Rusya, İsrail ve Mısır zamanlamasına dikkat!

Atatürkhavalimanındaki saldırının zamanlamasına dikkat çeken TÜGİAD Başkanı RahmiÇuhacı;

Rusya, İsrail veMısır zamanlamasına dikkat!

TürkiyeGenç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Rahmi Çuhacı İstanbul Atatürkhavalimanında gerçekleştirilen hain saldırıyı lanetlerken saldırınınzamanlamasına dikkat çekti. Çuhacı, Türkiye’nin Rusya ve İsrail ileilişkilerini iyileştirme adımları atarken, Mısır ile ilgili olumlu sinyallergelirken yapılan saldırının kim tarafından yapıldığı değil yaptırıldığınınsorgulanması gerektiğini belirtti.

TürkiyeGenç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Rahmi Çuhacı, İstanbul Atatürkhavalimanında gerçekleştirilen terör saldırısını şiddetle kınadığını vesaldırganları ve onları azmettirenleri lanetlediklerini açıkladı. Saldırısonrasında bir açıklama yapan Çuhacı şunları söyledi:

“Tüminsanlığın lanetlediği bir terörist saldırı daha gerçekleştirildi. Üstelik enyüksek güvenlik önlemlerinin alındığını sürekli gözlemlediğimiz bir yerde…Saldırıda masum insanlar, siviller yaşamını yitirdi ya da yaralandı. Busaldırıyı gerçekleştirenlerin insanlığını, değerlerini sorgulamaya bile gerekyok. Asıl sorulması gereken soru her zaman olduğu gibi kimler azmettirdi.Saldırının zamanlaması çok dikkat çekici… Türkiye’nin Rusya ve İsrail ileilişkilerini iyileştirmek amacıyla adımlar attığı; Mısır ile olumlu sinyallerinkonuşulduğu bir sırada gerçekleştirilen saldırı iyi analiz edilmeli. Bize düşentoplumsal anlamda yaraları sarmaya destek olmak ve saldırganlara tepkigöstermek… Hükümete düşen sorumluluk ise çok net… Bu terör saldırılarınıgerçekleştiren odakların merkezlerini, lojistik üslerini imha etmek veTürkiye’de bu anlamda terörle kolkola girmiş her kim varsa onlara karşı da enetkili şekilde önlemler almak. Toplum kendisini teröristlere karşı korumak içingereken önlemleri almak zorunda…”

Saldırıdayaşamını yitirenlere Allahtan rahmet, yakınlarına da başsağlığı dileyen Çuhacıyaralananlara da acil şifalar diledi.