FAALİYETLERİMİZ
22
Aralık
2012
DEİK Olağan Genel Kurul

22 Aralık 2012 tarihinde Kurucu üyesi olduğumuz DEİK'in 2012 Olağan Ge ...

DETAY

DEİK Olağan Genel Kurul

22 Aralık 2012 tarihinde Kurucu üyesi olduğumuz DEİK'in 2012 Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.DEİK genel kurul toplantısına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra; Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, TOBB ve DEİK Başkanı M. Rifat Hicarcıklıoğlu, DEİK İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı ve çok sayıda iş adamı katıldı. Söz konusu toplantıya katılan TÜGİAD delegasyonunda Başkan Ali Yücelen, Başkan Yardımcısı Nurettin Varol, Yönetim Kurulu Üyeleri Tuba Çalkılıç, Kemal Yenigün, Rupen Mıhçıyan, Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, Yüksek İstişare Kurulu Başkan Yardımcısı Tayyar Yıldırım, Sicil Disiplin Kurulu Başkan Vekili Muzaffer Hatiper, Genel Sekreter Sinem Sonuvar ve Üye İlişkileri Sorumlusu Ekin Yöntem yer aldı. Açılış konuşmaları sonrasında gerçekleştirilen seçimlerde DEİK Yönetim Kurulu belirlendi. TÜGİAD, 2013 DEIK yönetim kurulu listesinde birinci yedekte yerini aldı.

2012.12.22

AK Parti Grup Başkan Vekili Ziyareti

Başkan Ali Yücelen önderliğindeki TÜGİAD Heyeti, 21 Aralık 2012 tarihinde AKP Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal’ı TBMM’deki makamında ziyaret etti. Başkan Ali Yücelen’in TÜGİAD hakkındaki bilgilendirme konuşmasını takiben TÜGİAD olarak girişimcilerin yatırım ve üretim aşamasında desteklenmesi ihtiyacının olduğundan tespitle TÜGİAD tarafından hazırlanan “Girişim Destek Kanunu Tasarı Taslağı”nı Sayın Ünal ‘ın görüşlerine sunuldu. Ak Parti TBMM Grup Başkan Vekili Mahir Ünal da ziyarette, Türkiye için çalışan herkese olduğu gibi TÜGİAD’ın bu yöndeki çalışmalarını takdir ettiğini belirtip şöyle konuştu: “TÜGİAD’ın genç ve dinamik yapısıyla Türkiye’deki mevcut bir eksikliği tespit etmenin yanı sıra çözüm önerisiyle bize gelmiş olması bütün STK’lara örnek olmalı. Biz Ak Parti grubu olarak TÜGİAD’ın hazırladığı Girişimcilik Teşvik Paketi kanun taslağı dikkate alacağız ve elimizden geldiği kadar geliştirip yasa olarak çıkartmaya çalışacağız.” TÜGİAD önümüzdeki günlerde Girişimcilik Teşvik Paketi Yasa taslağını diğer siyasal parti grupları ile de paylaşacak.

2012.12.21

TÜGİAD Yeni Yıl Kokteyli

18 Aralık 2012 tarihinde Derneğimiz Genel Merkezinde TÜGİAD Yeni Yıl kokteyli gerçekleştirildi.Üyelerimizin yoğun ilgi gösterdikleri kokteylde Başkan Ali Yücelen, yeni yıl pastasını kestikten sonra üyelerimizle beraber 2012 yılını kısaca değerlendirip yeni yıla ilişkin iyi dileklerini iletti. Kokteylde sahne alan İstanbul 12 Orkestrası’nın seslendirdiği şarkılarla üyelerimiz keyifli bir şekilde yeni yılın gelişini kutladı.

2012.12.19

Liderlik Paneli

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, AIESEC Türkiye tarafından 15 Aralık 2012 tarihinde Antalya Le Chateau de Prestige Hotel’de düzenlenen “Sivil Toplum Kuruluşlarında Liderlik” konulu panele konuşmacı olarak katıldı.Başkan Ali Yücelen, Sivil Toplum Kuruluşlarında Liderlik ve Katılımcılıkta Sürdürülebilirlik konulu bir sunum yaptı. Bunun yanı sıra TÜGİAD'ın yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerine ilişkin katılımcıların sorularını yanıtladı. Yoğun katılım ile gerçekleşen panelde Başkan Ali Yücelen Liderlik ve Türkiye’de Sivil Toplum Örgütleri ile ilgili olarak soruları yanıtladı.

2012.12.15

B20 Toplantısı

G20 ülkelerinin en büyük 15 iş örgütü, G20’de iş dünyasının sesini duyurmak üzere bir araya gelerek kurdukları B20 Koalisyonu ilk kez 12 Aralık 2012 tarihindeRusya’nın Moskova kentinde Rus Sanayici ve Girişimciler Birliği (RSPP) başkanlığında bir araya geldi. Söz konusu toplantıda Haziran 2013 tarihinde gerçekleşecek olan G20 Zirvesi’nin hazırlıları yapıldı. G20 Genç Girişimciler İttifakı İcra Kurulu üyesi olan TÜGİAD da bu toplantıya davet edildi. Derneğimizi temsilen toplantılara TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar katıldı. Türk genç girişimcisinin ve genç işadamlarını temsil eden Derneğimiz B20 toplantılarına katılarak çalışmalara katkıda bulundu.

2012.12.12

Vefat Haberi

Çok değerli üyemiz Şükrü Mançu' nun vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.

2012.12.10

Türkiye – Libya Çalışma Yemeği

8 Aralık 2012 tarihindeLibya Devlet Başkanı Sayın Mohammed Yusuf Magaryaf onuruna TOBB-DEİK tarafından düzenlenen Türkiye-Libya Çalışma Yemeği’niDerneğimizi temsilen Dündar Yetişener, Haldun Yılmaz , Erdal Yenigün, Hamdi Aydın ve Arif Özer katıldı. Libya Başbakan ikinci yardımcısı Dr. Avad El Barasi ve İskan ve Altyapı Bakanı Ali Hüseyin El Şerif’in konuşma yaptıkları akşamda Türkiye- Libya ilişkileri değerlendirildi. Söz konusu çalışma yemeğinde Türk yatırımlarının önemine değinildi.

2012.12.08

YES Toplantısı

Başkan Yardımcılığını yürütmekte olduğumuz Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu (YES) 2012 yılının son toplantısı 5 Aralık 2012 tarihinde Belçika’nın Brüksel şehrinde gerçekleştirildi.

2012.12.05

İş Dünyası Rehberi Programı

Yönetim Kurulu üyemiz Nesrin Serin 4 Aralık 2012 tarihinde Bloomberg HT kanalında İpek Kaplan Köseoğlu’nun sunduğu “İş Dünyası Rehberi” programının canlı yayın konuğu oldu. Nesrin Serin, TÜGİAD Ege Şubesi kurulması hazırlıkları ve Derneğimizin sosyal sorumluluk projelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2012.12.04

Ege Şubesi Hazırlıkları

Bölgesel boyutta teşkilatlanma faaliyetlerine son dönemde hız veren TÜGİAD İzmir’de kurulması planlanan TÜGİAD Ege Şubesi ile ilgili çalışmalar kapsamında 30 Kasım 2012 tarihinde İzmir’e bir heyet ziyareti organize etti.TÜGİAD üye adayı Genç Girişimcilere ve genç işadamlarına tanıtmak, Derneğimiz misyon ve hedefleri ile ulusal / uluslar arası faaliyetleri hakkında bilgilendirmek ve Şubeleşme çalışmalarını sonuçlandırmak amacıyla düzenlenen ziyaret sırasında ayrıca İzmir İş Günleri Fuarı’nda TÜGİAD olarak katılım sağlandı. İş Günleri Fuarının ardından Ege’li Genç işadamlarının ve medya mensuplarının katıldığı TÜGİAD ile Tanışma Kokteyli ve BilgilendirmeToplantısı gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu üyesi Nesrin Serin, Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner, Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen’in açılış konuşmalarından sonra, TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar tarafından katılımcılara TÜGİAD’ın misyonu ve faaliyetlerine ilişkin bir sunum yapıldı. Toplantı sonrası katılımcılara ve medya mensuplarına açıklama yapan Başkan Ali Yücelen, çok kısa sürede TÜGİAD Ege Şubesinin açılacağının bilgisini verdi.

2012.11.30

TÜGİAD-Rekabet Kurumu Toplantısı

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen liderliğindeki Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri ve Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Nurettin Kaldırımcı liderliğindeki Rekabet Kurumu yetkilileri 29 Kasım 2012 tarihinde biraraya geldi.Toplantıda TÜGİAD’ın yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleriyle ilgili bilgilendirme yapıldıktan sonra iş dünyasındaki rekabet durumu değerlendirildi.

2012.11.30

Kayıtdışı Ekonomi Paneli

28 Kasım 2012 tarihinde MASAK Başkanı Mürsel Ali Kaplan ve TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen TÜGİAD Ankara Şubesinin konuğu oldu.Kayıtdışı ekonomi ve kaçakçılığın ele alındığı panel Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın'ın açılış konuşmasıyla başladı. Barış Aydın, Kayıtdışı ekonomi ve kaçakçılık ile mücadele edilmesinin önemine değindikten sonra TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen Türkiye'deki Kayıtdışı ekonomiyi değerlendirmenin yanı sıra Kayıtdışı Ekonominin ülke ekonomisine zarar verdiğini ve bu konuya TÜGİAD'ın geçmiş aylarda gerçekleştirdiği Kayıtdışı Ekonominin Etkileri Sempozyumunda dikkat çekmeye çalıştığını ifade etti. MASAK Başkanı Mürsel Ali Kaplan'ın Türkiye'deki Kayıtdışı ve Kaçakçılık ile Mücadele Yöntemlerini değerlendirdiği oturum konukların yoğun ilgisi ve sorularıyla devam etti. Oturum, TÜGİAD Şubesi Başkanı Barış Aydın'ın Başkan Ali Yücelen ve MASAK Başkanı Mürsel Ali Kaplan'a teşekkür plaketi vermesiyle son buldu.

2012.11.29

TÜGİAD Başkan’ı Ali Yücelen Bloomberg HT’de

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 27.11.2012 tarihinde Bloomberg HT kanalında İpek Kaplan Köseoğlu'nun sunduğu İş Dünyası Rehberi programının canlı yayın konuğu oldu.Ali Yücelen, TÜGİAD'ın yurtdışı açılımlarının yanı sıra bankacılık sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2012.11.27

İş Dünyası Rehberi Programı

Sicil Disiplin Kurulu Başkan Vekilimiz Muzaffer Hatiper 20 Kasım 2012 tarihinde Bloomberg HT kanalında İpek Kaplan Köseoğlu’nun sunduğu “İş Dünyası Rehberi” programının canlı yayın konuğu oldu.Söz konusu programda Muzaffer Hatiper, TÜGİAD’a üyelik kriterleri, üye olma süreci, TÜGİAD yurt içi ve yurt dışı faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

2012.11.20

TÜGİAD New York Temsilciliği Açılışı

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen liderliğindeki TÜGİAD Heyeti, 11-17 Kasım 2012 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’ne (Vaşington ve New York) bir heyet ziyareti gerçekleştirmiştir. 11-13 Kasım 2012 tarihleri arasında Vaşington ve 14-17 Kasım tarihleri arasında New York eyaletlerine olmak üzere yapılan ziyaretlere Derneğimizi temsilen TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Başkan Yardımcısı Mehmet Yasubuğa,Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Güral ve Feyza Meral, Hukuk ve Tüzük Komisyonu Başkan Yardımcısı Onur Ünal, TÜGİAD Ankara Şubesi Üyesi Şerafettin Yıldırım, TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar ve Uluslar arası İlişkiler Sorumlusu Ozan Safkan katıldı. Bu ziyaret neticesinde, TÜGİAD New York Temsilciliğimiz, T.C. New York Başkonsolosu Sayın Levent Bilgen’in ve Türk Amerikan toplumunun yüksek sayıdaki katılımlarıyla 15 Kasım 2012 tarihinde imzalanan protokol ile resmen hayata geçirilmiştir. New York temsilciliğimiz, Derneğimiz Uluslararası İlişkiler Komisyonu üyesi ve Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Ali Çınar tarafından yürütülecektir. Basının ve Türk- Amerikan iş hayatının temsilcilerinin yoğun ilgisinin olduğu ve yaklaşık 200 kişinin katıldığı imza töreninde Başkan Ali Yücelen “Karşılıklı ticaret ve yatırım imkanlarının arttırılmasını hedefleyen New York temsilciliğimiz Amerika’da iş yapmak isteyen veya iş geliştirmeyi planlayan üyelerimize destek hizmeti verecek olup, Türkiye ile ticaretini geliştirmeyi hedefleyen Amerikalı işadamlarının taleplerini de Derneğimize aktaran bir eşleştirme merkezi görevi üstlenecektir” dedi.

