badem, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Gül Tuba Çalkılıç, Mesut Alkan, Feyza Meral, İldeniz Koç, TÜGİAD Brüksel Temsilcisi Tolga Gürbüz, TÜGİAD Uluslar arası İlişkiler Komisyonu Üyeleri Rahmi Çuhacı ve Emre Kocadağ, TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar ve TÜGİAD Uluslar arası İlişkiler Sorumlusu Ozan Safkan yer aldılar.

2013.07.24

Acil Sağlık Hizmetlerinde Engelsiz Türkiye Projesi

Engelsiz Türkiye Projemiz kapsamında işitme engellilerin acil sağlık hizmeti ihtiyaçlarını giderebilmeleri aşamasında toplumsal entegrasyonun geliştirilmesine katkıda bulunmak ve işitme engellilerin 112 Hızır Acil servisi iletişiminde görüntülü çağrı merkezi aracılığı ile sağlık hizmetlerine erişim imkanlarının iyileştirilmesine, karşılaştıkları iletişim problemlerinin giderilebilmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan “112ID - Acil Sağlık Hizmetlerinde Engelsiz Türkiye Projesi” başlıklı projemiz hibe almaya hak kazanmıştır. Projemizin toplam maliyetinin %90’ı Derneğimize hibe olarak verilecektir. Söz konusu projenin sözleşmesi Yönetim Kurulu Başkan Ali Yücelen ve Genel Sekreter Sinem Sonuvar tarafından imzalanmıştır.

2013.07.23

İstanbul Kalkınma Ajansı Toplantısı

TÜGİAD’ın üyesi olduğu İstanbul Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu dokuzuncu ve seçimli genel kurul toplantısı 27 Haziran 2013 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan toplantı İstanbul Valisi Sayın Hüseyin Avni Mutlu’nun açılış konuşması ile başladı. Geçici katip üyesi olarak TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar’ın yer aldığı seçimli toplantıda İstanbul Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri seçildi.

2013.06.27

Yeni Teşvik Paketi Değerlendirme Paneli

20 Haziran 2013 tarihinde Diyarbakır’da gerçekleştirilen Yeni Teşvik Paketi Değerlendirme Paneli Tarım, Orman ve Hayvancılık Bakanı Sn Mehdi Eker ve Ekonomi Bakanı Sn. Zafer Çağlayan’ın açılış konuşmaları ile başladı. Sayın Bakanlar tarafından çözüm süreci ve yeni teşvik paketi ile birlikte bölgeye gelen yatırımlar değerlendirildi. Ardından düzenlenen panelde konuşmacı olarak Başkan Ali Yücelen yer aldı. Başkan Yücelen, siyasetçiler tarafından yürütülen barış sürecine en önemli katkının işadamları tarafından sağlanacağını belirtti. Bununla birlikte, girişimcilik ve inovasyonun önemini vurgulan Yücelen TÜGİAD tarafından hazırlanan girişimcilik destek yasa tasarısının desteklenmesi için Ekonomi Bakanı Sn Zafer Çağlayan’dan destek istedi.

2013.06.21

Başkan Ali Yücelen CNN TÜRK’te

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 19 Haziran 2013 tarihinde CNN TÜRK kanalında Cüneyt Özdemir’in “5N1K” programına canlı yayın konuğu olarak katıldı. Ali Yücelen, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı etrafında gelişen protestolara ilişkin görüşlerini kamuoyuyla paylaştı.

2013.06.20

Başkan Ali Yücelen TV 24 Kanalında

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 19 Haziran 2013 tarihinde Kanal 24'te Kerem Alkın'ın Strateji 24 programına canlı yayında telefon ile bağlanarak Taksim Meydanı ve Gezi Parkı etrafında gelişen protestolara ilişkin görüşlerini kamuoyuyla paylaştı.

2013.06.20

G20 Genç Girişimciler İttifakı Moskova Zirvesi

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Ali Yücelen ve beraberindeki heyet, Rusya'nin Moskova şehrinde düzenlenen G20 Genç Girişimciler Zirvesi’ne 15-17 Haziran 2013 tarihleri arasında katıldı. Yücelen başkanlığındaki heyette yer alan TÜGİAD Başkan Yardımcısı Mehmet Yasubuğa, Danışmanlar Kurulu Başkanı Ozden Pelister, Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Yenigün, Göktuğ Duyar, Mesut Alkan, Zafer Toksöz, Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Rupen Mıhçıyan, TÜGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu Üyesi Aydin Ozer, TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkanı Cem Yuksel, Girişimcilik Komisyonu üyesi Arcan Yüksel ve TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar; G20 Liderler Zirvesi öncesi düzenlenen bu önemli organizasyonda, dünyanın dört bir tarafından gelen yüzlerce girişimciyle buluştu. TÜGİAD’ın İcra Kurulu Üyesi ve Stratejik Planlama Komitesi Başkanı olduğu G20 Genç Girişimciler İttifakı (G20 YEA) tarafından düzenlenen G20 Genç Girişimciler Zirvesi’nin ardından Eylül ayında St.Petersburg'da gerçekleşecek olan G20 Liderler Zirvesi’ne iletilmek üzere bir bildirge hazırlandı. Moskova'daki zirveye katılan 400'den fazla girişimci, Türkiye'de yaşananlara demokrasinin gereği olarak bakıyor ve Türkiye ile ilgili planlamalarını değiştirme gereği bulmuyorlar. Zirve için kalabalık bir heyet ile Moskova'da bulunan TÜGİAD adına bir açıklama yapan TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen şunları söyledi: Hemen herkes Türkiye'de neler olduğunu merak ediyor. Ne yazık ki dışarıdan bakınca kıyamet kopuyor gibi. Ancak demokratik taleplerin ifade edildiğini anlatınca son derece doğal karşıladılar. Muhteşem bir Türkiye sunumu yaptık ve 2015 yılında gerçekleştirilecek zirvenin G20 Zirvesi ile eşzamanlı Türkiye'de gerçekleştirilmesi karara bağlandı. Çok güzel şeyler oluyor. Dünyanın genç girişimcilerini İstanbul'da ağırlayacağız. Herkes şimdiden heyecanlı. Türkiye adına TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen’in imzaladığı bildirgede özetle şu görüşlere yer verildi: “G20 Genç Girişimciler Topluluğu olarak burada toplanmamızın amacı dünyanın etkilendiği trajik sorunlarında olan olan gençlerin işsizlik problemlerine dikkat çekmektir. Dünya çapında 75 milyon genç işsiz bulunmaktadır ve bu rakamlar her yıl tırmanarak artmaktadır. Bu sorun ekonomik büyüme, gelişimdeki sosyal tutarlılık ve toplum dengesinde oluşacak problemlere işaret etmektedir. Geleceğimizin bağlı olduğu yeni jenerasyonun umut ve rüyalarını desteklemek oldukça önemlidir. Bunu gerçekleştirebilmek için öncelikle genç girişimcilerin desteklenmesi ve gelişimi gerekmektedir. G20 Liderler Zirvesi’nde çıkacak olan resmi bildirgede genç girişimciliğin öneminin tanınması gerekmektedir.” G20 Genç Girişimciler İttifakı, dünya çapındaki B20 ve G20 liderlerini genç girişimciliği teşvik etmek amacıyla bir araya getirmek, deneyimlerin küresel paylaşımını sağlamak, pozitif bir yön değişimi yaratmak, genç girişimciler için global bir iletişim ağı oluşturmak ve en önemlisi dünya çapında girişimcilik açısından iş birliği oluşturacak bir dayanışma ortamı yaratmak hedefleri ile kuruldu. G20 ülkelerinde TÜGİAD gibi önde gelen ve girişimcilik alanında faaliyet gösteren organizasyonların katılacağı zirve genc girişimciliğin geliştirilmesi için var olan stratejileri geliştirme ve yenileme amaçlarını taşıyor.

