FAALİYETLERİMİZ
25
Aralık
2015
Türkiye Markası İletişim Kampanyası

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ile hazırlanan Türkiye Markası ...

DETAY

Türkiye Markası İletişim Kampanyası

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ile hazırlanan Türkiye Markası İletişim Kampanyası’nın takdim edildiği buluşma, 25 Aralık 2015 tarihinde Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun himayelerinde gerçekleştirildi. Başbakan Davutoğlu, Türkiye tanıtım filminin de içerisinde bulunduğu konuşmasında Türkiye’nin potansiyeli, dünyaya açılması ve gün geçtikçe çok daha önemli bir küresel aktör haline gelmesine vurgu yaptı. Türkiye’nin yeni marka konumlandırmasının uluslararası lansmanı niteliğindeki buluşmaya Derneğimizi temsilen Başkan Rahmi Çuhacı katıldı.

2015.12.25

TÜGİAD Akademi Toplantısı

Derneğimiz, toplumsal uzlaşmanın savunucusu olmaya gönüllü gençlerimizi, çatısı altında birleştirdiğimiz TÜGİAD Akademi ile aydınlık geleceğimize katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda yapılan toplantılara 22 Aralık 2015 tarihinde bir yenisi eklendi. TÜGİAD Akademi Koordinatörü olan Yönetim Kurulu Üyemiz Mirkan Aydın’ın öncülüğünde Ankara’da yapılan öğle yemekli toplantıya TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Tügiad Yönetim Kurulu Üyeleri Mirkan Aydın, Zafer Yıldırım, Ercan Çelik ve Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden katılan Tügiad Akademi üyeleri katıldı.

Yücelen, öğrencilere hitaben yaptığı açıklamada, Tügiad Akademi'nin yakın bir zaman içerisinde Türkiye'nin tüm bölgelerindeki üniversitelerinde aktif üyesi ve temsilcilikleri bulunan bir organizasyon haline geleceğini ve üniversite öğrencilerine kendi projelerini hayata geçirmek için birçok fırsatlar sunacağını aktardı. Toplantıda; girişimcilik, ar-ge, hukuk, ekonomi ve inovasyon başlıkları altında üniversite ve iş dünyasını bir araya getirecek etkinliklerin planlanmasının yanısıra öğrencilerin iş hayatına ve ekonomik süreçlere aktif katılımı için TÜGİAD çatısı altında platformlar oluşturuldu.

2015.12.22

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş Ziyareti

Derneğimiz, 21 Aralık 2015 tarihinde , Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ı makamında ziyaret etti. Söz konusu ziyarette, Derneğimizin çalışmaları, yurt içi ve yurt dışı faaliyetleri, vizyon ve misyonu hakkında bilgi sunuldu. TÜGİAD Yönetim Kurulu ve TÜGİAD Ege Şubesi koordinasyonunda gerçekleşen ziyarete TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Kahraman’ın yanı sıra TÜGİAD Ege Şube Başkanı Hüseyin Canpolat ve TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve TÜGİAD Ege Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2015.12.21

DEİK 2015 Yılı Olağan Genel Kurulu

Kurucu kuruluşları arasında Derneğimizin de yer aldığı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) 2015 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır ve Ekonomi Eski Bakanı ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci’nin katılımları ile 19 Aralık 2015 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu Genel Kurul’un açılışında yaptığı konuşmasında, Türk özel sektörünün dış ilişkilerinin tek elden yürütülmesi için DEİK'in üstlendiği koordinasyon görevinin önemine değinerek kurulduğu 1986'dan beri başlayan süreçten bu yana birçok faaliyetlere öncülük ettiğini belirtti.

DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda bulundukları faaliyetler ve çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi. Genel Kurul’a Derneğimizi temsilen Başkan Rahmi Çuhacı’nın yanı sıra TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Yenigün ve TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu katıldı.

2015.12.20

TÜSİAD Ziyareti

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı başkanlığındaki TÜGİAD Heyeti 18 Aralık 2015 tarihinde TÜSİAD’ı ziyaret etti. TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes ve Genel Sekreter Zafer Ali Yavan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, her iki kurumun faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımı ve istişarelerde bulunuldu.

Söz konusu ziyarete Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı’nın yanı sıra Yönetim Kurulu üyeleri Rupen Mıhçıyan ve Pınar Küçükşabanoğlu, Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, Girişimcilik Komisyonu Başkanı Cem Yüksel, Sicil Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Gürkan Yıldırım, eski Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Yasubuğa ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2015.12.18

7. TÜGİAD Business Network Toplantısı

TÜGİAD Ticari İlişkiler Komisyonu işbirliği ile TBN – TÜGİAD Business Network etkinliklerinin yedincisi,15 Aralık 2015 tarihinde TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Yenigün’ün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Yoğun bir katılımın olduğu toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı’nın Derneğimize yeni katılan üyelerimize plaketlerini takdiminden sonra üyelerimiz ve misafirleri networking görüşmelerinde bir araya gelerek iş ilişkilerini geliştirdi ve yeni işbirliği köprüleri kurdu.

2015.12.15

6. Boğaziçi Zirvesi’nde Genç Girişimcilerin Sorunlarını ve Çözüm Önerilerini Değerlendirdik.

TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu, Uluslararası İşbirliği Platformu tarafından düzenlenen ve ev sahipliğini Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin yaptığı 6. Boğaziçi Zirvesi’nde “Küresel Belirsizlik Ortamında Genç Girişimciler Açısından Fırsatlar ve Riskler” isimli panele konuşmacı olarak katıldı. Moderatörlüğünü Bloomberg HT Program Sunucusu Zeynep Erataman’ın yaptığı, konuşmacıları arasında Suudi Genç İşadamları Ulusal Komite Başkanı Ali Bin Saleh Al-Othaim, Arap Excellence Kurucu Başkanı Hamza Chraibi, Uluslararası Enerji Ajansından Enerji Ekonomisti Timur Topalgoekçeli, Genç MÜSİAD Başkanı Yavuz Fettahoğlu ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın’ın olduğu panelde Genç Girişimcilik adına yaşanan güncel sorunların neler olduğuna değinen TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu özellikle Türkiye’nin G20 Dönem Başkanlığı ile bu sorunun çözümüne daha fazla dikkat çekilmiş olduğunu belirtti. TÜGİAD’ın bu dönemde özellikle G20 Genç Girişimciler İttifakı Dönem Başkanlığı sürecinde yaptığı çalışmalar ile de bu konuyu her platformda dile getirdiğini vurgulayan İlisulu, genç girişimciliğin desteklenmesinin küresel ekonominin geleceği açısından önemli bir politika olacağını ve G20 Liderler Zirvesi deklarasyonunda bu konunun bizzat yer almasının büyük bir adım olduğunu söyledi.

2015.12.10

En Az Gelişmiş Ülkeler Bakanlar Konferansı

Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen, Dışişleri Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde “En Az Gelişmiş Ülkeler Altıncı Bakanlar Konferansı” 26-27 Kasım tarihlerinde Viyana’da gerçekleştirildi. Ana teması, en az gelişmiş ülkeler için kapsayıcı ve sürdürülebilir sanayi kalkınmasını faaliyete geçirmek olan konferansta, en az gelişmiş kategorisinde olan ülkelerin bu kategoriden çıkma konusunda önlerindeki engellerin kaldırılması konuları ele alındı. İş dünyası ve kamudan bir çok temsilcinin bir araya geldiği konferansa Derneğimizi temsilen Başkan Rahmi Çuhacı katıldı.

2015.11.26

Başkan Rahmi Çuhacı Fox TV’de

Başkan Rahmi Çuhacı 18-19 Kasım 2015 tarihlerinde Brüksel’de gerçekleştirilen, genç girişimciler ile Avrupa Birliği'nin ileri gelenleri arasında doğrudan diyalog kurmayı hedefleyen Avrupa Genç Sosyal ve Ekonomik Forumu’nda Fox TV’nin sorularını yanıtladı. Günümüzün en büyük sorunlarından olan genç işsizlik konusunu gene gençlerin çözeceğini belirten Başkan Çuhacı, nitelikli iş gücü, iş güvenliği, işveren ve çalışanın hareketliliği konularına dikkat çekti.

Canlı yayın içinhttps://youtu.be/gJSjisFZ6Ug

2015.11.22

JEUNE Genel Kurul Toplantısı

Avrupa’da 11 ülkeden 300 binden fazla girişimciyi temsil eden ve TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve 14.ve 15.Dönem Başkanı Ali Yücelen’in başkan yardımcısı olduğu JEUNE (Avrupa Birliği Genç Girişimciler Organizasyonu) Genel Kurulu 20 Kasım Cuma günü Budapeşte’de gerçekleştirildi. Söz konusu genel kurula Derneğimizi temsilen TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve 14.ve 15.Dönem Başkanı Ali Yücelen’in yanı sıra,Yönetim Kurulu Üyesi ve G20 YEA Komisyon Başkanı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu, Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Ömer Aydın Özer ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı. Aynı günün akşamında verilen gala yemeğinde Avrupa ülkelerinden çok sayıda konuk yer aldı.

2015.11.20

Avrupa Genç Sosyal ve Ekonomik Forumu

Avrupa Genç Sosyal ve Ekonomik Forumu,18-19 Kasım 2015 tarihlerinde Brüksel’de gerçekleştirildi. Dünyanın gündeminde yer alan sıcak konular hakkında genç girişimciler ile Avrupa Birliği'nin ileri gelenleri arasında doğrudan diyalog kurmayı hedefleyen foruma Derneğimizi temsilen Başkan Rahmi Çuhacı, Yönetim Kurulu üyesi ve G20 Komisyon Başkanı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı. Forumun ilk gün toplantılarında Avrupa Parlamentosu ve Avrupa sivil toplum ilişkileri, genç işsizlik, Avrupa Parlamentosu’nun iş istihdamı konusundaki politikaları ele alındı. Forumun ikinci gününde Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi’nde stratejik yatırımlar için Avrupa fonları ile ilgili yapılan toplantının ardından forum sona erdi.

2015.11.19

Global Girişimcilik Haftası Kapsamında Creative Business Cup Finali

Derneğimizin İcra Kurulu üyesi olduğu ve 150 ülkede kutlanan Global Girişimcilik Haftası resmi etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Creative Business Cup” yarışmasının Türkiye ayağı geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. 60’ı aşkın ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen yarışmanın uluslararası finali 16-20 Kasım tarihleri arasında Kopenhag’da başladı. TÜGİAD, “Creative Business Cup Türkiye 2015” birincisi olan ve Danimarka’da “Nerdworking” projesiyle yarışacak Erdem Dilbaz’a sponsorluk sağlayarak girişimci gençlere desteğini sürdürmeye devam etti.

2015.11.16

B20 Türkiye Zirvesi Toplantısı

TÜGİAD, G20 Liderler Zirvesi öncesinde düzenlenen B20, L20, T20 çalışma gruplarının toplantılarında yer aldı.14-15 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen toplantılarda yerli ve yabancı iş dünyasının konuştuğu konuların başında Fransa’da yaşanan terör eylemi geldi. Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, B20 açılış konuşmasında Fransa’daki terör saldırısının sadece Fransız halkına değil tüm dünya milletlerine yapıldığını belirtti. Zirvenin ilk gününde B20 öncülüğünde hayata geçirilen Dünya KOBİ Forumu tamamlandı. Söz konusu forumda KOBİ'lerin dünya genelinde daha etkin, verimli olmasını, yaşayabilir, ayakta kalan kuruluşlar olmasının önemine değinildi. TOBB Başkanı ve B20 Türkiye Dönem Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu dönemde dünya piyasalarındaki belirsizliğin sürdüğünü söyledi. Ekonomik sorunlardan dolayı işletmelerin ‘bekle-gör’ politikası uyguladığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Türkiye G-20 dönem başkanlığında işte mevcut olan bu sorunlara çözüm arayacak önlemler üzerinde çalıştı. B20 Görev Gücü olarak dünyadaki ekonomik sorunlara çözüm bulacak 19 başlık belirledik” diye konuştu. Söz konusu Zirveye TÜGİAD’ı temsilen Başkan Rahmi Çuhacı, Yönetim Kurulu Üyesi ve G20 Komisyonu Başkanı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2015.11.14

Başkan Rahmi Çuhacı, Başbakan Ahmet Davutoğlu Himayelerinde Verilen Yemeğe Katıldı

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, 11 Kasım 2015 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu himayelerinde Çankaya Köşkü'nde düzenlenen yemeğe katıldı. Başbakan Davutoğlu, iş dünyasının önde gelen isimlerinin ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin yer aldığı yemekli toplantıda siyasi istikrarın önemine dikkat çekti. İstikrarın sağlanması açısından uzun vadeli yatırımların önemine değinen Başbakan Davutoğlu gelecek dönemle ilgili planlamalarıyla ilgili her şeyin kaynağıyla hesap edildiğini ve kimsenin kaygısının olmamasını istedi.