2012.11.19

TÜGİAD’ın Amerika’daki Temasları

11-17 Kasım 2012 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri’ne (Vaşington ve New York) bir heyet ziyareti gerçekleştirilmiştir. Bu ziyaret kapsamında TÜGİAD New York Temsilciliğimizin açılışının yanı sıra çeşitli kurum ve kişilerle toplantılar yapılmıştır.Söz konusu ziyarete Derneğimizi temsilen TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Başkan Yardımcısı Mehmet Yasubuğa, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Güral ve Feyza Meral, Hukuk ve Tüzük Komisyonu Başkan Yardımcısı Onur Ünal, TÜGİAD Ankara Şubesi Üyesi Şerafettin Yıldırım, TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar ve Uluslar arası İlişkiler Sorumlusu Ozan Safkan katıldı. 12 Kasım 2012 tarihinde Vaşington DC’de başlayan görüşmelerin ilki Türk-Amerikan İş Konseyi Washington Temsilcisi Lydia Borland ile yapıldı. Amerika’daki Türkiye’nin tanıtımı için nelerin yapılacağı yönünde fikir teatisinde bulunuldu. Aynı günün akşamında finansçı ve girişimcilerin katıldığı toplantıda ABD’deki yatırım olanakları, fonlardan yararlanma, şirket birleşmeleri ve satın almaları konuları görüşüldü. 13 Kasım 2012 tarihinde Amerikan-Türk Konseyi ziyaret edildi. Konsey Başkanı Emekli Büyükelçi James H. Holmes ile yapılan görüşmede Türk-Amerikan ilişkileri değerlendirildikten sonra TÜGİAD’ın yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı. TÜGİAD’ın Türkiye-Amerika ticari ilişkilerinin gelişmesine nasıl katkıda bulunabileceği konusu görüşüldü. Bu toplantının ardından Türk Amerikan Koalisyonu Başkanı Lincoln McCurdy ziyaret edilerek yapılan ABD ziyaretinin olumlu yansımaları görüşüldü. Aynı gün öğleden sonra Washington Büyükelçimiz Sayın Namık Tan makamında ziyaret edildi. TÜGİAD’ın yurtiçi faaliyetlerinin yanı sıra, yurtdışı açılımları ve New York temsilciliğinin üstleneceği rol ile ilgili olarak bilgilendirme yapıldı. TÜGİAD’ın New York açılımını çok önemsediğini ifade eden Büyükelçimiz Sayın Namık Tan TÜGİAD’a yatırım ve ticaret konusunda her türlü desteği vereceklerini belirttiler. Yoğun temaslarda bulunan TÜGİAD delegasyonunun Vaşington Dc’deki son toplantısını Temsilciler Meclisi üyesi Virginia Foxx ile gerçekleştirdi. Turkiye-Amerika siyası iliskilerinin farkli boyutlarda değerlendirildiği toplantıda Amerika’daki Türk yatırımcılarının ve girişimcilerinin arttırılması için işbirliğinin önemine değinildi. Toplantının ardından Virginia Foxx ile beraber bir tasarıyla ilgili olarak oylamanın yapıldığı Temsilciler Meclisine misafir gözlemci olarak TÜGİAD heyeti davet edildi. Vaşington’daki toplantıların ardından TÜGİAD delegasyonu temaslarına New York’ta devam etti. 14 Kasım 2012 tarihinde Avukat Mehmet Polat ile görüşülerek Amerika’daki ticaret hukuku, şirket kuruluşları, sözleşme hazırlanması ve incelenmesi, ticari dava ve uyuşmazlıklar gibi konulara ilişkin fikir teatisi yapıldı. Söz konusu toplantının ardından Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcimiz Büyükelçi Sayın Yaşar Halit Çevik’i makamında ziyaret ettik. TÜGİAD’ın yurtdışındaki faaliyetleri, G20 Genç Girişimciler İttifakı’ndaki ve Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu’ndaki temsil görevine ilişkin bilgilendirme yapıldı. Türkiye-Birleşmiş Milletler ilişkileri değerlendirildikten sonra New York’taki Türk fon ve finansman yöneticileri ile bir araya gelindi. Söz konusu toplantıda New York’ta şubesi bulunan Türk bankalarının Türk girişimcilere verdiği krediler, ABD’deki fonlar, yatırım olanakları ve melek yatırımcılar gibi pek çok konu ele alındı. 15 Kasım 2012 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Amerika’nın tek Türk radyosu olan Radyo Türküm’ün konuğu olarak TÜGİAD’ın misyonu ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Radyodaki canlı yayının ardından TÜGİAD delegasyonu Amerikan Kongre Üyesi Senatör Michael McMahon ile bir araya gelerek Amerika’daki Türk yatırımları, yatırımcıların karşılaşabileceği hukuksal sorunlar ve çözümleri üzerine değerlendirmelerde bulundu. Aynı gün bir başka toplantı Türk-Amerikan Ticaret ve Endüstri Odası yetkilileriyle ile gerçekleştirildi. Türk-ABD ticaret potansiyeli, bu ticarette TÜGİAD’ın oynayacağı önemli rol ele alındıktan sonra iki kurum arasında bir işbirliği protokolünün imzalanması yönünde çalışmalara başlanması yönünde fikir birliğine varıldı. 15 Kasım 2012 akşamı gerçekleşen New York temsilcili açılış resepsiyonu öncesinde TÜGİAD Delegasyonu T.C. New York Başkonsolosumuz Sayın Levent Bilgen’i makamında ziyaret ederek karşılıklı ticaret ve yatırım imkanlarının arttırılmasını hedefleyen New York temsilciliğimiz ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

2012.11.19

TÜGİAD Global Girişimcilik Haftası Etkinlikleri

Global Girişimcilik Haftası (GGH) etkinlikleri kapsamında TÜGİAD ve Mazars Denge işbirliği ile düzenlenen ‘Sürdürülebilir Girişimcilik Semineri” konulu panel 13 Kasım 2012 tarihinde TÜGİAD Odakule de gerçekleşti.İzel Levi Coşkun’un konuşmacı olduğu panele, paydaşlarımızın yanı sıra Dernek Temsilcileri, üniversite öğrencileri ve üyelerimiz katıldılar. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurettin Varol, İzel Levi Coşkun’a katılımlarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

2012.11.13

İş Dünyası Rehberi Programı

Derneğimiz Sicil Disiplin Kurulu üyesi ve 3K İnşaat firmasının ortağı Ömer Kahveci 13 Kasım 2012 tarihinde Bloomberg HT kanalında İpek Kaplan Köseoğlu’nun sunduğu “İş Dünyası Rehberi” programının canlı yayın konuğu oldu.Ömer Kahveci, TÜGİAD faaliyetlerinin yanı sıra geri dönüşüm sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2012.11.13

Ankara’da Ekonomik Değerlendirme Toplantısı

TÜGİAD Ankara Şubesi’nin 6 Kasım 2012 tarihinde düzenlediği akşam yemeğinde TUGİAD Ankara Şubesi, Bursa Şubesi ve Çukurova Şubesi üyeleri TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen ve TÜGİAD Danışmanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile bir araya geldi.Prof. Dr. Özgür Demirtaş, ekonomik krizlerin oluşum süreçleri, ABD ve Avrupa ülkelerinde yaşanan krizlerin Türkiye’ye yansımalarını değerlendirdi. Toplantının sonunda TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın, TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen’e, TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Baran Çelik’e ve TÜGİAD Danışmanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş ve katılımlarından dolayı birer teşekkür plaketi verdi.

2012.11.07

TÜGİAD Genel Koordinasyon Toplantısı

TÜGİAD’ın 2012 – 2013 projeksiyonu, projeleri ve Merkez – Şubeler arası etkin koordinasyonun sağlanması amacıyla, Merkez Yönetim Kurulu, Ankara, Bursa ve Çukurova Şubeleri Yönetim Kurulu Başkanları ve Yönetim Kurulları,TÜGİAD kurullarının başkan ve temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleşen Genel Koordinasyon Toplantısı 6 Kasım 2012 tarihinde TÜGİAD Ankara Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşti. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in açılış konuşmasından sonra Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın, Bursa Şubesi Başkanı Baran Çelik ve Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner, Şubelerin 2012 Yılı faaliyetleri ve 2012-2013 plan ve projeleri hakkında katılımcılara bilgi verdiler. Bunun yanı sıra Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Murat Coşkunkan da TÜGİAD faaliyetlerini değerlendirdi.

2012.11.07

İş Dünyası Rehberi Programı

Derneğimiz Yönetim Kurulu üyesi ve Güral Grubu Yönetim Kurulu üyesi Ali Güral 6 Kasım 2012 tarihinde Bloomberg HT kanalında İpek Kaplan Köseoğlu’nun sunduğu “İş Dünyası Rehberi” programının canlı yayın konuğu oldu.Ali Güral, TÜGİAD faaliyetlerinin yanı sıra Güral Grubunun faaliyet gösterdiği porselen, turizm, enerji ve maden sektörlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2012.11.06

Geleneksel TÜGİAD Cumhuriyet Balosu

TÜGİAD Geleneksel Cumhuriyet Balosu, üyelerimizin ve değerli eşlerinin yoğun katılımı ile 2 Kasım 2012 tarihinde Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirildi.Yalının Harem Salonu’nda verilen kokteylin ardından akşam yemeğine geçildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen, üyelerimize hitaben yaptığı açılış konuşmasında Cumhuriyetimizin hem ülkemiz için hem de Derneğimiz için arz ettiği öneme değindi. Başkanımızın konuşmasının ardından Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın, Bursa Şubesi Başkanı Baran Çelik ve Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner de üyelerimize hitap ettiler. Açılış konuşmalarının ardından akşam yemeğine geçildi. İstanbul 12 Orkestrası’nın sahne aldığı Cumhuriyet Balomuzda Cumhuriyetimizin 89. Yılı kutlandı.

2012.11.05

G20 Genç Girişimciler İttifakı Toplantısı

G20 üyesi ülkelerde bulunan en etkin girişimcilik derneklerini bir araya getiren G20 Genç Girişimciler İttifakı, 3. İcra Kurulu toplantısını, 26-30 Ekim 2012 tarihlerinde İtalya’nın Capri Adası’nda gerçekleştirdi.Türkiye’deki sektör liderlerinden oluşan TÜGİAD, genç girişimciler aracılığıyla ekonomik yeniliklere destek vermek ve iş hacmi yaratmak amacıyla söz konusu toplantıya katılarak, Haziran 2013 tarihinde Rusya’da düzenlenecek olan G20 Genç Girişimciler Zirvesi’nde açıklanmak üzere bir bildiri çalışması yaptı. G20 üyesi ülkelerde girişimcilerin yaşadığı sıkıntıların tespit edilerek, çözüm önerilerinin paylaşıldığı toplantıda alınan kararlar, G20 liderler zirvesinden önce Rusya’da 3 bin genç girişimciyi bir araya getirecek G20 Genç Girişimciler Zirvesi'nde deklare edilecek. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, “Türkiye’de hükümetimiz ile birlikte çalışarak başlattığımız diyalog ve geliştirme süreci ile genç girişimcilere ve iş alanlarına destek olarak canlanan bir 21. yüzyıl Türkiye ekonomisinin mimarları olmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Uzun yıllar girişimcilik konusunda tecrübe kazanmış önde gelen girişimcilik organizasyonları ve temsil ettikleri binlerce girişimci sayesinde edindiğimiz bilgiler ile neler yapılabileceğini teşhis etme fırsatı bulduk” diye konuştu. TÜGİAD’ı temsilen TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, TÜGİAD Genel Sekreteri ve Sherpa Sinem Sonuvar ile TÜGİAD Yönetim Kurulu üyeleri Ebru İldam Hatiper ve Göktuğ Duyar yer aldı.

2012.10.31

İş Dünyası Rehberi Programı

Derneğimiz Çukurova Şubesi Başkan Yardımcımız ve Narin BYS Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rasim Narin 30 Ekim 2012 tarihinde Bloomberg HT kanalında İpek Kaplan Köseoğlu’nun sunduğu “İş Dünyası Rehberi” programının canlı yayın konuğu oldu.Rasim Narin TÜGİAD faaliyetlerinin yanı sıra Çukurova bölgesi lojistik ve nakliye sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2012.10.30

İş Dünyası Rehberi Programı

Derneğimiz Sicil Disiplin Kurulu üyesi ve Bind Çikolata Satış-Pazarlama Direktörü Selçuk Nazik 23 Ekim 2012 tarihinde Bloomberg HT kanalında İpek Kaplan Köseoğlu’nun sunduğu “İş Dünyası Rehberi” programının canlı yayın konuğu oldu. Selçuk Nazik, TÜGİAD faaliyetlerinin yanı sıra Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mehmet Yasubuğa’nın ortağı olduğu Bind Çikolata ve çikolata sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulunacaktır.

2012.10.23

Antakya Toplantısı

TÜGİAD Çukurova Şubemizin organize ettiği, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ali Yücelen ile Derneğimiz Ekonomi Danışmanı Dr. Can Fuat Gürlesel’in konuşmacı olarak katıldıkları ve Suriye’de gelişen olayların Türkiye’ye ekonomik etkilerinin değerlendirileceği toplantı16 Ekim 2012 tarihinde üyemiz Rasim Narin’in oteli Antakya Narin Otel’de düzenlendi. Suriye’de gelişen olayların Türk ekonomisine etkilerinin değerlendirileceği toplantıya Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardin, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, TOBBAntakya Ticaret Borsası BaşkanıMehmet Ali Kuseyri’nin yanı sıra TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner, Ankara şubesi Başkanı Barış Aydın, TÜGİAD Yönetim kurulu üyeleri, pek çok işadamı ve basın mensubu katıldı. Suriye krizinin Türk ekonomisine etkileri değerlendirildikten sonra TÜGİAD Danışmanlar Kurulu üyesi Dr. Can Fuat Gürlesel’in “Türkiye ve Dünya Ekonomisinde Beklentiler” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

2012.10.17

İş Dünyası Rehberi Programı

Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin 16 Ekim 2012 tarihinde Bloomberg HT kanalında İpek Kaplan Köseoğlu’nun sunduğu “İş Dünyası Rehberi”programının canlı yayın konuğu oldu. Söz konusu programda Suriye’de gelişen olayların Türk ve bölge ekonomisine etkileri değerlendirildi.