2013.06.19

TÜGİAD Ege Şubesi I.Olağan Genel Kurulu

TÜGİAD, Ankara, Bursa ve Çukurova Şubelerinin ardından “bölgeye odaklı” modelle Ege Bölgesini kapsayacak olan TÜGİAD Ege Şubesi’nin 1’inci Olağan Genel Kurulu’nu 7 Haziran 2013 tarihinde İzmir’de gerçekleştirdi. Genel Kurulun Divan heyetine Başkanlık etmek üzere Onursal Üyemiz Altan Palabıyıkoğlu, katip üyeliklere TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister ve TÜGİAD Onursal Üyesi Tayfun Yumak seçildiler. TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Musa Turan, TÜGİAD Ege Şubesi Koordinatörü Nesrin Serin, TÜGİAD Çukurova Başkan Yardımcısı Rasim Narin,TÜGİAD Bursa Başkan Yardımcısı Anıl Şohoğlu, TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın ve TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen tarafından yapılan açılış konuşmalarından sonra oylamaya geçildi. Ege Şubesi I.Olağan Genel Kurul’da, 1'inci Dönemde Yönetim Kurulu Başkanlığını Musa Turan liderliğindeki aday listesi oylamaya katılan tüm üyelerin oylarını alarak seçildi. Yönetim ve Denetleme Kurulu listeleri ise şöyle oluştu: Yönetim Kurulu : Musa Turan, Senem Kılıç, Tolga Hikmet Duğles, Şükrü Cem Akçay, Bilgen Salih Narlı, Seda Zabıtçı, Evren Taşkıran, Arda Işık, Adil Özyiğit, Emre Aksoy, Erdem Demir, Aslı Sakıpağa Erden, Fatih Kanmaz, Hüseyin Düzyol, Nevzat Yalçın, Hüseyin Canpolat, Aysan Hasanali Denetim Kurulu : Nihat Baç, Birkan Karayılanoğlu, Volkan Kebir, M. Soner Babüroğlu, Emre Tüjümet, Onur Çetin

2013.06.10

Yabancı Temsilcilik Temasları

TÜGİAD Parlamento İlişkiler Komisyonu (PİK) Başkanı Ercan Kahraman ve TÜGİAD üyelerinin de katılımıyla gerçekleştirilen yabancı temsilcilik ziyaretleri devam ediyor. 06 Haziran 2013 tarihinde Azerbaycan, Danimarka, Gürcistan ve Lüksemburg Büyükelçiliklerine yapılan ziyaretlerle söz konusu ülkelerin Büyükelçilerine Derneğimizin faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapılarak ülkelerarası ticari ilişkiler değerlendirildi. Bununla birlikte mevcut ticaretin arttırılması ve potansiyel iş imkanları için karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

2013.06.10

TÜGİAD Çankaya Köşkü’nde

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri 4 Haziran 2013 tarihinde Çankaya Köşk’ünde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya geldi. Ziyaret kapsamında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edilen TÜGİAD Heyeti, derneğin faaliyetleri, yeni dönem prokeleri ve gündemde ne çıkan konular hakkında görüşlerini aktardı. “Türkiye ünvanı ile onurlandırılmış bir dernek olarak Türkiye gündeminin merkezine oturan Taksim'deki Gezi Parkı protestolarına ilişkin değerlendirme yapılmıştır. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ve TÜGİAD Heyeti, Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile Türkiye'nin ve Türk halkının yararları doğrultusunda değerlendirmelerde bulundu. Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, olaylarla ilgili değerlendirmelerini paylaştı ve Türkiye'nin genç işadamlarının görüş ve önerilerini dinledi. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ziyaret sırasında, Her görüşün, inancın ve kimliğin temsil edildiği bir kuruluş olarak TÜGİAD, ülkemizde teşekkür kültürünün gelişmesine çok önem vermektedir. Bugün de yaşanan olaylarda Sayın Cumhurbaşkanımıza, hakkaniyeti, sabrı ve karşılıklı hoşgörüyü tavsiye ettikleri ve bu konuda bütün toplumu kucaklamak adına adım attıkları için Türk genç işadamlarını temsilen teşekkür etmek için bir ziyaret gerçekleştirdik. dedi. Türkiye ekonomisinin önemli bir gelişme trendinde olduğunun belirten Yücelen yaşananları bir kriz ve felaket olarak değil bir fırsat olarak görmek gerektiğinin altını çizdi.. Sürecin iyi okunması gerektiğini, yaşananlardan herkesin alması gereken mesajlar olduğuna dikkat çeken Yücelen görüşmeyi değerlendirirken şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, yaşanan olayları değerlendirerek gerilimi düşürmeye dönük adımları atmıştır; kendisine bu nedenle minnettarlığımızı ilettik. Bu ülke hepimizin. Nitekim kendileriyle yaptığımız görüşmede, bu kadar büyük bir kitlenin tepkisinin sadece bir kişiye ya da partiye olmadığını; kesimlerin bu hareketin vücut dilini iyi okuması gerektiğini belirttik. Türkiye gelişiyor ve değişiyor. Yaşananlar bunun sonucudur ve değişime ayak uydurabildiğimiz sürece Türkiye daha iyiye doğru daha da hızla yol alacaktır.” TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen liderliğindeki heyette Ankara Şube Başkanı Barış Aydın, Bursa Şube Başkanı Baran Çelik, Başkan Yardımcıları Kürşad Badem, Mehmet Yasubuğa, Türker Naslı ve Nurettin Varol ile yönetim kurulu üyeleri Sefa Çol, Ebru Hatiper, Nesrin Serin, Tuba Çalkılıç, Ercan Kahraman, Ali Güral, Rupen Mıhçıyan, Gürol Gür, Efe Bezci, Mesut Alkan, Sicil Disiplin Kurulu Başkanı Muzaffer Hatiper ile Genel Sekreter Sinem Sonuvar yer aldı.

