TÜGİAD G20 Genç Girişimciler İttifakı İcra Kurulu’nda.

TÜGİAD G20 Genç Girişimciler İttifakı İcra Kurulu’nda.
TÜGİAD, G20 Liderler Zirvesi öncesi 8-9 Kasım tarihlerinde Güney Kore'nin başkenti Seoul'de gerçekleşen G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi'nde icra kurulu üyeliğine seçildi. İlk kez geçen Haziran ayında Kanada'nın Toronto kentinde bir araya gelerek bir ittifak oluşturmaya karar veren G20 ülkeleri Genç Girişimcileri, Seoul'de gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi öncesi gerçekleşen zirve toplantısında, TÜGİAD'ı oybirliğiyle İttifak'ın strateji ve planlamadan sorumlu İcra kurulu üyeliğine seçti. TÜGİAD INTERNATIONAL BAŞKANI FERDA KERTMELİOĞLU : Girişimcilik bundan böyle G20 Liderlerinin öncelikli dayanışma ve rekabet konusu olacak. Toplantıya katılan delegelerin oy birliği ile göreve davet edilen TÜGİAD International Başkanı Ferda KERTMELİOĞLU yaptığı teşekkür konuşmasında; Tüm G20 Liderleri sunu iyice anlamalıdır ki; biz G20 Genç Girişimciler İttifakı olarak Liderlerimize İstihdamın ve ekonomik kalkınmanın stratejik çözümünün Girişimcilik olduğunu ezberletinceye kadar her G20 Zirvesi bir araya geleceğiz. Yeni Girişimcilere destek olmanın işsizliğe karşı en etkili politika olduğunu ve Girişimciliği en hızlı ve etkin şekilde destekleyen ülkelerin önümüzdeki 10 yılda önlenemez bir avantaj yakalayacağını anlatacağız. TÜGİAD olarak öncelikli görevimiz ise en kısa zamanda Sayın Başbakan ve Sayın Maliye Bakanımıza bu konuda detaylı bir rapor sunmak olacak. dedi. 21.YÜZYIL GİRİŞİMCİLİK ÇAĞI OLACAK İçinde bulunduğumuz süreçte önemli bir paradigma değişiminden geçildiğini aktaran Kertmelioğlu sözlerini, Tekerleğin icadı nasıl tarım devrimini ve Girişimci Tüccarları yaratmışsa, demiryolları nasıl endüstri devrimine yol açarak Sanayi Girişimcilerini ortaya çıkarmışsa, internet ile birlikte başlayan dijital iletişim devrimi de kendi Girişimcilik kavramını geliştirecek. 21. Yüzyıl tekrar Girişimcilik çağı olarak tarihe geçecek. şeklinde sürdürdü. İşte, G20 nezdinde yaklaşık 1 Milyon'un üzerinde Genç Girişimciyi temsil eden G20 Genç Girişimciler İttifakı'nın 5 Ana gündem maddesi: 1- Finansmana Erişim ve İş'e Başlama Desteği konularında etkin çözümler üretilmesi. 2- Bürokrasi ve Vergi Yükünün azaltılması. 3- Girişimcilere iyi anlatılamayan dağınık ve çok başlı destek programlarının tek elden yönetilmesi. 4- Orta Öğrenim ve Lise hayatları boyunca öğrencilere her şeyi öğreten ama en önemli konuda, Ekonomi, Para ve Tasarruf konularında hiçbir sey öğretmeyen eğitim sistemimize girişimcilik derslerinin kazandırılması. 5- Girişimcilik Kültürü’nün yaygınlaştırılması, Girişimcilik konusunda farkındalık yaratılması.