2015.11.11

Başbakan Ahmet Davutoğlu İş Dünyası ile Buluştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 26 Ekim 2015 tarihinde verilen yemekte Türkiye’nin önemli işadamlarıyla bir araya geldi. TÜGİAD’ı temsilen Başkan Rahmi Çuhacı’nın da davetli olarak yer aldığı toplantıda konuşan Başbakan Davutoğlu, küresel kriz, ülke içi istikrarın önemi, bütçe disiplini, işverenlerin genç istihdamına katkısının önemine değindi. Genç istihdamının önemine de vurgu yapan Davutoğlu, eğer işverenlerimiz genç istihdam ederlerse 1 yıllık maaşını devletin ödeyeceğine dikkat çekti. Toplantıya, eski Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, işadamları Ali Koç, Güler Sabancı, Ferit Şahenk, Turgay Ciner ve Hüsnü Özyeğin'in de aralarında bulunduğu çok sayıda işadamı katıldı.Davutoğlu'nun konuşmasının ardından, yemek basına kapalı olarak devam etti.

2015.10.26

Bugün Ankara'da gerçekleşen vahim terör saldırısı bir kez daha hepimizi derinden yaralamıştır.

Bugün Ankara'da gerçekleşen vahim terör saldırısı bir kez daha hepimizi derinden yaralamıştır. Uzun zamandır devam eden ve hepimizi yasa boğan terör saldırılarının bir an önce sonlandırılmasını temenni ediyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan bu bombalar asla hedefine ulaşamayacaktır. Bir barış mitinginde düzenlenen terör saldırısı ülkemizin barış ve huzurunu sona erdiremeyecektir. Elim olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm vatandaşlarımıza başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Rahmi Çuhacı Başkan TÜGİAD

2015.10.10

Harriet Fulbright Institute İstanbul Açılış Resepsiyonu

Eğitim, ekonomi, uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanlarında toplumsal ve toplumlar arası sürdürülebilir kalkınma ve işbirliğine katkı sağlamayı amaç edinen Harriet Fulbright Institute, İstanbul’da verilen bir resepsiyonla 9 Ekim 2015 tarihinde açıldı. Okul öncesinden profesyonel yaşamın içindeki kişilere kadar yaş aralığındaki bir kitleye hitap edecek Harriet Fulbright Institute içerisinde ekonomi, eğitim ve diplomasi okulları bulunacak. Açılışa katılan Harriet Fulbright Institute Yönetim Kurulu Başkanı Harriet Fulbright, dünya barışına katkı sağlama hedefleri kapsamında çözüm önerileri geliştireceklerini söyledi. Söz konusu resepsiyona Derneğimizi temsilen Başkan Rahmi Çuhacı katıldı.

2015.10.08

G20-OECD Uluslararası Yatırım Küresel Forumu

G20-OECD Uluslararası Yatırım Küresel Forumu 5 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştirildi. T.C. Ekonomi Bakanlığı ev sahipliğinde düzenlenen Gelişen küresel ekonomide uluslararası yatırım politikaları konulu programın açılış konuşmalarını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve OECD Genel Sekreteri Angel Gurria yaptı. Hükümetler, iş dünyası, sivil toplum, akademi ve uluslararası kuruluşlar için önemli bir bilgi alışverişi fırsatı sunan toplantıya, 34 OECD üyesi ülkeden Bakanlar, üst düzey yetkililer, iş dünyası temsilcileri ve akademisyenler katıldı. Söz konusu Forumda Derneğimizi temsilen Başkan Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu yer aldı.

2015.10.05

G20 Enerji Bakanları Toplantısı

G20 Enerji Bakanları Toplantısı, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra,B20 Türkiye ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, dünya çapında enerji kuruluşlarının CEO ve üst düzey yöneticileri, Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda medya mensubunun katılımıyla 2 Ekim 2015 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünyanın önde gelen ekonomileri arasında, finansal ve makro ekonomik konulardaki koordinasyonda G20'nin payı ve krizlere sebep olan ortamı önleyecek tedbirleri almak ve küresel ekonomiye ilişkin iş birliğini kurumsal bir yapıya kavuşturmak konusunda katkılarına işaret etti. Enerji sektöründe uzun dönemli yatırımların artırılması, küresel enerji yönetiminin geliştirilmesi, enerji verimliliği, sürdürülebilir enerji teknolojilerine yatırımlar ve enerjiye erişimin kolaylaştırılması konuları farklı oturumlarda ele alındı. Söz konusu toplantıya Derneğimizi temsilen Başkan Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2015.10.02

Ernst&Young Kadın Girişimcilik Forumu

G20 YEA Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi bilgi ortaklarımızdan Ernst&Young araştırma şirketi tarafından 30 Eylül 2015 tarihinde “Women3.The Power of Three” Forumu düzenlendi. Söz konusu toplantıda, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasının yanı sıra, girişimci kadınların bölgesel ve küresel gündemlere getireceği geniş perspektifin önemine değinildi. Kadınların iş, kamu ve girişimcilik alanlarındaki ortak gücünün harekete geçirilmesinin önemi vurgulandı. Toplantıda Ernst&Young tarafından G20 Türkiye Zirvesi dikkatine sunulacak olan rapor çalışmasına katkı ve öneriler de alındı. Çok sayıda kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi, basın mensupları, yerli ve yabancı kadın girişimcinin katıldığı toplantıda Derneğimizi temsilen Genel Sekreter Başak İlisulu yer aldı.

2015.09.30

Fransa Büyükelçiliği “Invest in France” Semineri

Fransa Büyükelçiliği tarafından 30 Eylül 2015 tarihinde İstanbul’da “Invest in France” konulu bir seminer düzenlendi. Açılış konuşmalarının ardından gerçekleştirilen toplantılarda “Fransa’daki potansiyel iş ve yatırım imkanları ve başarılı olmanın yolları ”ve “Fransa’da faaliyet gösteren Türk şirketlerinin deneyimleri” konuları ele alındı. Toplantılar sonrasında verilen kokteylde Fransa Büyükelçisi Charles Fries ve Başkonsolos Muriel Domenach da yer aldı. Söz konusu etkinliğe TÜGİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Erdem İpekçi, Sicil Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Gürkan Yıldırım, Onursal üyelerimizden Kerim Güzeliş ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2015.09.30

TÜGİAD, 2015 Global Vatandaşlık Seminerine Katıldı

Yatırım yoluyla vatandaşlık ve oturum programlarının dünyada öncüsü olarak kabul edilen kuruluşlardan Henley & Partners tarafından 18 Eylül Cuma günü “İstanbul 2015 Global Vatandaşlık Semineri” gerçekleştirildi. Gün boyu devam eden seminerde, dünyanın çeşitli ülkelerinden siyasi liderler ve üst düzey katılımcılar yer aldı. TÜGİAD’ı temsilen Başkan Rahmi Çuhacı, Genel Sekreter Başak İlisulu ve TÜGİAD Ekonomi Danışmanlarından Alper Karakurt’un katıldığı seminerde temsilcilerimiz Antigua ve Barbuda Başbakanı Sayın Gaston Browne ile bir saate yakın özel bir görüşme gerçekleştirerek söz konusu ülkedeki potansiyel yatırım imkanları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

2015.09.18

“Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” Yürüyüşü

TÜGİAD, Türkiye’nin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarından temsilcilerin ve vatandaşların da katıldığı “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” yürüyüşündeki yerini aldı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ’nun dile getirdiği çağrıyla birlikte sayıları 260’a varan kurumdan on binlerce temsilci yürüyüşe katıldı.20 Temmuz tarihinden bu yana artan terör olaylarına karşı kardeşlik vurgusunun altının çizildiği yürüyüşe TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve çok sayıda TÜGİAD üyesi de katıldı.17 Eylül 2015 tarihinde Ankara Sıhhiye Meydanı’nda başlayarak , yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Ulus’ta sona erdi.

2015.09.17

C20 Zirvesi İstanbul’da Gerçekleştirildi

G20’ye sunulacak sivil toplum önerilerini şekillendirmek üzere dünyanın dört bir yanından 400’ün üzerinde sivil toplum temsilcisini bir araya getiren C20 Zirvesi 15-16 Eylül tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Zirvede, sivil toplumun G20’ye yönelik politika önerilerinin şekillendirilmesi için uzman konuşmacı ve misafirler bir araya geldi. Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da konuşmacı olarak yer aldığı Zirveye Derneğimizi temsilen Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2015.09.16

Başkan Çuhacı CNBC-e Canlı Yayın Konuğu Oldu

Başkan Rahmi Çuhacı 14 Eylül 2015 tarihinde CNBC-e kanalında Berfu Güven’in sunduğu Finans Cafe programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Çuhacı söz konusu programda, Derneğimiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen G20 YEA Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi'nin Türkiye'ye dair kazanımları, artan döviz kurlarının iş dünyası üzerindeki etkileri, şirketlerin kur riskinin ve hasarının boyutları, siyasetin ekonomiye etkisi, İran’ın ticaret alanında bölgedeki olası olumlu ve olumsuz etkileri ve bu yıla ilişkin ekonomik öngörüler ve değerlendirmelerde bulundu. Canlı yayınını izlemek içinhttps://youtu.be/FvkG77GDiRs

2015.09.14

Başkan Çuhacı NTV Canlı Yayın Konuğu Oldu

Başkan Rahmi Çuhacı 11 Eylül 2015 tarihinde NTV kanalında Gökay Otyam’ın sunduğu Ekonomi Notları programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Çuhacı söz konusu programda, Derneğimiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen G20 YEA Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi'nin Türkiye'ye dair kazanımları, ihracat odaklı firmaların sıkıntıları, siyasetin ekonomiye etkisi, İran’a uygulanan ambargonun kaldırılmasının olası olumlu ve olumsuz etkileri, ikinci çeyrek büyüme rakamları ve bu yıla ilişkin ekonomik öngörüler ve değerlendirmelerde bulundu.

Canlı yayınılinktenizleyebilirsiniz.

2015.09.11

G20 YEA Türkiye Zirvesi Başarıyla Sona Erdi

TÜGİAD ev sahipliğinde düzenlenen G20 YEA Türkiye Zirvesinin son günü, 9 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirilen oturum ve panellerle son buldu. Uluslararası işbirliklerinin geliştirilmesi ve yeni pazarlara erişim konulu günün ilk paneline JCI Başkanı İsmail Haznedar ve JEUNE Başkanı Patrik Kovacs da panelist olarak katıldı. Panelde, uluslararası işbirliklerinin geliştirilmesi ve yeni pazarlara erişim konusu ele alındı. Prof. Dr. Emre Alkin’in moderatörlüğünü yaptığı Bir Cazibe Merkezi Olarak Türkiye oturumunda Philip MorrisSA Yönetici Direktörü Enrique Jimenez, TÜGİAD 14. ve 15. Dönem Başkanı Ali Yücelen ile Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Mustafa K. Yılmaz konuştular. Yücelen, söz konusu panelde Türkiye’nin neden dünyadaki yatırımcılar için cazip bir merkez olduğu ve ülkemizde yatırımcılar için avantaj sağlayan ortama dikkat çekti. My Net Kurucusu Emre Kurttepeli ve Keiretsu Forum Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Aydonat Atasever, katıldıkları panelde Türkiye’deki melek yatırımcılığı değerlendirdi. Gittigidiyor.com kurucuları Burak Divanlıoğlu, Serkan Borançılı ve Cenk Angın ise panelde takım çalışmasıyla ilgili tecrübelerini anlattılar.