2013.06.05

TÜGİAD Bursa Şubesi Yemeği

TÜGİAD Bursa Şubesi tarafından 4 Haziran 2013 Salı günü Sheraton Bursa Hotel'de yemekli toplantı organizasyonu gerçekleştirildi.Sözkonusu toplantıya TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, TÜGİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Murat Coşkunkan ve üyelerimizin yanısıra konuşmacı konuk olarak davet edilen Sosyal Güvenlik Uzmanları Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Prof. Dr. Şükrü Kızılot ve TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç katıldılar. Toplantıda, TÜGİAD Bursa Şubesi – Uludağ Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen “Girişimcilik Projesi” kapsamında UNİBİS isimli projeyle birinci olan öğrencilere ödülleri verildi. Konuşmacı konuklarımızın ekonomi, yeni ticari kanunlar, vergi ve çalışma güvenliği konulu sunumlarını müteakip akşam yemeğine geçildi.

2013.06.04

Başkan Ali Yücelen TV 24 Kanalında

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 29.05.2013 tarihinde TV 24 kanalında Prof. Dr. Kerem Alkin'in Strateji 24 programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, Strateji 24 programında 2013 Türkiye Ekonomisinin genel değerlendirmesi ve reel sektörün işleyişine yönelik görüşlerini paylaştı.

2013.05.29

TÜGİAD – İstanbul Genç Girişimciler Derneği Toplantısı

29 Mayıs 2013 tarihinde İSGİD Başkanı İnanç Kabadayı ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerinden oluşan grup TÜGİAD’ı ziyaret etti. TÜGİAD Delegasyonunda Başkan Ali Yücelen ile birlikte Genel Sekreter Sinem Sonuvar ve İnovasyon Platformu Başkanı Ömer Kocakuşak yer aldı. Söz konusu toplantıda iki dernek arasında oluşturulabilecek potansiyel işbirliği olanakları değerlendirildi.

2013.05.29

Genç Liderlik ve Girişimcilik Sertifika Programı

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Üniversitelerde sürdüğü girişimcilik eğitimlerinden sonra bir ilke imza atarak lise öğrencilerine girişimcilik dersleri verilmesini sağladı. TÜGİAD- Sarıyer Doğa Koleji işbirliği ile “Genç Liderlik ve Girişimcilik” Sertifika programı adı altında gerçekleştirilen eğitimlerde, Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, İş planı kavramı ve öğeleri (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan ve finansal okuma) ve İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar başlıkları adı altında Türkiye'nin geleceği olan gençlere eğitim verildi. Türkiye Ekonomisi'nin geleceğinin genç işadamları ve girişimcilere bağlı olduğunu her fırsatta dile getiren TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, eğitimin önemine dikkat çekerek lise yıllarındaki girişimcilik ruhunun canlı tutulmasının, genç girişimcilik ve genç liderlik gibi önemli kavramların farkındalığının yaratılması ve doğru yönetilmesinin Türkiye'ye önemli katkıları olacağını belirtti. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen'in de ders verdiği sertifika programında; TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar, TÜGİAD İnovasyon Platformu Başkanı Ömer Kocakuşak, TÜGİAD Ege Şubesi üyesi Sanem Kılıç ve TÜGİAD Yönetim Kurulu üyesi Göktuğ Duyar da şahsen eğitim verdiler.

2013.05.29

TÜGİAD Geleneksel Salı Akşam Yemeği

TÜGİAD Geleneksel Salı Akşam Yemeği 28 Mayıs 2013 tarihinde Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleşti. Akşam yemeğimiz, Genel Sekreter Sinem Sonuvar’ın Hoşgeldiniz konuşmasıyla başladı. Ardından Ege Şube Temsilcimiz Musa Turan, Ege Şubesi Koordinatörü Nesrin Serin ve TÜGİAD Ekonomi Danışmanları Prof. Dr. Kerem Alkin ve Dr. Can Fuat Gürlesel ve Ankara Şube Başkanı Barış Aydın’ın konuşmalarıyla devam etti. Akşam Yemeğimizin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen Derneğimiz faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı. Başkan Ali Yücelen üyelere hitap ettikten sonra aramıza yeni katılan üyelerimize üyelik plaketleri ve rozetleri takdim edildi. Rozet töreninin ardından sahne alan Gülay Eralp’ın şarkılarıyla organizasyon tamamlandı.

2013.05.28

TÜGİAD - Genç Müsiad Toplantısı

28 Mayıs 2013 tarihinde Genç MÜSİAD Başkanı Faruk Akbal ve beraberindeki Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan grup TÜGİAD Yönetim Kurulunu ziyaret etti. TÜGİAD Delegasyonunda Başkan Ali Yücelen ile birlikte Yönetim Kurulu üyeleri Tuba Çalkılıç, Ali Güral, Ebru İldam Hatiper , Genel Sekreter Sinem Sonuvar ve Uluslar arası İlişkiler Sorumlusu Ozan Safkan yer aldı. Söz konusu toplantıda Türkiye ekonomisi genel değerlendirmesi yapılıp, TÜGİAD-Genç MÜSİAD işbirliğiyle gerçekleştirilebilecek projeler görüşüldü.

2013.05.28

Başkan Ali Yücelen’in ABD Ziyareti

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 15-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenen ABD resmi ziyaret kapsamında iş dünyasını temsilen heyette yer aldı. Söz konusu seyahati değerlendiren Başkan Ali Yücelen, ABD ile ticarette yeni bir dönemin başlayacağını ifade etti. Türkiye- ABD siyasi ve ticari ilişkilerini incelendiğinde şimdiye kadar düzenlenmiş en kapsamlı ziyaret olduğunu ifade eden Başkan Yücelen “Hükümetimizin Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTYO) anlaşmasına istinaden aldığı aksiyonları destekliyoruz. TTYO’ya dahil olmamız sadece ticaret hacmimizin artması açısından değil, Türkiye’nin cazibe merkezi olmaya devam etmesi açısından büyük önem taşıyor” dedi.

2013.05.27

Başkan Ali Yücelen CNN Türk’te

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen, T.C Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ABD’ye düzenlenen resmi ziyaret kapsamında iş dünyasını temsilen katıldığı heyet ziyaretinde Washington DC’den CNN Türk kanalına telefon ile bağlanarak ABD-AB Serbest Ticaret Anlaşması ile Atlantik İttifakına ilişkin görüşlerini paylaştı. Bununla birlikte, Türkiye-Amerika ekonomik ilişkilerine ilişkin olarak da değerlendirmelerde bulundu.

2013.05.16

Başkan Ali Yücelen TRT Türk’te

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen, T.C Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ABD’ye düzenlenen resmi ziyaret kapsamında iş dünyasını temsilen katıldığı heyet ziyaretinde Washington DC’den TRT Türk kanalına telefon ile bağlanarak ABD-AB Serbest Ticaret Anlaşması ile Atlantik İttifakına ilişkin görüşlerini paylaştı.

2013.05.16

TÜGİAD Ankara Bahar Buluşması

TÜGİAD Ankara Şubesi tarafından 11 Mayıs 2013 tarihinde düzenlenen Bahar Buluşması'na katılan Başkan Ali Yücelen, burada gazetecilerin ekonomi gündemine ilişkin sorularını cevapladı. Ankara Şube Başkanı Barış Aydın'ın hoş geldiniz konuşmasının ardından TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Türkiye ekonomisi büyüyor, yeni istihdam alanları yaratıyor ama yetmiyor. Çok daha hızlı büyümemiz gerekiyor ki bu gençlere iş bulalım. Bu gençler bizim potansiyelimiz, gençlere üretim sahaları açarsak çevresindekilere de iş alanı yaratabilirler diye konuştu. Söz konusu etkinlikte yeni üyelerimizin rozetleri takılarak üyelik sertifikaları takdim edildi.

2013.05.11

Başkan Yücelen CNBC-e'de

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 10 Mayıs 2013 tarihinde CNBC-E kanalında Burçak Önder’in sunduğu “Piyasa Ekranı” programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, ticari kredi faiz oranları ve söz konusu oranların KOBİ’lere etkisinin yanısıra reel sektörün işleyişine yönelik de görüşlerini izleyicilerle paylaştı.

2013.05.10

Portekiz Ticari Heyeti

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün liderliğinde 05-08 Mayıs 2013 tarihleri arasında Portekiz’e özel sektör heyeti ziyareti düzenlendi. Söz konusu ziyarette Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül'e, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik ve 200’ü aşkın işadamı ve işkadını Türk iş dünyasını temsilen eşlik etti. TÜGİAD’ı temsilen ziyarete Ali Yücelen (TÜGİAD Başkanı), Kürşad Badem (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saymanı), Ahmet Öztürk ( Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi), Murat Güleç (Ankara Şubesi Üyesi) ve Sinem Sonuvar (TÜGİAD Genel Sekreteri) katıldılar. Türkiye-Portekiz Özel Sektör Heyeti programı çerçevesinde, Sines Lojistik ve Sanayi Bölgesi ve Portekiz’deki büyük endüstriyel bölgelerden olan Portucel-Soporcel ziyaret edildi. Bununla birlikte resmi program kapsamındaki oturumlara ve ikili görüşmelere katılan TÜGİAD Heyeti, TÜGİAD’ın Türkiye ekonomisindeki gücü konusunda bilgi vermenin yanı sıra mevcut Türkiye-Portekiz ticari ilişkilerini geliştirilmesi için fikir teatisinde bulundu. Türkiye-Portekiz Özel Sektör Heyeti programı, heyetin 8 Mayıs 2013 tarihinde ülkemize dönmesiyle son buldu.

2013.05.09

Başkan Ali Yücelen Bloomberg HT Ana Haber'de

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 3 Mayıs 2013 tarihinde Bloomberg HT kanalında Ali Çağatay'ın sunduğu Ana Haber Bülteninin canlı yayın konuğu oldu. Programda Başkan Yücelen, reel sektörün işleyişine yönelik görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

2013.05.03

Başkan Ali Yücelen Bloomberg HT Ana Haber'de

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 25 Nisan 2013 tarihinde Bloomberg HT kanalında Ali Çağatay'ın sunduğu Ana Haber Bültenine telefon ile bağlanarak reel sektörün işleyişine yönelik görüşlerini paylaştı.

2013.04.25

Gazi Üniversitesi Sertifika Programı

TÜGİAD ve Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşbirliği ile Girişimcilik Sertifika Programı tamamlandı. Üç ana modülden oluşan toplam kırk dört saatlik sınıf içi ders çalışmaları ile girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, İş planı kavramı ve öğeleri (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan ve finansal okuma) ve iş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar üzerinde katılımcılara eğitim verildi. Konuk konuşmacı olarak TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen’in yanı sıra Derneğimizi temsilen Danışmanlar Kurulu üyesi Murat Işın, Ege Şubesi üyesi Sanem Kılıç, Çukurova Başkan Yardımcısı Rasim Narin ve YMM Garip Ayaz katıldı.

2013.04.24

Ulusal Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yasubuğa 17 Nisan 2013 tarihinde Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “2.Ulusal Kariyer ve Girişimcilik Zirvesi”ne Derneğimizi temsilen katıldı. Yoğun katılımın olduğu zirvede Başkan Yardımcımız Mehmet Yasubuğa Türkiye’deki girişimciliği değerlendirdikten sonra kendi başarı hikayesini aktardı. Konuşmasını takiben Yasubuğa öğrencilerin girişimcilik ile ilgili sorularını yanıtladı.

2013.04.17

TÜGİAD Basın Bildirileri

TÜGİAD bu dönemde ülke gündemini ve ekonomisini ilgilendiren konularda görüşlerini belirtme hususunda kararlılığını devam ettiriyor. Bu zamana kadar çek yasası, borçlar kanunu, kıdem tazminatı gibi gündemde ses getiren ve iş dünyası direk etkileyen yeni kanunlar ile ilgili olarak TÜGİAD Görüşü kamuoyu ile paylaşıldı. Nisan ayı içersinde ise ABD-AB Serbest Ticaret anlaşması görüşmelerine ilişkin olarak TÜGİAD basın açıklaması yaptı. AB-ABD Serbest Ticaret Anlaşması görüşmelerinin Türkiye'den ayrı yürümesinin Türkiye'ye büyük zarar vereceğini ve Türkiye ABD ile STA görüşmelerinin de eşzamanlı başlaması yönünde yapılan basın açıklaması basında büyük yankı buldu. Bununla birlikte reel sektörün işleyişi ve büyük şirketlerin KOBİ'lere uyguladığı geciken vadesi uzun ödemelere ilişkin olarak yapılan basın açıklaması hem yazılı basında hem de görsel medyada geniş yer buldu. Söz konusu basın bildirisinde hükümetten vadelere müdahale etmesi istendi. Bunun yanı sıra Türkiye Ekonomisindeki olumlu gelişmelerin sürdürülebilir olması için reel sektörün işleyişine dönük acil önlemlerin alınması hususuna da dikkat çekildi. TÜGİAD açıklamasının ardından pek çok STK söz konusu açıklamaya ilişkin desteklerini açıkladı.