2012.10.16

TÜGİAD – EJB İkili Görüşmeler

TÜGİAD - Mısırlı Genç İşadamları Derneğiİkili Görüşmeler Derneğimiz Uluslar arası İlişkiler Komisyonu koordinasyonunda 12 Ekim 2012 tarihinde Genel Merkezimizde Mısırlı Genç İşadamları Derneği ile ikili görüşmeler düzenlendi. Genel Sekreterimiz Sinem Sonuvar’ın açılış konuşması ardından 14üncü Dönem faaliyetleriile ilgili olarak TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen Mısırlı heyete bilgi verdi. Bunun yanı sıra Yücelen, Mısır ile mevcut ticari ilişkilerinin geliştirilmesinin gerekliliğine değindikten sonra, Mısırlı heyetin temsilcisi Khaled Khalil söz alarak TÜGİAD’ın organizasyonu için teşekkür etti. Toplantının ardından ikili görüşmelere ve kokteyl’e geçildi.

2012.10.15

Ankara’dan Türkiye Ekonomisine Bakış

10 Ekim 2012 tarihinde Hürriyet Gazetesinin düzenlediği “Ankara’dan Türkiye Ekonomisine Bakış” toplantısı ekonominin önde gelen isimlerini bir araya getirdi. Moderatörlüğünü Metehan Demir’in yaptığı toplantıya Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Ankara Valisi Aladdin Yüksel’in yanı sıra TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen,TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın, ASO Başkanı Nurettin Özdebir katıldı. İş dünyasının ve basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Başkan Ali Yücelen katılımcılara seslendi. Yücelen, konuşmasında “Türk ihracatçısının finansmanını kesmek abes bir konudur. Bu konuda ihracatçıya pozitif ayrımcılık yapılması gerekiyor” diyerek bankaların uygulamalarını eleştirdi.

2012.10.11

Brezilya Ticaret Ataşeliği Ziyareti

Derneğimiz Uluslar arası İlişkiler Komisyonu tarafından 10 Ekim 2012 tarihinde Brezilya Konsolosluğu'na bir ziyaret gerçekleştirildi. Konsolos Yardımcısı Samuel Bueno Dos Santos ile yapılan görüşmeye Derneğimizi temsilen UİK Başkanı Rupen Mıhçıyan ve UİK Sorumlusu Ozan Safkan katıldılar.Türkiye ve Brezilya arasındaki ticarette karşılaşılan zorluklar, değişik sektörlerdeki potansiyel işbirliği imkanları ve ikili ticari görüşmeleri gibi konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

2012.10.10

İş Dünyası Rehberi

TÜGİAD Genel Sekreteri ve Ekonomi Danışmanı Bloomberg HT Canlı Yayın Konuğu Derneğimiz Genel Sekreteri Sinem Sonuvar ve Ekonomi Danışmanı Dr. Can Fuat Gürlesel 09.10.2012 tarihinde Bloomberg HT kanalında İpek Kaplan Köseoğlu’nun sunduğu “İş Dünyası Rehberi” programının canlı yayın konuğu oldu.Sinem Sonuvar ve Dr. Can Fuat Gürlesel, Yunanistan’da yaşanan ekonomik kriz ve bu krizin siyası, ekonomik ve sosyal etkilerini değerlendirdi. Bunun yanı sıra Avrupa’da yaşanan ekonomik daralmanın Türkiye ekonomisine yansımaları da ele alındı.

2012.10.09

Norveç Ticari Ataşesi Görüşmesi

TÜGİAD Uluslar arası İlişkiler Komisyonu 4 Ekim 2012 tarihinde Norveç Ticari Ataşeliği’ni ziyaret etti. Baltıklar, Merkez Avrupa ve Türkiye Bölgesi Direktörü Rolf P.Almklov ve Ticari Danışman Ali Başol ile gerçekleştirilen görüşmeye UİK Başkanı Rupen Mıhçıyan,Yönetim Kurulu Üyesi İldeniz Koç ve UİK Sorumlusu Ozan Safkan katıldılar. Derneğimiz hakkında yapılan genel bilgilendirmenin ardından toplantıda Türkiye ve Norveç arasında petrol, gaz, deniz ürünleri ve enerji sektörlerinde oluşturulabilecek iş ortaklıkları üzerinde duruldu.

2012.10.04

Networking Resepsiyonu

İngiltere Başkonsolosluğu Networking Resepsiyonu TÜGİAD Uluslar arası İlişkiler Komisyonu, 3 Ekim 2012 tarihinde İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’nda gerçekleştirilen resepsiyona TÜGİAD’ı temsilen katıldı. İngiltere Başbakan Yardımcısı Nick Klegg, İngiltere Ticari Teşebbüslerinden Sorumlu BakanıMichael Fallon ve İngiltere İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner tarafından yapılan açılış konuşmalarının ardından ikili görüşmelere geçildi.İkili görüşmelerde yerli ve yabancı katılımcılara TÜGİAD hakkında bilgi verilerek potansiyel iş imkanları görüşüldü. Resepsiyona Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu Üyeleri Ebru İldam Hatiper ve Göktuğ Duyar ile UİK Sorumlusu Ozan Safkan katıldılar.

2012.10.03

Kayıtdışı Ekonominin Etkileri Sempozyumu

Derneğimizin düzenlediği “Kayıtdışı Ekonominin Etkileri” konulu sempozyum 2 Ekim 2012 tarihinde İstanbul’da hem iş dünyasının hem de basın mensuplarının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Başkan Ali Yücelen’in hoş geldiniz konuşmasını takiben TÜSİAD Başkanı Ümit Boynerve T.C.Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı açılış konuşmalarını yaptılar. Açılış konuşmaları ardından Başkan Ali Yücelen TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’e ve T.C Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı’ya katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Açılış konuşmalarının ardından kısa bir kahve molası verilerek I. Oturum’a geçildi. Moderatörlüğünü Prof.Dr.Deniz Gökçe’nin yaptığı I.Oturumda T.C.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, MASAK Başkanı Mürsel Ali Kaplan, TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen,TÜSİAD Kayıtdışı Ekonomi ile Mücadele Kurulu Başkanı Hüseyin Murat Akın konuşmacı olarak yer aldılar. “Kayıtdışı ve Kaçakçılık ile Mücadele Yöntemleri” nin ele alındığı oturum konukların yoğun ilgisi ve sorularıyla devam etti. Oturum, Başkan Ali Yücelen’in konuşmacılara teşekkür plaketi vermesiyle son buldu. Oturumun ardından öğle yemeğine geçildi. Sempozyumun II.Oturumunda ise “Kayıtdışı Ekonomide Hukuki Boyut” konusu masaya yatırıldı. Prof. Dr. Kerem Alkin’in moderatör olarak yönettiği oturuma Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Sarıcan, İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mustafa Dakın, Gazeteci yazar Ali Tezel ve TÜGİAD Danışmanı YMM CPA Garip Ayaz katıldılar. II. Oturumun ardından sempozyum kapanış oturumunu gerçekleştirmek üzere T.C.Maliye Bakan Yardımcısı Sayın Abdullah Erdem Cantimur sahneye davet edildi. Sayın Bakan Yardımcısı’nın TÜGİAD Kayıtdışı Ekonominin Etkileri sempozyumunun değerlendirmesini yaparak, bahsi geçen konuyla ilgili olarak değerli görüşlerini paylaştı. Başkan Ali Yücelen’in Sayın Bakan Yardımcısına ve konuşmacılara teşekkür plaketi sunmasıyla TÜGİAD Kayıtdışı Ekonominin Etkileri sempozyumu başarıyla tamamlandı.

2012.10.03

Başkan Ali Yücelen Bloomberg HT’de

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen ve Yönetim Kurulu Üyemiz Ercan Kahraman 02.10.2012 tarihinde Bloomberg HT kanalında yayınlanan İş Rehberi programına canlı yayın konuğu oldu. Yücelen, TÜGİAD’ın düzenlediği “Kayıtdışı Ekonominin Etkileri Sempozyumu” hakkında bilgi verdi. Kayıtdışı Ekonomiye hem Özel Sektör hem de Bürokrat ve Kamu gözü ile bakarak Kayıtdışını tartıştıklarını ifade eden Yücelen, ayrıca TÜGİAD’ın 28-30 Eylül 2012 tarihleri arasında yaptığı Mardin gezisi ile ilgili bilgi vererek TÜGİAD tarafından hazırlanan “Girişimcilik Destek Kanun Tasarısı”nı Mardin’in Midyat ilçesinde açıkladıklarını ifade etti. Yönetim Kurulu Üyemiz Ercan Kahraman ise Kuzey Irak’ta yapılan yatırımlar ve yaşanılan problemler hakkında bilgi aktardı.

2012.10.03

Başkan Yücelen Bloomberg HT’de

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ali Yücelen 01.10.2012 tarihinde Bloomberg HT kanalına canlı yayında telefon ile bağlanarak doğalgaz ve elektrik fiyatlarına yapılan zamlarla ilgili değerlendirmelerde bulunup, yorumlarını aktardı.

2012.10.01

TÜGİAD Mardin Ziyareti

28-30 Eylül 2012 tarihleri arasında TÜGİAD Heyeti Mardin-Midyat’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaret kapsamında protokol ziyaretlerinin yansıra TÜGİAD Girişimcilik Teşvik Paketi açıklandı. Mardin’e bir ziyaret gerçekleştiren TÜGİAD Heyeti, öncelikle TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ve TÜGİAD Yönetim Kurulu ile ilk durak olarak Mardin Valisi Turhan Ayvaz’ı makamında ziyaret etti. Vali Ayvaz’a TÜGİAD faaliyetleri hakkında bilgi verildikten sonra Midyat’ta lansmanı yapılacak olan Girişimcilik Teşvik Paketine ilişkin olarak bilgi verildi. Vali Ayvaz ise genç işadamlarının, başta Mardin olmak üzere Türkiye’nin her yerine girişimleriyle canlılık kazandıracağını söyledi. Daha sonra Mardin’in Midyat ilçesine giden TÜGİAD heyeti, TÜGİAD Yönetim Kurulu üyesi Kemal Yenigün’ün oteli Kasr-ı Nehroz’da gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği basın açıklamasına geçildi. TÜGİAD tarafından hazırlanan “Girişimcilik Destek Kanun Tasarısı”nı Mardin’in Midyat ilçesinde açıklayan TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen; Türkiye’nin geleceği için yatırımcılar ve yabancı sermaye için getirilen teşviklerin girişimcilere de yansıtılmasını istedi. Türkiye’nin ekonomik ve sosyal açıdan hızlı bir gelişim ve dönüşüm süreci içinde bulunduğunu belirten TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, yeni fikirler, süreçler, buluşlar, ürünler, yazılımlar yaratmanın ve bunları uygulamanın Türkiye’nin geleceği açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Bunun yanı sıra TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, desteklenecek sektörlerin ve konuların tespiti, başvuru kriterlerinin belirlenmesi ile başvuruların değerlendirilerek karara bağlanması için “Girişimcilik Kurulu” kurulmasını ve oluşması önerilen Kurul’da TÜGİAD olarak girişimcilik konusundaki bilgi birikimi ve tecrübesi ile görev almaya hazır olduklarını dile getirdi. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ve yönetim kurulu üyeleri, TÜGİAD üyeleri ve akademik danışmanlarının işbirliği ile gerçekleştirilen çalıştaylar dizisi sonucunda hazırlanan Girişimcilik Destek Kanun Tasarısı’nı TBMM’de parti gruplarına sunarak destek isteyecekler. Girişimcilik Teşvik Paketinin lansmanını takiben TÜGİAD Heyeti Hasankeyf, Midyat ve Mardin’i gezerek ve yerel yemeklerin tadına bakarak güzel vakit geçirdiler.

2012.10.01

TÜGİAD Yunanistan Turizm Bakanı Görüşmesi

Başkan Ali Yücelen önderliğindeki TÜGİAD Heyeti, 26 Eylül 2012 tarihinde Yunanistan Turizm Bakanı Olga Kefalogianni ile resmi görüşme gerçekleştirmiştir. TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen’in yanı sıra TÜGİAD Heyeti’nde Ankara Şubesi Başkanı Barış Aydın,Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, Parlemento ile İlişkiler Başkanı Ünal Pala, TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar ve UİK Sorumlusu Ozan Safkan yer aldı. Yunanistan’ı temsilen ise Bakan Kefalogianni’nin yanı sıra İstanbul BaşkonsolosuNikos Matthioudakis, Turizm Bakanı Başdanışmanı Nikolas Sigalas ve Yunanistan Ticaret Ataşesi Giannis Karkanis yer aldı. Başkan Ali Yücelen’in TÜGİAD hakkındaki bilgilendirme konuşmasını takiben genç işadamları ve girişimciler olarak Yunanistan’daki yatırım fırsatlarıyla TÜGİAD olarak ilgilendiklerini ifade etti. Yunanistan Turizm Bakanı Olga Kefalogianni ise Yunanistan’da yeni ekonomik oluşum çerçevesinde özel fon tarafından yönetilen özellikle turizm ve inşaat ağırlıklı her türlü satışla ilgili TÜGİAD’la dayanışma içinde olacaklarını belirtti. Karşılıklı iyi niyet dileklerini takiben yapılan ortak basın toplantısının ardından görüşme sona erdi.

2012.09.26

TÜGİAD Başkanı TGRT Haber Canlı Yayın Konuğu

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 26 Eylül 2012 tarihinde TGRT Haber kanalında Necmettin Batırel’in “Ekonomi Gündemi” programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, 2 Ekim 2012 tarihinde düzenlenecek olan Kayıtdışı Ekonominin Etkileri sempozyumu ve Merkez Bankasının politikalarına ilişkin değerlendirmelerini paylaştı.