2015.09.09

TÜGİAD, Yoğun Katılımla Geçen Zirvede Bayrağı Çin’e Devretti

Dünyanın dört bir yanından genç girişimcilerin katıldığı G20 YEA Türkiye Zirvesi 9 Eylül 2015’te sona erdi. TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu’nun “Girişimcilikte Küresel Devrim Mümkün mü?” konulu konuşması ve Zirve ile ilgili yaptığı genel değerlendirmenin ardından G20 YEA 2015 deklarasyonu tüm ülke temsilcileri tarafından imzalandı. G20 YEA 2015 İstanbul Zirvesi, Türkiye’nin dönem başkanlığını Çin’e devretmesiyle son buldu. Devir teslim töreninde TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu ve TÜGİAD G20 YEA Komisyonu Başkanı Serkan Yazıcıoğlu, kapanış konuşmalarının ardından 2016 dönem başkanlığını Çin adına NovoNation Gençlik Topluluğu kurucusu Xia Bing’e devretti.

2015.09.09

G20 YEA Türkiye Zirvesinin İkinci Günü Panel ve Konuşmalarla Devam Etti

TÜGİAD ev sahipliğinde gerçekleştirilen G20 YEA Genç Girişimciler İttifakı Türkiye Zirvesi, 8 Eylül’de yapılan panel ve konuşmalarla devam etti. TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve 14.ve 15.Dönem Başkanı Ali Yücelen’in Oturum Başkanı olarak yönettiği günün ilk panelinde girişimciliğin olmazsa olmazları olan yaratıcılık, organizasyon yeteneği, risk almak, proje ve finansal yönetim ve markalaşma konularına değinildi. Panelistler arasında Markafoni.com kurucusu ve Girişimcilik Vakfı Başkanı Sina Afra’nın yanı sıra, 3D Robotics Başkanı Jordi Munoz, Yunan Genç Girişimciler Dernekleri Federasyonu Başkanı Andreas Stefanidis, Reservoir Q Global LLC Yönetici Direktörü Shelly Porges ve Korn Ferry Küresel Endüstri Marketleri Asya & Pasifik Yöneticisi Peter Everaert katıldı. Keiretsu Forum Kurucu ve CEO’su Randy Williams’ın Silikon Vadisi’nin girişimciliğe yaklaşımı konusunda konuşmasını takiben yapılan panelin konukları Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Başkan ve CEO’su Orhan Özer, Accenture Yönetici Direktörü Laurence Morvan, PACIV Başkan ve CEO’su Jorge L.Rodriguez ve MSG Africa Yatırım Başkanı Andile Khumalo oldu.

2015.09.08

G20 YEA Zirvesinde B2B Toplantıları Gerçekleştirildi

G20 YEA Türkiye Zirvesi’nin ikinci gününde, G20 YEA tarihinde ilk olarak B2B görüşmeleri gerçekleştirildi. Dünyanın farklı ülkelerinden katılımcıların olduğu toplantılarda sektörel gruplara ayrılan işadamları bir araya gelerek şirketleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu ve potansiyel iş imkanlarını görüştü. Zirve katılımcıları, Zirvenin ana teması olan girişimcilik kültürünün küreselleşmesine de katkı sağlaması ve örnek teşkil etmesi açısından önem taşıyan toplantılara yoğun ilgi gösterdi.

2015.09.08

G20 YEA Türkiye Zirvesinde Ülkemizde ve Dünyadaki Başarılı Girişimcileri Ağırladık

7 Eylül tarihinde TÜGİAD ev sahipliğinde gerçekleştirilen G20 YEA Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi’nde ülkemizden ve dünyadan başarılı girişimcileri ağırladık. İlk gün yapılan panel ve konuşmalarda Mediasa Yayıncılık A.Ş.Kurucusu Demet Sabancı Çetindoğan, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ve Inventram Genel Müdürü Cem Soysal “Yeni ekonomi stratejileri, girişimcilik ve inovatif yaklaşımlar “konulu panelde yer aldı. Türkiye’deki başarılı girişimcilik hikayelerinden biri olan Yemeksepeti.com CEO’su Nevzat Aydın ve BiTaksi Kurucu ve CEO’su Nazım Salur, başarıya giden bu yoldaki deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Panellerde ayrıca Dünyadaki başarılı kadın girişimciliği temsilcilerinden Friendship Başkanı Ayesha Khan ve sosyal girişimcilikten BIC Melek Yatırımcılık Kurucu ve CEO’su Joachim Behrendt,Ashoka Avrupa Ülke Direktörü ve Kıdemli Liderlik Takımı Üyesi Matthias Scheffelmeier yer aldı.

2015.09.07

Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent Zirvemizin Konuk Konuşmacısı Oldu

Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent, herkesin mobil web’e de odaklanması gerektiğini belirterek, mobil web’ in hızlanması ve internetin hızlanmasının önemine değindi. 2025 yılında 1 trilyon cihazın web’e bağlı olacağını belirten Kent, ticaretin artık tümüyle bu yoldan olacağını belirtti. Kent’in konuşmasının ardından TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı kendisine plaket takdim etti. TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve G20 YEA Komisyonu Başkanı Serkan Yazıcıoğlu, G20 YEA tarihi ve geçmiş zirvelerde gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili panelde panelist olarak yer aldı. Bu yılki Zirve ile ilgili hedeflediklerimiz, faaliyetlerimiz ve hazırlık aşamaları hakkında katılımcılara bilgilendirmede bulundu. Ardından öğle yemeğine geçildi.

2015.09.07

TÜGİAD Ev Sahipliğinde G20 YEA Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi Başladı

TÜGİAD, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Avustralya’da yapılan zirvede teslim aldığı G20 YEA Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi bayrağını Türkiye adına taşıyor. Üç gün sürecek olan G20 YEA 2015 Zirvesi 7 Eylül 2015 tarihinde G20 YEA Türkiye Sherpa’sı ve TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu ve TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve G20 YEA Komisyonu Başkanı Serkan Yazıcıoğlu’nun açılış konuşmalarıyla başladı. TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu, Zirvedeki atmosferin ve profilin gücüne değinerek, genç kuşakları girişimciliğin gelişimi için çalışmaya devam edeceğini söyledi. Öte yandan G20 YEA Komisyonu Başkanı ve TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Yazıcıoğlu da bu zirvenin amaçları hakkında bilgi vererek, girişimcilikte hukuki çerçevenin güçlendirilmesi, finansmana erişimin kolaylaştırılması ve müteşebbislik kültürünün gelişmesiyle yol alınabileceğini ifade etti. Zirve,G20 YEA Avustralya Başkanı Jeremy Liddle,TÜGİAD 14.ve 15.Dönem Başkanı Ali Yücelen ve TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı’nın konuşmalarıyla devam etti. Yücelen, konuşmasında toplantı katılımcılarını, dünyanın eşitsizlikleri nedeniyle ölen çocukların anısına ayağa kalkmaya davet etti. Sivil halk açısından kamuoyunun değeri ve sosyal bilinci harekete geçirmedeki rolüne değindi. Başkan Çuhacı konuşmasında G20 Genç Girişimciler İttifakı'nın, G20 ülkelerinde önemli bir oluşum olduğunu aktararak G20 ve B20'ye ilişkin bilgiler verdi. Ayrıca, G20 ülkeleri içerisinde bulunmayan ülkelerin de sürece dahil olmasının gerektiğine işaret etti. Romanya eski KOBİ ve Turizm Bakanı Florin Jianu’nun girişimcilikte dünyanın ihtiyaçlarına değindiği konuşmanın ardından 14.ve 15.Dönem Başkanı Ali Yücelen tarafından kendisine plaket takdim edildi ve G20 YEA Türkiye Zirve Lansmanı gerçekleştirildi. Ardından Dışişleri Bakanlığı G20 Dönem Başkanlığı Açılım Grupları Daire Başkanı Mustafa Osman Turan söz alarak G20 YEA’nın G20 Liderler Zirvesi nezdinde de önemine dikkat çekti. Konuşmasının ardından plaketini TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı’nın elinden aldı.

2015.09.07

TÜGİAD, B20 Türkiye Konferansına Katıldı

Güçlü, sürdürülebilir ve dengeli büyümenin ana itici gücü olarak özel sektörün rolünü yansıtmak için G-20 üyesi ülkeler genelinde iş liderlerini bir araya getiren B20 Türkiye Konferansı 3-5 Eylül tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımlarıyla gerçekleşen konferansa Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ev sahipliği yaptı. Üç gün süren konferansın ilk gününde yapılan panel ve konuşmalarda “Dünya KOBİ Forumu’nu Tanımak” ve “G20’nin Geleceği” konuları ele alındı. İkinci gün ise “İstihdam Trendleri ve Ekonomik Büyüme”, “Yönetim Riskleri ve Fırsatları Kavrama” ve “Yolsuzlukla Savaş” ve B20 tarihinde ilk kez TÜGİAD’ın katkı ve çalışmalarıyla Türkiye başkanlığında açılan “KOBİ’ler ve Girişimciler İçin Fırsatlar” görev güçleriyle ilgili paneller ve toplantılar gerçekleştirildi. Aynı günün akşamında verilen gala yemeğinde tüm davetliler bir araya geldi. Son gün ise şirketler düzeyinde problem çözme konulu panelin ardından konferansın kapanışı gerçekleştirildi. Bu yıl TÜGİAD’ın dönem başkanlığında yapılacak olan G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi öncesinde gerçekleştirilen bu önemli konferansta G20 ülkelerinin Başkan ve Sherpa’ları da yer aldı. TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, söz konusu konferansta G20 Genç Girişimciler İttifakı’nın Türkiye Dönem Başkanı, Genel Sekreter Başak İlisulu ise Sherpa olarak ülkemizi ve derneğimizi temsil etti.

2015.09.04

İstanbul Valisi Vasip Şahin’in TÜGİAD Ziyareti

İstanbul Valisi Vasip Şahin 2 Eylül 2015 tarihinde Derneğimizi ziyaret etti. TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, Yönetim Kurulu Üyesi ve G20 Komisyonu Başkanı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Rupen Mıhçıyan, Pınar Küçükşabanoğlu, Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister ve Genel Sekreter Başak İlisulu’nun katıldığı ziyarette, Derneğimizin yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerinin yanı sıra 7-9 Eylül tarihleri arasında ev sahipliği yapacağımız G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

2015.09.02

İstanbul Vali Yardımcısı Aziz Mercan Derneğimizi Ziyaret Etti

İstanbul Vali Yardımcısı Aziz Mercan 18 Ağustos 2015 tarihinde Derneğimizi ziyaret etti. TÜGİAD G20 Komisyonu Başkanı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu, TÜGİAD Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, üyelerimizden Ali Tekin ve Genel Sekreter Başak İlisulu’nun katıldığı ziyarette, 7-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi hakkında bilgilendirmede ve Zirvenin lojistik detaylarına ilişkin istişarede bulunuldu.