2013.04.17

İstanbul Zirvesi

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın başkanlığında 16 Nisan 2013 tarihinde Türkiye-ABD arasında STA görüşmelerinin değerlendirilmesi için İstanbul Zirvesi gerçekleştirildi. Söz konusu zirvede Türkiye'nin gündemde olan AB-ABD STA'sı karşısındaki durumu, Ekonomi Bakanlığı'nın çalışmaları aktarılıp, iş dünyasının önerileri alındı. Toplantıya Türkiye'nin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ve temsilcileri katıldı. TÜGİAD'ı temsilen toplantıya TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ve Genel Sekreter Sinem Sonuvar katıldı. Başkan Ali Yücelen, konuya ilişkin olarak Türk girişimcilerinin ve genç işadamlarının görüşlerini aktardı.

2013.04.16

Başkan Ali Yücelen TGRT Haber'de

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 16.04.2013 tarihinde TGRT Haber kanalında Gamze Koca’nın sunduğu “Gündem Ekonomi” programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, Gündem Ekonomi’de ABD ile serbest ticaret anlaşması ve gümrük birliğine ilişkin görüşlerini paylaştı.

2013.04.16

Bursa Şube Yeni Merkez Açılışı

Türkiye Genç İş Adamları Derneği Bursa Şubesinin yeni hizmet binası 16 Nisan 2013 tarihinde düzenlenen törenle açıldı. Bursa Valisi Sayın Şahabettin Harput, TÜGİAD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yasubuğa, Ankara Şube Başkanı Barış Aydın, TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Murat Coşkunkan ile BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker gibi iş dünyasının önemli isimleri açılışta yer aldı. TÜGİAD Bursa Şubesi üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen etkinlik Bursa Şubesi Başkanı Baran Çelik'in hoş geldiniz konuşmasıyla başladı. Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın ve TUGIAD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yasubuğa'nın konuşmalarının ardından Bursa Valisi Sayın Şahabettin Harput'un teşrifleri ile yeni dernek merkezinin açılışı yapıldı.

2013.04.16

Danimarka Aarhus Akademisi ile Toplantı

TÜGİAD Uluslar arası İlişkiler Komisyonu koordinasyonu ile Danimarka Business Academy Aarhus öğrencilerinden oluşan bir heyet 16 Nisan 2013 tarihinde Derneğimizi ziyaret etti. Yapılan toplantıya UİK Başkanı Rupen Mıhçıyan, Yönetim Kurulu üyesi Göktuğ Duyar, Girişimcilik Komisyonu Başkanı Cem Yüksel, Girişimcilik Komisyonu üyesi Arcan Yüksel ve UİK Sorumlusu Ozan Safkan katıldı. TÜGİAD faaliyetleri konusunda bilgilendirme yapıldıktan sonra öğrencilerin inovasyon ve girişimcilik konularına ilişkin sorularını UİK Başkanı Rupen Mıhçıyan yanıtladı.

2013.04.16

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen NTV'de

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 10.04.2013 tarihinde NTV kanalında Gökay Otyam’ın “Ekonomi Notları” programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, Ekonomi Notları’nda 2013 Türkiye Ekonomisinin Genel Değerlendirmesi ve Beklentilere ilişkin görüşlerini paylaştı.

2013.04.10

Yücelen AB Girişimcilik Programı Danışma Kurulunda

Macaristan Büyükelçisi János Hóvári, Macaristan İstanbul Başkonsolosu Gabor Kiss ve Macaristan Genç Girişimciler Federasyonu Başkanı Patrik Kovács 9 Nisan 2013 tarihinde Derneğimizi ziyaret etti. Söz konusu ziyarette TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Avrupa Birliği ve Macaristan Hükümeti tarafından desteklenen ve AB’nin en kapsamlı girişimcilik programının Danışma Kurulu Üyeliğine seçilmesine istinaden kendisine Danışma Kurulu üyeliği sertifikası takdim edildi. Bunun yanı sıra toplantıda, Türk-Macar girişimcilerine yönelik işbirliği imkanları değerlendirilerek Macaristan’a ticari heyet ziyareti organize edilmesi konusunda karar alındı. Derneğimizi temsilen TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Başkan Yardımcıları Mehmet Yasubuğa ve Nurettin Varol, Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, UİK Başkanı Rupen Mıhçıyan ve UİK Üyesi Aydın Özer, PİK Başkanı Ercan Kahraman ve Genel Sekreter Sinem Sonuvar katıldılar.

2013.04.09

Doğa Koleji Girişimcilik Projeleri

Girişimcilik kültürünü lise çağındaki gençlere aşılamayı amaçlayan Doğa Koleji’nin başlatmış olduğu t-MBA projesi kapsamında 29 Mart 2013 tarihinde öğrenciler girişimcilik projelerinin sunumunu gerçekleştirdi. TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar’ın da aralarında bulunduğu Jüri Değerlendirme Toplantısında öğrencilerin girişimcilik projeleri değerlendirilerek birinci olan öğrenciye ödülü takdim edildi.

2013.03.29

Markalar Zirvesi

Türkiye’nin ve Ankara’nın markalarının, markalaşmış isimlerinin ve 500’ü aşkın seçkin katılımcının bir araya geldiği ANGİAD 3. Markalar Zirvesi “Fark Yaratanlar” konseptiyle 28 Mart 2013 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’ın da katılımıyla gerçekleşen zirvede TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen protokol konuşmacısı olarak yerini aldı. Başkan Yücelen konuşmasında Türkiye’deki girişimciliğe değerlendirmenin yanı sıra Türkiye ekonomisine ilişkin görüşlerini de paylaştı.

2013.03.28

California Üniversitesi’nin TÜGİAD Ziyareti

26 Mart 2013 tarihinde California Üniversitesi- Berkeley Uluslar arası Ticaret lisansüstü programı öğrencilerinden oluşan bir grup TÜGİAD Heyetini Dernek merkezimizde ziyaret etti. AB-Türkiye ilişkileri kapsamında AB üyelik süreci ve ekonomik gelişmelerin ele alındığı toplantı TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar’ın TÜGİAD yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerini kapsayan sunumuyla başladı. Sunumun ardından, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen başta olmak üzere yaklaşık 30 kişiden oluşan heyetin sorularını UİK Başkanı Rupen Mıhçıyan, Genel Sekreter Sinem Sonuvar ve TÜGİAD heyeti tarafından yanıtladıktan sonra program networking kokteyli ile devam etti.