2012.09.26

Bakan Taner Yıldız ile Yönetim Kurulu Toplantısı

25 Eylül 2012 tarihinde düzenlenen Yönetim Kurulu toplantımıza Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız katılım gösterdiler. Enerji Bakanı Taner Yıldız, Türkiye yönetim kurulu üyelerimizin enerji konusundaki saptamalarını ve çözüm önerilerini dinledi.Yönetim kurulumuza teşrif eden Bakan Yıldız, genç girişimcilerin önünün açılması için karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Bakan Yıldız, genç işadamlarının başta güneş olmak üzere alternatif enerji kaynaklarının daha iyi değerlendirilmesi taleplerine olumlu yaklaştığını belirterek bu konuda gerekli düzenleme yapılabileceğini söyledi. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Türkiye'ye çok değerli girişimciler yetiştiren Kayseri'nin de Türkiye'de girişimciliğin başkenti olduğunu ifade etti.

2012.09.26

Başkan Ali Yücelen’e Plaket

24-25 Eylül 2012 tarihinde düzenlenen İstanbul Finans Zirvesi’ne Türk ve yabancı finans ve iş dünyasının önemli isimleri katıldı. TÜGİAD üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği zirvenin kapanışında TÜGİAD’ın desteklerinden dolayı Başkan Ali Yücelen’e Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sn. Murat Mercan tarafından teşekkür plaketi verildi.

2012.09.25

Dubai Ticari Heyeti ile Toplantı

25 Eylül 2012 tarihinde düzenlenen yönetim kurulu toplantısına Dubai’nin önde gelen bürokratları ve işadamlarından oluşan heyet katıldı. Başkan Ali Yücelen’in TÜGİAD’ın yurtdışı faaliyetleri hakkında bilgi vermesinin ardından heyet ile iş ve yatırım fırsatları değerlendirildi.

2012.09.25

G20 Genç Girişimciler Zirvesi Hazırlıkları

Dünyanın en geniş katılımlı uluslararası genç girişimci birliği olan G20 Genç Girişimciler İttifakı’nın Stratejik Planlama Komitesi Başkanlığını yürüten TÜGİAD, 2013 yılında Rusya’da düzenlenecek Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi öncesinde yeni dönem stratejileri belirlemeye devam ediyor.Bu çerçevede, G20 Genç Girişimcililer İttifakı’nda TÜGİAD’ın Sherpa’lık görevini yürüten Derneğimiz Genel Sekreteri Sinem Sonuvar 24 Eylül 2012 tarihinde Londra’da düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıya TÜGİAD-Türkiye’nin yanı sıra, Fransa, İngiltere, Rusya ve Amerika’yı temsil eden Derneklerin sherpa’ları da katıldı. Söz konusu toplantıda 2013 yılında Rusya’da düzenlenecek olan zirvenin hedefleri, oturumları, çalışma grupları ve zirvede ele alınacak temel konular üzerine değerlendirme yapıldı.

2012.09.24

Marmara Üniversitesi Dersleri 1

TÜGİAD Girişimcilik Komisyonunun, Marmara Üniversitesi ile Üniversite-Sanayici işbirliği projesi kapsamında sürdürmekte olduğu 2012-2013 yılı Girişimcilik Ders Programının 1. haftasında,TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in TÜGİAD hakkında bilgi vermesinden sonra Girişimcilik Komisyonu üyemiz ve Mazars Denge Denetim ortağı İzel Levi Coşkun katılımcıları Girişimcilik ve Yaratıcılık konusunda bilgilendirdi. 2012 - 2013 yılı 1. Dönem Girişimcilik Dersleri koordinatörlüğünü, Girişimcilik Komisyonu üyemiz Begüm Özdoğularlı yapacaktır.

2012.09.20

TOBB Uluslararası İş Forumu

TOBB'un kuruluşunun 60. Yılı kutlamaları çerçevesinde, 13 Eylül 2012 tarihinde İstanbul'da TOBB Uluslar arası İş Forumu düzenlendi. İş forumunda, Odalar ve uluslar arası iş kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra uluslar arası iş dünyasının önde gelen isimleri ve Türk iş dünyası bir araya geldi.Söz konusu İş Forumunda Girişimcilerin Güçlendirilmesi ve Kriz Zamanında Özel Sektör konuları ele alındı. TÜGİAD'ı temsilen toplantıya Yönetim Kurulu üyesi Göktuğ Duyar katıldı.

2012.09.17

Bursa’da Ekonomik Değerlendirme Toplantısı

TÜGİAD Bursa Şubesi’nin düzenlediği, akşam yemeğinde TUGİAD Bursa Şubesi üyeleri TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen ve TÜGİAD Danışmanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile bir araya geldi.TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ve TÜGİAD Danışmanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş ve katıldığı toplantıda ekonomik krizlerin oluşum süreçleri, ABD ve Avrupa ülkelerinde yaşanan krizlerin Türkiye’ye yansımaları değerlendirildi. Toplantının sonunda TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Baran Çelik, TÜGİAD Danışmanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş ve TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen’e katılımlarından dolayı birer teşekkür plaketi verdi.

2012.09.12

Nevada Las Vegas Heyeti ilk Ticari Temas

Nevada Vali Yardımcısı Brian K.Krolicki ve beraberindeki Las Vegas’ın önde gelen bürokratları ve işadamlarından oluşan heyet 11 Eylül 2012 tarihinde TÜGİAD'a resmi bir ziyaret gerçekleştirdi.11 Eylül'de Türkiye'ye gelen heyetin gerçekleştirdiği bu ilk ziyaret kapsamında, Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Rupen Mıhçıyan’ın açılış konuşması, Genel Sekreter Sinem Sonuvar’ın TÜGİAD ile ilgili sunumunun ardından sırasıyla, TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ve Nevada Vali Yardımcısı Brian K.Krolicki konuşma yaptılar. Heyet daha sonra TÜGİAD tarafından düzenlenen kokteylde üyelerimizle bir araya geldi.

2012.09.11

Fildişi Sahilleri Resmi Heyeti Ziyareti

Fildişi Sahilleri Büyükelçisi Gomis Jean Baptiste liderliğindeki heyet 11 Eylül 2012 tarihinde Derneğimizi ziyaret etti. Dernek merkezimizde düzenlenen toplantıya TÜGİAD’ı temsilen Başkan Ali Yücelen’in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri ve Uluslar arası İlişkiler Komisyonu üyeleri de katıldı.TÜGİAD üyeleirnin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, iki ülke arasındaki potansiyel iş ve yatırım imkânları değerlendirildi. Bilgilendirme toplantısının ardından TÜGİAD üyeleri ve basın mensupları Fildişi Sahilleri Büyükelçisi Gomis Jean Baptiste’e bahsi geçen ülke ile ilgili sorularını yöneltti. Bilgilendirme toplantısının ardından katılımcılar kokteylde bir araya geldi.

2012.09.11

Cumhuriyet Halk Partisi heyetinin TÜGİAD ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ve beraberindeki milletvekillerinden oluşan heyet 11 Eylül 2012 tarihinde TÜGİAD Yönetim Kurulunu Dernek merkezimizde ziyaret etti.Söz konusu toplantıda ülke ekonomisi ele alındı. Başkan Ali Yücelen, Türk Genç İşadamlarının iş hayatında karşılaştığı bürokratik engelleri aktardı. Bunun yanı sıra TÜGİAD öncülüğünde hazırlanan Girişimcilik Teşvik Paketine ilişkin bilgilendirme yapıldı ve CHP’den destek rica edildi.

2012.09.11

Yunanistan Ticaret Ataşeliği Ziyareti

TÜGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu, 10 Eylül 2012 tarihinde Yunanistan Ticaret Ataşesi Ioannis Karkanis ile “Yunanistan -Türkiye Ticari İlişkileri” kapsamında bir toplantı gerçekleştirdi. Söz konusu ziyarette, TUGİAD heyetinde UİK Başkanı Rupen Mıhçıyan ve UİK Sorumlusu Ozan Safkan yer aldı. Yunanistan’da yatırım fırsatları ve şirket birleşmeleri konusunda fikir alışverişinin yapıldığı görüşmede, Yunanistan Ticaret Ataşeliği ve TÜGİAD’ın çeşitli konularda işbirliği yapması öngörüldü.

2012.09.10

Çin Büyükelçiliği Ziyareti

Başkan Ali Yücelen önderliğindeki TÜGİAD Heyeti, 7 Eylül 2012 tarihinde Ankara Çin Büyükelçisi Xiaosheng Gong’u ziyaret etmiştir.Başkanın yanısıra TÜGİAD Heyeti’nde Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Yenigün,Gürol Gür,Rupen Mıhçıyan,UİK Bursa Başkan Yardımcısı Aydın Özer ve Genel Sekreter Sinem Sonuvar yer aldı.Bahsi geçen toplantıda Türkiye ve Çin arasındaki mevcut ticari ilişkiler değerlendirildi. Bunun yanısıra, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği 50 Milyar USD.ticaret hacmine ulaşabilmek için Çin Büyükelçiliği’nin desteği ile TÜGİAD’ın çeşitli organizasyonlar ve faaliyetler düzenlemesi üzerinde fikir birliğine varıldı.

2012.09.07

Başkan Yücelen Kanal 24'de canlı yayın konuğu

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 06.09.2012 tarihinde Kanal 24 TV'de Remziye Demirkol’un sunduğu “Moderatör- 2 Ekonomi ”programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen; Sanayi üretiminde yavaşlama,Türkiye’deki Reel sektörün durumu ve ihracat rakamlarına ilişkin değerlendirme yaptı.

2012.09.06

Danışmanlar Kurulu Toplantısı

TÜGİAD Danışmanlar Kurulu toplantısı Başkan Ali Yücelen liderliğinde 5 Eylül 2012 tarihinde TÜGİAD Ankara Şube’de organize edildi. Bahsi geçen toplantıda danışmanlar kurulu üyeleri ile TÜGİAD’ın 14. Dönemdeki stratejileri ve projeleri üzerine fikir değerlendirmesi yapıldı.

2012.09.05

Vefat Haberi

14. Dönem Denetleme Kurulu üyemiz çok değerli Kağan Ünal’ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.

2012.08.31

Ankara Şubesi Sahur Yemeği

TÜGİAD Ankara Şubesi’nin ilk kez duzenledigi, Semahgösterisi ve tasavvuf müziğiyle renklenen sahur yemeğindeTUGİAD uyeleri ile is dunyasi bir araya geldi. Şahhane Restaurant’taki sahur yemeğine aralarında Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen ve ANGİAD Başkanı Abdullah Değer’in de bulunduğu çok sayıda işadamı katıldı.

2012.08.17

Danimarka Konsolosluğu Ziyareti

TÜGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu 15 Ağustos 2012 tarihinde Danimarka Konsolosluğu’na “Tanışma ve Danimarka -Türkiye Ticari İlişkileri” konuları kapsamında bir ziyaret gerçekleştirdi. Söz konusu ziyarette TUGİAD heyetinde Yönetim Kurulu Üyesi Göktuğ Duyar, UİK Başkanı Rupen Mıhçıyan ve UİK Sorumlusu Ozan Safkan yer aldı. Bunun yani sıra Danimarka’yı temsilen Danimarka Konsolosu Soren Robenhagen, Ticaret Ataşesi Seda Kayrak ve yardımcısı Gökhan Berk katıldı. Toplantıda iki ülke arasındaki özellikle enerji sektöründeki ticaret fırsatları değerlendirildi.

2012.08.15

Başkan Ali Yücelen Habertürk TV´de canlı yayın konuğu

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen Habertürk Canlı Yayın Konuğu Oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 15 Ağustos 2012 tarihinde Habertürk kanalında Serdar Kuter’in Ekonomide Görünüm programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, kayıt dışı ekonomi ve genç işsizliğe ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2012.08.15

TÜRKONFED Ziyareti

Ali Yücelen Başkanlığındaki TÜGİAD heyeti 14 Ağustos 2012 tarihinde TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz’i ziyaret etti. TÜGİAD’ın uluslar arası açılımları, yurt içi faaliyetleri ve diğer Sivil Toplum Kuruluşları ile ilişkiler konusunda bilgi verildi. TÜRKONFED’in faaliyetleri hakkında bilgi alınıp, TÜGİAD-TÜRKONFED işbirliği imkanları görüşüldü.

2012.08.14

Başkan Ali Yücelen Beyaz TV Kanalında canlı yayın konuğu

Başkan Ali Yücelen Beyaz TV Kanalında Canlı Yayın Konuğu Oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 11 Ağustos 2011 tarihinde Beyaz TV kanalında (Digitürk 36. Kanal) Vatan Gazetesi yazarı Deniz Güçer ve Güneş Gazetesi yazarı Metin Özkan’ın Ne Var Ne Yok programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, çek yasası, bankacılık sistemi ve bunun KOBİ’lere olan etkileri ile ekonominin genel gidişatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2012.08.13

Başkan Sky Türk 360 Kanalında canlı yayın konuğu

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 09 Ağustos 2012 tarihinde Sky Türk 360 kanalında Uyanış Bayar’ın "Ekonomi Gündemi" programının canlı yayın konuğu oldu. Yaklaşık yarım saat süren programda Başkan Ali Yücelen, Türkiye ekonomisine dair değerlendirmelerde bulunup TÜGİAD’ı yeni dönemde nelerin beklediğini anlattı. Bunun yanı sıra ekonominin genel gidişatı ve TÜGİAD’ın öncülüğünde hazırlanan Girişimcilik Teşvik Paketi ile ilgili açıklamalarda da bulundu.