2015.08.18

Genel Sekreter Başak İlisulu Bloomberg HT'de

TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu 12 Ağustos 2015 tarihinde Bloomberg HT kanalında Hande Berktan’ın sunduğu İş Dünyası programının canlı yayın konuğu oldu. Programa TÜÇSİAD Türk Çin Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Egemen Seymen ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Denetim Kurulu Üyesi Bülent Aymen de konuk konuşmacı olarak katıldı. İlisulu, söz konusu programda, sanayi ve Çin ekseninde güncel gelişmeler ve Türkiye’ye yansımalarının yanı sıra, uzun vadeli üretim stratejimizde inovatif yaklaşımın ve katma değeri yüksek üretimin önemine değindi. Ayrıca, G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi hakkında bilgi veren İlisulu, ticari riskin olduğu yerlere yatırım çekmenin zorluğuna değinerek TÜGİAD’ın il bazında risk haritası çalışmasından örnekler verdi. Canlı yayın için https://youtu.be/5ab8pAjtFuE

2015.08.12

Başkan Rahmi Çuhacı CNBC-e Canlı Yayın Konuğu

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı 10 Ağustos 2015 tarihinde CNBC-e kanalında Melda Yücel Kocaalp’in sunduğu Finans Cafe programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Çuhacı söz konusu programda, Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ve siyasi belirsizliğin bir an önce giderilmesinin önemi, G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi kapsamında yapılan çalışmalar, TÜGİAD üyelerinin girişimci projelere destek olmak amacıyla kurdukları GirişimTürk şirketi ve İran ile olan ticaretimizde dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Canlı yayın içinhttps://youtu.be/uNiNJUWZv3k

2015.08.10

Başkan Rahmi Çuhacı Canlı Yayında G20 GGİ Zirvesi Hakkında Bilgi Verdi

Başkan Rahmi Çuhacı 4 Ağustos 2015 tarihinde Bloomberg HT kanalına konuşarak Eylül ayında gerçekleştireceğimiz G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi, Zirvenin ana teması hakkında bilgilendirmede bulundu. Başkan Çuhacı ayrıca; Hükümetin bir an önce kurulmasının önemi, olası bir erken seçimin ülke ekonomisine etkileri ve İran’la olan ambargonun kalkmasının beraberinde getireceği avantajların yanı sıra doğabilecek risklere de değindi. Video içinhttps://youtu.be/3MwWMGEvJCI

2015.08.06

Başkan Rahmi Çuhacı Bloomberg HT'de

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı 4 Ağustos 2015 tarihinde Bloomberg HT kanalında Finans Merkezi programının konuğu oldu. Başkan Çuhacı, söz konusu programda olası erken seçimin etkileri, hükümetin kurulmasının önceliği ve hedeflenen ekonomik büyümeyi yakalamak adına önemine değindi. Video içinhttps://t.co/jsf6jPGviY

2015.08.05

TÜGİAD Geleneksel Salı Buluşması

Üyelerimiz ve medya mensuplarıyla bir araya geldiğimiz “Geleneksel Salı Buluşması” 4 Ağustos Salı günü gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Toplantısı ve TÜGİAD Ekonomi Danışmanları Dr. Can Fuat Gürlesel ve Alper Karakurt tarafından sunum eşliğinde yapılan ekonomik değerlendirmelerin ardından bir konuşma yapan Başkan Rahmi Çuhacı, çok sayıda yerli ve yabancı medya mensubunun da bulunduğu toplantıda girişimciliğin ekonomimizdeki yeri ve G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi’nin önemi konularına değindi. Üyelerimizden Erdem İpekçi’nin ev sahipliğinde kendisinin mekanı Life Park’ta açık havada verilen barbekü partisinde yeni katılan üyelerimize plaketleri takdim edildi.

2015.08.04

TÜGİAD Ege Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu 31 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirildi. TÜGİAD Ege Şube Başkanı Musa Turan’dan boşalan başkanlık görevini Yönetim Kurulu üyelerimizden Hüseyin Canpolat üstlendi. Tek aday ve liste ile seçime girilen EGE Şubesi Olağanüstü Genel Kurulunda Başkan Rahmi Çuhacı, Derneğimizin faaliyetlerinin yanı sıra TÜGİAD’ın yapılanması içerisinde yer alarak ortak hedeflerimize ulaşmamız noktasında önemli katkı yapan şubelerimizin önemine değindi. Ayrıca, Dernek kültürünün gönüllülük esasına dayalı bir dava ve bir bayrak yarışı olduğuna değinerek Ege Şubesinin kuruluşundan bu yana görevde bulunan Şube Başkanı Musa Turan’a ve kendisinin nezdinde Ege Şubesi Yönetim Kuruluna, bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Seçilen yeni yönetime de başarılar dileyerek sözlerine son verdi. Geçmiş iki dönemde Ege Şubesi Başkanlık görevini sürdürmüş olan Musa Turan da Ege Şubesinin faaliyetlerini anlatan kısa filmin ardından yaptığı konuşmada Ege Şubesinin kuruluşundan bu yana gerçekleştirdikleri faaliyetlerle tüm TÜGİAD ailesine artı değerler katmak için çalıştıklarını belirterek yeni yönetime başarılar diledi. TÜGİAD Ege Şube Başkanlığına seçilen Hüseyin Canpolat da gerçekleştirdiği konuşmasında, yeni yönetimle birlikte devraldıkları bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirmek için ellerinden gelen çabayı sarf edeceklerini belirterek eski yönetime de hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. TÜGİAD Ege Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu'nda yeni yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu: YÖNETİM KURULU ASİL

 1. HÜSEYİN CANPOLAT
 2. HÜSEYİN DÜZYOL
 3. ZERRİN KARA
 4. TANER AKÇINAR
 5. ŞÜKRÜ CEM AKÇAY
 6. NİHAT BAÇ
 7. BİLAL PEKGÜZEL
 8. CENGİZ DALGIÇ
 9. ÖZLEM GÜLTEKİN
YÖNETİM KURULU YEDEK
 1. MUSTAFADÜNDAR
 2. NEVZAT YALÇIN
 3. İLKER ERDİLİBALLI
 4. YAKAN BİÇER
 5. MEDYA VENÜS BAĞDATLI
 6. MEHMET TÜRER
 7. ERDEM DEMİR
 8. BURAK KILINÇ
 9. DUYGU ÖZERSON ELAKDAR
DENETLEME KURULU ASİL
 1. SERDAR GÖKHAN ARIKAN
 2. BAHAR ÇAYIR
 3. EMRE TÜJÜMET
DENETLEME KURULU YEDEK
 1. NEŞE PALANDÜZ
 2. HAKAN ÖZYORAN
 3. HATİCE OFLAS

2015.07.31

İzmir Valisi Mustafa Toprak'a Nezaket Ziyareti

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanımız Rahmi Çuhacı başkanlığında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Sayman Kürşad Badem, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Canpolat, Tolga Hikmet Duğles ve Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Erman Oymagil’den oluşan TÜGİAD heyeti 30 Temmuz 2015 tarihinde İzmir Valisi Sayın Mustafa Toğrak’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret kapsamında G20 YEA Gen Girişimciler İttifakı Zirvesi ve TÜGİAD faaliyetleri hakkında bilgilendirme sunuldu.

2015.07.30

JCI Japonya- G20 Genç Girişimciler İttifakı Ortak Forumu

JCI Japonya’nın en büyük organizasyonlarından biri olan Yaz Konferansı ile birlikte 18-19 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen G20 Genç Girişimciler İttifakı Ortak Forumu’nda Japon Hükümeti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının girişimciliğin yaygınlaştırılması ve desteklenmesi konusundaki çalışmaları ele alındı. Dört gün boyunca süren; President ve Sherpa’ların yoğun katılımının yanı sıra kurul ve komisyonların da iştirak ettiği toplantıların ve yapılan sunumların ardından TÜGİAD, bir önceki Zirveye ev sahipliği yapan Avustralya’dan aldığı bayrağı, bu kez de İttifakın ana unsurları olan tüm ülkeleri temsil eden President ve Sherpa’lar ve komisyonlardan aldı.

2015.07.18

TÜGİAD,JCI Forum Panelinde Yer Aldı

17 Temmuz’da gerçekleştirilen panelde TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu panelist olarak yer aldı. Panelde girişimcilik, genç girişimcilerin desteklenmesi ve İttifak’ın beş temel kavramı üzerinde görüşüldü. Ernst&Young firmasının düzenlediği 2014 yılı Japonya Yılın Girişimcisi ödülünün sahibi Mamoru Sase, panelde konuk konuşmacı olarak yer aldı. Forumun ikinci gününde ise Genç Girişimciler İttifakı komisyon ve komiteleri G20 Başkan ve Sherpa’ larının kendi ülkelerindeki girişimcilikle ilgili en iyi uygulamalar hakkında bilgi paylaşımında bulunmasının ardından toplantılar sona erdi.

2015.07.17

G20 GGİ Yokohama Liderler Kurulu Türkiye Oturumu

Yokohama’da gerçekleştirilen G20 Genç Girişimciler İttifakı Liderler Kurulu’nda 16 Temmuz tarihinde yapılan resmi açılış ve ardından gün boyu süren toplantılarda Türkiye’de yapılacak Zirve hakkında güncel bilgilendirme yapıldı. Ev sahipliği yapacağımız bu organizasyonun program akışı, konuşmacıları, lojistik ilerlemeleri ve katılım durumu konusunda TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu sunum eşliğinde katılımcılarla bilgi paylaşımında bulundu. Devamında ise önümüzdeki yıl yapılacak olan Zirve ile ilgili planlamalar konusunda görüşler belirtildi.

2015.07.16

TÜGİAD G20 GGİ Liderler Kurulu İçin Japonya’da

Eylül ayında gerçekleştirilecek G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak olan TÜGİAD, Başkan Rahmi Çuhacı, beraberinde Genel Sekreter Başak İlisulu ile 14-19 Temmuz 2015 tarihleri arasında G20 GGİ-JCI Japonya işbirliği ile Japonya/Yokohama’da gerçekleştirilen G20 Genç Girişimciler İttifakı Liderler Kurulu’na katıldı.

2015.07.15

Japonya Başbakan Yardımcısı Taro Aso ile Toplantı

Başkan Rahmi Çuhacı, TÜGİAD G20 Komisyonu Başkanı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu ve Genel Sekreter Başak İlisulu’dan oluşan TÜGİAD Heyeti, Japonya’nın Yokohama kentinde yapılan G20 Genç Girişimciler Liderler Kurulu görüşmeleri kapsamında Japonya Başbakan Yardımcısı ve Finans Bakanı Taro Aso ile görüştü. 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, Yunanistan’da yaşanan ekonomik krizle ilgili değerlendirmelerin yanı sıra G20 Genç Girişimciler İttifakı’nın çalışmaları hakkında bilgi verildi. Aynı günün akşamında JCI Japonya Başkanının verdiği yemekte tüm ülke organizasyonlarının President ve Sherpa’ları biraraya geldi.

2015.07.15

TÜGİAD Geleneksel Sokak İftar Yemeği

Mübarek Ramazan ayının bereketini tüm halkımızla paylaşmak için, TÜGİAD’ın geleneksel iftar yemeği bu sene, Derneğimiz üyeleri tarafından verilen bağışlar ile 9 Temmuz 2015 tarihinde Beyoğlu’nda gerçekleştirildi. Beyoğlu Belediyesi ile organize edilen TÜGİAD geleneksel iftar yemeğine Başkan Rahmi Çuhacı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, TÜGİAD üyeleri ve bölgedeki vatandaşlar katıldı.

