Terör dünyadan ilelebet yok olmalı!

Teröristler içinTürkiye, Fransa, Irak, Belçika, Suudi Arabistan veya Amerika arasında bir şeyfark etmiyor,

Terör dünyadan ilelebetyok olmalı!

TürkiyeGenç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Rahmi Çuhacı, bu insanlık dışı terörsaldırılarına karşı kararlı ve tutarlı bir mücadele vermediğimiz takdirdesonunu getirmenin mümkün olmadığını belirtti. Bu hain saldırı bir kez dahagösterdi ki terör örgütleri nazarında hangi ülke olduğunun bir önemi yok.

Türkiye Genç İşadamları Derneği(TÜGİAD) Başkanı Rahmi Çuhacı, Fransa’nın Nice şehrinde Ulusal Gün kutlamalarıesnasında gerçekleştirilen terör saldırısını şiddetle kınadığını açıkladı. Yüzeyakın insanın hayatını kaybettiği saldırı sonrasında bir açıklama yapan Çuhacışunları söyledi:

“Ne yazık ki Tüm insanlığın lanetlediği bir teröristsaldırı daha gerçekleştirildi. Terörün her defasında başka kayıplara sebep olanbu eylemlerini lanetliyoruz. Masum insanların hayatını kaybettiği busaldırıların sonunun gelmesi ülkelerimiz ve ilişkilerimiz açısından büyük önemtaşıyor. Yaşanan terör eylemlerini sıklığı hiçbir suretle bu eylemlerinormalleştiremez. İnsan hayatının hiçe sayıldığı, korkunun hakim kılınmaya çalışıldığızamanlardan geçiyoruz. Ülkeler arası dayanışmanın had safhada olması gereken bugibi zamanlarda işbirliğinin ön planda tutulması gerektiğine inanıyorum. “

Terörün dini, ırkı ve milliyetiyoktur diyen Çuhacı, bu aşağılık eylemi gerçekleştirenlerin ise insanlıkla birilgisi olamayacağını belirtti.  

RahmiÇuhacı; saldırıda yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet, yakınlarına dabaşsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diledi.