2012.08.08

TÜGİAD Başkanı TGRT Haber Canlı Yayın Konuğu

TÜGİAD Başkanı TGRT Haber Canlı Yayın Konuğu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 08 Ağustos 2012 tarihinde TGRT Haber kanalında Necmettin Batırel’in “Sektör Analiz” programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle TÜGİAD’ın öncülüğünü yaptığı Girişimcilik Teşvik Paketi ile ilgili çalışmaları ve Avrupa krizine ilişkin yorumlarını paylaştı.

2012.08.08

Başka Yücelen Bloomberg HT kanalında canlı yayın konuğu oldu

Başkan Ali Yücelen Bloomberg HT Kanalında Canlı Yayın Konuğu Oldu. Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 31 Temmuz 2012 tarihinde Bloomberg HT kanalında Cüneyt Başaran ve Gökhan Şen’in “Akıllı Para” programının canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, Avrupa krizine dair değerlendirmelerde bulunup TÜGİAD’ın Kayıt dışı ekonomi ile ilgili çalışmalarını anlattı.

2012.07.31

TÜGİAD - TUSKON Görüşmesi

TÜGİAD YÖNETİM KURULUNUN TUSKON ZİYARETİ Ali Yücelen başkanlığındaki TÜGİAD Yönetim Kurulu üyeleri, 25 Temmuz 2012 tarihinde TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. TÜGİAD’ın uluslar arası açılımları, düzenlediği ticari heyetleri ve diğer sivil toplum kuruluşları ile ilişkiler konusunda bilgi verildi. TUSKON’un faaliyetleri hakkında bilgi alındı. TÜGİAD-TUSKON işbirliği imkanları görüşüldü.

2012.07.25

PEXGA - TÜGİAD Bursa Ziyareti

Galiçya Yatırım ve Kalkınma Ajansı Pexga'nın TÜGİAD Bursa Şubesi ziyareti İspanya'daki Galiçya Özerk Bölgesi'nde devlet desteğiyle kurulmuş olan İspanyol Yatırım ve Kalkınma Ajansı Pexga Türkiye Platformu Yöneticisi Javier Paredes Nachon 25 Temmuz 2012 tarihinde Bursa TÜGİAD üyeleriyle Bursa Başkanı Baran Çelik'in Beyçelik GESTAM tesislerinde bir araya geldi. Galiçya bölgesindeki firmalarla işbirliği olanakları ve iş geliştirme çalışmaları üzerine karşılıklı fikir alışverişi yapılan toplantıya TÜGİAD Bursa Başkanı Baran Çelik ve üyelerimizin yanısıra Uluslar arası İlişkiler Komisyonu Başkanı Rupen Mıhçıyan da katıldı.

2012.07.25

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü ile Görüşme

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü ile Görüşme Yıldız Teknik Üniversitesi rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’i TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen liderliğindeki TÜGİAD heyeti 24 Temmuz 2012 tarihinde ziyaret etti. Toplantıda, iki kurum arasında geliştirilebilecek işbirliği imkanları üzerine değerlendirme yapıldı.

2012.07.24

Başkan Yücelen Çankaya Köşkü’nde

Başkan Ali Yücelen Çankaya Köşkü'nde Akşam Yemeği Konuğu Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün Gabon Cumhurbaşkanı Ali Bongo Ondimba’nın onuruna Çankaya Köşkü’nde 18 Temmuz 2012 tarihinde verdiği akşam yemeğine TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen katıldı. Yemekte Türkiye-Gabon ticari ilişkileri değerlendirilip, potansiyel iş fırsatları tartışıldı.

2012.07.18

Başkan Ali Yücelen NTV’de canlı yayın konuğu oldu

Başkan Ali Yücelen NTV'de Canlı Yayın Konuğu Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 18 Temmuz 2012 tarihinde NTV Kanalında Gökay Otyam’ın “Ekonomi Notları” programında canlıyayın konuğu oldu.Başkan Ali Yücelen, Türkiye ekonomisine dair değerlendirmelerde bulunup TÜGİAD’ ı yeni dönemde nelerin beklediğini anlattı. Bunun yanı sıra yeni çek yasası, yeni kıdem düzenlemesi ve yeni teşvik yasası ile ilgili değerlendirmelerde de bulundu.

2012.07.18

İstanbul Ticaret Odası ile Görüşme

İstanbul Ticaret Odası Başkanı ile Görüşme İTO Meclis Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş’ı TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen liderliğinde TÜGİAD heyeti 17 Temmuz 2012 tarihinde ziyaret etti. Toplantıya Başkan Ali Yücelen ve Başkan Murat Yalçıntaş’ın yansıra, TÜGİAD Başkan Yardımcısı ve Saymanı Kürşad Badem, TÜGİAD Başkan Yardımcısı Mehmet Yasubuğa, Yönetim Kurulu üyeleri Ebru İldam Hatiper ve Nesrin Serin ile Genel Sekreter Sinem Sonuvar katıldı. Toplantıda, iki kurum arasında geliştirilebilecek işbirliği imkanları üzerine değerlendirme yapıldı.

2012.07.17

Başkan Ali Yücelen canlı yayında yeni çek yasası ile ilgili görüşlerini paylaştı

Başkan Ali Yücelen Canlı Yayında Yeni Çek Yasası ile İlgili Görüşlerini Paylaştı. Yeni yılla beraber yürürlüğe giren “Yeni Çek Yasası” ile karşılıksız çekte adli para cezası ödenmediği için uygulanan hapis cezası yerine idari nitelikle yaptırım uygulanmaya başlandı. Söz konusu yasa ile ilgili olarak Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen06 Temmuz 2012 tarihinde Bloomberg HT Kanalında canlı olarak yayınlanan “Devre Arası” Programınatelefon bağlantısıyla katılarak konuyla ilgili görüşlerini paylaştı.

2012.07.06

Amerika Büyükelçiliği Kokteyli

4 Temmuz 2012 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Büyükelçisi Francis J. Ricciardone’nin ev sahipliğinde Ankara ABD Büyükelçiliğindedüzenlenen kokteyle Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ve Genel Sekreter Sinem Sonuvar katıldılar. İş dünyası, bürokratların ve basının yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda Türkiye-Amerika ilişkileri üzerine değerlendirme yapıldı.

2012.07.04

TÜGİAD - Beyoğlu Belediyesi Ziyareti

Beyoğlu Belediyesi Başkanı ile Görüşme Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen önderliğinde TÜGİAD Heyeti Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı makamında ziyaret etti. Beyoğlu Belediyesinde gerçekleşen toplantıya Başkan Ali Yücelen’in yanı sıra Başkan Yardımcısı Mehmet Yasubuğa ve Kürşad Badem, Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister ve Genel Sekreter Sinem Sonuvar katıldı. Toplantıda, TÜGİAD yeni dönem projelerinin yansıra TÜGİAD-Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile ilgili fikir teatisinde bulunuldu.

2012.06.27

İTO – TÜGİAD Ziyareti

İTO Meclis Başkanı ile Görüşme İTO Meclis Başkanı İbrahim Çağlar TÜGİAD Genel Merkez’de Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’i ziyaret etti. Toplantıya Başkan Ali Yücelen ve Başkan İbrahim Çağlar’ın yansıra, TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, Yönetim Kurulu üyesi Tuba Çalkılıç ve Genel Sekreter Sinem Sonuvar katıldı. Toplantıda, Türk dış ticareti, mevcut ekonomik durum ve iş fırsatlarına ilişkin değerlendirme yapıldı.

2012.06.27

Geleneksel Salı Akşamı Yemeği

Geleneksel Salı Akşam Yemeği 26 Haziran 2012 tarihinde düzenlenen Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin (TÜGİAD)Geleneksel Salı akşam yemeğinde onur konuğu olarak AKP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili, İçişleri Eski Bakanı Sayın Abdülkadir Aksu konuğumuz oldu. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in açılış konuşmaları ile başlayan gecede daha sonra İçişleri eski Bakanı Sayın Abdülkadir Aksu’nun üyelerimize hitap etti. Bakanımızın konuşmasının ardından yeni üyelere rozetlerini taktı. Rozet ve sertifika töreninde sonra Yeni Türkü grubu sahne aldı.

2012.06.27

Yeni TÜGİAD Yönetiminden TÜSİAD´a önemli ziyaret

YENİ TÜGİAD YÖNETİMİNDEN TÜSİAD’A ÖNEMLİ ZİYARET Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen önderliğinde TÜSİAD’ı ziyaret etti. TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, TÜSİAD Başkan Yardımcısı Muharrem Yılmaz ve Genel Sekreter Zafer Ali Yavan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, TÜGİAD yönetim kurulu yeni dönemdeki projelerini anlatarak, TÜGİAD-TÜSİAD işbirliği ile ilgili fikir teatisinde bulundu. 26 Haziran 2012 tarihinde TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, Başkan Yardımcısı Muharrem Yılmaz ve Genel Sekreter Zafer Ali Yavan’ın TÜSİAD merkezinde TÜGİAD’I kabul ettiği toplantıda, TÜGİAD’ı temsilen Genel Başkan Ali Yücelen, Başkan Yardımcıları Kürşad Badem, Türker Naslı, Mehmet Yasubuğa ve Nurettin Varol, Genel Sekreter Sinem Sonuvar yer aldı. 14.Dönem Yönetim Kurulu olarak TÜSİAD ile bir araya gelmelerinin anlamını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen “TÜSİAD-TÜGİAD işbirliğine bu dönemde ivme kazandırmamız, TÜSİAD’ın tecrübesi ve yetkinliğiyle TÜGİAD’ın yeni atılımlara dair motivasyonunu biraraya getirmemiz hem yeni yönetimimiz hem de TÜGİAD üyeleri için çok önemli. TÜSİAD gibi ülke ekonomisinin dinamiklerini bünyesinde barındıran bir oluşumla birlikte potansiyel iş fırsatları ve yeni pazarlar üzerine bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. 2023 hedeflerine hızla koşan bir ülkenin girişimcileri olarak bu toplantıda verimli kararlar aldık. Dernek olarak sadece finansman, yatırım ya da ticaret anlamında değil girişimcilik eğitimi konusunda da projeler geliştirmeyi planlıyoruz. Bu projelerde TÜSİAD’ın manevi desteğini almak bizim için çok anlamlıydı. Bu toplantıda bunu gerçekleştirdik. Başta TÜSİAD Başkanı Sayın Ümit Boyner olmak üzere tüm TÜSİAD yönetimine, yeni yönetim kurulumuza verdikleri destek için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

2012.06.26

TÜRKİYE A.B.D. İş Yemeği

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen Türkiye-A.B.D. arasındaki ekonomik ilişkilerin 60.yılı nedeniyle düzenlenen yemeğe katıldı. Program, T.O.B.B.Başkanı Sn. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Sayın Başkan, son yıllarda Türkiye-A.B.D. arasındaki ticari ilişkilerdeki düşüşe dikkat çekerek Türkiye’nin beklentilerini ve A.B.D.ile olan ekonomik ilişkilerin Türkiye için önemini vurguladı. T.O.B.B.Başkanı’nın ardından söz alan Büyükelçi Ricardione de Türkiye’nin A.B.D. açısından yeri ve önemini ve iki ülke arasındaki ekonomik işbirliğinin çok önemli olduğunu belirtti. Son olarak, A.B.D.Ticari Temsilcisi Sn.Ron Kirk yaklaşık 60 yıldır devam eden Türkiye-A.B.D. üst düzey ekonomik ilişkilerine verdikleri önemi tekrarlayarak Türkiye’nin dünyaya demokratik ve ekonomik katkısının ülke olarak farkında olduklarına değindi. Ayrıca 2012 senesinde artık Türkiye’nin A.B.D.’ye ihracat yapan bir ülke haline geldiğini vurguladı. Ardından yemeğe geçildi.

2012.06.25

Başkan Ali Yücelen Kahvaltıda Gazetecilerle Buluştu

Başkan Ali Yücelen Kahvaltıda Gazetecilerle Buluştu. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 24 Haziran 2012 tarihinde Ankara’da gazetecilerle kahvaltıda buluştu. Toplantıda Yücelen, bir ay gibi kısa sürede yapılan faaliyetlerinin yanı sıra yeni dönemde TÜGİAD ve TÜGİAD aktivitelerinden bahsetti.

2012.06.24

TÜGİAD - TTGV Buluşması

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ile TTGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ultav görüştüler. Görüşmede TUGIAD ve TTGV faaliyetleri hakkında bilgi verildikten sonra işbirliği olanakları üzerine konuşuldu.

2012.06.20

Başkan Yücelen Cnbc-e’de

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen Cnbc-e Kanalında “Finans Cafe İş Dünyasından’’programının CanlıYayın Konuğu Oldu. Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Yücelen 20 Haziran 2012 tarihinde Cnbc-e Kanalında Melda Yücel in “Finans Cafe İş Dünyasından’’programında canlıyayın konuğu oldu. Ali Yücelen, Türkiye ekonomisine dair değerlendirmelerde bulunup TÜGİAD’ ı yeni dönemde nelerin beklediğini anlattı. Türkiye Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Yeni Teşvik Paketi’nin kapsamına yönelik canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Yeni sistemin üretimi desteklediğini ve önemli oranda yatırım artışına neden olacağını söyleyen Yücelen, “Üretimi tevsik eden sektörler bazında ilk defa yapılmış bu paketin mimarlarına teşekkür ediyorum“ dedi. Fakat üretim tevsiki ile girişimcilik teşviki farklıdır diyerek Girişimciliğe yönelik bir teşvik paketinin hazırlanmasını istedi.