2015.07.09

Ata’mızın Huzuruna Çıktık

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve beraberindeki TÜGİAD üyeleri,30 Haziran 2015 tarihinde Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’e saygılarını sundu. Başkan Çuhacı, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı: Yüce Ata’m, Genç girişimcilerimizin Türkiye’deki ve Dünya’daki sesi olan Türkiye Genç İşadamları heyeti olarak bir kez daha huzurundayız. Bizlere bıraktığın mirasın yılmaz bekçileri olarak senin ilkelerine olan bağlılığımız her geçen gün daha da artıyor. Gösterdiğin hedeflere ilerlemek üzere çıktığımız bu zorlu yolda gücümüz ve fikrimiz yettiğince ilerleyecek ve ardımızda bırakacağımız yeni nesillere de bunları aktaracağız. Rahat uyu…

2015.06.30

TÜGİAD’ın Ankara Sanayi Odası (ASO) Ziyareti

G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi kapsamında Ankara Sanayi Odası’na ziyaret gerçekleştirildi. 29 Haziran tarihinde yapılan ziyarette TÜGİAD Heyeti, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile görüştü. Söz konusu ziyarette kurumlar arası işbirliği, G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi çalışmaları hakkında istişarede bulunuldu. Toplantıya TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı’nın yanı sıra Başkan Yardımcısı ve Sayman Kürşad Badem, Başkan Yardımcıları Kemal Yenigün ve Ercan Kahraman, Yönetim Kurulu üyeleri Serkan Yazıcıoğlu, Ali Güral, Hüseyin Canpolat, Feyza Meral, Rupen Mıhçıyan, Tolga Hikmet Duğles, Zafer Yıldırım, Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu, Mirkan Aydın, Ercan Çelik, Seda Özbulut, Yusuf Ekinci, Umut Önder Altıntaş, Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2015.06.30

Ankara’da G20 İstişare Toplantısı ve İftar Yemeği

30 Haziran 2015 tarihinde TÜGİAD Ankara Şubesi’nde düzenlenen TÜGİAD kurul ve komisyon toplantılarının ardından üyelerimizden Rıfat Şahin’in ev sahipliğinde kendisinin otelinde bir iftar yemeği gerçekleştirildi. TÜGİAD Ankara Başkanı Türker Naslı ’nın açılış konuşmasından sonra devam edilen yemekte TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu , üyelerimizi ve basın mensuplarını TÜGİAD ev sahipliğinde 7-9 Eylül 2015 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek olan G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi hakkında bilgilendirdi. Ana teması girişimcilik kültürünün geliştirilmesi olan G20 zirvesinin Türkiye’deki genç işadamları ve girişimcilere sağlayacağı katkılar konuşuldu. Yemek sonunda Başkan Çuhacı, Rıfat Şahin’e bir teşekkür hediyesi takdim etti.

2015.06.30

TÜGİAD’ın TOBB Ziyareti

TÜGİAD’ın bu yıl ev sahipliği yapacağı G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi kapsamında paydaşlarla olan görüşmeleri devam ediyor. Bu kapsamda 25 Haziran tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve aynı zamanda B20 Dönem Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ziyaret edildi. Söz konusu ziyarette kurumlar arası işbirliği, G20 Genç Girişimciler İttifakı ve B20 çalışmaları hakkında istişarede bulunuldu. Toplantıya TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı’nın yanı sıra Yönetim Kurulu üyesi ve G20 Komisyonu Başkanı Serkan Yazıcıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mesut Alkan, Pınar Küçükşabanoğlu, Erdem İpekçi, Robert Ben; Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, Sicil Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Gürkan Yıldırım, Sicil Disiplin Kurulu Üyesi Berkay Cem Altunbay ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2015.06.25

GirişimTürk Proje Sunumları

TÜGİAD üyelerinin kurduğu GirişimTürk şirketinin temsilcileri, özel sermaye yatırımcıları, risk sermayedarları ve kolektif/kurumsal yatırımcılardan oluşan Keiretsu Forum yetkilileriyle birlikte proje sunumlarını dinledi. 25 Haziran’da gerçekleştirilen toplantıda ayrıca bu yıl ev sahipliği yapacağımız G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi çerçevesinde potansiyel işbirliği imkanları istişare edildi.

2015.06.25

Başkan Çuhacı TV 24 ‘e Konuk Oldu

Başkan Rahmi Çuhacı 24 Haziran tarihinde TV 24 kanalında Zeliha Saraç'ın Kahve Molası programına konuk oldu. Başkan Çuhacı söz konusu programda, seçim gündeminin yanı sıra geçen hafta açıklanan işsizlik rakamları, işsizlik sorununda girişimciliğin önemi ve TÜGİAD Akademinin bu konudaki teorik ve pratik çalışmaları, Türkiye’nin ihracatı ve komşu ülkelerle ilişkiler ve TÜGİAD’ın 7-9 Eylül tarihleri arasında ev sahipliği yapacağı G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

2015.06.24

TÜGİAD'ın Borsa İstanbul’u (BİST) Ziyareti

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı başkanlığındaki heyet, 18 Haziran tarihinde, sermaye piyasası araçlarına yatırım ve likidite imkanı sağlayarak ekonomik büyümenin finansmanına destek olan, yerli ve yabancı sermaye piyasası araçlarının işlem gördüğü Borsa İstanbul’u ziyaret etti. Borsa İstanbul özel pazarı hakkında yerinde bilgi almak amacıyla gerçekleştirilen ziyarette Başkan Çuhacı’nın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri Melik Rupen Mıhçıyan ve Robert Ben; Sicil Disiplin Kurulu Üyesi Berkay Cem Altunbay ve Genel Sekreter Başak İlisulu, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Tuncay Dinç ve kurumun diğer Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı. Ziyarette iki kurum arasında ikili işbirliği olanakları değerlendirilerek aynı zamanda G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi hakkında katılımcılara bilgi verildi.

2015.06.18

Türkiye İhracatçılar Meclisine Ziyaret

Başkan Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu, 15 Haziran tarihinde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi ziyaret etti. Başkan Çuhacı Eylül ayında ev sahipliği yapacağımız G20 Genç Girişimciler İttifakıyla ilgili bilgi aktardı. Derneğimiz ve Ülke prestiji açısından önemli Zirvemize kapsamında gerçekleştirilebilecek işbirliği imkanları değerlendirildi.

2015.06.15

TÜGİAD Üyeleri BİST Projelerini Dinledi

TÜGİAD üyelerinin kurduğu GirişimTürk şirketi, Borsa İstanbul'la bir araya geldi. Girişimcilerin şirketlerine ortak olarak destek vermeyi ve mentorluk sağlamayı hedefleyen şirket, çeşitli girişimcilerle bir araya geliyor. 15 Haziran'daki toplantıda, Borsa İstanbul'da Özel Pazar'a kayıtlı girişimciler, yatırım bekledikleri projelerini, GirişimTürk ortağı olan TÜGİAD üyelerine anlattı.

2015.06.15

GAGİAD’lı İşadamlarını Ağırladık

Üyelerimiz ve Gaziantep Genç İşadamları Derneği GAGİAD üyeleriyle ilki Gaziantep’te gerçekleştirilen toplantının ikincisi, Derneğimizin ev sahipliğinde, 12 Haziran tarihinde İstanbul’da verilen öğle yemeğinde gerçekleştirildi. Yemeğin ardından yapılan toplantıda, iki kurum arasında işbirliği için atılan bu adımların her iki kuruma ve Türkiye ekonomisine yapacağı katkının önemine değinildi. GAGİAD’ın ve bölgenin iş potansiyeli, iki kurum arasında gerçekleştirilecek olan sektörel B2B toplantısı konuları gündeme geldi.Ayrıca GAGİAD’lı işadamları , bu yıl ev sahipliği yapacağımız G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi’ne davet edilerek kendilerine Başkan Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu tarafından sunum eşliğinde bilgilendirme yapıldı. Konuk heyet, Zirveye katılımdan memnuniyet duyacaklarını dile getirdi. GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak, Başkan Yardımcısı Bora Tezel, İdari Amir Alper Burnukara, Üyeler Serkan Atmaz, Tayfur Özyaşar, Cihan Koçer ve Proje Koordinatörü Ayşe Ateş’in katıldığı yemek ve ardından yapılan toplantıya TÜGİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı, Başkan Yardımcısı ve Sayman Kürşad Badem, Başkan Yardımcıları Kemal Yenigün, Özlem Koşar ve Ercan Kahraman, TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2015.06.12

TÜGİAD Bursa Şubesinde G20 İstişare Toplantısı

TÜGİAD Bursa Şubesi üyeleri ve Basın mensuplarının da yoğun katılımıyla 11 Haziran 2015 tarihinde Bursa’da düzenlenen toplantıda, ana teması girişimcilik kültürünün geliştirilmesi olan G20 zirvesinin Türkiye’deki genç işadamları ve girişimcilere sağlayacağı katkılar konuşuldu. TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, G20 Komisyonu Başkanı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu ve TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu’dan oluşan heyet , TÜGİAD Bursa Şubesi üyelerini ve basın mensuplarını TÜGİAD ev sahipliğinde 7-9 Eylül 2015 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek olan G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi hakkında bilgilendirdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan TÜGİAD Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Onur G20 GGİ Zirvesinin önemi ve bu Zirveyle birlikte doğabilecek potansiyel iş imkanları ve birlikteliklere değinerek, TÜGİAD Bursa Şubesi olarak çalışmalara destek verdiklerini belirtti. Türkiye’nin G20 ve B20 Dönem Başkanlığı hakkında ve G20-B20 ile yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren TÜGİAD Başkanı Çuhacı, dünyada ve Türkiye’de girişimcilik ekosistemine kılavuzluk eden isimlerin bir araya geleceği zirvede “Girişimcilik Kültürünün Globalleşmesi” başlığı altında yeni ekonomi stratejilerinden girişimcilik politikalarına, tecrübe paylaşımlarından girişimcilik kültürünü oluşturan unsurlara genç girişimciliğin pek çok farklı açıdan inceleneceğini söyledi. GGİ yapılanması, tarihi ve Türkiye Zirvesi hakkında konuşan G20 Komisyonu Başkanı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu, GGİ'nin öncelikleri olan girişimcilerin finansmana erişimi, eğitim desteği, ticaret ağlarının geliştirilmesi gibi alanlarda çalıştıklarını belirtti. Zirvenin gündemini paylaşan Yazıcıoğlu, özellikle B2B toplantıları ile genç iş dünyasını bir araya getireceklerini belirterek genç girişimciliğe her zaman gerekli desteği vermiş ve geçmiş zirvelere katılarak katkıda bulunmuş bir Dernek olarak, G20 GGİ’nin Türkiye’nin tanıtımı için eşsiz bir fırsat olduğu şeklinde konuştu. GGİ'nin girişimciler için politika geliştirmekte üstlendiği rolü aktaran Genel Sekreter Başak İlisulu, genç girişimcilerin sesi olarak TÜGİAD'ın, özellikle inovatif imalat yapan ihracatçı KOBİ'lere odaklanarak bu yönde araştırmalar yaptığını; GGİ kapsamında da hem inovatif ve katma değer yaratan KOBİ'ler hem de bu işletmelerle büyük ve küresel firmaların ilişkileri üzerine çalıştıklarını aktardı

2015.06.11

TÜGİAD, Fransız Genç İşadamları ile Buluştu

TÜGİAD, Fransa’nın uluslararası yatırımlarını geliştirmek üzere Fransız Hükümeti tarafından kurulmuş olan “Business France” tarafından düzenlenen toplantıya konuk konuşmacı olarak katıldı. Fransız genç girişimcilerin de yer aldığı 11 Haziran tarihinde gerçekleştirilen toplantıya Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu ve G20 Komisyonu Üyesi Erdem İpekçi ve G20 Koordinatörü Tuğçe Şahin katıldı. İpekçi, katılımcılara Türkiye’de girişimciliğin yanı sıra TÜGİAD’ın vizyonu, misyonu, girişimcilik konusundaki faaliyetleri ve Eylül ayında ev sahipliği yapacağımız G20 Genç Girişimciler İttifakı hakkında bilgi verdi. Toplantıda ayrıca “Türkiye’nin temel makroekonomik bilgileri, enerji, çevre, altyapı sektörleri ve Türkiye’de şirket kurmak” konularında Business France Türkiye Direktörü M. Eric Fajole, Dış Ticaret Danışmanı Véronique Priour, Fransız Kalkınma Ajansı Türkiye Direktörü M. Bertrand Willocoquet katılımcılara sunum eşliğinde bilgi verdi.

