TÜGİAD Akademi

Değerli Üniversiteliler,

Türkiye Genç İşadamları Derneği, üniversite öğrencileri ile işbirliği içinde olmayı gündeminin en üstünde tutmaktadır. Ülkemizin en önemli ihtiyacının “yetişmiş işgücü” olduğunun farkında bir Dernek olarak, üniversite öğrencisi gençlerimizle TÜGİAD Akademi çatısı altında çalışmalar yürütmekten büyük mutluluk duyacağız.

Girişimcilik, ekonomi, uluslararası ilişkiler, hukuk, ar-ge ve inovasyon temel başlıkları altında yürüteceğimiz çalışmalarda, TÜGİAD Akademi üyesi öğrencilerimize, çeşitli alanlarda seminerler, sempozyumlar düzenleyip, Dernek olarak yaptığımız birçok çalışmada onları misafir edeceğiz. TÜGİAD’ın 1.000’e yakın üye firması üzerinden staj imkanı sunacağımız gibi oluşturacağımız CV bankası üzerinden, TÜGİAD Akademililerin iş bulmaları konusunda katkı sunacağız. 20’den fazla akademisyenin görev yaptığı TÜGİAD Danışmanlar Kurulu üyeleri ile birlikte, yüksek öğrenim konusunda araştırmalar yapacak; çözüm önerileri getireceğiz.

Sizlere ulaşan bu duyurunun arka kapağında, TÜGİAD Akademi Başvuru formu bulunmaktadır. Başvuru formunu çoğaltıp doldurduktan sonra; öğrenci belgesi, adli sicil belgesi ve resmi not çizelgesi (transkript) fotokopileri, referans mektubu ile birlikte Levent Mah. Çilekli Cad.No:38 3.Levent - Beşiktaş / İstanbul adresine göndermenizi rica ederiz. Herhangi bir mali ya da yasal yükümlülüğün bulunmadığı başvuru sürecinde, Tügiad tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından üye başvuruları kabul edilecektir.

Toplumsal uzlaşmanın savunucusu olmaya gönüllü gençlerimizi, TÜGİAD Akademi çatısı altında çalışmaya ve aydınlık geleceğimize katkı sağlamaya çağırıyoruz. Herkesin bir fikri ve söyleyecek sözü var. Ancak bu fikirler ne kadar paylaşılır ve kuvvetli ifade edilirse o kadar karşılık bulur. Hele, farklı fikirlerden, farklı inançlardan, farklı geçmişlerden oluşan, kendine ve birbirine güveni olan çok sayıda genç tarafından Türkiye’nin en köklü STK’sında ifade edilen bir fikir, toplumun her kesiminden karşılık bulur.AliYucelen RahmiCuhaci
Ali Yücelen Rahmi Çuhacı
Yüksek İstişare Kurul Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı
TÜGİAD TÜGİADTÜGİAD Akademi Koordinatörü - Mirkan Aydın
Mirkan Aydın

1977, Ankara doğumludur. Liseyi TED Ankara Koleji’nde, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladıktan sonra İngiltere’de işletme üzerine eğitim aldı. 2000 yılından beri, aile şirketi olan Nesibe Aydın Eğitim Kurumları’nda görev yapmaktadır. Halihazırda, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ünvanıyla görev yaptığı kurumda, özel okulculuk faaliyetleri başta olmak üzere eğitimin bir çok alanında yatırım yapmakta ve hizmet üretmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olup ileri düzeyde İngilizce bilmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görevler almış olan Aydın, halen TÜGİAD yönetim kurulu üyesidir.
TÜGİAD Akademi Proje Koordinatörü - Adnan Taha Tuğrul
Adnan Taha Tugrul

01.09.1990 Ankara doğumluyum. Aslen Anamurluyum. Lise öğrenimimi Anamur Lisesi ’nde tamamladım. Daha sonra KKTC ‘ de Edebiyat eğitimi aldım. Bu sırada ailem ile birlikte iş hayatına da devam ettim. Anadolu Üniversitesi AÖF Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi 4. Sınıf öğrencisi, İstanbul Üniversitesi ’nde Sosyoloji bölümünde çifte anadal yapmakta , Çankırı ‘da konsey Başkanı , işletme 3. Sınıf öğrencisi, Türk Kızılayı Çankırı il Gençlik Kolları Başkanı. Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu iç Anadolu Bölge Başkan Vekili. Annesi ve Babası emekli, kız kardeşi Süleyman Demirel Üniversitesi Maliye Bölümü mezunu ‘dur. Meclis Parlemento Dergisinin sahibidir. İyi derecede ingilizce bilmektedir. İbranice ve Arapça öğrenmektedir.
TÜGİAD Akademi Koordinatör Yardımcısı - Medeni Sungur
Medeni Sungur

Lisans eğitimi döneminde yurt içi ve yurt dışında bir çok STK’da etkin olarak çalıştı. ABD, İngiltere başta olmak üzere yurt dışında bir çok eğitim ve konferansa katıldı. İngiltere’de kendi pazarının lideri Pyramid UK Ltd’de online satış alanında 3,5 aylık bir staj eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra Türkiye’de klasik mobilya üretimi yapan bir firmanın Orta Doğu ve Kuzey Afrika Pazarlama Direktörlüğü’nü üstlendi. Bir sene Fas’ın Kazablanka şehrinde yaşadı ve bu ülkede firmanın satış ağını kurdu. ABD’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Atlas İktisadi Araştırmalar Vakfı’nın Liderlik Akademisinden mezun olup, hâlen Ankara Üniversitesi’nde AB ve Uluslararası Ekonomik İlişkiler alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Türkiye’de sosyal girişimcilik ve sivil toplum kuruluşlarının kapasite gelişimi alanında çalışan Sungur, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.
TÜGİAD Akademi Koordinatör Yardımcısı - Ömer Faruk Şen
Mirkan Aydın

(1991) ilk ve orta öğretimini Sakarya’da tamamlamıştır. 2015 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Yine aynı yıl TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programı’na burslu kabul alan Şen, Uluslararası Ekonomi Politik alanında ‘İlliberal demokrasilerde ekonomik gelişme ve dış politika ilişkisi’ üzerine tez yazmayı planlamaktadır. Akademik hedef ve kariyerinin yanı sıra, lisans öğrenciliği süresince birkaç STK’da genel kurul ve yönetim kurulu üyesi olarak yer almış, yurtiçi ve yurtdışında katıldığı/organize ettiği etkinliklerle Türkiye’de sivil toplum fikrinin güçlenmesine katkıda bulunmuştur. Bu doğrultuda, halihazırda bir sivil toplum kuruluşunda Proje Yöneticisi olarak çalışmaktadır.


Anket