Romanya İşbirliği ve Bilgilendirme Toplantısı

Ziyaretimizin ilk gününde Türk ve Romen tarafından temsilciler Romanya ekonomisi ile karşılıklı işbirliği ve yatırım fırsatları üzerine istişarede bulundu. Romanya'da kurulan yeni hükümetin İş Dünyası,Ticaret ve Girişimcilikten Sorumlu Bakanı Domnul Ilan Harry Laufer, yatırım fırsatları,enflasyon, işsizlik gibi konuları kapsayacak şekilde Romanya hakkında detaylı bilgilendirme yaptı ve TÜGİAD üyesi iş adamlarını hem beraber iş yapmak hem de Romanya’da yatırım yapmak için aralarında görmeyi istediklerini belirtti. Bakan Laufer, TÜGİAD’ a ve üyelerine işbirliği için her desteği vereceklerini ifade etti.

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Yücelen, Türkiye’ nin üyesi olduğu uluslararası ağlardan bahsetti ve genç girişimcilerin küresel ekonomik gelişme, istihdam, yeni çözüm yollarının yaratılması, inovasyon, yeni yaklaşımlar, yeni ortaklıklar ve iş yapma yöntemleri için anahtar olduğunu vurguladı. Romanya’ nın AB’ye açılan kapılardan biri olduğunu ve AB vizyonunu sahiplendiklerini belirten  Başkan Dr. Ali Yücelen, burada Romanya’ daki dostlarımızla yeni iş alanları geliştirmek için bulunuyoruz diyerek, bu yeni kurulan temsilcilik köprüsüyle yaratılacak sinerji ile 1+1’in 11 olabileceğini göstereceklerini belirtti.

TÜGİAD Bükreş Temsilcisi Gürkan Yıldırım ve ABC Avantgarde Business Club Başkanı Gabriel Rasvan Toader,Romanya ve Türkiye arasında işbirliği yapılabilecek sektörler hakkında bilgi verdi.

T.C. Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş da, Romanya ile ilişkilerimizi daha fazla geliştirmek için TÜGİAD üyesi iş adamlarını Romanya’da görmekten memnun olduklarını ve desteğe hazır olduklarını belirtti.

TÜGİAD’ın Romanya ziyaretiyle, Bükreş temsilciliği çalışmaları başladı.

İlgili Görseller

Anket