2015.06.11

TÜGİAD Ege Şubesinde G20 İstişare Toplantısı

TÜGİAD Ege Şubesi üyeleriyle İzmir'de düzenlenen toplantıda ana teması girişimcilik kültürünün geliştirilmesi olan G20 zirvesinin Türkiye’deki genç işadamları ve girişimcilere sağlayacağı katkılar konuşuldu. TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, G20 Komisyonu Başkanı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu ve TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu’dan oluşan heyet 5 Haziran 2015 tarihinde İzmir'de TÜGİAD Ege Şubesi üyeleri ve basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantı açılışında söz alan TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Musa Turan G20 GGİ Zirvesinin kendileri için büyük önem arz ettiğini belirterek, TÜGİAD Ege Şubesi olarak çalışmalara destek verdiklerini belirtti. Türkiye'nin G20 ve B20 Dönem Başkanlığı hakkında ve G20-B20 ile yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren TÜGİAD Başkanı Çuhacı, zirvede “Girişimcilik Kültürünün Globalleşmesi” başlığı altında genç girişimciliğin pek çok farklı açıdan inceleneceğini söyledi. GGİ yapılanması, tarihi ve Türkiye Zirvesi hakkında konuşan G20 Komisyonu Başkanı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu, GGİ'nin öncelikleri olan girişimcilerin finansmana erişimi, eğitim desteği, ticaret ağlarının geliştirilmesi gibi alanlarda çalıştıklarını belirtti. Zirvenin gündemini paylaşan Yazıcıoğlu, özellikle B2B toplantıları ile genç iş dünyasını bir araya getireceklerini belirtti. GGİ'nin girişimciler için politika geliştirmekte üstlendiği rolü aktaran Genel Sekreter Başak İlisulu, genç girişimcilerin sesi olarak TÜGİAD'ın, özellikle inovatif imalat yapan ihracatçı KOBİ'lere odaklandığını, araştırmalar yaptığını; GGİ kapsamında da hem inovatif ve katma değer yaratan KOBİ'ler hem de bu işletmelerle büyük ve küresel firmaların ilişkileri üzerine çalıştıklarını aktardı.

2015.06.05

TÜGİAD YES Londra Konferansında Panel Konuşmacısı Olarak Yer Aldı

Derneğimiz,4 Haziran 2015 tarihinde Avrupa Genç Girisimciler Konfederasyonu YES tarafından Londra'da düzenlenen konferansa katıldı. Derneğimizi temsilen toplantılara katiıan TÜGIİD Yönetim Kurulu Üyesi Feyza Meral, gündüz gercekleştirilen YES Liderler Zirvesi toplantılarının ardından, İngiltere Hukümetimeti tarafından verilen yemek eşliğinde gerçekleştirilen panelde panelist olarak yer aldı. Girişimcilik konusunda Avrupa'daki en iyi uygulama örneklerinin ele alındığı panelde, bu yıl Derneğimizin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan G20 Genç Girişimciler Zirvesi hakkında katılımcıları bilgilendiren Meral, panelde bulunan İngiltere'nin önde gelen girişimcilerinin sorularını yanıtladı.

2015.06.04

TÜGİAD B20 Ortak Görev Gücü Toplantısına Katıldı

B20 Görev Güçleri İkinci Ortak Toplantısı, OECD Haftası kapsamında B20’nin bütün görev güçlerinin katılımı ile 1-2 Haziran tarihlerinde Paris’te gerçekleştirildi. Görev güçlerinin, kendi alanlarında belirledikleri tavsiyelerin tartışıldığı ortak toplantılarda OECD Genel Sekreteri Angel Gurria,OECD İş ve Endüstri İstişare Komitesi Başkanı Phil O’Reilly ve B20 Türkiye Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu konuşma yaptı. Aynı zamanda G20 Türkiye Sherpa’sı Büyükelçi Ayşe Sinirlioğlu dönem başkanlığına dair bilgilendirmede bulundu. G20 YEA Dönem Başkanı olarak aktif şekilde yer aldığımız KOBİ’ler ve Girişimcilik Görev Gücü toplantısında uluslararası marketlere erişim, sermayeye erişim, beceri ve yeteneklere erişim,inovasyon ekosistemi ve dijital ekonomiye erişim ve iş regülasyonlarına uyumlanabilirlik önerileri üzerinde çalışıldı. Söz konusu toplantıya Derneğimizi temsilen Başkan Rahmi Çuhacı,G20 Komitesi Başkanı Yavuz Serkan Yazıcıoğlu ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı. Ayrıca G20 Genç Girişimciler İttifakı'nın G20 ülkelerindeki temsilcileri de toplantıda yer aldı.

2015.06.01

Malatyalı İşadamları Derneği Genç MİAD Kurulu Derneğimizi Ziyaret Etti

Genç Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) 29 Mayıs tarihinde Derneğimizi ziyaret etti. Söz konusu ziyarette iki kurum arasında işbirliği ve potansiyel iş imkanları hakkında fikir alışverişi yapıldı. Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Murat Gönültaş, Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi ve Genç Eğitim Komisyonu Başkanı İlgin Sinan, Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi ve Teşkilatlanma Başkanı Mehmet Gökhan, Genç MİAD Yürütme Kurulu Üyesi ve Girişimcilik ve İnovasyon Komisyonu Başkanı Simay Dinç ve Genç MİAD Kurul Sorumlusu Yılmaz Demirhan’ın yer aldığı toplantıya Derneğimizi temsilen TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı, Yönetim Kurulu Üyesi Rupen Mıhçıyan ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2015.05.29

Başkan Çuhacı İsveç Başkonsolosluğu İnovasyon Panelinde Konuşmacı Oldu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı, İsveç Başkonsolosluğu ve Business Sweden tarafından 28 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenen inovasyon paneline konuşmacı olarak katıldı. Çuhacı panelde yeni dünyada genç girişimciler ve ekonomik büyümenin anahtarı konularının yanı sıra G20 Genç Girişimciler Zirvesi kapsamında TÜGİAD’ın üstlendiği görevin önemine değindi. Moderatörlüğünü Başkonsolos Jens Odlander’in yaptığı panelin diğer panelistleri KTH Innovation İş Geliştirme Koçu Donnie SC Lygonis, Nobel Müzesi Küratörü Tobias Degsell ve İnomer Genel Müdürü Şirin Elçi oldu. Panel sonrasında verilen yemek ve networking görüşmelerinin ardından program sona erdi. Söz konusu etkinliğe Derneğimizi temsilen TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Erdem İpekçi, TÜGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Ömer Aydın Özer, TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Gürkan Yıldırım, TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Sekreteri Duygu Eren, TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Üyesi Barış Tekin, TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Başkan Yardımcısı Hatice Meltem Özpolat, TÜGİAD Girişimcilik Komisyonu Üyesi Mehtap Alanyalı, TÜGİAD Onursal Üyeleri Merih Alanyalı, Yavuz Selim Kaya, Haldun Yılmaz ve Ufuk Ünal; TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu, TÜGİAD Genel Sekreter Yardımcısı Ozan Safkan, TÜGİAD G20 Koordinatörleri Zübeyde Ağsakallı ve Tuğçe Şahin katıldı.

2015.05.28

Derneğimiz TÜRKONFED Genel Kuruluna Katıldı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) 11.Olağan Genel Kurulu 23 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Tarkan Kadooğlu’nun seçildiği ve TÜGİAD üyelerinin de katılım gösterdiği Genel Kurulda Derneğimizi Yönetim Kurulu Üyesi ve G20 Komisyonu Başkanı Serkan Yazıcıoğlu ve Genel Sekreter Başak İlisulu temsil etti.

2015.05.23

Dünya KOBİ Forumu (World SME Forum) Vakfı Açılışı

Ülkemizin G20 Dönem Başkanlığı çalışmaları kapsamında hem G20’de hem de B20’de KOBİ’lerin küresel ekonomiye entegrasyonunu artırmak amacıyla TOBB ve Uluslararası Ticaret Odası'nın (ICC) katkılarıyla kurulan Dünya KOBİ Forumu Vakfı merkezinin açılış töreni, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katılımıyla 23 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirildi. Ayrıca Foruma ICC Genel Sekreteri John Danilovich’in yanı sıra birçok yerli ve yabancı davetli katıldı. TÜGİAD’ın G20 Genç Girişimciler İttifakı’ndaki misyonu açısından önem taşıyan Dünya KOBİ Forumu’nun açılışına Derneğimizi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi ve G20 Komisyonu Başkanı Serkan Yazıcıoğlu ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2015.05.23

Keiretsu Forum Türkiye Derneğimizi Ziyaret Etti

İş dünyasının önde gelen isimlerinden, özel sermaye yatırımcılarından ve risk sermayedarlarından oluşan yatırımcı topluluğu Keiretsu Forum Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı Aydonat Atasever, 20 Mayıs tarihinde Derneğimizi ziyaret etti. G20 Zirvesi hazırlıkları ve melek yatırım ve girişim sermayesi modelleri üzerinde çalışmalarımız sonucu üyelerimiz arasında TÜGİAD’a özgü bir yatırım modeli yaratarak kurulan GirişimTürk A.Ş. ile ilgili işbirliği konularında istişare yapıldı. Söz konusu toplantıya Derneğimizi temsilen Başkan Rahmi Çuhacı, Yönetim Kurulu Üyesi Rupen Mıhçıyan, Sicil Disiplin Kurulu Üyeleri Arcan Yüksel, Berkay Cem Altunbay ve Barış Tekin; ayrıca TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu katıldı.

2015.05.20

İstanbul Valisi Vasip Şahin'e Nezaket Ziyareti

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanımız Rahmi Çuhacı başkanlığında Yönetim Kurulu Üyelerimizden Melik Rupen Mıhçıyan ve Genel Sekreterimiz Başak İlisulu 15 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret kapsamında G20 YEA Gen Girişimciler İttifakı Zirvesi ve TÜGİAD faaliyetleri hakkında bilgilendirme sunuldu.

2015.05.15

TÜGİAD,TOSYÖV Mütevelli Heyet Toplantısına Katıldı

Mütevelli Heyet Üyesi olduğumuz Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) Mütevelli Heyet Olağan Genel Kurul Toplantısı 14 Mayıs tarihinde Ankara’da gerçekleşti. Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından olağan akışıyla devam eden toplantı Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun ayrı ayrı ibrası, 2015 Yılı Bütçe ve Program Taslaklarının Görüşülmesi ve Onaylanması ile sona erdi. Toplantıya TÜGİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Yenigün katıldı.

2015.05.14

Başkan Rahmi Çuhacı Bloomberg HT Ana Haber'de

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı 12 Mayıs 2015 tarihinde Bloomberg HT kanalında Ali Çağatay'ın sunduğu ana haber bülteninin canlı yayın konuğu oldu. Başkan Çuhacı programda, bu yıl Derneğimizin ev sahipliği yapacağı “G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi” için yapılan hazırlıklar ve ülkemiz için önemi, girişimcilik ve KOBİ’lerin ekonomiye katkılarına ilişkin görüşlerini paylaştı. Canlı yayın linki :https://youtu.be/1KNUhtiC1w8

2015.05.12

Derneğimizde Yurtiçi Yabancı Temsilcilik Yetkililerini Ağırladık

TÜGİAD,12 Mayıs tarihinde yapılan toplantıyla, ülkemizde bulunan bazı Büyükelçilik ve Konsolosluk yetkilileri ile bir araya geldi. Bu yıl TÜGİAD ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi çalışmaları kapsamında yapılan toplantıda, Eylül ayında gerçekleştirilecek Zirve ile ilgili tüm ülke temsilcileriyle bilgi paylaşımı yapıldı. Ayrıca tüm katılımcılar, büyük önem taşıyan bu organizasyonda her türlü destek ve katkıyı sunmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti. Toplantıda Güney Kore Başkonsolosu Taedong Jeon, Hindistan Konsolosu Sanjay Jain, ABD Ekonomi Konsolosu David Lingwood, Arjantin Başkonsolos Yardımcısı Mercedes Parodi, Avustralya Elçilik Müsteşarı Ana Centilmen, İtalya Ticaret Ateşesi Maria Trinchieri, İtalya Finans Ateşesi Andrea Zanotti, Brezilya Ticaret ve Yatırım Memurları Viviane Oliveira ve Laila Winther yer aldı. Derneğimizi temsilen ise TÜGİAD Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Aydın Özer, Genel Sekreter Başak İlisulu, G20 Proje Koordinatörleri Zübeyde Ağsakallı ve Tuğçe Şahin katıldı.