2012.06.20

Ekonomi Bakanı Zafer çağlayan ile Başkan Ali Yücelen görüştü

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Başkan Ali Yücelen Görüştü. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 19 Haziran 2012 tarihinde Bakanlar Kurulunun yeni teşvik sistemini imzaladığını bir basın toplantısı ile açıkladı. Çağlayan Cumhurbaşkanımız Bakanlar Kurulu kararını onayladı ve yeni teşvik sistemi yürürlüğe girdi.“dedi. Basın toplantısının ardından Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen yeni tevsik sistemi ile ilgili düşüncelerini Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile paylaştı.

2012.06.20

TÜGİAD Yönetim Kurulu’nun MÜSİAD ziyareti

TÜGİAD YÖNETİM KURULUNUN MÜSİAD ZİYARETİ Ali Yücelen başkanlığındaki TÜGİAD Yönetim Kurulu üyeleri 18 Haziran 2012 tarihinde MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nail Olpak ve Başkan Yardımcısı Murat Kalsın’ı ziyaret etti. TÜGİAD’ın faaliyetleri ve diğer Sivil Toplumu Kuruluşları ile ilişkiler konusunda bilgi verildi. MÜSİAD’ın faaliyetleri hakkında bilgi alındı. TÜGİAD ve MÜSİAD işbirliği imkanları görüşüldü.

2012.06.19

Ankara Protokol Ziyaretleri

Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen liderliğindeki TÜGİAD Heyeti bir günde 5 bakanla görüşerek, hem derneğin faaliyetlerini anlattı, hem de taleplerini iletti. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ile yönetim kurulunun Ankara’daki ilk durağı Adalet Bakanlığıydı. TÜGİAD’ın yeni yönetimine başarılar dileyen Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin, “Bilindiği gibi Avrupa'da kriz var. Üretime dayalı ekonomimiz olduğu için krizi az hissettik. Avrupa bizim büyük ticaret ortağımız. Dolayısıyla sürdürülebilir bir ticari ortam için yeni pazarlar yaratmalıyız. Bu pazarları sizin gibi genç işadamlarının çoğaltacağına inanıyorum. Türkiye neslinin geleceği için hem siyasi hem ekonomik istikrar olmalı. Aynı zamanda hukuk güvencesi de bir ülke için çok önemli. Bunları sağladığında diğer ülkelere göre avantajlı konuma geçecektir” dedi. Bir sonraki durak, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığıydı. Ziyarette projelerini anlatan Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım, “Ulaşım, sorunları çok olan bir sektör. Ancak yıllar geçtikçe sorunları en aza indirgemeye başladık. Demiryolu dışında tüm ulaşımı serbestleştirdik. Kısa bir zaman sonra da demiryolunu serbestleştireceğiz. Altyapıyı hızla sağlamlaştırıyoruz. Mevcut altyapı geliştiriliyor ve YHT projelerimiz hızla devam ediyor. Demiryollarına olan yatırımlarımız hızla devam edecek. Kaynaklarımız sınırlı. Alternatif finans yöntemleri kullanarak ilerleyeceğiz” diye konuştu. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen de ulaştırma sektörüne kattığı standartlar nedeniyle Bakan Binali Yıldırım’a teşekkür ederek, “Karayolu Taşımacılığı için firmalara verilen yetki belgesi çok önemli. Bu sayede pek çok şey kayıt altına alındı. Bu yetkinin daha da genişletilmesini, daha kapsamlı olmasını umut ediyoruz. Transit taşımacılığındaki ilerlemeler de bizleri memnun ederken, limanlarımızın iyileştirilmesini önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz. Tren taşımacılığında lokomotif kanununun çıkacak olması da ciddi bir adım. Diğer yandan da ÖTV indiriminin akaryakıtta da olmasını temenni ediyoruz” dedi. Bir sonraki ziyaret, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker’in makamında gerçekleşti. Yeni yönetime başarılar dileyen Bakan Eker, Türk ekonomisi için gençlere çok iş düştüğünü söyledi. Gıda ve tarımın, yokluğunda değeri anlaşılan sektörler olduğuna dikkat çekti. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Bakan Mehdi Eker’e, gıda güvenliği konusundaki hassasiyetleri, bozuk ve sağlığa zararlı gıda üreten firmaları teşhirleri nedeniyle teşekkür etti. TÜGİAD heyeti dördüncü ziyaretini ise Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız’a gerçekleştirdi. Yeni yönetimine başarılar dileyen Bakan Yıldız, enerji verimliliği konusunda, “Her biriniz farklı sektörlerde hizmet veriyorsunuz, ancak sektörünüz ne olursa olsun tasarrufa fazlaca önem vermelisiniz” dedi. Bakanyeraltı zenginliklerinden daha çok insan kaynağının önemli olduğunu da vurguladı. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ise enerji sektöründe faaliyet gösteren firmalarının sorunlarının giderilmesine yönelik olarak gerçekleştirmeyi planladıkları organizasyona Bakan Yıldız’ı da davet etti. TÜGİAD heyeti son görüşmesini AB Bakanı ve Baş müzakereci Sayın Egemen Bağış ile yaptı. TÜGİADile ilişkisinin henüz siyasete başlamadığı yıllara dayandığını söyleyen Bakan Bağış, dernek yöneticileriyle siyaset yıllarında da çeşitli çalışmalarda bir araya geldiğini kaydetti. “Hepinizi AB müzakere heyetimizin doğal üyeleri olarak görüyorum diyen Bağış, müzakere sürecinde yapılan reformlarla elde edilen başarılı neticenin ortada olduğunu kaydetti. Bağış, reformların devam ettiğini, bu konuda da TÜGİADgibi kuruluşlarla işbirliği yapmayı önemsediğini belirtti. Türk vatandaşları için AB'de vize muafiyeti konusuna da değinen Bağış, bu konudaki engellerin Türk işadamlarıyla birlikte kırılacağını söyledi. Yücelen ziyarette ayrıca Bakan Bağış’a kısa süre önce ülkemizi temsilen gittikleri Meksika’da katıldıkları G20 Genç Girişimciler Zirvesi ve iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine yönelik olarak Meksika Cumhurbaşkanı ile yaptıkları görüşmeye ilişkin bilgi de verdi. Ali Yücelen, “Meksika Cumhurbaşkanı Sayın Felipe Caldero’dan ülkesindeki gümrük vergilerinin azaltılması ve bu sayede Türk ürünlerinin rekabet edilebilir hale gelmesine olanak vermenizi istedik” diye konuştu. Yücelen, TÜGİAD’ın Vizesiz Avrupa projesi ile ilgili çalışmalarını ve 45 bin üyesi bulunan Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu (YES) Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdüğünü de hatırlattı.

2012.06.13

Marmara Üniversitesi Girişimcilik Dersleri Ödül Töreni

Marmara Üniversitesi Ödül Töreni TÜGİAD Girişimcilik Komisyonumuzun, Marmara Üniversitesi ile Üniversite-Sanayici İşbirliği projesi kapsamında sürdürmekte olduğu Girişimcilik Ders Programının 2011-2012 öğretim yılı dönem sonu proje sunumları 16.05.2012 tarihinde Dernek merkezimizde gerçekleştirilmişti. Jüri üyeliğini Girişimcilik Komisyonu üyeleri Engin Kalkan ve İzel Levi Coşkun ile TÜGİAD Genel Sekreteri Sinem Sonuvar yaptığı yarışmada birinciliğe Göksel Güzel, Tolga Kırca, İrem Kendigelen, Büşra Yıldız ve Fatoş Akkuş’tan oluşan grup layık görülmüştü. Birinci olan gruba başarı plaketleri Dernek merkezimizde 13.06.2012 tarihinde düzenlenen ödül töreninde takdim edildi.

2012.06.12

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Meksika Cumhurbaşkanı’na Türk iş dünyasının taleplerini iletti

ALİ YÜCELEN MEKSİKA CUMHURBAŞKANI’NA, TÜRK İŞ DÜNYASININ TALEPLERİNİ İLETTİ. TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen Meksika’da çok önemli görüşmelerde de bulundu. Yücelen’in en üst düzey görüşmesi, Meksika Cumhurbaşkanı Felipe Calderon ile oldu. Yücelen, bu görüşmede Meksika Cumhurbaşkanı’na Türk iş dünyasının taleplerini iletti. Görüşmede Meksika ile Türkiye arasında serbest ticaret anlaşmasının imzalanması talebinde bulunan Yücelen; Meksika’daki gümrük vergilerinin azaltılması ve böylelikle Türk ürünlerinin rekabet edilebilir hale gelmesini de istedi. Ali Yücelen ayrıca Meksika’da yatırım yapmak isteyen Türk işadamları için gerekli kolaylıkların sağlanmasını da talep etti. Bununla birlikte, TÜGİAD Heyeti T.C Meksika Büyükelçisi Sn. Ahmet Acet’i makamında ziyaret ederek, Meksika Ticaret Müşaviri Yavuz Değirmencioğlu’nun da katılımıyla Türkiye-Meksika ticari ilişkilerini değerlendirildi.

2012.06.04

TÜGİAD, Türkiye’yi G20 Genç Girişimciler Zirvesi’nde temsil etti

TÜGİAD, TÜRKİYE’Yİ G20 GENÇ GİRİŞİMCİLER ZİRVESİNDE TEMSİL ETTİ. Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD),2-5 Haziran 2012 tarihlerindeMeksika’nın Mexico City kentinde G20 Liderler Zirvesi öncesi düzenlenenG20 YES (G20 Genç Girişimciler Zirvesi)’nde Türkiye’yi temsil etti. Düzenlenen zirvedefinans kaynaklarına erişim zorluğu,vergiveregülasyonlar,teşvikvedestekler, eğitimvegirişimcilik kültürügibi birçok konuda değerlendirmeler yapıldı, çözüm önerileri masaya yatırıldı. G20 üyesi ülkelerin ulusal genç işadamı derneklerinin temsilcilerinin katıldığı Zirve’ye Meksika Coparmex ev sahipliği yaptı. 20 ülkeden yaklaşık 400 girişimcinin katıldığı zirve kapsamında başkanlar ve sherpa’ların katıldığı stratejik toplantıların yanı sıra panel oturumları ve işadamları arasında iletişimi arttırmaya yönelik tanışma toplantıları da organize edildi. Meksika Hükümeti himayelerinde gerçekleşen Zirve sonunda hazırlanan G20 Genç Girişimciler Sonuç Bildirgesi Meksika Cumhurbaşanı Felipe Calderon’a G20 Liderler Zirvesi’ne bizzat iletmesi için teslim edildi. Türkiye adına TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen’in imzaladığı bildirgede özetle şu görüşlere yer verildi: “Dünya çapında 75 milyon genç işsiz bulunmaktadır ve bu rakamlar her yıl tırmanarak artmaktadır. Bu sorun ekonomik büyüme, gelişimdeki sosyal tutarlılık ve toplum dengesinde oluşacak problemlere işaret etmektedir. Bu problemlerin çözümü için öncelikle genç girişimcilerin desteklenmesi ve G20 Liderler Zirvesi’nde çıkacak olan resmi bildirgede genç girişimciliğin tanınması gerekmektedir.” Zirvede TÜGİAD’ı temsilen TÜGİAD Yönetim Kurulu BaşkanıAli Yücelen, TÜGİAD Kanada TemsilcisiDeniz Büyükbaşı Fişekçi, Girişimcilik Komisyonu üyeleriSeyra ToprakveMeltem Özpolat, Onursal üyeEngür Rutkay ile TÜGİAD Genel SekreteriSinem Sonuvaryer aldı.

2012.06.03

Başkan Ali Yücelen Bloomberg HT'de

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen 31 Mayıs 2012 tarihinde BloombergHT Kanalında Levent Oğuz’un “Finans Hattı” programında canlı yayın konuğu oldu. Ali Yücelen, Türkiye ekonomisine dair değerlendirmelerde bulunup TÜGİAD’ı yenidönemde nelerin beklediğini anlattı.

2012.05.31

14. Dönem ilk Yönetim Kurulu Toplantısı

26 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul ‘da Derneğimize yakışan birolgunluk ve gönül birliği ile gerçekleştirdiğimiz Türkiye Genç İşadamlarıDerneği’nin 14. Olağan Genel Kurulu neticesinde göreve getirilen Ali YücelenBaşkanlığındaki yönetim kurulu ilk toplantısını 29 Mayıs 2012 tarihindegerçekleştirdi.

Başkan Yardımcılıklarına Mehmet Yasubuğa, Nurettin Varol veTürker Naslı, Başkan Yardımcılığı ve sayman üye görevine ise Kürşad Bademoy birliği ile getirildi.

2012.05.30

Yeni Yönetim Teşekkür Yemeği

Derneğimiz 14. Dönem Olağan Genel Kurulu sonrası seçilen yeni Yönetimtarafından 26 Mayıs 2012 tarihinde Reina'da bir teşekkür yemeği düzenlendi. 13.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı, Üyeleri, Sicil ve Denetleme Kurulları Başkanları,Şube Başkanları ile daimi Komisyonlarımızın Başkanlarına teşekkür plaketlerinintakdim edildiği akşam yemeğine yaklaşık 250 TÜGİAD üyesi katıldı.

2012.05.28

TÜGİAD 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ali Yücelen seçildi

Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin (TÜGİAD) 26 Mayıs 2012 tarihindegerçekleşen 14. Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa geçtiğimiz dönemde TÜGİADYönetim Kurulu üyesi, Ankara ve Çukurova Şubeler Koordinatörü olarak görevyapan Ali Yücelen seçildi. Rekor bir katılımın gerçekleştiği kongrede Ali Yücelen259 geçerli oyun 170’ini alarak, ilk konuşmasında birlik ve beraberlik mesajıverdi. Yücelen, “TÜGİAD, büyük bir davadır. Dava diyorum çünkü gerçekten birdavadır. Bu davada tüm TÜGİAD bir vücut olacak, farklı düşüneceğiz, birliktehareket edeceğiz” dedi.

