Türkiye'ye yakışan 1 Mayıs

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen'den

Türkiye'ye yakışan 1 Mayıs

Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin (TÜGİAD) Genel Başkanı Ali Yücelen, siyasetteki kutuplaşmanın toplumsal platformlarda da kendisini gösterdiğini belirterek; yarın (1 Mayıs 2014) gerçekleştirilecek 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliklerinin Türkiye'ye yakışan bir ortamda geçmesini istedi.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Ali Yücelen, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Türkiye'nin hemen her noktasında gerçekleştirilecek 1 Mayıs kutlamaları öncesinde bir mesaj yayınlayarak emekçilerin bayramını kutlarken, günlerdir süren gergin tartışmalara da atıfta bulunarak herkesi 1 Mayıs'a ve Türkiye'ye yakışan bir duruş sergilemeye davet etti.

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen'in yayınladığı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajı şöyle:

" Bir ekonomi pek çok unsurun uyumu ile dinamizm kazanmakta ve gelişmesini sürdürebilmektedir. Dünyanın sayılı dinamik ekonomilerinden birisi olan Türkiye Ekonomisi'nin en değerli unsurlarından birisi de emekçi kardeşlerimizdir. TÜGİAD üyeleri adına emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor; karşılıklı daha refah içinde çok daha geniş olanakları paylaşabileceğimiz bir gelecek umudumuzu ifade etmek istiyorum.

Toplumun emekçi kesimi yoksulluk çekerken ve mutsuzken sürdürülebilir bir refaha sahip olamayacağımızın farkındayız. Biliyoruz ki hakkaniyet içinde paylaşılan bir değer üretebildiğimiz zaman toplumun her kesimi açısından bu muhafaza edilecektir.

Sahip olduklarımızın kıymetini bilmemiz gerekiyor. Günlerdir süren 1 Mayıs tartışmalarının, siyasetteki gergin üslubun toplumsal dengeleri de etkileyecek şekilde gündelik yaşama yansıdığını görüyoruz. Türkiye'nin 81 ilinde 1 Mayıs kutlamaları gerçekleştirilecektir. Yaklaşık 22 ilimizde de sendikalar tarafından 1 Mayıs kutlamaları gerçekleştirilecektir.

Taksim'i 1 Mayıs kutlamalarına açan hükümetin de mevcut hükümet olduğunu tarihi bir dönüm noktası olarak hatırlatmak istiyoruz. Öte yandan, bu sene Taksim’de kutlamalara izin verilmemesinin istihbarat kaynaklı sebeplerini anlamakla birlikte, işçilerimiz için Taksim’de kutlama yapabilmenin manevi değerini de anlamak gerektiğini düşünüyoruz.

Meydanın 1 Mayıs için açıldığı 2010 yılındaki barışçı kutlamaların yine tüm Türkiye’de yaşanmasını, tarafların güvenlik ve manevi değer yönüyle durumu değerlendirerek her daim iletişim içinde olmasını ve karşılıklı diyalog ve ikna kültürünü yaygınlaştırarak bu anlamlı tarihlerde hepimizin katılacağı güzel kutlamalar yaşanmasını temenni ediyoruz.”