2015.05.12

TÜGİAD 7.Dönem Başkanı Hamdi Akın Ziyareti

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı ve Genel Sekreter Başak İlisulu 11 Mayıs 2015 tarihinde TÜGİAD 7.Dönem Başkanı ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ı ziyaret etti. Söz konusu ziyarette, Eylül ayında ev sahipliği yapacağımız G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi’yle ilgili istişarede bulunuldu.

2015.05.11

TÜGİAD-GAGİAD Buluşması

Üyelerimiz ve Gaziantep Genç İşadamları Derneği GAGİAD üyeleri 6 Mayıs 2015 tarihinde Gaziantep’te üyelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen öğle yemeğinde bir araya geldi. GAGİAD ve ardından TÜGİAD’ı tanıtıcı filmlerin izlendiği yemeğin açılış konuşmasını GAGİAD Başkanı Taner Özdurak yaptı. Bu tanışma yemeğinin, iki derneğin ilerideki potansiyel işbirliği için atılan çok önemli bir adım olduğunu belirtti. Açılış konuşmasından sonra TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı konuşmasında TÜGİAD’ın yapısı, vizyon ve misyonu, Gaziantep ilinin ülke ekonomisine katkısı ve bu katkıda GAGİAD’ın payının önemine değindi. İki kurum arasında temelleri atılan bu dostluk ve işbirliğinin önemine dikkat çekti. Sonrasında söz alan Derneğimiz 14.ve 15.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen de bu gibi kurumsal işbirliklerinin hem ticari anlamda hem de genç işadamları arasındaki dostlukların kurulması anlamında son derece önemli olduğunu belirtti.

Yemeğe, her iki kurumun başkanlarının ve 14.ve 15.Dönem TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen’in yanı sıra Başkan Yardımcısı ve Sayman Kürşad Badem, Başkan Yardımcıları Kemal Yenigün ve Özlem Koşar, çok sayıda TÜGİAD üyesi, GAGİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve basın mensupları iştirak etti.

2015.05.06

TÜGİAD Başkanlık Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Ali Yücelen’in TÜGİAD Başkanlığından istifa ederek siyasete atılmasının ardından TÜGİAD Yönetim Kurulu gerçekleştirdiği ilk toplantıda oybirliği ile başkan seçtiği Rahmi Çuhacı, başkanlık görevini Ali Yücelen ’den teslim aldı. 5 Mayıs 2015 tarihinde Mersin’de gerçekleştirilen devir teslim törenine Türkiye’nin her yerinden TÜGİAD üyelerinin yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, TÜGİAD Ankara, Bursa Çukurova ve Ege Şube Başkanları, Mersin Ekonomi Platformu üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı. TÜGİAD Başkan Yardımcısı ve G20 Komisyonu Başkanı Rahmi Çuhacı yeni başkan olurken, ondan boşalan G20 Komisyonu Başkanlığına da Serkan Yazıcıoğlu getirildi.

TÜGİAD üyelerinin büyük ilgi gösterdiği devir teslim törenine katılan Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, Çukurova Şube Başkanı Armağan Öner, Bursa Şube Başkanı Gökhan Onur ve Ege Şube Başkanı Musa Turan da kısa bir konuşma yaparak duygularını dile getirdiler. Ardından söz alan TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, konuşmasının ardından 14.Dönem Başkanı Ali Yücelen’e üstün hizmet ve başarı belgesi takdim etti.

TÜGİAD Tanıtım filminin ardından katılımcılara hitabeden Ali Yücelen “Ömrümüzün çok önemli bir kısmını TÜGİAD’da geçirdik. Kendi adıma gurur duyduğum yıllar.Şu anda, üstlendiğimiz başkanlık görevini kendisine kefil olacak kadar güvendiğim Rahmi Çuhacı’ya devrediyorum. TÜGİAD üyeleri olarak arkasından gidin” şeklinde konuşurken yeni Başkan Rahmi Çuhacı, Ali Yücelen’in başkanlığı döneminde çok değerli kazanımlar elde ettiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti: Bu kadar başarılı bir noktadan sonra işimiz göreli olarak kolay. Ancak öyle bir mesafe kat edildi ki; daha iyisini yapmak için daha çok ve iyi çalışmamız gerekiyor. Millete hizmet noktasında kendisine yeni bir kulvar seçen değerli Başkana bu yolunda başarılar dilerim.2015 yılının en önemli gündem maddesinin G20 Genç Girişimciler İttifakı toplantısı olduğunu anlatan Çuhacı; G20 Komisyonu başkanı olarak uzun süredir üzerinde çalıştıkları programı Serkan Yazıcıoğlu’na emanet ettiklerini açıkladı.

Çok sayıda TÜGİAD üyesi ve Basın mensubunun da yer aldığı etkinlik, Başkan Rahmi Çuhacı ve Çukurova Şube Başkanı Armağan Öner’in 14. ve 15. Dönem Başkanı Ali Yücelen’e plaket ve hediye takdim etmesinin ardından sona erdi.

2015.05.05

Ata’mızı Ziyaret Ettik

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ve beraberindeki TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, şube başkanları ve yöneticileri 17 Mart 2015 tarihinde Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’e saygılarını sundu. Başkan Yücelen, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı: “Ulu Önderim, Doğduğun topraklara temsilcilik açmış ilk sivil toplum kuruluşu, Türkiye Genç İşadamları heyeti olarak huzurundayız. Ülkemize menfaat temini ümidiyle dünyanın hemen her yerine gittik. Gördüklerimiz, hala senin yol göstericiliğine ne kadar ihtiyacımız olduğuna dair inancımızı pekiştirdi. Gösterdiğin istikametten asla ayrılmayacağımıza dair andımızı bir kere daha tekrarlayıp, seni rahmetle ve şükranla anıyoruz. Müsterih uyu.” Ziyaret sonrası tüm genel merkez ve şube yöneticileri ile üyeler, ortak Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek üzere TÜGİAD Ankara Şubesinde bir araya geldi.

2015.03.17

Başkan Yücelen, TÜGİAD Başkanlığından İstifa Ederek Siyasete Girdi

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, 17 Mart 2015 tarihinde TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, komisyonlar, Ankara, Bursa, Çukurova, İzmir Şube Başkanlarının yanı sıra onursal üyeler ve farklı kentlerden çok sayıda üyenin katıldığı ortak Yönetim Kurulu toplantısında, siyasete girmek için TÜGİAD Başkanlığından istifa ettiğini açıkladı. Yücelen’in kararı TÜGİAD’da duygusal ve coşkulu anların yaşanmasına neden oldu.

Genişletilmiş yönetim kurulu toplantısında bir konuşma yapan Yücelen, 2012 yılında yapılan genel kurulda Başkanlık görevini teslim aldığını ve o günden bu yana kendisine gösterilen güvene layık olmak için çalıştığını ifade ederek, başkanlık döneminde gerçekleştirilen bazı faaliyetleri hatırlattı.

TÜGİAD üyelerinin bugün Türkiye’de 500.000 kişiye istihdam sağladığını vurgulayan Yücelen, TÜGİAD üyelerinin bugün Türkiye’nin toplam ihracatının yaklaşık %10’unu gerçekleştirdiğini söyledi. TÜGİAD’ın, Türkiye’nin dünya çapındaki en itibarlı kuruşlarından biri haline geldiğini anlatan Yücelen; “G-20 Genç Girişimciler Zirvesinin dönem başkanlığı ve Jeune Europe Genel Başkan Yardımcılığı ve YES Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevleri uhdemizdedir. Burada ilave etmem gerekir ki; AB ilerleme raporları hazırlanması sürecine en fazla iştirak eden kurumlardan birisiyiz. Birçok raporda gayretlerimiz sonucu ülkemiz lehine ifadelerin kullanılmasını sağladık. Emin olunuz ki, TÜGİAD bundan sonra da başarılarını arttıran bir kuruluş olarak varlığını sürdürecektir.” diye konuştu.

TÜGİAD’ın pek çok konuda olduğu gibi Türkiye’de yine örnek olmaya devam edeceğini belirten Yücelen, milletvekili adaylığı sürecinde TÜGİAD Başkanı olmanın ayrıcalığından yararlanmayacağını; mücadelesine üniformasız devam edeceğini söyledi. Yücelen’in bu sözlerinin ardından salonda duygusal anlar yaşandı.

2015.03.17

Başkan Yücelen İnovasyon Toplantısında Konuşmacı Oldu

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, 5 Mart 2015 tarihinde Ankara Üniversitesi ve İş Dünyası İşbirliği Platformu tarafından düzenlenen “İnovasyon, AR-GE ve Teknoparklar” konulu sempozyumda konuşmacı olarak yer aldı. Başkan Yücelen konuşmasında teknoparklarda yapılan üretimlerin ihracat fiyatı ve oranı, icat ile inovasyonun farkı ve dağıtım kanallarının gözden geçirilmesi konularına değindi. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erkan İbiş ve Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı(TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak’ ın ev sahipliğinde düzenlenen sempozyuma Ankara Sanayi Odası (ASO)Başkanı Nurettin Özdebir ve Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Barış Aydın’ın yanı sıra çok sayıda katılımcı ilgi gösterdi.

2015.03.05

TÜGİAD Komisyonları Yeni Dönem Çalışmalarına Başladı

TÜGİAD Komisyonları Yeni Dönem Çalışmalarına Başladı Derneğimiz Yönetim Kurulu, Sicil Disiplin Kurulu ve komisyonlarımızın toplantıları, 3 Mart 2015 tarihinde Dernek Merkezimizde üyelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. TÜGİAD’ın 15. Döneminde de üyelerimizin katılım ve katkısıyla daha da güçlenerek çalışması öngörülen komisyonlarımız, yeni yapılanmalarını oluşturmak suretiyle çalışmalarına başladı. Bu dönemde faaliyet göstermesi öngörülen Komisyon ve Kurul Başkanlarımız; Uluslararası İlişkiler Komisyonu (UİK) Başkanı Ömer Aydın Özer, Girişimcilik Komisyonu Başkanı Cem Yüksel, İş ve Strateji Geliştirme Komisyonu (İSEGE) Başkanı Hüseyin Canpolat, Parlamento ile İlişkiler Komisyonu (PİK) Başkanı Seda Özbulut, Onursal Üyeler Komisyonu Başkanı Coşkun Pazar, Hukuk Komisyonu Başkanı Murat İsen, İnovasyon Platformu Başkanı Ömer Kocakuşak, Ticaret Komisyonu Başkanı Selim Akın ve Gıda Komisyonu Başkanı Zafer Toksöz olarak belirlendi.

2015.03.03

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile İstişare Toplantısı

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile İstişare Toplantısı 3 Mart 2015 tarihinde Derneğimizde yapılan toplantıda Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan Koordinatör Mehmet İlkin konuk olarak yer aldı. İlkin, bankanın ortaklık yapısı, kredi imkanları, şartları ve süreci, faiz oranları konularını katılımcı üyelerimizle paylaştı.

