Başkanımız ve TÜGİAD Üyelerimizden KKTC Ziyareti

Başkan Ali Yücelen’in başkanlığında 27 kişilik TÜGİAD heyetimiz, 27-29 Eylül 2017 tarihlerinde KKTC’ye heyet ziyareti gerçekleştirdi.  Ziyaret kapsamında KKTC Başbakanı ve Bakanlıklarla resmi temaslarda bulunan heyetimiz, oradaki iş dünyasından temsilcilerle de görüşerek KKTC -Türkiye ekonomileri hakkında bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdi.

TÜGİAD heyeti ilk olarak KKTC Çalışma ve Sosyal GüvenlikBakanı Ersan Saner’i ziyaret etti. Türkiye  - KKTC ilişkilerinin dünyadabenzeri olmadığını kaydeden Saner, güçlü bir Türkiye'nin KKTC için önemineişaret etti.

KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ziyaretininardından heyetimizi kabul eden KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, Türkiye’nin heralanda KKTC’yi desteklediğine ve özellikle altyapı konusunda önemli katkılarsağladığına dikkat çekti.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ileBayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst tarafından da kabul edilen TÜGİADheyeti, ilgili sektörler ve yatırım süreci hakkında istişarede bulundu.

Yatırım olanakları ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere adada bulunan TÜGİAD heyetimiz resmi temaslarında TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ‘ı, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nu ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’u da ziyaret etti.

İlgili Görseller

Anket