TÜGİAD Ege şubesi ilk genel kurulunu yaptı.

Egeli işadamlarının gündemi daha iyi bir Türkiye oldu...

TÜGİAD Ege şubesi ilk genel kurulunu yaptı

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi 1.Olağan Genel Kurul toplantısında Ege Ekonomisi'nin nasıl geliştirileceği tartışıldı. İşadamları belirli bölgelerde turizm, tarım, hayvancılık ve gıda yatırımları dışında yeterli yatırım yapılmadığını belirterek yatırım portföyünün çeşitlendirilmesini istediler.

Kaya İzmir Termal Otel Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen TÜGİAD Ege Şubesi'nin ilk Genel Kurul toplantısına Ege bölgesi ve Türkiye genelinden 300 işadamı katıldı. TÜGİAD Ege Şubesi Kurucu Başkanı Musa Turan'ın hoşgeldiniz konuşmasının ardından TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen'in konuşmasıyla başlayan Genel Kurulda TÜGİAD Ege Şubesi'nin ilk yönetimi de seçilerek işbaşı yaptı.

Ege'nin Türkiye Ekonomisi için büyük önem taşıdığını ve başta İzmir olmak üzere girişimci genç işadamları için pek çok sektörde fırsatlar sunduğunu belirten TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Egeli işadamlarından sorunları çözmek için dayanışmak zorunda olduklarını belirtti. Başta İzmir olmak üzere Ege ekonomisinin yeterli yatırım almadığını belirten Yücelen üyelere seslenirken şunları söyledi:

"Bakın Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor. Toplumda bir enerji var, bir değişim yaşanıyor. Bunu iyi gözlemlemeliyiz. Siyasetçiler ve medya gibi görünüyor ilk bakışta, ama değil. Hepimiz buradan payımıza düşeni alacağız. İşadamları içinde mesajlar var; iyi okumamız gerekiyor. Eylemler ilk başladığında ilk açıklamayı biz yaptık. Bu çocuklar bir şeyler söylüyor, dinleyelim ve anlayalım dedik. Sayın Cumhurbaşkanı bize çağırdı kendisine teşekkürlerimizi ilettik. Sonrasında halkın verdiği mesaj alındı dedik, esnaf, halk, öğrenciler zarar görmeye başladı. Artık eylemleri durduralım ve sonuçlarını izleyelim. Bırakalım herkes durumunu değerlendirsin. Sıcağı sıcağına iktidar ve muhalefet değil provokasyon ortamı kollayanlar istifade eder durumdan."

Yatırımların artması için sadece teşvik beklenmemesini isteyen Yücelen," bu bahane olamaz; önce dönüp kendimize bakacağız. Biz ne yaptık, ne yapmalıyız?... Egeli dostlarımızın muhteşem güçlü bir enerjisi var. Bunu kullanarak herşeyi değiştirebilirler." dedi ve şöyle devam etti:

"Hepimiz karınca ile Ağustos böceğinin hikayesini biliriz. Avrupa'daki kriz aslında çalışan ve üretenlerle; üretemeyenlerin durumuydu. Çalışmayan, üretmeyen ülkeler kazandıklarından çok harcadılar ve krize girdiler. Neden Almanya Yunanistan kadar sarsılmadı? Bu krizin çözümü de giderleri kısmak değil daha fazla ve daha nitelikli üretim yapmaktır. Kabul edelim bugüne kadar hayatımız pek keyifliydi. Bizler Türkiye'nin geleceği olan genç işadamları olarak daha fazla çalışmak, üretmek, paylaşmak zorundayız." dedi.

TÜGİAD EGE Şubesi kurucu başkanı Musa Turan ise 2012'de kurulduktan sonra kısa süre içinde önemli bir mesafe kat ederek ilk genel kurul toplantısını gerçekleştirdiklerini belirtti ve "Aslında yapılacak çok şey var. Türkiye'nin daha iyi bir İzmir'e, İzmir'in de daha iyi bir ekonomiye ihtiyacı var. Genç işadamları olarak geleceğin bize yüklediği sorumlulukları layıkıyla yerine getireceğiz" dedi.

TÜGİAD Yönetim Kurulu üyesi ve Ege Şube Koordinatörü Nesrin Serin genç işadamları olarak hem Türkiye hem de Ege'de gerçekleştirecekleri çalışmalarla örnek olmak istediklerini söyledi.

Genel Kurul sonrasında TÜGİAD Ege Şubesi Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu : Musa Turan, Senem Kılıç, Tolga Hikmet Duğles, Şükrü Cem Akçay, Bilgen Salih Narlı, Seda Zabıtçı, Evren Taşkıran, Arda Işık, Adil Özyiğit

Yönetim Kurulu Yedek : Serdar Gökhan Arıkan, Emre Aksoy, Erdem Demir, Aslı Sakıpağa Erden, Fatih Kanmaz, Hüseyin Düzyol, Nevzat Yalçın, Hüseyin Canpolat, Aysan Hasanali

Denetim Kurulu : Nihat Baç, Birkan Karayılanoğlu, Volkan Kebir

Denetim Kurulu Yedek: M. Soner Babüroğlu, Emre Tüjümet, Onur Çetin Genel Kurul ile ilgili görselleri ekte değerlendirmelerinize sunuyoruz.

GÜNDEM

1) Açılış ve yoklama
2) Saygı Duruşu - İstiklal Marşı
3) Açılış Konuşmaları

- Musa Turan TÜGİAD Ege Şubesi Kurucu Başkanı
- Ali Yücelen TÜGİAD Başkanı

4) Divan Heyetinin oluşturulması için Divan Başkanı ve Üyelerinin açık oyla seçimi ve Divan Heyetine toplantı tutanaklarını imzalama yetkisi verilmesi,
5) Şube 1. Dönem görev yapacak Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu asil ve yedek üyelerin seçimi,
6) Dilek ve Temenniler
7) Divan Başkanı tarafından toplantının kapanış konuşması.

İlgili Görseller