Başbakan TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen'i kabul etti.

Başbakan TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen'i kabul etti.

Açıkladığı demokratikleşme paketiyle Türkiye'nin gündemini değiştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen'i Başbakanlığa davet ederek demokratikleşme paketi, ekonomi, girişimcilik gibi konularda görüşlerini aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Başbakanlığa davet edilen TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen genç işadamları adına görüş ve önerilerini Sayın Başbakan'a iletti.

2 Ekim Çarşamba (dün) akşam saatlerinde TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Başbakanlık binasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. TÜGİAD Başkanı olarak genç işadamlarının ve gençlerin görüşlerini Sayın Başbakan'a ileten Yücelen, 45 dakika süren görüşmede özellikle girişimcilik yasa tasarısının yanı sıra Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Güneydoğu Anadolu bölgesinde de girişimcilikle ilgili gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı. Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan demokratikleşme paketini çok değerli bir başlangıç olarak değerlendirdiklerini belirten Yücelen, Türkiye'nin önemli bir mesafe kat edeceğini; bunun için de önemli bir adımın atıldığını söyledi.

Başbakan'ın ekonomi ve girişimcilik konusundaki çalışmaları sorması üzerine öncelikle bir süre önce TÜGİAD tarafından hazırlanarak tüm siyasal partilerle paylaşılan Girişimcilik Yasa Tasarısını anlatan Yücelen, Sayın Başbakan'ın girişimcilikle ilgili tüm çalışmalara hükümet olarak destek sözü verdiğini belirtti. Diyarbakır'da gerçekleştirdikleri bölgesel girişimcilik projesinin demokratikleşme paketi ile birlikte Türkiye'ye ve bölge insanına önemli katkılar sağlayacağını belirten Yücelen, TÜGİAD olarak Türkiye için çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

Söz konusu toplantıya Başkan Ali Yücelen'in yanı sıra TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Gül Tuba Çalkılıç ve Mesut Alkan katıldılar.