TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı Türkiye’yi ve turistleri hedef alan terörü lanetledi

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı Türkiye’yi ve turistleri hedef alan terörü lanetledi

Terör bir insanlık suçudur

İstanbul Sultanahmet’teki terör saldırısını lanetleyen TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, dünyanın neresinde ve her kimi hedef alırsa alsın terörün bir insanlık suçu olduğunu belirterek; “Ne yazık ki diplomasi yoluyla hedefine ulaşamayacak yüreksizler taşeron terör örgütlerini kullanarak örtülü bir savaş yürütüyorlar. Türkiye sükûnetini korumalı” dedi.

 

TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı İstanbul Sultanahmet’te gerçekleştirilen ve 10 kişinin ölümü 15 kişinin de yaralanmasına neden olan terör saldırısını lanetleyerek şu açıklamayı yaptı:

“Terör, New York’ta, Paris’te, Londra’da, İstanbul’da, Ankara’da masum insanları hedef alan terör her kim ve her ne sebeple gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin bir insanlık suçudur. Din, dil, ırk, cins, ideoloji gözetmeden gerçekleştirilen terör saldırılarını tüm insanlık gibi biz de lanetliyoruz. Sultanahmet’te masum insanların kurban seçildiği terör saldırısının asıl amacının ne olduğu, kime ne yarar sağladığı tartışmalıdır. Kanaatimizce tezlerini diplomasi ve uluslararası hukuk yoluyla dünyaya kabul ettiremeyenler kirli bir savaşı tercih etmişlerdir. Ne yazık ki diplomasi yoluyla hedefine ulaşamayacak yüreksizler taşeron terör örgütlerini kullanarak örtülü bir savaş yürütüyorlar. Bu saldırılar Türkiye’yi ve dünyayı şiddet yoluyla manüple etmek isteyen çaresizlerin eseridir. Türkiye sükunetini korumalıdır. Terör korku salarak insanları sindirmeyi hedefler. Bir ideolojiyi, bir inancı, bir toplumu kirletmek istiyorsanız onu terör ile yan yana getirmek insanlıktan nasibini almamış mahlukların yöntemidir. Teröre yenik düşerek birbirimize olan inancımızı ve güvenimizi yitirmemeliyiz. Bu vesileyle saldırıda yaşamını yitirenlere rahmet, aileleri, yakınları ve insanlığa başsağlığı diliyoruz. Saldırıda yaralananların da en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz. “