2013.03.26

Yabancı Temsilcilik Temasları

TÜGİAD’ın yabancı temsilcilik ziyaretleri Parlamento İlişkiler Komisyonu (PİK) Başkanı Ercan Kahraman ve TÜGİAD üyelerinin de katılımıyla devam ediyor. 21 Mart 2013 tarihinde Şili, Sudan ve Güney Sudan Büyükelçilikleri; 25 Mart 2013 tarihinde İsveç, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Güney Kore Büyükelçilikleri’ne yapılan ziyaretlerle söz konusu ülkelerin Büyükelçilerine Derneğimizin faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapılarak ülkelerarası ticari ilişkiler değerlendirildi. Bununla birlikte mevcut ticaretin arttırılması için karşılıklı fikir teatisinde bulunuldu.

2013.03.25

Uludağ Girişimcilik Kongresi

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen Uludağ Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu’nun 25 Mart 2013 tarihinde düzenlediği Uludağ Girişimcilik Kongresi’nde “Cumhuriyetin 100.Yılı Hedeflerinde Girişimciliğin Rolü” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Başkan Ali Yücelen, Türk Genç Girişimcisinin hedeflerini ve vizyonunu paylaştıktan sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.

2013.03.25

Büyükelçilik Ziyaretleri

Parlamento İlişkiler Komisyonu (PİK) Başkanı Ercan Kahraman ve TÜGİAD üyelerinin de katıldığı büyükelçilik ziyaretleri kapsamında 11 Mart 2013 tarihinde Cibuti, Mısır, Litvanya ve Norveç Büyükelçilikleri; 14 Mart 2013 tarihinde Etiyopya ve Gana Büyükelçilikleri; 20 Mart 2013 tarihinde Çek Cumhuriyeti, Meksika ve Güney Afrika Büyükelçilikleri ziyaret edilerek Türkiye ve bahsi geçen ülkeler arasındaki ticaret ve yatırım potansiyeli değerlendirildi. Bununla birlikte, Derneğimizin yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleriyle ilgili bilgilendirme yapıldı.

2013.03.20

TÜSİAD Ziyareti

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen önderliğindeki TÜGİAD Heyeti 19 Mart 2013 tarihinde TÜSİAD’ı ziyaret etti. TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz ve Genel Sekreter Zafer Ali Yavan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, TÜGİAD Yönetim Kurulu üyeleri,TÜSİAD’ın yeni Başkanı ve Derneğimiz geçmiş dönem Başkanlarından Muharrem Yılmaz’a yeni görevinde başarılar diledi. TÜGİAD kültürünü bilen birisi olarak TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz ile 14.Dönem Yönetim Kurulu olarak bir araya gelmelerinin anlamını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, TÜSİAD’ın tecrübesi ve yetkinliğiyle TÜGİAD’ın yeni atılımlara dair motivasyonunu biraraya getirmemizin hem yeni yönetimimiz hem de TÜGİAD üyeleri için önemine değindi.

2013.03.19

TÜGİAD - AIESEC İşbirliği

TÜGİAD yönetim kuruluna işbirliği kapsamında sunum yapan AIESEC temsilcileri ile 19 Mart 2013 tarihinde bir araya gelindi. Aktif Vatandaşlık proje kapsamında Uluslararası Genç Girişimcilik Projesi ve Uluslararası Ticaret Köprüleri Programı’nın yapılmasına karar verildi. Projelerin detayları ileriki günlerde açıklanacak. Bununla birlikte TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen AİESEC Türkiye Yüksek Danışmanlar Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

2013.03.19

İnovasyon Platformu Kuruldu

Üyelerimizden Sayın Ömer Kocakuşak’ın Başkanlığını üstlendiği İnovasyon Platformu kurulmuştur. Söz konusu platform, inovasyon stratejileri geliştirmek, iş kurma ve proje üretme konularında rehberlik edecek.

2013.03.18

İsveç Ticari Heyeti

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün liderliğinde 10-13 Mart 2013 tarihleri arasında, İsveç Kralı Carl XVI Gustaf'ın daveti üzerine ülkeye resmi ziyaret düzenlenmiştir. Türkiye’den devlet başkanı düzeyinde yapılan ilk ziyarette Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül'e, Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, AB Bakanı ve Baş müzakereci Sayın Egemen Bağış ve 150’yi aşkın işadamı ve işkadını Türk iş dünyasını temsilen eşlik etti. TÜGİAD’ı temsilen ziyarete Ali Yücelen (TÜGIAD Başkanı), Kürşad Badem (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saymanı), Ahmet Öztürk ( Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi), Murat Güleç (Ankara Şubesi Üyesi) ve Erman Oymagil (Ankara Şubesi Üyesi) katıldılar. Türkiye-İsveç İş Forumu, dünya devi Ericsson firması ziyareti ve resmi program kapsamında yapılan oturumlara katılan TÜGİAD Heyeti, yapılan ticari görüşmeler ve networking kokteylinde Türkiye’deki iş yapma ortamı, TÜGİAD’ın Türkiye ekonomisindeki yeri konularında İsveçli işadamlarıyla fikir alışverişinde bulundu. Bunun yanı sıra İsveç’teki ticaret ve yatırım potansiyelleri üzerine çeşitli temaslarda bulunuldu. Bununla birlikte, İsveç Kralı Carl XVI. Gustaf’ın T.C. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onuruna Kraliyet Sarayında verdiği akşam yemeğine TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen katıldı.

2013.03.13

TÜGİAD Bilgilendirme Toplantısı

9 Mart 2013 tarihinde Dernek merkezimizde gerçekleştirilen TÜGİAD bilgilendirme toplantısında Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcıları Sayın Alaaddin Metin, Sayın Mesut Gürsoy ve Sayın Cenan Aykut konuk edildi. Söz konusu toplantıda TÜGİAD üyelerine ülke kredileri, yurtiçi krediler ve sigortalarına ilişkin bilgilendirme yapıldı. Türk Eximbank yetkililerinin açıklamalarını takiben bilgilendirme toplantısının soru cevap kısmına geçilerek panel başarıyla tamamlandı.

2013.03.09

TÜGİAD Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı

TÜGİAD Olağanüstü Genel Kurulu, 9 Mart 213 tarihinde Dernek merkezimizde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Olağanüstü Genel Kurul toplantısı TÜGİAD Şube Başkanlarımız Sayın Barış Aydın, Baran Çelik ve Armağan Öner’in konuşmalarını takiben TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından Divan Heyetinin oluşturulmasıyla toplantı başladı. Olağanüstü Genel Kurulda Dernek Tüzüğünde değişiklik yapılması öngörülen maddeler tek tek istişare edilip oybirliği ile değişiklikler kabul edildi. Bununla birlikte, TÜGİAD Ege ve Karadeniz Şubelerinin açılış işlemleri için Yönetim Kurulu’na yetki verildi.

