TÜGİAD Karadeniz'de büyüyor

Karadenizli genç girişimci ve işadamları TÜGİAD çatısı altında toplanıyor

TÜGİAD Karadeniz'de büyüyor

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, her bölgede yapılanma hedefi doğrultusunda Karadeniz bölgesinde de genç girişimci ve işadamlarını da TÜGİAD ailesine kazandırmak istediklerini söylerken; TÜGİAD'ın Karadeniz yapılanmasını gerçekleştiren Zafer Küçükşabanoğlu "Karadeniz büyürse Türkiye büyür" dedi.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Ankara, Çukurova, Bursa ve Ege şubelerine Karadeniz şubesini de eklemek üzere harekete geçti. Kalabalık bir işadamı heyetiyle Karadeniz seferine çıkan TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen Samsun ve Ordu'da genç girişimci ve işadamları ile bir araya gelirken; Karadeniz'in diğer illerinde de genç girişimci ve işadamlarını TÜGİAD ailesine kazandırmak istediklerini belirtti.

Karadeniz seyahati kapsamında Ordu ve Samsun'da genç girişimci ve işadamlarıyla bir araya gelen TÜGİAD heyeti; TÜGİAD'ı, misyonu, vizyonu ve hedeflerini anlattılar. TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, genç işadamlarına hitaben yaptığı konuşmada, dernek olarak her türlü yapılanmadan bağımsız olarak Türkiye için gönüllü çalıştıklarını belirterek şunları söyledi:

"Biz sorunlardan şikayet eden bir yapı değiliz. Eğer bir sorunu dile getiriyorsak, onun çözüm önerisini de geliştirerek anlatıyoruz. Hiç bir siyasal yapı ya da organizasyon ile bağlantımız yok. Aramızda her türlü farklı kesimi temsil eden arkadaşlarımız var. Ancak biz burada demokrasi dersi veriyoruz. Ne kadar farklı düşünürse düşünsün, o arkadaşımızın görüşünü ifade etmesi için mücadele ediyoruz. Yoksa büyükler kendi gençlerini, sadece kendileri gibi düşünen arkadaşları ile bir araya getiriyor. Kendi gibi düşünenlerle gelişemez insan; farklı düşünceleri, deneyimleri dinlemek ve anlamak değerlidir."

Sivil toplum çalışmalarının insanlara çok değerli katkıları olduğunu belirten Yücelen, TÜGİAD'ın üyesi olan gençler için yeni ufuklara açılım sağladığını, yeni iş olanakları yarattığını belirterek; "Aramıza katılan kardeşlerimiz ile önce birbirimizi tanıyoruz, böylelikle yeni dostlar ve iş ortaklıklarının temellerini atıyoruz. Bir TÜGİAD üyesi, bir başka bölgede işi olduğu zaman o bölgedeki TÜGİAD şubesi ve üyeleri tarafından destekleniyor."dedi ve TÜGİAD üyeliğinin gençlere işlerini geliştirmeleri açısından pek çok fırsatlar sunacağını anlattı.

TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Musa Turan, şube oluşumu deneyimlerini aktararak, 1,5 yıl gibi kısa sürede neler başardıklarını anlattı. TÜGİAD'ın Karadeniz Şubesi kuruluş çalışmalarını yürüten Zafer Küçükşabanoğlu da Karadeniz'li girişimci ve işadamlarına ihtiyacı olduğunu belirterek TÜGİAD üyeliğinin genç girişimci ve işadamlarına kazanımlarını anlattı. "Karadeniz büyürse Türkiye büyür" diyerek şube hedefini dile getiren Küçükşabanoğlu, Ordu, Samsun ve Kastamonu'daki genç işadamlarının yanı sıra Trabzon, Rize başta olmak üzere Karadeniz'deki 18 ilin genç işadamları için TÜGİAD çatısı altında buluşmanın hem Karadeniz iş dünyasına hem de Türkiye ekonomisine büyük motivasyon sağlayacağını söyledi.

TÜGİAD üyeleri TÜGİAD üyesi Zafer Toksöz'ün davetiyle Sarelle'nin Ordu'daki fabrikasını da ziyaret ettiler. TÜGİAD Karadeniz şubesinin kuruluşu için önümüzdeki haftalarda üyelik başvuruları ve kuruluş işlemleri tamamlanması planlanıyor.

Karadenizli genç işadamları TÜGİAD'a büyük ilgi gösterdi

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen Karadenizli genç işadamlarıyla buluştu

TÜGİAD KaradenizliGenç İşadamları ile buluştu