TÜGİAD BAŞKANI
Anıl Alirıza ŞOHOĞLU
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE SOHBET TOPLANTISI
Sohbet toplantımızda CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Gözde Fil ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da yer aldı.
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE SOHBET TOPLANTISI
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelerek yoğun gündemi değerlendirdik.
G20 YEA Liderler Kurulu Toplantısı, Londra
Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu ve Genel Sekreterimiz Melik Rupen Mıhçıyan, Londra’da gerçekleştirilen G20 YEA Liderler Kurulu Toplantısı’nda TÜGİAD’ı temsil etti. TÜGİAD Heyeti G20 YEA kapsamında gerçekleştirilen B2B toplantılarına katıldı.
T.C. LONDRA BÜYÜKELÇİSİ ÜMİT YALÇIN'I ZİYARET
Başkanımız Anıl Alirıza Şohoğlu ve Üyelerimizden oluşan heyetimiz T.C. Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın’ı ziyaret etti.
TBMM BAŞKANI PROF. DR. MUSTAFA ŞENTOP ZİYARETİ
Başkan Anıl Alirıza Şohoğlu ve TÜGİAD Üyeleri TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’u ziyaret etti. Görüşmede, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında birlikte yapılabilecek faaliyetler hakkında istişare edildi.
TUSİAD ZİYARET
TUGİAD Yönetimi olarak TUSİAD Başkanı Simone Kaslowski'yi ve yeni yönetim kurulunu ziyaret ederek kurumlarımız arası işbirliğini geliştirmek için görüşme sağladık
TÜGİAD Genel Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu
Bloomberg Ht İş Dünyası programında Hande Berktan'ın konuğu olarak ekonomiye dair görüşlerini anlattı. Programda 11.Kalkınma Planı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Şohoğlu, kısa değil uzun vadeli işler yapmanın gerekliliğini vurguladı.
Portekiz Büyükelçisi Paula Leal Da Silva'yı Ziyaret
Portekiz Büyükelçisi Paula Leal Da Silva'yı Ziyaret
FAALİYETLERİMİZ
18
Ocak
2008
TÜGİAD Geleneksek Ekonomi Ödülleri Bilimsel Eser Yarışması Ödül Töreni

TÜGİAD Geleneksek Ekonomi Ödülleri Bilimsel Eser Yarışması Ödül Töreni, T.C. Devlet Bakanı Sn. Mehme ...

DETAY
2008.01.18
TÜGİAD Geleneksek Ekonomi Ödülleri Bilimsel Eser Yarışması Ödül Töreni
TÜGİAD Geleneksek Ekonomi Ödülleri Bilimsel Eser Yarışması Ödül Töreni, T.C. Devlet Bakanı Sn. Mehmet Şimşek’in katılımıyla ve GOLDAŞ’ın katkılarıyla 5 Şubat 2008 Salı günü saat 18:30’da TÜGİAD Genel Merkezi’nde yapılacaktır. Ödül töreninin ardından “ULUSLARARASI SERMAYE HAREKETLERİNİN TÜRKİYE’NİN MAKRO EKONOMİK DENGELERİNE ETKİLERİ” konulu panel düzenlenecektir. Türkiye Genç İşadamları Derneği tarafından, her yıl geleneksel olarak ekonomi alanında değişik konuları içeren “Bilimsel Eser Yarışması” düzenlenmektedir. Ekonomi alanında güncel konulara dikkat çekmek, araştırmak ve eser yazmaya teşvik etmek amacını taşıyan yarışmanın bu yıl 7.si “ULUSLARARASI SERMAYE HAREKETLERİNİN TÜRKİYE’NİN MAKRO EKONOMİK DENGELERİNE ETKİLERİ” konusuyla yapılmıştır. Yarışmaya katılan eserler; * T.C. Hazine Müsteşarlığı Yabancı Sermaye Genel Müdürü Sn. Berrin BİNGÖL, * T.C. Hazine Müsteşarlığı Ekonomik Araştırmalar Genel Müdürü Sn. Gülsüm ARIKAN YAZGAN, * DEİK İcra Kurulu Başkanı Sn. Rona YIRCALI, * İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Sn. Dr. Süleyman YAŞAR, * İstanbul Ticaret Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölüm Başkanı Sn. Prof. Dr. Kerem ALKİN, * TÜGİAD Bankacılık ve Finans Komisyonu Başkanı ve