2013.03.09

Jüri Değerlendirme Toplantısı

TÜGİAD Bursa Şubesi - Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü işbirliği ile gerçekleştirilen Girişimcilik Konferansları Jüri Değerlendirme Toplantısı ve Sertifika Töreni 06 Mart 2013 tarihinde Bursa’da gerçekleşti. Bursa Şubesi Başkanı Baran Çelik’in hoş geldiniz konuşmasıyla ile başlayan Jüri Değerlendirme Toplantısının açılış konuşmasını yapan Başkan Ali Yücelen Türkiye’deki ve Dünyadaki Girişimcilik barometresi ile ilgili bilgilendirme yaptı. Gruplar, girişimcilik projelerini aktardıktan sonra birinci olan gruba ödülü takdim edildi.

2013.03.06

Türk - Yunan İş Forumu

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras ve beraberindeki 10 Bakan ile gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti vesilesiyle 4 Mart 2013 tarihinde İstanbul’da Türk Yunan İş Forumu düzenlendi. Ekonomik kriz ve işsizlikle mücadele eden Yunanistan'ın özelleştirme projelerinin Türk yatırımcılarla ile paylaşıldığı forumda Türk ve Yunan işadamları ikili ticari görüşmeler de bulundu. Toplantıya T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu , AB Bakanı Egemen Bağış, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve yaklaşık 550 işadamı katıldı. Derneğimizi temsilen söz konusu iş forumuna UİK Başkanı Rupen Mıhçıyan, TÜGİAD üyeleri İsmet Öztanık ve Andonis Filipidis ile Genel Sekreter Sinem Sonuvar katıldı.

2013.03.04

Başkan Ali Yücelen Bloomberg HT Ana Haber'de

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 28.02.2013 tarihinde Bloomberg HT kanalında Ali Çağatay’ın sunduğu Ana Haber Bülteninin canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, Ana Haber Bülteninde Türkiye Ekonomisinin genel değerlendirmesine ilişkin görüşlerini paylaştı.

2013.02.28

Macaristan Büyükelçilik Ziyareti

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen liderliğinde,Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan TÜGİAD Heyeti 22 Şubat 2013 tarihinde Macaristan Büyükelçisi Sayın Janos Hovari’yi makamında ziyaret etti. Türkiye ile Macaristan arasındaki iş olanaklarının değerlendirildiği görüşmede Sayın Büyükelçiye TÜGİAD’ın yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleriyle ilgili bilgilendirme yapıldı.

2013.02.25

Senegal Büyükelçilik Ziyareti

Başkanımız Ali Yücelen ve TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir heyet 22 Şubat 2013 tarihinde Senegal Büyükelçisi Sayın Issakha Mbacke’yi makamında ziyaret etti. Türkiye’nin Afrika ülkeleriyle olan ticarete verdiği önem kapsamında yapılan görüşmede, iki ülke arasındaki halihazırda devam eden ticaret ve potansiyel iş imkanları masaya yatırıldı. Ayrıca,TÜGİAD’ın Türk Ekonomisindeki yeri ve katkısı hakkında bilgi verildi.

2013.02.25

TRT Radyosu Programı

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 14 Şubat 2013 tarihinde TRT Radyosu İş'imiz Dünyamız programının konuğu oldu. Başkan Ali Yücelen, Türkiye ekonomisine dair değerlendirmelerde bulunup TÜGİAD’ın ekonomideki yeriyle ilgili yorumlarını paylaştı.

2013.02.14

Suudi Arabistan Çıkarması

Suudi Arabistan’da Prens Saud Alfaisal himayelerinde 9-11 Şubat 2013 tarihleri arasında Riyad’da düzenlenen Girişimcilik Zirvesine TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen katıldı. TÜGİAD ve The Centennial Fund tarafından sürdürülen çalışmalar ve geniş katılımlı çalıştay neticesinde karşılıklı iyi niyet mektupları imzalamıştır. Riyad’da gerçekleşen ve basının büyük ilgisinin olduğu imza töreninde imza töreninde iki kurum arasında yapılan anlaşmanın amacı Ortadoğu Bölgesi’nde ülkeler arası ticareti arttıran, bölgenin ekonomik sorun ve beklentilerine çözüm üreten ve gündem yaratan bir platformu oluşturmanın yanı sıra Türkiye ve Suudi Arabistan’ın liderliğinde Ortadoğu’da girişimcilik kültürünü yayarak girişimciliği güçlendirmek ve bu şekilde istihdamı arttırıp, genç işsizliği azaltmaktır. Zirvede Başkan Ali Yücelen, TÜGİAD’ın uluslar arası aktiviteleriyle ilgili olarak detaylı bilgi verdi.

2013.02.09

Ekonomik Değerlendirme Toplantısı

2013 Yılı Ekonomik Değerlendirmeler: Riskler ve Fırsatlarkonulu Ekonomik Bilgilendirme toplantısı TÜGİAD Ekonomi Danışmanı Dr. Can Fuat Gürlesel'in sunumlarıyla 6 Şubat 2013 tarihinde Odakule merkez ofisimizde gerçekleştirildi.Dr. Can Guat Gürlesel 2013 yılındaki ekonomik beklentileri değerlendirdikten sonra üyelerimizin sorularını yanıtladı.

2013.02.06

CHP Milletvekili ile Toplantı

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Sayın Faik Tunay ve beraberindeki heyet 06 Şubat 2013 tarihinde TÜGİAD Yönetim Kurulunu Dernek merkezimizde ziyaret etti.Söz konusu toplantıda ülke ekonomisi ele alınarak Türk Genç işadamlarının iş hayatında karşılaştığı bürokratik engeller üzerine değerlendirme yapıldı.

2013.02.06

2012 Yılının STK Lideri Ödülü

Medya, iş ve siyaset dünyasından seçkin davetlilerin katılımıyla 5 Şubat 2013 tarihinde Ankara Dedeman Otel’de Turizm ve Tanıtma Platformunun (TUTAP) düzenlediği ''Beyaz Küre Ödülleri'' sahiplerini buldu.TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, ülkemizin Tanıtım Misyonuna sahip Turizm ve Tanıtma Platformu'nun 2013 yılı 4. Uluslararası Türkiye Tanıtım Ödüllerinde ''2012 Yılının STK Lideri'' ödülünü aldı. Konuşmasına teşekkür ederek başlayan Yücelen, “Genç duruşumuz ve ruhumuzla Türkiye’nin Genç Bakış’ı ve Genç Ses’i olmaya çalışmanın heyecanı ile TÜGİAD olarak sadece Türk iş dünyasının değil ülkemizin tanıtımı da hedeflerimiz arasında.Türkiye unvanı ile onurlandırılan ilk ve tek genç işadamı derneği olan TÜGİAD, önemli bir misyonu taşımaktadır. Bunun sorumluluğu ile çalışmaya, üretmeye, paylaşmaya devam edeceğiz.”

