TÜGİAD: "Turgut Özal'ı hasretle anıyoruz"

TÜGİAD: "Turgut Özal'ı hasretle anıyoruz"

Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin (TÜGİAD) Genel Başkanı Ali Yücelen, Türkiye'ye hem ekonomik, hem sosyal hem de siyasal anlamda çağ atlatan lider siyasetçi Turgut Özal'ı ölümünün 21. yıldönümünde hasretle andıklarını belirterek, "Onun anısına saygı duyanlar olarak özgürlüklere sarılıyoruz." dedi.

Türkiye'yi içinde bulunduğu açmazdan çıkartarak 21.yüzyıla girerken hak ettiği dönüşümü geçirmesine liderlik yapan Turgut Özal tam 21 yıl önce bugün aramızdan ayrıldı. Onun açtığı izden yaklaşık çeyrek asırdır kendisine yol açmaya çalışan Türkiye'nin, Turgut Özal'ın değerini bir kez daha anladığını vurgulayan Yücelen, Türkiye'nin kendisini geleceğe hazırlaması gerektiğini belirtti.

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Türkiye'ye hem bürokrat, hem Başbakan hem de Cumhurbaşkanı olarak büyük hizmetlerde bulunmuş olan Turgut Özal'ı vefatının 21. yıldönümünde minnet ve saygı ile andıklarını belirterek; "Ona ve vizyonuna hasret duyuyoruz. Onun anısına saygı duyanlar olarak özgürlüklere sarılıyoruz. " dedi ve şunları söyledi:

"Onun temsil ettiği vizyon özgürlüklere, demokrasinin gülümseyen yüzüne sahip çıkmamızı gerekli kılıyor. Turgut Özal, Cumhurbaşkanı olmasını (alışamadık) diyerek tepkiyle karşılayanlara bile gülümseyerek v e gülümseterek yanıt vermişti. Turgut Özal'ı tüm Türkiye bir ağabey, bir kardeş, bir baba gibi gördü ve sevdi. Yaşamın herhangi bir anında karşımıza çıktı, Türkiye'yi baştan aşağı değiştirdi, dönüştürdü ve aramızdan bir anda koptu gitti... Türkiye'de sporcusundan işçisine, işadamından, sanatçısına kadar herkese özgüven aşılayan; özellikle işadamlarımızın Türkiye sınırları dışındaki olanakları keşfetmelerine öncülük eden Turgut Özal'ı bugünlerimize katkılarından dolayı minnetle ve hasretle anıyoruz. Bizler, genç işadamları biliyoruz ki, girişimci ruhumuzu ve bugün faaliyet gösterdiğimiz coğrafyanın vizyonunu o yıllarda Turgut Özal'ın yaptıklarına borçluyuz. Vefalı her insan gibi biz de Türkiye için yaşayan, yaşamını bu ülkeye hizmete adayan Sayın Turgut Özal'ı bir kez daha rahmetle anıyoruz."