Turkish Yatırım Genel Müdürü Sn. Dr. Berra KILIÇ’tan oluşan jüri üyelerince değerlendirilmiştir. Yarışma sonucunda dereceye giren eser sahipleri, 5 Şubat 2008 Salı günü Dernek Merkezimizde yapılacak olan törenle ödüllerini alacaklardır. PROGRAM Ödül Töreni ve Panel Tarih : 05.02.2008 Saat : 18:30 Ödül Töreni 19:15 Panel 20:30 Kokteyl Yer: TÜGİAD Genel Merkezi (Odakule İş Merkezi Kat:14 Tepebaşı Beyoğlu İstanbul) Oturum Başkanı: • Dr. Süleyman Yaşar, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Konuşmacılar: • Sn. Berrin Bingöl, T.C. Hazine Müsteşarlığı Yabancı Sermaye Genel Müdürü • Sn. Prof. Dr. Kerem Alkin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölüm Başkanı • 1.Gelen Eser Sahibi
ÜYELERİMİZDEN HABERLER
Ali Güral
TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Güral Şirketler Grubu’na ait olan Güral Premier Otelleri, Finlandiya’da düzenlenen World Luxury Hotel Awards’ta iki ödül aldı. Güral Premier Tekirova oteli ‘’Avrupa’nın En İyi Her Şey Dahil En Lüks Aile Oteli’’ ödülünü alırken, Güral Premier Belek oteli ‘’Türkiye’nin En İyi Kıyı Oteli’’ ödülünü kazandı. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz
Zafer Küçükşabanoğlu
TÜGİAD Merkez Üyesi Sayın Zafer Küçükşabanoğlu’nun yazdığı ‘’Türkiye-ABD İlişkilerinde Özal’lı Yıllar’’ kitabı yayına girmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Nur Gül Arslan
TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Nur Gül Arslan, TMMOB İçmimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Yılmaz Doğan
TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Yılmaz Doğan kurucu ortağı olduğu Qzens Furniture & Design için tasarladığı ürünlerle, 100’den fazla ülkeden 18,450 tasarım başvurusunun yarıştığı, 250 uluslararası tasarımcı ve akademisyenin jüri olarak 110 ayrı kategoride değerlendirme yaptığı, dünyanın en büyük jürisine sahip tasarım yarışması “A DESIGN AWARD”dan; 3 Silver (ikincilik) ve 1 Iron (dördüncülük) ödülü kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Hüseyin Köksal Çınar & Furkan Yücel Çınar
TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin Köksal Çınar ve TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Furkan Yücel Çınar’ın Grup Firmaları HC Tek Savunma LTD. ŞTİ. ‘nin ürettiği otomatik namlu temizleme cihazı ‘ÇINGI’ için Savunma Sanayi Başkanlığı’nın İştiraki olan SSTEK A.Ş. ile Tedarik Anlaşması imzalanmıştır. Üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
S. Emre Gencer
TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Emre Gencer, 20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Makine İmalatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Nilüfer Çevikel
TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Özgür Erdem İncesu
TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özgür Erdem İncesu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Barış Gül
TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Barış Gül, 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Güney Marmara Şubesi Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Başkan seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Sıdıka Baysal
TÜGİAD Merkez Üyemiz Sayın Sıdıka Baysal, 2019 Ocak ayı itibarıyla Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Bölgesi Forumu’nun ilk Türk Eş-Başkanı olarak atanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.