TÜGİAD Ege Şubesi 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı için Geri Sayım Başladı.

TÜGİAD Ege Şubesi 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı için Geri Sayım Başladı

TÜGİAD Ege şubesi ilk genel kurulu ile resmen açılıyor

Genç ve dinamik ekonomisiyle, genç işadamları ve girişimcileriyle dünya çapında önemli bir potansiyele sahip olan Türkiye’nin genç işadamları TÜGİAD çatısı altında örgütlenmelerini güçlendiriyor.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi 1.Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştiriyor. 7 Haziran Cuma günü Kaya İzmir Termal Otel Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan genel kurula Türk iş dünyasının genç liderleri katılacak.

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Türkiye'nin kritik bir süreç yaşadığına dikkat çekerek Ege'nin Türkiye Ekonomisi için büyük önem taşıdığını ve başta İzmir olmak üzere girişimci genç işadamları için pek çok sektörde fırsatlar sunduğunu belirtti. Egeli işadamlarının birlik için olmasının yaratacağı güç birliğinin Ege Ekonomisi için yaşamsal olduğunu belirten Yücelen sözlerine şöyle devam etti:

"Şubeleşme çalışmalarımızı hızla tamamlıyoruz ve kısa sürede Türkiye’nin etkili, dinamik iş gücü olarak, Türk iş dünyasının geleceğine imza atacak işadamları olarak Ege’li meslektaşlarımızla da işbirliği yapmak istiyoruz. Genç bir nüfusumuz var. Gençler diyorlar ki artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Yaşadıklarımız aslında önümüzdeki yılların ayak sesleri. Siyasetçisinden, işadamına; gazetecisinden sanatçısına hepimiz bu değişimi yakalamak durumundayız. Bizler de genç işadamları olarak gençliğin bu enerjisini çok iyi anlıyoruz. Ege bölgesinde de genç işadamları olarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz sürece başarı kaçınılmaz olacak."

Genel Kurulda dernek yasal gereklilikleri yerine getirilirken hem Türkiye hem de bölge ekonomisinin sorunları ve fırsatlarının değerlendirileceğini belirten Yücelen; dile getirilecek önerilerin siyasetçiler kadar bürokratlar için de yararlı olacağının altını çizdi.

TÜGİAD Ege Şubesi Birinci Olağan Genel Kurul Toplantısı

TARİH : 7 Haziran 2013 Cuma
SAAT : 10:00
YER : Kaya İzmir Termal Oteli Kongre Merkezi İzmir 4 Salonu

GÜNDEM

1) Açılış ve yoklama
2) Saygı Duruşu - İstiklal Marşı
3) Açılış Konuşması
4) Divan Heyetinin oluşturulması için Divan Başkanı ve Üyelerinin açık oyla seçimi ve Divan Heyetine toplantı tutanaklarını imzalama yetkisi verilmesi,
5) Şube 1. Dönem görev yapacak Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu asil ve yedek üyelerin seçimi,
6) Dilek ve Temenniler
7) Divan Başkanı tarafından toplantının kapanış konuşması.