TÜGİAD Turgut Özal’ı unutmadı

8. Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal'ı Rahmet ve Minnetle Anıyoruz

TÜGİAD Turgut Özal’ı unutmadı

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, derneğin kuruluşu ve adının başına Türkiye ibaresinin konulmasını sağlayan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, hem Türkiye hem de TÜGİAD için çok değerli bir devlet adamı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölüm yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda onun ifade ettiği görüşlerin öneminin ve değerinin bugün daha iyi anlaşıldığını vurgulan mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye'nin ve Türkiye ekonomisinin değişim ve dönüşümüne öncülük etmiş değerli bir lider ve devlet adamı olan merhum Turgut Özal, demokrasimizin gelişmesi ve ülkemizin kalkınmasında önemli öncü rol üstlenmiştir.

Vizyonu, girişimleri ve düşünceleri ile Türkiye ekonomisini dünyaya açmakla beraber Türk işadamlarının hedeflerini belirlemiş ve çağın gelişmelerini doğru değerlendirerek ekonomimizin çağ atlamasına öncülük etmiştir.

Türk siyaseti, demokrasisi ve ülkenin kalkınması için azimle çalışmış olan Turgut Özal aynı zamanda derneğimizin "Türkiye" unvanını almasına öncülük ederek TÜGİAD'ın Türkiye'nin ilk ve tek ulusal ve uluslararası genç işadamları derneği olmasında önemli bir rol üstlenmiştir. Biz Türkiye Genç İşadamları olarak yurtiçi ve yurtdışında ortaya koyduğumuz başarıyı ve sahip olduğumuz girişimci ruhumuzu merhum Turgut Özal'a borçluyuz.

İcraatı ve vizyonu ile milletimizin gönlünde önemli bir yer edinmiş olan 8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal'ı 22. ölüm yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bir kez daha ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. “