İstanbul Sanayi Odası Toplantı Salonu’ndagerçekleşen TÜGİAD Kongresi’nde üç aday yarıştı. Ali Yücelen, Ferda KertmelioğluveBegüm Özdoğularlı arasında geçenyarışta 259 geçerli oykullanıldı. Bu oyların 170’ini Ali Yücelen aldı.

Yönetim Kurulu asil üyeliklerine Mehmet Yasubuğa, Nurettin Varol,Ebru İldam Hatiper, Zeynep Fidan Soysal, Ersin Yazıcı, Hüseyin Ataol, Sefa Çol,Türker Naslı, Kemal Yenigün, Kürşad Badem, Ferahi Arpaç, Tuba Çalkılıç, NesrinSerin, Özlem Koşar seçildi. Yedek listede yer alan isimler ise Göktuğ Duyar,Ahmet Arslan, Ercan Kahraman, Mesut Alkan, Ali Güral, Ali Efe Bezci, FeyzaMeral, Osman Torun, Orhan Sarıtaş, Osman Barış Demirok, Mehmet Gürol Gür,İldeniz Koç, Melik Rupen Mıhçıyan ve Hadi Nezir oldu.

Lojistik ve akaryakıt sektörlerinde hizmet veren Ali Yücelen,iş dünyasını yakından tanıyan, sorunlarını iyi bilen bir isim. Yücelen ŞirketlerGrubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Yücelen Amerika’da yüksek öğreniminitamamladıktan sonra ilk şirketini 2003 yılında kurmuştur.

TÜGİAD 14.DÖNEM YÖNETİM, SİCİL VE DENETLEME KURULU LİSTESİ
YÖNETİM KURULU ASİL SİCİL DİSİPLİN KURULU ASİL DENETLEME KURULU ASİL
ALİ YÜCELEN İREM HATTAT ÜNAL PALA
MEHMET YASUBUĞA AYŞE ÖZGE ÇINAR KAĞAN ÜNAL
NURETTİN VAROL FIRAT AKER SEMİH GÜRKAN
M.EBRU İLDAM HATİPER MUAZ ERGEZEN KUBİLAY ULUSOY
ZEYNEP FİDAN SOYSAL ANIL ALİRIZA ŞOHOĞLU BARAN ÇAĞLAYAN
ERSİN YAZICI BEGÜM AKIŞ ÖMER AYDIN ÖZER
HÜSEYİN ATAOL MURAT EJDER AKARSU FIRAT SARIBIYIK
S. SEFA ÇOL CAN ÇAVUŞOĞLU
TÜRKER NASLI AHMET KARA
KEMAL YENİGÜN MUZAFFER HATİPER
KÜRŞAD BADEM ÖMER KAHVECİ
FERAHİ GÜZELSÖZLÜ PINAR ÖZEL
GÜL TUBA ÇALKILIÇ RASİM M. NARİN
NESRİN SERİN CELAL BATU TANER
ÖZLEM KOŞAR SELÇUK NAZİK
YÖNETİM KURULU YEDEK SİCİL DİSİPLİN KURULU YEDEK DENETLEME KURULU YEDEK
GÖKTUĞ DUYAR GÖKMEN ÖZDOĞAN HALUK İNANOĞLU
AHMET ARSLAN MUSTAFA TORUN GÖZDE HASÇELİK
ERCAN KAHRAMAN ERTAN ÇEÇENER CENK YILDIRIM
MESUT ALKAN H. İBRAHİM CANGÜL BAHADIR TUZ
ALİ GÜRAL ALTAN ALBAYRAK SİNAN ATALAY GÜLSEREN
ALİ EFE BEZCİ F.REHA PILANYA GÖKÇEN ERDOĞAN
FEYZA MERAL MEHMET SELÇUK ELMAS AHMET KEMAL GÜR
OSMAN TORUN İLKER OVACILLI
ORHAN SARITAŞ OĞUZ YOZGAT
OSMAN BARIŞ DEMİROK ŞADAN ZAFER KÖKSAL
MEHMET GÜROL GÜR Ş.AYCAN YAĞANOĞLU
İLDENİZ KOÇ HASAN CEM AŞÇIOĞLU
M. RUPEN MIHÇIYAN GÜRKAN YILDIRIM
HADİ NEZİR M. ETKİN PERÇİNER
ZAFER TOKSÖZ EMİR BOZKAYA

2012.05.28

ATA’M Yolunda Yürüyeceğiz

26 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleşen Türkiye Genç İşadamları Derneği Genel Kurulu neticesinde Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Ali Yücelen başkanlığındaki TÜGİAD heyeti Anıtkabir’i ziyaret etti. TÜGİAD Yönetim Kurulu’nun hazır bulunduğu Anıtkabir ziyaretinde Ali Yücelen Ata’mıza olan bağlılıklarını dile getirdi. Yücelen; Anıtkabir özel defterine şunları yazdı: “Ata'mız, Ulu Önder’imiz, Atatürk’ümüz, TÜGİAD 14. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte huzurunuzda olmanın onur ve heyecanını yaşıyorum. Ülkemizin geleceği, genç iş adamlarının yuvası olan Derneğimizin Başkanı olarak yolunuzda yürüyeceğimize, ülkünüzün takipçisi olacağımıza, siz Gazi Paşamızın tüm gazilerimizin ve şehitlerimizin bizlere emanet ettiği ülkemizin bölünmez bütünlüğünün ve laik ve demokratik cumhuriyetin bekçisi olacağımıza, hedef gösterdiğiniz muasır medeniyetler seviyesine, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan ulaşmak üzere çalışacağımıza sizin aziz hatıranız önünde söz veriyoruz. Biz, Türk gençleri olarak biliyoruz ki birinci vazifemiz Türk istiklalini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Huzurunuzda saygı, sevgi ve minnetle eğiliyoruz.”

2012.05.26

Girişimcilik Proje Sunumları

Marmara Üniversitesi Girişimcilik Dersi Proje Sunumları TÜGİAD Girişimcilik Komisyonumuzun, Marmara Üniversitesi ile Üniversite-Sanayici İşbirliği projesi kapsamında sürdürmekte olduğu Girişimcilik Ders Programının 2011-2012 öğretim yılı dönem sonu proje sunumları 16.05.2012 tarihinde Dernek merkezimizde gerçekleştirildi. Jüri üyeliğini Girişimcilik Komisyonu Koordinatörü Engin Kalkan, Girişimcilik Komisyonu üyesi İzel Levi Coşkun ve TÜGİAD Genel Sekreter Yardımcısı Sinem Sonuvar yaptı.Bu dönem birinciliğe layık görülen Göksel Güzel, Tolga Kırca, İrem Kendigelen, Büşra Yıldız ve Fatoş Akkuş tarafında geliştirilen Kahvaltı Zamanı adlı proje oldu.

2012.05.17

Geleneksel Salı Yemeği

TÜGİAD Geleneksel Salı Akşam Yemeği TÜGİAD Geleneksel Mayıs ayı Salı Akşam Yemeği 08 Mayıs 2012 tarihindeConrad Otel’de gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Coşkunkan’ın açılış konuşmasının ardından TÜGİAD Ekonomi Danışmanı Prof. Dr. Kerem Alkin’in “Dünya ve Türkiye Ekonomisi” konulu sunumu ile devam eden akşam yemeğimizde, aramıza katılan yeni üyelerimiz, Ahmet Yalçın Yeşilova, Mehmethan Arslancan, Ruken Taşkıran, Ekin Tükek, Ali Güven, Bahri Tuz, Seçil Özkazanç, Cenk Özerkan, Tolga Çelik , Mehmet Murat İsen ve Onur Çelikyay’a üyelik sertifikaları ve rozetleri takdim edildi. Bununla birlikte Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç akşam yemeğimize iştirak ederek üyelerimize hitap ettiler.

2012.05.09

Marmara Üniversitesi 22

TÜGİAD Girişimcilik Komisyonunun, Marmara Üniversitesi ile Üniversite-Sanayici işbirliği projesi kapsamında sürdürmekte olduğu 2011-2012 yılı Girişimcilik Ders Programının 22.haftasında, Hürriyet İK Genel Yayın Yönetmeni Serdar Devrim katılımcıları Tutundurma ve Halkla İlişkiler konusunda bilgilendirdi.

2012.04.25

Değerlendirme Toplantısı

Genel Ekonomik Değerlendirmeler ve Yeni Teşvik Paketi” konulu bilgilendirme toplantısı Danışmanlarımız Prof. Dr. Kerem Alkin ve Dr. Can Fuat Gürlesel'in sunumlarıyla Odakule merkez ofisimizde gerçekleştirildi. Dr. Gürlesel tarafından yapılan,TEŞVİK 2012 başlıklı sunum Derneğimiz Bilgi-İşlem departmanından temin edilebilir.

2012.04.24

Marmara Üniversitesi 21

TÜGİAD Girişimcilik Komisyonunun, Marmara Üniversitesi ile Üniversite-Sanayici işbirliği projesi kapsamında sürdürmekte olduğu 2011-2012 yılı Girişimcilik Ders Programının 20.haftasında,Mazars Denge Denetim'den Mert Tinik katılımcıları Bir marka oluşturma hikayesi – Denge Akademi ve E-learning konusunda bilgilendirdi.

2012.04.19

Marmara Üniversitesi 20

TÜGİAD Girişimcilik Komisyonunun, Marmara Üniversitesi ile Üniversite-Sanayici işbirliği projesi kapsamında sürdürmekte olduğu 2011-2012 yılı Girişimcilik Ders Programının 20.haftasında,Mazars Denge Yönetim Kuırulu Üyesi ve Girişimcilik Dersi Koordinatörü Sn. İzel Levi Coşkun katılımcıları İş Planı Hazırlama Metodolojisi konusunda bilgilendirdi.

2012.04.11

Marmara Üniversitesi 19

TÜGİAD Girişimcilik Komisyonunun, Marmara Üniversitesi ile Üniversite-Sanayici işbirliği projesi kapsamında sürdürmekte olduğu 2011-2012 yılı Girişimcilik Ders Programının 19.haftasında, Bilkent Teknopark GM Genel Müdürü Canan Çakmakçı katılımcılaraıTeknoParklar konusunda bilgilendirdi.

2012.03.28

Çukurova Genel Kurul

TÜGİAD Çukurova Genel Kurul TÜGİAD Çukurova Şubesi’nin 2inci Olağan Genel Kurul’u 23 Mart 2012 Cumartesi günü Hilton Oteli Mersin’de gerçekleştirildi. Mersin Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun hazır bulunduğu Genel Kurul’un Divan heyetine Başkanlık etmek üzere Onursal Üyemiz Altan Palabıyıkoğlu, katip üyeliklere Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Özden Pelister ve Tayyar Yıldırım seçildiler. TÜGİAD Çukurova Başkanı Armağan Öner, TUGIAD Çukurova Şubesi Koordinatörü Ali Yücelen ve TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurettin Varol tarafından yapılan açılış konuşmalarından sonra Mersin Valisi söz aldılar. Olağan Genel Kurul’da, 2inci Dönem’de Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Armağan Öner liderliğindeki aday listesi oylamaya katılan tüm üyelerin oylarını alarak seçildi. Yönetim ve Denetleme Kurulu listeleri ise şöyle oluştu;

YÖNETİM  ASİL   YÖNETİM YEDEK
Armağan ÖNER    Kasım TANRIÖVER
Özlem KOŞAR     Zafer KÖKSAL
Rasim NARİN    Oğuz YOZGAT
Haluk İNANOĞLU     Melik AĞAOĞLU
Can GAZEL Arif Can BERKÖZ
Fırat SARIBIYIK  Emir BOZKAYA
Sühan BOLAY  İlker OVACILLI
DENETİM ASİL   DENETİM YEDEK
Avni SÖNMEZ    Onur OCAK
Togay BUDUR  Selahattin MIETIKOĞLU
Hasan Cem AŞÇIOĞLU   Mustafa KUSEYRİ

2012.03.23

Marmara Üniversitesi 18

TÜGİAD Girişimcilik Komisyonunun, Marmara Üniversitesi ile Üniversite-Sanayici işbirliği projesi kapsamında sürdürmekte olduğu 2011-2012 yılı Girişimcilik Ders Programının 18.haftasında, KOSGEB Uzmanı Sn. Hüseyin KILIÇ katılımcıları KOSGEB Hibe ve Kredileri konusunda bilgilendirdi.

2012.03.21

Değerlendirme Toplantısı

2012’de Dünya ve Türkiye Ekonomisi” konulu Ekonomik Bilgilendirme toplantısı Danışmanlarımız Prof. Dr. Kerem Alkin ve Dr. Can Fuat Gürlesel'in sunumlarıyla Odakule merkez ofisimizde gerçekleştirildi. Dr. Gürlesel tarafından yapılan,BOL LİKİDİTE VE YÜKSEK PETROL FİYATLARI ORTAMINDA DÜNYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİ başlıklı sunum Derneğimiz Bilgi-İşlem departmanından temin edilebilir.

2012.03.20

Marmara Üniversitesi 17

TÜGİAD Girişimcilik Komisyonunun, Marmara Üniversitesi ile Üniversite-Sanayici işbirliği projesi kapsamında sürdürmekte olduğu 2011-2012 yılı Girişimcilik Ders Programının 17.haftasında, Deriş Patent / YK Üyesi) Sn. Kerim Yardımcı katılımcıları Fıkri ve Sınai Mülkiyetin Hukuki Boyutu konusunda bilgilendirdi.

