Yeni Enerji Teknolojilerinde Üniversite Sanayi İşbirliği Zirvesi

Yeni Enerji Teknolojilerinde Üniversite Sanayi İşbirliği Zirvesi
TÜGİAD, TİYEP (TÜGİAD -İTÜ Yeni Enerji Platformu) ve İTÜ Enerji Enstitüsü tarafından organize edilen Yeni Enerji Teknolojilerinde Üniversite Sanayi işbirliği Zirvesi 1 Mart tarihinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Yeni Enerji Teknolojileri sektöründe Türkiye'de ilk kez düzenlenen zirvenin açıldığı bölümünde, İTÜ Enerji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Altug Şişman, TİYEP icra Kurulu Başkanı Ufuk Ünal, TÜGİAD Başkanı Lütfü Küçük, İSO Meclis Başkanı Erdal Bahçıvan ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin birer konuşma yaptılar. Açılış konuşmaları ardından İTÜ Enerji Enstitüsü Sektörel Danışma Kurulu İmza Töreni gerçekleşti. Ak Enerji, Anel Group, Demirer Holding, EnerjiSA, Ericom, Gama Enerji, İnci Holding, Permosan, Siemens, Şişe-Cam ve Vodafone firmalarının üst düzey temsilcileri, TÜGİAD Başkanı Lütfü Küçük, TİYEP icra Kurulu Başkanı Ufuk Ünal, İTÜ Enerji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Altug Şişman ve İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin tarafından işbirliği protokolleri imza edildi. Törenin ardından Permosan A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Berat Altın ve TİYEP İcra Kurulu Üyesi ve Ericom A.Ş. Yönetici Ortağı İlker Aydın tarafından Üniversite_Sanayi işbirliğinin bugünkü durumu ve yaşanan tecrübeler konulu iki sunum gerçekleştirildi. Zirvenin ikinci bölümünde moderatörlüğünü ilker Aydın'ın gerçekleştirildi Kamu kurum ve kuruluşları (TBMM Enerji Komisyonu, KOSGEB, Sanayi Bakanlığı Ar-GE Genel Müdürlüğü,TÜBİTAK MAM), Üniversiteler (Muğla, Ege, ODTÜ ve İTÜ) ve Reel Sektörü temsil eden Dernek ve Kurumların (İSO, Biogaz Yatırımı Geliştirme Derneği, RESSİAD, Euro Solar, AKÜDER, Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği) temsilcilerinin katıldığı bir Forum gerçekleştirildi. Sunumlar ve Forum görüntüleri Dernek merkezimizden talep edilebilecektir.

Melih Sebastien Durmuş

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Melih Sebastien Durmuş’un Başkanlığını yaptığı, 1999 yılında kurulan Altekma Spor Kulübü 2019-2020 sezonunda Efeler Ligine çıkmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tolunay Yıldız

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkan Vekili Tolunay Yıldız’ın CEO’su olduğu YEO Group, TET Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği tasarından hazırlanan ‘’İhracat Onur Listesi’nde ilk 100’de yer almıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Erdem İncesu tarafından kurulmuş olan PREMAR Gayrimenkul Danışmanlığınca Dernek üyelerimize ve referanslarına özel şartlar sağlanacaktır.

Oğuzhan Küçükoğlu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Küçükoğlu'nun firması Toyota Aktoy Plaza Türkiye'nin En İyi İşverenleri araştırmasında, "Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2020" ödülünü alan şirketlerden biri oldu. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Gül Akyürek Balta

TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Sn. Gül Akyürek Balta'nın Türkiye'nin ilk kadın organize sanayi bölgesi başkanı olduğu Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme Organize Sanayi Bölgesi'nin Temel Atma Töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

Ersin Yazıcı

TÜGİAD Bursa Şube Denetleme Kurulu Üyesi Ersin Yazıcı, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ali Güral

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Güral Şirketler Grubu’na ait olan Güral Premier Otelleri, Finlandiya’da düzenlenen World Luxury Hotel Awards’ta iki ödül aldı. Güral Premier Tekirova oteli ‘’Avrupa’nın En İyi Her Şey Dahil En Lüks Aile Oteli’’ ödülünü alırken, Güral Premier Belek oteli ‘’Türkiye’nin En İyi Kıyı Oteli’’ ödülünü kazandı. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nur Gül Arslan

TÜGİAD Bursa Üyesi Nur Gül Arslan, İçmimarlar Odası Bursa Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yılmaz Doğan

TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Yılmaz Doğan kurucu ortağı olduğu Qzens Furniture & Design için tasarladığı ürünlerle, 100’den fazla ülkeden 18,450 tasarım başvurusunun yarıştığı, 250 uluslararası tasarımcı ve akademisyenin jüri olarak 110 ayrı kategoride değerlendirme yaptığı, dünyanın en büyük jürisine sahip tasarım yarışması “A DESIGN AWARD”dan; 3 Silver (ikincilik) ve 1 Iron (dördüncülük) ödülü kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Hüseyin Köksal Çınar & Furkan Yücel Çınar

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin Köksal Çınar ve TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Furkan Yücel Çınar’ın Grup Firmaları HC Tek Savunma LTD. ŞTİ. ‘nin ürettiği otomatik namlu temizleme cihazı ‘ÇINGI’ için Savunma Sanayi Başkanlığı’nın İştiraki olan SSTEK A.Ş. ile Tedarik Anlaşması imzalanmıştır. Üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

S. Emre Gencer

TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Emre Gencer, 20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Makine İmalatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nilüfer Çevikel

TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özgür Erdem İncesu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Barış Gül

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Barış Gül, 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Güney Marmara Şubesi Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Başkan seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sıdıka Baysal

TÜGİAD Merkez Üyemiz Sayın Sıdıka Baysal, 2019 Ocak ayı itibarıyla Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Bölgesi Forumu’nun ilk Türk Eş-Başkanı olarak atanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.