2013.02.05

Ticari Heyet

03-06 Şubat 2013 tarihleri arasında Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki ticari heyet Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Macaristan’a resmi bir ziyarette bulundu.Bu ziyarete Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış ile birlikte Türk iş dünyasını temsilen işadamları eşlik etti. Söz konusu ülkelerdeki Pazar payımızın artırılması ve yeni ihracat imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenen heyete TÜGİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu üyemiz Ali Güral katıldı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldızve Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış ile görüşülerek TÜGİAD’ın yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleri ile ilgili olarak bilgilendirme yapıldı. Bununla birlikte, bahsi geçen ülkelerde düzenlenen İkili ticari görüşmelerde TÜGİAD hem heyette bulunan işadamlarına tanıtıldı hem de yeni iş imkanları değerlendirildi.

2013.02.03

AB Parlamentosu'nda Konferans

30 Ocak-1 Şubat 2013 tarihleri arasında T.C Gençlik ve Spor Bakanlığının organizasyonuyla Belçika'nın Brüksel kentinde Avrupa Birliği Parlementosunda Avrupa-Türk Genç Liderlik Zirvesi düzenlendi.Söz konusu organizasyon Türk siyasetinin önemli bürokratlarının ve Türk iş dünyasının önemli temsilcilerinin yanısıra Belçika, Hollanda, Almanya, Bulgaristan gibi pek çok Avrupa ülkesinden gelen gençleri bir araya getirdi. TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar düzenlenen konferansta iki panelde konuşmacı olarak yer aldı. Sonuvar ilk konuşmasında Avrupa-Türkiye ekonomik ilişkilerini değerlendirdikten sonra genç girişimcilik ve genç işsizlik üzerine fikirlerini paylaştı. Sadece Avrupa'nın değil tüm Dünyanın ekonomik kalkınması ve işsizliğin azaltılmasında girişimciliğin en etkin çözüm olduğunu vurguladı. Sonuvar, konuşmacı olduğu ikinci panelde ise genç liderlik ve sivil toplum örgütleri arasındaki ilişkiyi analiz ederek ve TÜGİAD'ın genç yaklaşımını değerlendirerek gençlerin geleceğin liderleri olduğunu hatırlatarak kendilerine yatırım yapmalarını ve şimdiden yetiştirmelerinin önemini vurguladı.

2013.01.30

Değerlendirme Toplantısı

TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, Yönetim Kurulu Üyeleri Nesrin Serin ve Mesut Alkan 29 Ocak 2013 tarihinde Fatih Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’i makamında ziyaret etti.Toplantıda TÜGİAD faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra işbirliği olanaklarını değerlendirildi.

2013.01.29

Geleneksel Akşam Yemeği

22 Ocak 2013 tarihinde düzenlenen Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin (TÜGİAD) Geleneksel Salı akşam yemeği TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in açılış konuşmaları ile başladı.Üyelerimize Dernek faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi verildikten sonra yeni üyelerimize rozetleri takıldı. Rozet ve sertifika töreninde sonra Gülay Eralp sahne aldı.

2013.01.23

TÜGİAD - BAU Girişimcilik Dersleri

TÜGİAD- Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığında sürdürülen ve Girişimcilik Komisyonu Başkanı Murat Talu’nun üstlendiği ‘TUGIAD Entrepreneurship and Business Planning’ dersinin öğrencilerinin final projelerinin sunumları16 Ocak 2013 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde TÜGİAD üyelerine ve yatırımcılarına yapıldı. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen’in TÜGİAD tarafından girişimciliği desteklemek adına yapılan çalışmaları anlattığı ve gençlere her zaman destek olacaklarını belirttiği açılış konuşmasının ardından yapılan proje sunumları arasından Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi Onur Yazıca’nın Concerned adlı projesi birinci oldu.

2013.01.16

Başkan Ali Yücelen TGRT Haber' de

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ali Yücelen 16.01.2013 tarihinde TGRT Haber kanalında Necmettin Batırel’in “Sektör Analiz” programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, Türkiye ekonomisinin genel gidişatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2013.01.16

Afrika Ticari Heyeti

6-11 Ocak 2013 tarihleri arasında Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan Gabon, Nijer ve Senegal’e resmi bir ziyarette bulundu. Bu ziyarete Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile birlikte Türk iş dünyasını temsilen 280 işadamı ve işkadını eşlik etti. TÜGİAD’ı temsilen ziyarete Ali Yücelen (TUGIAD Başkanı), Kürşad Badem (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Saymanı), Özden Pelister (Danışmanlar Kurulu Başkanı) Ahmet Öztürk ( Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi) katıldılar. Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşülerek TÜGİAD’ın yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleri ile ilgili olarak bilgilendirme yapıldı. Bahsi geçen üç ülkede düzenlenen İkili Ticari görüşmeler de TÜGİAD Afrikalı işadamlarına tanıtıldı.

2013.01.15

Girişimcilik Konseyi Strateji Çalıştayı

KOSGEB tarafından düzenlenen Girişimcilik Konseyi Strateji Çalıştayı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, işadamları ve akademisyenlerin katılımlarıyla, 12 Ocak 2013 tarihinde Bolu'da gerçekleştirildi. Derneğimizi temsilen toplantıya yönetim kurulu üyelerimiz Nesrin Serin ve Ebru İldam Hatiper katıldılar.

2013.01.12

Büyükelçiler Toplantısı

6 Ocak 2013 tarihinde İzmir’de,T.C. Dışişleri Bakanlığı yurtdışı temsilciliklerinde ve merkez teşkilatında görevli iki yüzü aşkın T.C. Büyükelçisinin katılımıyla ve T.C. Dışişleri Bakanı Sn. Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu,T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Ertuğrul Günay ile T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Binali Yıldırım’ın teşrifleriyle Türkiye’nin dış ekonomik ilişkiler politikası hakkında görüş alışverişinde bulunmak amacıyla 5. Büyükelçiler Konferansı kapsamında İnsani Diplomasi temalı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Büyükelçiler çalışma yemeği programı gerçekleştirildi. Söz konusu programa TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyemiz Nesrin Serin Derneğimizi temsilen katıldı.

2013.01.06