2015.03.03

Başkan Ali Yücelen Türk-Yunan İkili Ekonomik İlişkilerinin Geliştirilmesi Toplantısında Konuk Konuşmacıydı

Başkan Ali Yücelen Türk-Yunan İkili Ekonomik İlişkilerinin Geliştirilmesi Toplantısında Konuk Konuşmacıydı TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Bosphorus Law Firm Hukuk ve Danışmanlık firması tarafından 2 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen organizasyonda “Türk&Yunan İkili Ticaret İlişkilerinin Geliştirilmesi” konulu toplantıda konuk konuşmacı olarak yer aldı. Başkan Yücelen konuşmasında iki ülke arasındaki ticari ilişkiler, potansiyel iş imkanları ve TÜGİAD’ın komşu ülkedeki yapılanması kapsamındaki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Yücelen’in yanı sıra söz konusu toplantıya TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Rahmi Çuhacı, Ercan Kahraman ,TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Sayman Kürşad Badem ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2015.03.02

TÜGİAD, Karadenizli Genç İşadamları ile bir araya geldi

Başkan Ali Yücelen ve beraberindeki TÜGİAD Heyeti , 21- 22 Şubat 2015 tarihleri arasında Karadeniz Bölgesi’nin genç işadamlarıyla bir araya geldi. 21 Şubat Ordu ve 22 Şubat’ta Samsun şehirlerinde yapılan tanıtım toplantılarında, bölge işadamlarına, Derneğimizin vizyonu, misyonu ve faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Ordu Genç Girişimciler Derneği üyeleriyle bölge ekonomisi hakkında görüşüldü. Ayrıca heyet, Ordu programı kapsamında Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Toksöz’ün ev sahipliğinde Sagra Special fabrikasını gezdi. Başkan Ali Yücelen, genç işadamlarına hitaben yaptığı konuşmada, dernek olarak her türlü yapılanmadan bağımsız olarak Türkiye için gönüllü çalıştıklarını belirterek sivil toplum çalışmalarının insanlara çok değerli katkıları olduğunu belirtti. TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Musa Turan ise konuşmasında şube oluşumu deneyimlerini aktardı. TÜGİAD’ın Karadeniz Şubesi kuruluş çalışmalarını yürüten Zafer Küçükşabanoğlu da Karadeniz'li girişimci ve işadamlarına ihtiyaç olduğunu belirterek TÜGİAD üyeliğinin genç girişimci ve işadamlarına kazanımlarını anlattı. Söz konusu heyete Başkan Ali Yücelen’in yanı sıra TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Musa Turan, TÜGİAD Başkan Yardımcıları Kürşad Badem ve Rahmi Çuhacı; Yönetim Kurulu üyeleri Ercan Kahraman, Tolga Hikmet Duğles, Mirkan Aydın, Pınar Küçükşabanoğlu, Zafer Yıldırım, Umut Önder Altıntaş, Hüseyin Canpolat, Seda Özbulut, Ercan Çelik, Emre Aksoy, Erdem İpekçi, Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, Onursal Üyeler Komisyonu Başkanı Coşkun Pazar, üyelerimiz Nurettin Varol, Sefa Çol, Metin Özmen, Gürkan Yıldırım, Serdar Gökhan Arıkan, Mustafa Dündar, Erman Oymagil, Anıl Aydın ve Genel Sekreter Başak İlisulu katıldı.

2015.02.21

Başkan Yücelen TV 24 Canlı Yayın Konuğu Oldu

Başkan Ali Yücelen 18 Şubat 2015 tarihinde TV 24 kanalında Zeliha Saraç'ın sunduğu, Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Kartoğlu'nun da katıldığı Analiz-Sentez programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Yücelen söz konusu programda, ekonomiyle ilgili Yunanistan ve Rusya’daki gelişmeler, dolardaki dalgalanma, katma değerli ve yüksek teknolojili üretimin önemi, Avrupa pazarında dikkat edilmesi gereken hususlar ve 24 Şubat’ta Merkez Bankası tarafından açıklanacak faiz kararları değerlendirmelerinin yanı sıra son günlerde artan şiddet olaylarıyla ilgili toplumsal sorumluluğun önemine dikkat çekti. Canlı yayın videosu için : http://youtu.be/EM44ZvMw8NM

2015.02.18

Başkan Yücelen Ulusal TV “Genç Ekonomi” Programı Canlı Yayın Konuğu Oldu

Başkan Ali Yücelen 12 Şubat tarihinde Ulusal TV kanalında Aydınlık gazetesinden Recep Erçin'in sunduğu Genç Ekonomi programında canlı yayın konuğu oldu. Başkan Yücelen aynı zamanda programda yer alan Dünya Gazetesi'nden Taylan Büyükşahin ve Bugün Gazetesi'nden Murat Gülderen'in de sorularını yanıtladı. Ayrıca; dövizdeki artışın KOBİ’lere etkisi, KOBİ’lerin verimsiz çalışması, ekonomideki stratejik sektörlerin ve ihtiyaçlarının belirlenmesinin önemi, KOBİ’lerin teknoloji kullanmadaki yetersizliği, piyasalardaki nakit ve finansman sıkıntısı, TÜGİAD’ın Süper KOBİ çalışması ve bu yıl ev sahipliği yapacağı G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi konularında değerlendirmelerde bulundu. Canlı yayın videosu için :http://youtu.be/G61AeYMUgj4

2015.02.11

Sağlık Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir’i Konuk Ettik

3 Şubat 2015 günü Dernek Merkezimizde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Sağlık Bakan Yardımcısı Erkan Kandemir’i konuşmacı olarak konuk ettik. Başkan Ali Yücelen’in hoş geldiniz konuşması ve TÜGİAD’ın faaliyetleri hakkında yaptığı bilgilendirmeden sonra söz alan Sayın Kandemir, Sağlık Bakanlığı’nın son dönem projeleri, sağlık turizmi, hastanelerde ve özellikle Acil Servislerdeki hizmette gelinen noktaya ilişkin değerlendirmelerini TÜGİAD üyeleriyle paylaştı. Kişisel sağlık verilerinin e-devlet kapısı üzerinden kullanımını sağlayacak 'E-Nabız' projesinin ayrıntıları hakkında bilgi verdi. Sayın Kandemir konuşmaların ardından, salonda yer alan TÜGİAD üyelerinin sorularını cevapladı.

2015.02.03

TÜGİAD Yıllık Ekonomik Değerlendirmeler Toplantısı

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen Türkiye Ekonomisinin 2014 performansını ve 2015 beklentilerini Mersin'de 31 Ocak tarihinde düzenlediği basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı. TÜGİAD uzmanlarının hazırladığı raporlara göre Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşarak dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisinden biri olabilmesi için her yıl en az yüzde 7.2 büyümesi gerektiğini belirtti. Başkan Yücelen, TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Armağan Öner ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, TÜGİAD uzmanları tarafından hazırlanan araştırma ve raporların çarpıcı sonuçlarına da değindi. Ayrıca, kutuplaşmadan uzak, akılcı politikalarla yapısal dönüşümleri gerçekleştirmek suretiyle üretim, inovasyon, girişimcilik ve ihracatın desteklenebileceğinin altını çizdi. TÜGİAD tarafından tamamlanan ve pilot bölge olarak Mersin’de uygulanacak olan işitme engellilere yönelik “112ID-Acil Sağlık Hizmetlerinde Engelsiz Türkiye” projesi kapsamında hazırlanan yazılımla ilgili değerlendirmeyle sözlerine devam eden Yücelen, Acil Sağlık hizmetlerine ulaşma konusunda bu yazılımın önemine dikkat çekti. TÜGİAD Çukurova Şube Başkanı Armağan Öner de yaptığı değerlendirmede Mersin'in tarım, lojistik ve turizm alanlarında öne çıktığını ancak sorunların hızlı çözülememesinden dolayı ülke ekonomisine katkılarının sınırlı kaldığını belirterek Mersin'in ortak akılla birlikte ortak harekete ihtiyacı olduğunu vurguladı. Söz konusu basın toplantısında, ulusal ve yerel medyadan basın mensuplarının yanı sıra çok sayıda TÜGİAD üyesi yer aldı.

2015.01.31

Yunanistan Turizm Heyeti Derneğimizi Ziyaret Etti

TÜGİAD Selanik Temsilcisi Stefanos Hacimanolis koordinasyonunda Yunanistan turizm sektörünün önde gelen işadamlarının yer aldığı heyet, 22 Ocak 2015 tarihinde Derneğimizi ziyaret etti. Söz konusu ziyarette özellikle Girit ve Halkidiki bölgelerindeki potansiyel iş imkanları ve yatırım fırsatları karşılıklı görüşülerek aynı zamanda yaz sezonundaki ulaşım ve uçak yetersizliği konuları ele alındı. Yunan heyetinde Selanik Temsilcimiz Stefanos Hacimanolis ‘in yanı sıra Batı Girit bölgesinden otel sahibi işadamları ve üst düzey yöneticileri Manolis Giannoulis , Dimitris Papadakis, Kiriakos Papadakis, Girit Otelcileri Yönetim Kurulu Üyesi George Mathioulakis, Halkidiki Turizm Organizasyon Başkanı ve Yunanistan Turizm Kurulu Üyesi Sayın Grigoris Tasios ve Halkla İlişkiler Direktörü George Broutzas yer aldı. Toplantıda TÜGİAD’ı temsilen Yönetim Kurulu üyeleri Melik Rupen Mıhçıyan ve Yavuz Serkan Yazıcıoğlu, Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, Girişimcilik Komisyonu üyesi Mehmet Demirtaş, Genel Sekreter Başak İlisulu ve Genel Sekreter Yardımcısı Ozan Safkan bulundu.

2015.01.22

TÜGİAD Heyetinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e Ziyareti

Başkan Ali Yücelen ve beraberindeki TÜGİAD Heyeti 20 Ocak 2015 tarihinde, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü İstanbul’da ziyaret etti. Söz konusu ziyarette, TÜGİAD çalışmaları hakkında bilgi sunuldu. Sayın Gül, gündeme dair değerlendirmelerini paylaştı ve yeni dönemin Derneğimiz için hayırlı olması temennilerini iletti. TÜGİAD Heyetinde Başkan Yücelen’in beraberinde TÜGİAD Başkan Yardımcıları Kemal Yenigün, Kürşad Badem, Rahmi Çuhacı ve Ercan Kahraman; Yönetim Kurulu Üyeleri Özlem Yıldırım, Ali Güral, Feyza Meral, Tolga Hikmet Duğles, Melih Levent Barlık, Melik Rupen Mıhçıyan, Zafer Toksöz, Robert Ben; TÜGİAD Ege Şube Başkanı Musa Turan, Danışmanlar Kurulu Başkanı Özden Pelister, Sicil Disiplin Kurulu Başkanı Anıl Alirıza Şohoğlu ve Genel Sekreter Başak İlisulu yer aldı.

2015.01.20

15.Dönem Çalışmaları Başladı

20 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirilen TÜGİAD 15. Olağan Genel Kurulu neticesinde tekrar göreve gelen Ali Yücelen Başkanlığındaki Yönetim Kurulu ilk toplantısını 20 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirdi. Toplantıda yapılan görev dağılımıyla Başkan Yardımcılıklarına Kemal Yenigün, Rahmi Çuhacı ve Ercan Kahraman; Başkan Yardımcılığı ve Sayman üye görevine ise Kürşad Badem oy birliği ile getirildi. Yönetim Kurulu toplantısının yanı sıra Derneğimiz Sicil Disiplin ve Denetleme Kurulları da toplanarak görev dağılımlarını gerçekleştirdi. Buna göre; Sicil Disiplin Kurulu Başkanlığına Anıl Alirıza Şohoğlu, Başkan Yardımcılığına Celal Batu Taner, Gürkan Yıldırım, Fırat Aker ve Serdar Gökhan Arıkan, Sekreterliğine Duygu Eren oy birliği ile seçildi. Denetleme Kurulu’nda ise Başkan Ünal Pala, Başkan Yardımcısı F. Reha Pılanya ve Sekreter Sait Yılmaz olarak belirlendi.

2015.01.20

Başkan Yücelen A Haber Kanalı Canlı Yayın Konuğu Oldu

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen, 17 Ocak tarihinde A Haber kanalında Şeref Oğuz’un sunduğu Yarın programında canlı yayın konuğu oldu. Başkan Ali Yücelen söz konusu programda, Başbakanın yeni açıkladığı kamuda şeffaflık paketini değerlendirerek, paketin açıklanmasının yanı sıra uygulamaya geçirilmesinin çok daha büyük önem arz ettiğine dikkat çekti. Başkan Yücelen ayrıca İmar Kanununda değer artışıyla ilgili değişiklik konusundaki görüşlerini kamuoyu ile paylaştı. Canlı yayın videosunuhttp://youtu.be/mTL0rGnG46glinkten izleyebilirsiniz.

2015.01.17