Saldırıların amacı ölenler değil yaşayanlar diyen TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı

Saldırıların amacı ölenler değil yaşayanlar diyen TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı

Devlet saldırıları engellemeli…

İstanbul İstiklal caddesindeki saldırıyı tekrar tekrar lanetlediklerini belirten TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, terör örgütlerinin dünyanın her yerinde fırsat buldukları an saldırı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Tüm ülkeler bu anlamda etkili önemler alarak bu saldırıları engelliyor. Türkiye’de artık haberlere, uyarılara konu olan saldırılar engellenemiyor. Saldırıların amacı ölenler değil, yaşayanlar… Onların her an korku içinde nefes alıp vermelerini sağlamak... Bu nedenle herkes üzerinde düşeni yapmalı ve insanların can ve mal güvenliğini sağlamalı; insanlar da teröristlerin hedeflediği tuzağa düşmemeli.” dedi.

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı İstanbul İstiklal caddesinde gerçekleştirilen saldırı ile ilgili bir açıklama yaparak herkesin üzerinde düşeni yapmasını istedi. Saldırıda ölenlere Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileyen Çuhacı yaralananlara da acil şifalar dileyerek şu açıklamayı yaptı:

"İstanbul İstiklal caddesinde yine bomba patladı. Masum insanları hedef alan teröristlerin bombayı erken patlatması kayıpların fazla olmasını engelledi. Ancak burada kesin olan bir şey varsa; bu bombaların amacı insan öldürmek değil. Onlar asıl ölmeyenleri hedefliyorlar. Saldırıların ardından neden oldukları korku, yarattıkları nefret onları mutlu ediyor. Her zaman söylediğimizi tekrarlayacağız. Terör, her kim tarafından, her ne amaçla yapılırsa yapılsın ve her kimi hedef alırsa alsın bir insanlık suçudur. Bu konuda istihbarat bilgilerini vermeyen devletler de sorumludur. Terör örgütlerinin saldırılarının sistemli ve planlı olduğu anlaşılıyor. Zaten bu konuda önceden gelen istihbaratlar da bunu doğruluyor. Teröristler uygun koşulların oluşması durumunda ve fırsatını buldukları anda saldırılarını gerçekleştirir. Bu tüm dünyada böyledir. Başka ülkelerde birkaç yılda ya da yılda bir kez patlayan bombalar ülkemizde haftada bir kez patlıyor. Tüm ülkeler bu anlamda etkili önemler alarak bu saldırıları engelliyor. Türkiye’de artık haberlere, uyarılara konu olan saldırılar engellenemiyor. Saldırıların amacı ölenler değil, yaşayanlar… Onların her an korku içinde nefes alıp vermelerini sağlamak. Bu nedenle herkes üzerinde düşeni yapmalı ve insanların can ve mal güvenliğini sağlamalı; insanlar da teröristlerin hedeflediği tuzağa düşmemeli. Öncelikle bugüne kadar ki süreçte zaafiyeti olan her kamu görevlisi sorumluluğunun gereğini yapmalıdır.

Teröre yenik düşerek birbirimize olan inancımızı ve güvenimizi yitirmemeliyiz. Bu vesileyle saldırıda yaşamını yitirenlere rahmet, aileleri, yakınları ve insanlığa başsağlığı diliyoruz. Saldırıda yaralananların da en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz."