Genç işadamları gençlerin bayramını kutladı

TÜGİAD Başkanı Çuhacı: “Ülkemizin geleceği olan gençlere büyük görevler düşüyor”

Genç işadamları gençlerin bayramını kutladı

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Rahmi Çuhacı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında Türkiye’nin en büyük servetinin gençler olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bunun farkında olan bir lider tarafından kurulmasının çok büyük bir şans olduğunu dile getirdi.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Rahmi Çuhacı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında 19 Mayıs 1919 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti tarihi için büyük önem taşıdığını, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da başlattığı bağımsızlık hareketinin ülke tarihimiz için önemli bir milat noktası olduğunu ifade eden Çuhacı “Birçok hedefini gerçeğe dönüştürmüş bir Türkiye olarak çok daha parlak başarıların gerçekleştirileceğine yürekten inanıyorum. Ama bu süreçte, hiç kuşkusuz, genç nesillere büyük görev ve sorumluluklar da düşmektedir” dedi.

Türkiye’nin en büyük servetinin gençler olduğuna dikkat çeken TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, gençleri büyük sorumlulukların beklediğini söyledi ve şöyle devam etti:

“Demokratik hak ve özgürlüklerinin önemsendiği, ARGE ve inovasyonun ışığında bilimsel araştırma ve yatırım yapan ekonomik olarak çok daha kalkınmış bir Türkiye’de yaşamaları ümidiyle, tüm gençlerimizin ve ülkemizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz. Bizler genç girişimciler ve genç işadamları olarak Türkiye’de Genç İş Dünyası’nın ve Türk Gençliğinin sesi olmaya devam edeceğiz. Genç işsizliğin önüne geçmek ve genç girişimciliğin ülkemizde ivme kazanması bu yıl da derneğimizin temel hedefleri arasındadır.”

TÜGİAD üyelerinin, daha aydınlık yarınlar ve gelecek nesillere daha iyi bir gelecek bırakmak için çalışmaya devam edeceğini söyleyen Çuhacı, gençlerin de kendilerine sunulan fırsat ve imkanlardan yararlanarak ülkemizin geleceğine ışık tutacaklarına olan inancını dile getirdi ve mesajına şu sözlerle devam etti:

“Bir ülkenin en büyük serveti gençleridir. Bizler bunun farkında olan bir liderin önderliğinde kurulmuş bir ülkede yaşama ayrıcalığına sahibiz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin demokratik hak ve özgürlüklerinin önemsendiği, ARGE ve inovasyonun ışığında bilimsel araştırma ve yatırım yapan ekonomik olarak çok daha kalkınmış bir Türkiye’de yaşamaları ümidiyle, tüm gençlerimizin ve ülkemizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz” dedi.