Mirkan Aydın

TÜGİAD Ankara Şubesi Denetleme Kurulu Üyesi Mirkan Aydın’ın Başkanlığını yaptığı Nesibe Aydın Gençlik Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligine yükselerek 2020-2021 sezonunda süper ligde yer alan tek okul takımı olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Arda Işık

TÜGİAD Ege Şubesi Kurucu üyelerinden XL Architecture firmasının sahibi Arda Işık, Paris merkezli DNA Paris Design Awards’ta iki ayrı ödülün sahibi oldu. Üyemiz, İrme Elektrik Genel Merkez Binası projesi ile “Grafik Tasarım/Renkli Proje” kategorisinde “Honourable Mention” ödülünü ve Withco Paylaşımlı Ofis ve Ortak Çalışma Alanı projesi ile “Mimarlık/Yenileme” kategorisinde birincilik ödülünü kazandı. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Melih Sebastien Durmuş

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Melih Sebastien Durmuş’un Başkanlığını yaptığı, 1999 yılında kurulan Altekma Spor Kulübü 2019-2020 sezonunda Efeler Ligine çıkmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Tolunay Yıldız

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkan Vekili Tolunay Yıldız’ın CEO’su olduğu YEO Group, TET Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği tasarından hazırlanan ‘’İhracat Onur Listesi’nde ilk 100’de yer almıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Erdem İncesu tarafından kurulmuş olan PREMAR Gayrimenkul Danışmanlığınca Dernek üyelerimize ve referanslarına özel şartlar sağlanacaktır.

Oğuzhan Küçükoğlu

TÜGİAD 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Küçükoğlu'nun firması Toyota Aktoy Plaza Türkiye'nin En İyi İşverenleri araştırmasında, "Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2020" ödülünü alan şirketlerden biri oldu. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Gül Akyürek Balta

TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Sn. Gül Akyürek Balta'nın Türkiye'nin ilk kadın organize sanayi bölgesi başkanı olduğu Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme Organize Sanayi Bölgesi'nin Temel Atma Töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

Ersin Yazıcı

TÜGİAD Bursa Şube Denetleme Kurulu Üyesi Ersin Yazıcı, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ali Güral

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güral’ın, Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Güral Şirketler Grubu’na ait olan Güral Premier Otelleri, Finlandiya’da düzenlenen World Luxury Hotel Awards’ta iki ödül aldı. Güral Premier Tekirova oteli ‘’Avrupa’nın En İyi Her Şey Dahil En Lüks Aile Oteli’’ ödülünü alırken, Güral Premier Belek oteli ‘’Türkiye’nin En İyi Kıyı Oteli’’ ödülünü kazandı. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nur Gül Arslan

TÜGİAD Bursa Üyesi Nur Gül Arslan, İçmimarlar Odası Bursa Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yılmaz Doğan

TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Yılmaz Doğan kurucu ortağı olduğu Qzens Furniture & Design için tasarladığı ürünlerle, 100’den fazla ülkeden 18,450 tasarım başvurusunun yarıştığı, 250 uluslararası tasarımcı ve akademisyenin jüri olarak 110 ayrı kategoride değerlendirme yaptığı, dünyanın en büyük jürisine sahip tasarım yarışması “A DESIGN AWARD”dan; 3 Silver (ikincilik) ve 1 Iron (dördüncülük) ödülü kazanarak ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Hüseyin Köksal Çınar & Furkan Yücel Çınar

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Hüseyin Köksal Çınar ve TÜGİAD Ankara Üyesi Sayın Furkan Yücel Çınar’ın Grup Firmaları HC Tek Savunma LTD. ŞTİ. ‘nin ürettiği otomatik namlu temizleme cihazı ‘ÇINGI’ için Savunma Sanayi Başkanlığı’nın İştiraki olan SSTEK A.Ş. ile Tedarik Anlaşması imzalanmıştır. Üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

S. Emre Gencer

TÜGİAD Bursa Üyesi Sayın Emre Gencer, 20 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen Makine İmalatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Nilüfer Çevikel

TÜGİAD Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer Çevikel, 13 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen DOSABSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 17. Dönem Başkanı seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Özgür Erdem İncesu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özgür Erdem İncesu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonucunda Çankaya Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Barış Gül

TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Barış Gül, 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Güney Marmara Şubesi Olağan Genel Kurulu sonucunda tekrar Başkan seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Sıdıka Baysal

TÜGİAD Merkez Üyemiz Sayın Sıdıka Baysal, 2019 Ocak ayı itibarıyla Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Bölgesi Forumu’nun ilk Türk Eş-Başkanı olarak atanmıştır. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.