2012.03.14

TÜGİAD Ankara Genel Kurul

TÜGİAD Ankara Şubesi’nin 7inci Olağan Genel Kurul’u 10 Mart 2012 Cumartesi günü TÜGİAD Ankara Şube Merkezinde gerçekleştirildi. Maliye Bakanı Mehmet Şİmşek, ATO Başkanı Salih Bezci, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile birlikte Ankara’nın önce gelen STK ve Meslek Kuruluşları’nın başkan ve temsilcilerinin de hazır bulunduğu Genel Kurul’un Divan heyetine Başkanlık etmek üzere Onursal Üyemiz Altan Palabıyıkoğlu, katip üyeliklere Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yasubuğa ve Özden Pelister seçildiler. TÜGİAD Ankara Başkanı Barış Aydın ve TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Coşkunkan tarafından yapılan açılış konuşmalarından sonra sırasıyla ASO, ATO Başkanları ve Yenimahalle Belediye Başkanı söz aldılar. Olağan Genel Kurul’da, 6ıncı Dönem’de Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Sefa Çol’dan devralan Barış Aydın’ın liderliğindeki aday listesi oylamaya katılan tüm üyelerin oylarını alarak seçildi. 7inci Dönem Ankara Şube Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu Asil ve yedek üyelikleri aşağıdaki şekilde oluştu;

YÖNETİM KURULU
ASİL ÜYELER
BARIŞ AYDIN  BAŞKAN
EMRE KATIRCI BAŞKAN YARDIMCISI
MANSUR ÖZDOĞAN BAŞKAN YARDIMCISI
MURAT CAMADAN GENEL SEKRETER
CAN ÇAVUŞOĞLU SAYMAN
BULENT AKSU ÜYE
ZÜBEYİR KAYA ÜYE
YEDEK ÜYELER
EFE BEZCİ
AHMET ÖZTÜRK
SELİM AKIN
EJDER AKARSU
ERCAN KAHRAMAN
CAN ADİLOĞLU
SERKAN NEZİROĞLU
DENETLEME KURULU ASİL
OSMAN TORUN
KORAY KARTAL
MURAT GÜLEÇ
DENETLEME KURULU YEDEK
BARBAROS SARICI
METİN ÖZMEN
TUNÇ SADIKOĞLU

2012.03.10

TÜGİAD Bursa Yemek

TÜGİAD Bursa Şubemizin 8 Mart 2012 Perşembe günü Bursa Almira Otelde “Akşam Yemeği ve Girişimcilik Ödül Töreni” düzenledi. Geceye Ekonomi Bakanı Sn. Zafer Çağlayan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn.Faruk Çelik, Ak Parti Bursa Milletvekili Sn.Tülin Erkan Kaya, Bursa Valisi Sn. Şahabettin Harput, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ ve pek çok Basın Mensubu katıldılar. Ekonomi Bakanı Sn. Zafer Çağlayan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn.Faruk Çelik TÜGİAD’a yeni katılan üyelerimize rozetlerini taktılar. Bununla birlikte TÜGİAD Şubemizin düzenlediği “Girişimcilik” yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini değerli bakanlarımız takdim ettiler.

2012.03.08

TÜGİAD Bursa Genel Kurul

Türkiye Genç İşadamları Derneği Bursa Şubesi, Almira Hotel’de gerçekleştirilen 7. Olağan Genel Kurulda yeni başkanını seçti. Yoğun katılımla gerçekleşen kurulda TÜGİAD Bursa Şubesi’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Baran Çelik oldu. TÜGİAD Bursa Şubesi yeni Yönetim Kuruluna bundan sonraki görevlerinde sonsuz başarılar diliyoruz. TÜGİAD Bursa Şubesi yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri ise şu şekilde oluştu;

TÜGİAD BURSA YÖNETİM KURULU ASİL
Baran ÇELİK Yönetim Kurulu Başkanı
Gökhan ONUR Bşk. Yardımcısı
Haluk Sami TOPBAŞ Bşk. Yardımcısı
Özge KUTLUALP Genel Sekreter
Cüneyt CANTÜRK Sayman
Gökhan ÖZTEL Yönetim Kurulu Üyesi
Selçuk YALÇINBAYIR Yönetim Kurulu Üyesi
TÜGİAD BURSA YÖNETİM KURULU YEDEK
Utku EPİRİ Yönetim Kurulu Üyesi
Murat KAMIŞOĞLU Yönetim Kurulu Üyesi
Elif PALANCI Yönetim Kurulu Üyesi
Turgut KONUKOĞLU Yönetim Kurulu Üyesi
Onur PARSEKER Yönetim Kurulu Üyesi
Sait YILMAZ Yönetim Kurulu Üyesi
Burçin DİZDAR Yönetim Kurulu Üyesi
DENETLEME KURULU ASİL
Ferruh ARAR
Ahmet PARSEKER
Cüneyt ŞENER
DENETLEME KURULU YEDEK
Osman ORHAN
Tolga ÇEVİKEL
Emre GENCER

2012.03.01

Marmara Üniversitesi 15

TÜGİAD Girişimcilik Komisyonunun, Marmara Üniversitesi ile Üniversite-Sanayici işbirliği projesi kapsamında sürdürmekte olduğu 2011-2012 yılı Girişimcilik Ders Programının 15.haftasında, Mazars Denge Yönetim Kuırulu Üyesi ve Girişimcilik Dersi Koordinatörü Sn. İzel Levi Coşkun katılımcıları Fizibilite Çalışması konusunda bilgilendirdi.

2012.02.29

Girişimcilik Ekosistemi 1

İstanbul Girişimcilik Ekosistemi Projesi” 21 Şubat 2012 İstanbul’un “Bölge”nin Girişimcilik Merkezi olması vizyonuyla, “Istanbul Girişimcilik Ekosistemi Projesi”ni hayata geçirmeyi amaçlayan TÜGİAD ve Girişimcilik Ekosistemi konusunda Dünya’nın önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Babson College işbirliğinde organize edilen “Düşünce Liderleri ile akşam yemeği” 21 Şubat 2012 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. İstanbul Swissotel’de Babson College Ekosistem Lideri Prof. Dr. Daniel Isenberg’in davetli konuşmacı olduğu akşam yemeğine, Beyoğlu Belediye Başkanı A. Misbah Demircan, Derneğimiz 8. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem yılmaz, Garanti Bankası eski Genel Müdürü Akın Öngör, Bersay İletişim Yönetim Kurulu Başkanı Ali Saydam, TTGV Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ultav, AVEA Genel Müdürü Erkan Akdemir, Microsoft CEO’su Tamer Özmen, Coca Cola Uluslararası Operasyonlar Başkanı Hüseyin Akın, Datateknik İcra Kurulu Başkanı Tacettin Can, Koç Üniversitesi Dekanı Prof. Barış Tan, Bahçeşehir Üniversitesi Dekanı Prof. Necip Çakır, Bloomberg HT TV Ekonomi Editörü Prof. Kerem Alkin, Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Nas ve Common Purpose Türkiye Direktörü Ayşegül Gürerk katıldılar. TÜGİAD International Başkanı Ferda Kertmelioğlu yaptığı açılış konuşmasında, 137 Milyar Dolar Gayri Safi Hasıla ile tek başına bir ülke gücünde olan İstanbul’un Avrupa Bölgesi’nin 5inci büyük kent ekonomisi olduğunu ve tek başına ülkemizdeki toplam patent başvurularının %42’sini karşıladığını belirtti. Kertmelioğlu konuşmasında, proje’nin hedefini, İstanbul’da Ekosistem’in temel taşları olan Girişimcileri, ilgili Kamu ve Finans Kurumları’nı, Yatırımcıları, Destekleyen Kurumları, Akademisyenleri, Düşünce Liderlerini, Çok Uluslu Kurum Temsilcilerini ve yaşadıkları bölgede topluma ve sosyal hayata değer katan rehber kişileri bir araya getirmek, bir yol haritası oluşturmak ve İstanbul’u girişimcilik konusunda Bölge’nin çekim merkezi ve Dünya’da bir rol model olarak konumlandırmak, olarak tanımladı. Davetlilerin görüş ve önerilerinin de alındığı akşam yemeğinde Prof. Daniel Isenberg de “Girişimcilik Ekosistemi” konusunda bir sunum yaptı.

2012.02.21

G20 Hindistan

G20 Genç Girişimciler İttifakı 11 – 14 Ocak 2012 tarihleri arasında Hindistan’ın New Delhi kentinde gerçekleşen G20 Genç Girişimciler İttifakı Başkanlık Divanı’na, Ferda Kertmelioğlu – Engür Rutkay (Türkiye), Kevin Langley – Gene Lim (ABD), Stephan Schraner (Almanya), Michael Lee (G. Kore), Igor Egorov – Eric Hansen (Rusya), Helen Gale (İngiltere), Vivian Prokop – Katrina White – Alex Gill (Kanada), Shankar Vanavarayar – Rahul Mirchandani – Bhairavi Jani (Hindistan), Khalid Assaad AlSajjan (S. Arabistan), Luca Donelli (İtalya), Gregoire Senthiles – Jean Louis Gregoire (Fransa), Motohito Goto – Yoshinari Yakamura (Japonya), Innocentia Motau – Morwesi Ramamyaj (Güney Afrika), Francisco R. Lopez – Julio M. Cerecero – Jorge A. G. Arguelles – Jorge Herbert – Nancy Fonseca (Meksika), Nicolas Morelli (Arjantin), Zou Shujun (Çin) ve Patrick Kovacs (AB) katıldılar. Toplantılarda sırasıyla; - G20 Genç Girişimciler İttifakı’nın Orta – Uzun Vadeli Hedef ve Stratejileri ve Stratejik Yol Haritası,
- Komiteler Faaliyet Raporları ( Stratejik Planlama, Ortaklıklar ve Kaynak Geliştirme Komitesi TÜGİAD - Türkiye, Üye İşleri komitesi EO - ABD, Pazarlama ve İletişim komitesi CYBF - Kanada, Yönetişim Komitesi YI - Hindistan ve Organizasyon Komitesi Coparmex – Meksika)
- G20GGİ Mutabakat Zaptı’nın imzalanması
- McKinsey ve Ernst&Young ile ortaklık sözleşmeleri
- Haziran 2012 Meksika Zirvesi’ne hazırlık çalışmaları, konuları gündeme getirildi. Seyahat kapsamında;
Hindistan Dışişleri Bakanlığı ve CII (Confederation of Indian Industry) ev sahipliğinde bir akşam yemeği, “Global Genç Girişimci Ekosistemi Paneli” (Hindistan Hükümeti Planlama Komisyonu Üyesi ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı katılmıştır) ve Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin ev sahipliğinde bir kokteyl resepsiyon gerçekleşmiştir. - TÜGİAD, Hindistan’da gerçekleşen toplantıda ikinci kez, G20 Genç Girişimciler İttifakı’nda “Stratejik Planlama, Ortaklıklar ve Kaynak Geliştirme Komisyonu (SP) Başkanı” sıfatıyla 7 ülke Başkanının yer aldığı İcra Kurulu’na tekrar seçilmiştir. - TÜGİAD’ın başkanlığını yapmakta olduğu SP Komisyonu’nda Japonya, Almanya, ABD, Fransa, Suudi Arabistan, Güney Afrika, İngiltere ve Çin temsilcileri yer almaktadır. Komisyon “Stratejik ve Finansal Planlama”, “Kaynak Geliştirme” ve “Stratejik Ortaklıklar ve Düşünce Liderliği” olmak üzere 3 alt çalışma gurubundan oluşmaktadır. - “G20 Genç Girişimciler İttifakı Orta – Uzun Vadeli Hedef ve Stratejileri ve Stratejik Yol Haritası” konulu sunum, Stratejik Planlama Komisyonu’nu temsilen Genel Sekreter Engür Rutkay tarafından gerçekleştirilmiştir. - TÜGİAD, diğer komisyonlardan gelecek hedef ve stratejiler doğrultusunda (Meksika Zirvesi’ne kadar) G20 GGİ Stratejik Yol Haritası’nı finalize edecek ve Finansal Plan hazırlayacaktır.

2012.01.14

Bahçeşehir Sunumlar

TÜGİAD Entrepreneurship and Business Planning Proje Sunumları TÜGİAD - Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığında sürdürülen ve Girişimcilik Komisyonu üyesi Murat Talu’nun üstlendiği ‘’TUGİAD Entrepreneurship and Business Planning’’ dersinin öğrencilerinin final sunumları 10 Ocak 2012 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde TÜGİAD üyelerine ve yatırımcılarına sunuldu. Sunumu yapılan projeler arasından Bahçeşehir Üniversitesi Çevre Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi Enes Kutluca’nın projesi Greenage Technology adlı proje birinci oldu.

2012.01.10

Girişimcilik Konseyi

Girişimcilik Konseyi Kuruldu. Ülkemizde girişimciliğin geliştirilmesine yönelik çalışmaları bir çatı altında toplayarak stratejiler oluşturulmasını ve uygulamaya geçirilmesini sağlamak amacıyla kurulan Girişimcilik Konseyi İmza Töreni, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün himayelerinde 4 Ocak 2012 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Konsey üyesi olan TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Coşkunkan da lansmanda yerini aldı. Açılış konuşmalarının ardından Girişimcilik manifesto imzalanıp, logo STK başkanları ile beraber tamamlanıp yerine yerleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Coşkunkan ile birlikte konseyin lansmanına TÜGİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu üyesi Engin Kalkan, Girişimcilik Komisyonu Başkanı Zeynep Fidan Soysal ve Genel Sekreter Yardımcısı Sinem Sonuvar katıldılar.

2012.01.04