Türkiye'nin genç işadamları Turgut Özal'ı minnetle anıyor.

Türkiye'nin genç işadamları Turgut Özal'ı minnetle anıyor

Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin (TÜGİAD) Genel Başkanı Ali Yücelen, genç Türk işadamları olarak Türkiye'ye hem ekonomik, hem sosyal hem de siyasal anlamda çağ atlatan lider siyasetçi Turgut Özal'ı ölümünün 20. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

20.yüzyıldan 21.yüzyıla girmeye hazırlanan Türkiye'nin hak ettiği çağın çok gerisinde kalan siyasal, ekonomik ve sosyal gelişmişliğini; aşıladığı muhteşem özgüven ile 21.yüzyıla hazırlayan lider siyasetçi Turgut Özal tam 20 yıl önce bugün aramızdan ayrıldı. 

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Türkiye'ye hem bürokrat, hem Başbakan hem de Cumhurbaşkanı olarak büyük hizmetlerde bulunmuş olan Turgut Özal'ı vefatının 20. yıldönümünde minnet ve saygı ile andıklarını belirterek şunları söyledi:

"Turgut Özal'ı tüm Türkiye bir ağabey, bir kardeş, bir baba gibi gördü ve sevdi. Yaşamın herhangi bir anında karşımıza çıktı, Türkiye'yi baştan aşağı değiştirdi, dönüştürdü ve aramızdan bir anda koptu gitti...  Türkiye'de sporcusundan işçisine, işadamından, sanatçısına kadar herkese özgüven aşılayan; özellikle işadamlarımızın Türkiye sınırları dışındaki olanakları keşfetmelerine öncülük eden Turgut Özal'ı bugünlerimize katkılarından dolayı minnetle anıyoruz. Bizler, genç işadamları biliyoruz ki, girişimci ruhumuzu ve bugün faaliyet gösterdiğimiz coğrafyanın vizyonunu o yıllarda Turgut Özal'ın yaptıklarına borçluyuz. Vefalı her insan gibi biz de Türkiye için yaşayan, yaşamını bu ülkeye hizmete adayan Sayın Turgut Özal'ı bir kez daha rahmetle anıyoruz."